» »

FSB, PCI in AGP hitrost

FSB, PCI in AGP hitrost

MartnKrp ::

Mi lahko kdo pove, kak je s PCI in AGP hitrostjo, ce spremenim FSB iz 133 na 166 MHz?
Zakaj mi PCI naraste iz 33 na 43 MHz in AGP iz 66 na 83???
Pa skoraj preprican sem, da se to ne bi zgodilo, ce bi res imel taki procesor, ki je narejen za 166 FSB!
Zdaj pa imam Athlona XP 1700+ in QDI plosco KuDoz 7E/333X (VIA KT333)
Saj plosca ne more sama ugotovit, ali je cpu 133 ali 166 megahercen, ker moram to rocno nastavit z jumperji!
Poleg tega ni dobro laufat vodilo pci in agp na visjih hitrostih od standardnih...pred kratkim mi je boot sector na disku crkno, ker sem imel pci na 40 MHz...

V biosu ne morem nastavljat posebej hitrosti pci in agp vodila.

Obstaja poleg Sandre se kaksen program, ki ti prikaze frekvenco pci in agp?

Hvala za odgovore!

frenk ::

Nforce2 plate majo ta problem rešen, rešitve za tvojo plato pa ne poznam. Morda je edina možnost povečanje množilnika.

MartnKrp ::

Saj to mi je jasno, da lahko samo z mnozilnikom varno navijem svojo 1700-ko. (in jo imam sedaj na XP 2000 - 12.5x133)

Ni mi pa jasno to, da bi bila PCI in AGP na standarnih hitrostih, ce bi kupil pravi 166 MHz procesor (recimo XP 2600+)
Kaj ni vseeno, ce navijes procesor ali das novega noter???

OZZY ::

Ne ni vseno al ga navije al pa daš notri novega. Če ti plata ne podpira novih procesorjev na 166MHz ne bo šlo. Preveri na strani izdelovalca. Ker če maš fsb na 166 se spremeni tudi hitrost agp in pci vodila. Edino, če plata podpira avtomatsko da ta spremeni v defoult hitrost z določenim deliteljem. Se pravi, če plata ne podpira določenega delitelja za fsb se ti večajo tudi druge hitrosti.

Nforce 2 plate imajo tako rešeno, da imajo večinoma hitrosti agp in pci zaklenjene na defoult hitrost. Če višač fsb se le te ne spreminjajo. Na moji je pa še ta opcija, da lahko sam navijam tudi agp od 50-100Mhz. Samo vprašanje je do kok lahko stabilno dela na določeni hitrosti.
Go with the flow.

MartnKrp ::

Ja, ampak finta je, da meni plata podpira 166 FSB in tudi take procesorje!
http://www.qdigrp.com/qdisite/eng/produ...

Torej bi z novimi procesorji moralo spilat normalno! (pci na 33, agp na 66)
Ampak ce pa navijem svojega 133MHz procesor, potem pa se povecuje.
To mi ni jasno!
Kaj je plata "pametna" in ugotovi, da cpu ni tapravi za 166Mhz???
Saj to vse rocno nastavljam z jumperji, nic ni tu inteligence plosce... ;(

MartnKrp ::

Ma kdo kaki program, s katerim lahko zanesljivo ugotovim hitrost PCI in AGP?
Ker Sisoft Sandra mi javlja 43 in 83, ko imam FSB na 166.
Na QDI forumu pa so rekli, da naj bi se PCI in AGP avtomatsko zaklenil na 33 oz. 66, ko spreminjam FSB z jumperji na 100/133/166.

mare87 ::

Dolj si potegni Qdi Step Easy 2,0! Ta ti napiše Pci clock! Za Agp pa ne vem!


Lp!

OwcA ::

@MartnKrp: procesor ni v nobenem primeru kriv. KT333 podpira PCI delitelj 5, če se ga plošča ne posluži je to proble plošče ali pa nastavitev v BIOSu. Praviš, da moraš nastaviti frekvenco proca z jumperji, si jo nastavil na 166?
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

MartnKrp ::

DA!!

Na QDI forumu pravijo, da plosca podpira delitelje 3 (od 100 do 133Mhz) in 4 (od 133 do 166).
Obenem pa pravijo, da je pci clock zaklenjen na 33 pri FSB 166! hahahah
Se vidi, da nimajo pojma! :D

Bom probal se softwaresko s programom QDI StepEasy 2.0.
Ampak imam obcutek, da tudi ne bo delal pci na 33, ceprav bom na plosci nastavil FSB na 166...no bomo vidli.

boštjan ::

kolko sem jaz slišal,da samo plate na nForce2 čipovju imajo PCI clock zaklejen in AGP vodilo nastavljivo od 50-100MHz.Pri drugih platah pa se frekvenca PCI in AGP povečuje ko začneš spreminjaz oz. navijat FSB proca.Mislim pa da plata oz. BIOS dobro ve keri proc je not(FSB 266 ali 333),saj to je vloga BIOS-a,da prepozna napravo.
PS-a mi lahko poveš,kje sandra pokaže frekvenco PCI in AGP vodila?

MartnKrp ::

Ja, ampak ce das noter original 166MHz procesor, potem bi pci moral delat na 33, ne?
(vsaj ce plata podpira take procesorje)
Ce pa navijes 133->166, potem pa ne??? (v obeh primerih nastavis isti jumper)

V Sandri vidis pci in agp clock pod Motherboard Info...

OwcA ::

@MartnKrp: lahko modificiraš procesor in ga "povišaš" v 166 MHz verzijo...
Otroška radovednost - gonilo napredka.

MartnKrp ::

Aha?
Kak pa to?
Mas kaki nacrt? :D

Ampak ne verjamem, da je procesor kriv...saj si sam tak reko!

MartnKrp ::

Pa se to: v QDI-ju bojo stestirali hitrost pci vodila z osciloskopom - tak bom najbolj zanesljivo vedel, ce dela na 33 pri FSB=166.
Ce ne, so se fajn zajebali, ker v navodilih pise, da plata podpira FSB 166!!! (in bi torej moralo delat z delilnikom 1/5. Imam prav?)

boštjan ::

načeloma maš prav,kaj pa če se vse spremeni ko daš na plato pristen 333MHz FSB proc,torej athlon 2600+.In takart se PCI in AGP clock ne povišata in ostaneta na svojih frekvencah.

MartnKrp ::

Ravno to me zanima!
Nimam pojma, kak bi bilo, ce bi dal pravi 166Mhz cpu gor.
(nikjer ga nimajo na zalogi, da bi ga stestiral...poleg tega pa je zelo drag!)

Mogoce pa so pri QDI-ju hiteli pri izdelavi te plosce in so pozabli na 1/5 delilnik? :D
Ne vem sicer, kak dostopni so bili 166Mhz cpuji novembra 2002, ampak glede na to, da jih se zdaj tezko dobijo (na Nizozemskem morajo cakat nekaj dni!)...mogoce plata sploh ni bila nacrtovana za te procesorje...ceprav v navodilih zatrjujejo, da jih podpira.

Hehe, mogoce pa je plata prevec "inteligentna" in avtomatsko onemogoci 1/5 delilnik, ko das noter 133Mhz cpu. Teh plat baje niso nacrtovali za overclokerje... ;(

mare87 ::

Menjaj matično zakaj pa si kupo taki šit:) Moj problem bo rešen z grafično(Abit Siluro)! Sma probala Na Elitki pa je stvar delala brez kakšnih težav napram Qdi;(( !

MartnKrp ::

hehe, malo mi je ze zal, da nisem kupo Abita.
Ampak takrat (2 tedna nazaj) mi je blo zal dat 10 jurjev vec za NF2. :)

Saj pa ni receno, da je to propad moje plosce...mogoce bojo z novim biosom to malenkost odpravli.
Sicer pa mi zdaj itak laufa na XP 2000 (12.5x133) in ni nobenih tezav in se sploh ne greje bolj kot prej XP 1700.
To je za mene zaenkrat dovolj hitro. 8-)

OwcA ::

@MartnKrp: res ni kriv proc, ampak plošča. Toda če je ne moreš drugače prepričat v to, da imaš 166 MHz proc, kto da ga resnično imaš, ti ostane le še modifikacija.

Modifkiacije "v obratni smeri" še ni počel nihče, tako da se boš morla zadovoliti z mojim opisom.
Vse kar moraš storiti je povezati L12 mostiček.
Povezovanje poteka tako kot pri odklepanju, zato ti priporočam, da si prebereš kakšen članek na to temo.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

MartnKrp ::

Sem pogledal clanek, kako se odklepa multiplier na Thoroughbredu. (pac povezes dve tocki na L3 mosticku).
In kateri dve tocki moram povezat na L12 mosticku?
(4 so v zgornji vrsti, 5 pa v spodnji; desno od L12 mosticka pa je mosticek L5, ki ima spet 4 pike zgoraj in 5 spodaj)
Je kje kaksen clanek o predelavi v 166MHz verzijo?

OwcA ::

@MartnKrp:

(slika sposojena iz članka na Sudhian Media)

P.S. izbrisal sem tvoj odgovor v "Navijanje AMD 1Ghz"
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

MartnKrp ::

Hvala za sliko.
Sem pa tudi nasel en clanek, kjer pise, da je treba povezat drugi dve piki od desne - torej isto, kot je na tvoji sliki.

Nekaj pa me se zanima: moram obvezno zapolnit vdolbinico med pikama, ali lahko grem okoli (povezem od zunaj - tako kot pri odklepanju mnozilnika), tak kot je narisano v tem clanku: http://www.overclockers.com.au/article....

In kolko stane "conductive silver pen"? Nekje sem prebral, da tudi do 40$!!!

OwcA ::

Lahko greš tudi okoli (važno je, da je povezano).
Prevodni svinčnik dobiš v kakšni trgovini z elektro materialom (HTE, Conrad) lahko pa uporabiš tudi "defogger" (sredstvo, ki se uporablja za preprečevanje sapenja avtomobilskih stekel) ali pa kar prispajkaš (le če si zelo vešč spajkanja).
O načinih odklepanja je tekla beseda nekaj nazaj, a se naslova teme ne spomnim. Če se ti da, malo pobrskaj/poišči.
Otroška radovednost - gonilo napredka.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje AMD 1Ghz

Oddelek: Navijanje
442042 (1506) OwcA
»

Nastavitve za EPOX 8RDA+

Oddelek: Navijanje
112139 (1785) MrX
»

pomagajte n00bu pri navijanju xp 1.4 GH (1600+)

Oddelek: Navijanje
91054 (985) mega_n00b:)
»

Spajky Celeron 1200 Help

Oddelek: Navijanje
401428 (1030) damchy
»

Navijanje Athlona brez spreminjanja množilnika?

Oddelek: Navijanje
131317 (1078) OZZY

Več podobnih tem