» »

Božič - Religija

Božič - Religija

ikeaikea ::

Torej meni nekaj ne gre v glavo. Mi praznujemo Božič in darila nam prinese Božiček, katerega se je spomnila Coca-Cola(?!). V bistvu je pa Božič dan, ko se je rodil Jezus Kristus? Torej ne bi smelo biti daril? Le polnočnica?
  • zaklenil: bluefish ()

Nikec3 ::

Odvisno kateri božič praznuješ. Meni je coca-cola božič ljubši.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

dottor ::

Drugače pa se Jezus Kristus ni rodil 25. decembra. Zadnjič sem na National Geographicu gledal dokumentarec (in pol še na jutubu), da če se gre po bibliji gledat in "pozicijo zvezd in planetov" se je Jezus Kristus rodil konec spomladi oz. začetek poletja.

Tega je na spletu verjetno cel kup, pa se mi ne da zdej iskat.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

ikeaikea ::

Tudi meni je Cocacolin Božič ljubši, to mi praznujemo. Vse kar je v zvezi z religijo mi je navadna oslarija in pranje možganov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ikeaikea ()

jureus ::

Ko se je rodil Jezus, to bi naj bilo 24. (pa tudi če ni, nima veze, smo pač izbrali ta datum) so mu Sveti trije kralji prinesli darila. In zato se na ta dan obdarujemo.

jacal ::

O tem, kdaj da se je J. Kristus rodil, je povsem brezpredmetno razpravljati. Se pa utegne tale nedolžna tema izroditi v kaj silno neprijetnega. Še dedek Mraz jih bo skupil.

lambda ::

3 dobri možje so: Miklavž, Božiček, Dedek Mraz. Religija, kapitalizem, režim.

Božiček pa sicer s krščanskim praznikom nima nobene veze.

dottor ::

Osebno smo kot otroci poznali samo Miklavža in Dedka mraza, Božička v mojih cajtih (20+ let nazaj) ni blo. Drugače pa smo bli vedno veseli vsakega darila ki je prišlo ne glede na to kateri dobri mož ga je prinesu.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

jacal ::

Dandanašnji otroci pragmatično pričakujejo tri darila. Edino smiselno.

ikeaikea ::

Pri nas Dedka Mraza ni. Miklavž res kakšno malenkost, sladkarije. Božiček pa kakšno večjo stvar, katero tako ali tako rabiš. Nič v izobilju.

dottor ::

Pol nastane problem, kako otroku razložit, da ne le da eden od teh dobrih mož "ne obstaja" ampak da kar vsi trije "ne obstajajo" :|
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

ikeaikea ::

Jaz pri tem nisem imel problemov. Kolikor se spomnim mi je bilo smešno, nič pretresljivega. Tisto leto, ko sem to izvedel sem si še sam izbral darilo. Vseeno pa ne glede na to, da ne obstajajo teli dobri možje, je še vedno poseben čar odpirati darila, v katerih neveš kaj je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ikeaikea ()

einstein :P ::

dottor je izjavil:

Pol nastane problem, kako otroku razložit, da ne le da eden od teh dobrih mož "ne obstaja" ampak da kar vsi trije "ne obstajajo" :|


Ni res. To praktično že sam pogruntaš pri določeni starosti.

jest10 ::

ikeaikea je izjavil:

Torej meni nekaj ne gre v glavo. Mi praznujemo Božič in darila nam prinese Božiček, katerega se je spomnila Coca-Cola(?!). V bistvu je pa Božič dan, ko se je rodil Jezus Kristus? Torej ne bi smelo biti daril? Le polnočnica?

Tudi če se neumnost ponavlja v nedogled, ni ta nič bolj resnična.
Coca-cola se ni zmislila božička.

bluefish ::

Imaš že obstoječo temo s podobno debato: Božič in praznovanje tega praznika


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Miklavž vs Božiček vs Dedek Mraz - December čas obdarovanja

Oddelek: Loža
362921 (1822) A. Smith
»

Kaj ste dobili za bozic? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19618652 (7157) D3m
»

Božič in praznovanje tega praznika (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17426938 (23845) LitralSM
»

Božiček, do kdaj ?

Oddelek: Loža
499889 (8058) Ziga Dolhar
»

Kaj ste pisali Božičku?

Oddelek: Loža
232209 (1729) Bass0

Več podobnih tem