» »

Priklop napajalnika

Priklop napajalnika

pol3ni ::

Torej imam sledečo težavo kupil sem nov napajalnik XFX PRO 550W Core Edition 80Plus Bronze,ker je za novo grafično star bil preslab oz.v igrah mi je izklapaljalo rač.
Zdaj ko sem ga zamenjal pa se rač.prižge samo ni slike na monitorju oz.niti biosa.
In pa zvočno opozorilo en dolg in trije kratki piski.Kar sem poizvedel naj bi to bila težava z grafično.
Nato sem priklopil nazaj stari napajalnik pa se rač. normalno zažene.Potem sem zopet zamenjal z novim pa zopet isto-tema.
Kar sem opazil se mi pri novem napajalniku ventilatorji na grafični ne vrtijo,pri starem pa se.Predvidevam da je to vzrok.
Zdaj pa ne vem,ali je nov napajalnik v okvari ali je še kakšen kabel kam za priklopit.Vse sem preveril 2x pa ne najdem rešitve.
Bom vesel vsake pomoči.Hvala

Sestava rač.

napajalnik
http://www.mlacom.si/napajalniki/xfx-pr...

grafična
http://www.hardwareversand.de/3072+MB/1...

matična
http://www.kitguru.net/components/henry...

hojnikb ::

si prklopo 12V na grafiko ?
#brezpodpisa

pol3ni ::

hojnikb je izjavil:

si prklopo 12V na grafiko ?


Mislim da sem,oz priklopil sem dva kabla ki sta na grafični iz strani eden je
6+2 in eden 6 pinski kakšen drugi kabel pa niti ne vem kam bi lahko še kaj priklopil

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pol3ni ()

NemMy ::

Ko. Tudi jaz mam problem z napajalnikom. Skušam priklopiti lc6550gp na ploščo ga- 990xa-ud3. V specifikacijah jasno piše da ima napajalnik 20+4pin atx priključek in 4+4 cpu priključek. Problem je, da ima samo 20+4 in en 4pin priključek. Ali sem kaj spregledal. Obstaja kakšna rešitev ali se moram spustite v nakup novega napajalnika?

Xserces ::

imaš več revizij lc6550gp
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Hayabusa ::

OP
xfx pro 550w ima sleče priklope
http://products.xfxforce.com/en-us/Powe...
(1) Fixed 6-pin PCI-E : 1
(2) Fixed 6+2-pin PCI-E : 1
(3) Fixed ATX12V / EPS12V : 8 & 4+4 pin
(4) Fixed Motherboard Connector : 20+4 Pin

(1) in (2) priklopiš na grafično

(3) in (4) na os. ploščo:



NemMy
Should work tudi samo 4 pin priključkom, ki ga lahko spraviš brez kladiva samo v en del 4+4 cpu priključka.
Kateri cpu imaš ? Bi ga rad oc ?

http://www.jonnyguru.com/forums/showthr...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

NemMy ::

Xserces je izjavil:

imaš več revizij lc6550gp

Piše lc6550gp spodaj pa v.2.2 switching psu

Xserces ::

Nikjer ne najdem neke pametne strani da bi vse specifikacije od tega najdu... GP2 ima 4+4 za GP pa ne najdem... :D

Probaj samo z enim priključkom komp zagnat. Naj bi delalo ampak za OC ni priporočeno.

Ima 24-Pin, 4-Pin, 2 x Floppy, 7 x Molex, 1 x SATA, 1 x 6
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

pol3ni ::

Hayabusa je izjavil:

OP
xfx pro 550w ima sleče priklope
http://products.xfxforce.com/en-us/Powe...
(1) Fixed 6-pin PCI-E : 1
(2) Fixed 6+2-pin PCI-E : 1
(3) Fixed ATX12V / EPS12V : 8 & 4+4 pin
(4) Fixed Motherboard Connector : 20+4 Pin

(1) in (2) priklopiš na grafično

(3) in (4) na os. ploščo:



NemMy
Should work tudi samo 4 pin priključkom, ki ga lahko spraviš brez kladiva samo v en del 4+4 cpu priključka.
Kateri cpu imaš ? Bi ga rad oc ?

http://www.jonnyguru.com/forums/showthr...


Torej če prav razumem 4+4 pin priklopim na grafično-sedaj je samo 4 pinski v uporabi na matični, 8 pinski ,ki mi sedaj ostaja dam na pol in ga priklopim na matično.
Procesor pa je tale

http://www.amazon.com/AMD-Phenom-1055T-...

nimam pa ga namena oc.

Hayabusa ::

Odgovarjal sem prvo tebi, nato še NemMy spodaj v postu.

Torej če prav razumem 4+4 pin priklopim na grafično-sedaj je samo 4 pinski v uporabi na matični, 8 pinski ,ki mi sedaj ostaja dam na pol in ga priklopim na matično.

Ne, očitno pišem po kitajsko.

slike:
(1)


(2)


(3)


(4)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Xserces ::

na grafično gre 6 ali 8 pinski. Da neboš kej druzga gor tlaču... 4+4 je samo za CPU

20+4 gre na matično (tavelk konektor), 4 /4+4 gre zravn CPUja, 6+2 pa na grafo.
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

pol3ni ::

Hayabusa je izjavil:

Odgovarjal sem prvo tebi, nato še NemMy spodaj v postu.

Torej če prav razumem 4+4 pin priklopim na grafično-sedaj je samo 4 pinski v uporabi na matični, 8 pinski ,ki mi sedaj ostaja dam na pol in ga priklopim na matično.

Ne, očitno pišem po kitajsko.

slike:
(1)


(2)


(3)


(4)


Ne ne pišeš po kitajsko:).Nisem bil pozoren.Ja saj tako imam sedaj priklopljeno pa ne dela.Ko pa priklopim starega pa deluje ,saj ravno zato mi ni jasno.Tudi obe konrolni lučki na grafi svetita zeleno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pol3ni ()

Hayabusa ::

Imaš na voljo kako drugi grafično, ki ne potrebuje dodatnega napajanja ?
Ali kak drug pc sistem, da bi na njem testiral napajalnik ?

pol3ni ::

Hayabusa je izjavil:

Imaš na voljo kako drugi grafično, ki ne potrebuje dodatnega napajanja ?
Ali kak drug pc sistem, da bi na njem testiral napajalnik ?


Grafično imam ta staro še in je- sapphire hd 4870 512 MB GDR5.Ima pa prav tako napajanje edino da sta potrebna 2x6 pinska priključka.Edino če še to probam.
Drugega pc sistema pa nimam.Ni mi jasno ,ker ostalo vse dela diski,ventilatorji, pogoni.Samo slike ne monitorju ni

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pol3ni ()

galu ::

Dej za foro probaj malo eksperimentirat z napajanjem za grafo. Enkrat uporabi 6+2 in 6+2 (v tem primeru ti bosta na enem kablu 2 pina preveč, kar je OK - ju pusti da stojita polek, neuporabljena). Drugič pa 6+2 in 6 pin.

Morda je kaj z raili narobe (v kolikor ni single-rail).

Vseeno se mi zdi orenk čudno, da se niti ventilatorji ne vrtijo.
Tako to gre.

hojnikb ::

Noben lcpower ni single rail :)
#brezpodpisa

pol3ni ::

galu je izjavil:

Dej za foro probaj malo eksperimentirat z napajanjem za grafo. Enkrat uporabi 6+2 in 6+2 (v tem primeru ti bosta na enem kablu 2 pina preveč, kar je OK - ju pusti da stojita polek, neuporabljena). Drugič pa 6+2 in 6 pin.

Morda je kaj z raili narobe (v kolikor ni single-rail).

Vseeno se mi zdi orenk čudno, da se niti ventilatorji ne vrtijo.


Ali lahko naredim tudi tako,da priklopim na nov napajalnik vse razen grafične,ta stari napajalnik pa bi samo samo postavil zraven in nanj priklopil samo grafično

Hayabusa ::

S tem ne boš ničesar pridobil.

galu ::

@hojnikb

No, sej. Potem se splača probat. Čeprav je long shot.

@pol3ni

Doable, yes (moraš na ATX priklopu štukati pine, da se ti drugi PSU sploh zbudi)... Advisable, no.
+ what Hayabusa said.

Naredi to, kar sem predlagal v mojem prvem postu.
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

pol3ni ::

Hayabusa je izjavil:

S tem ne boš ničesar pridobil.


O.k.No ga bom zamenjal pa malo poizkušal se oglasim upam da s kakšno boljšo novico.
Zaenkrat hvala vsem

Janac ::

pol3ni je izjavil:

galu je izjavil:

Dej za foro probaj malo eksperimentirat z napajanjem za grafo. Enkrat uporabi 6+2 in 6+2 (v tem primeru ti bosta na enem kablu 2 pina preveč, kar je OK - ju pusti da stojita polek, neuporabljena). Drugič pa 6+2 in 6 pin.

Morda je kaj z raili narobe (v kolikor ni single-rail).

Vseeno se mi zdi orenk čudno, da se niti ventilatorji ne vrtijo.


Ali lahko naredim tudi tako,da priklopim na nov napajalnik vse razen grafične,ta stari napajalnik pa bi samo samo postavil zraven in nanj priklopil samo grafično


Kaj če bi prlepu sliko sistema, kak maš povezano?

pol3ni ::

Janac je izjavil:

pol3ni je izjavil:

galu je izjavil:

Dej za foro probaj malo eksperimentirat z napajanjem za grafo. Enkrat uporabi 6+2 in 6+2 (v tem primeru ti bosta na enem kablu 2 pina preveč, kar je OK - ju pusti da stojita polek, neuporabljena). Drugič pa 6+2 in 6 pin.

Morda je kaj z raili narobe (v kolikor ni single-rail).

Vseeno se mi zdi orenk čudno, da se niti ventilatorji ne vrtijo.


Ali lahko naredim tudi tako,da priklopim na nov napajalnik vse razen grafične,ta stari napajalnik pa bi samo samo postavil zraven in nanj priklopil samo grafično


Kaj če bi prlepu sliko sistema, kak maš povezano?


o.k.Bom sedaj zamenjal pa poslikal

Hayabusa ::

Priklopi na grafično samo 1 ali 2 (ne oboje hkrati), da vidiš, če se potem kišta zbudi.Za 2d delo (brez 3d iger) bi moralo delati tudi tako.
(1) Fixed 6-pin PCI-E : 1
(2) Fixed 6+2-pin PCI-E : 1


Lahko imaš tudi "srečo" in spada tvoj primerek v doa Dead on arrival @ Wikipedia .

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

galu ::

Eh, gledam zej link iz OP in piše, da je single rail.

Lahko sicer probaš zamenjat kable, ampak razlike ne bo (no, je vsaj ne bi smelo biti - razen če je kateri kabel fuč).
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

NemMy ::

imam amd fx 8320. glihkar sestavil vse skupaj. deluje z enim 4pin prikluckom. bom pa nabavil nov napajalnik v kratkem. nova masina dela lepo, edino stock cooler me malo moti. je glasen kot hudic. ga bom zamenjal z noctuo nhd14 ki sem ga mel do zdaj na e8400. pa sem mislil dati priloznost stock coolerju, a vidim da ne bo slo :D

pol3ni ::

No spet sem tukaj z isto težavo,še vedno isti problem.Kar sem poizkusil ne dela,tako da sem spet na starem napajalniku.No tu je nekaj slik













Edino kar sem opazil pri zadnji sliki je to, da če je takole priklopljeno ventilatorji na grafični delajo samo vse ostalo pa je isto-tema

Janac ::

Svetujem ti da daš matično ploščo, procesor in grafo nekam ven iz ohišja in tako probaš zagnat. Brez vseh perifernih enot, če ti kje kak stik dela.

pol3ni ::

Janac je izjavil:

Svetujem ti da daš matično ploščo, procesor in grafo nekam ven iz ohišja in tako probaš zagnat. Brez vseh perifernih enot, če ti kje kak stik dela.


Pa če vseeno pustim vse v kišti in priklopim samo matično,grafo brez vseh ostalih enot.Da vsaj vidim če pride v bios

feryz ::

Kaj če bi šel ti po drugi novi napajalnik!?
Če ti s tastarim dela, s tanovim pa ne, priključiš enako, kaj bi še lahko bilo po tvoje?

pol3ni ::

feryz je izjavil:

Kaj če bi šel ti po drugi novi napajalnik!?
Če ti s tastarim dela, s tanovim pa ne, priključiš enako, kaj bi še lahko bilo po tvoje?


Ja zdaj poizkusim samo še varijanto z osnovnim priklopom brez dod.opreme
potem ga nesem nazaj v Mlacom in naj mi dajo drugega

pol3ni ::

Ja Janac očitno je nekaj na tem zdaj sem vse odklopil in se normalno zažene v bios. Tudi ventilatorji na grafični delajo. Zdaj je verjetno najbolje da priklapljam eno po eno enoto da vidim kje je problem. Ali naj naredim kako drugače.
Zaenkrat pišem še po tel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pol3ni ()

Duhec ::

Mislim, da imaš problem s trenutnim ohišjem. Grafično vidim, da si težko stlačil noter, na koncu grafike imaš eno kovinsko štango, ki je del ohišja, kar malo ukrivljeno. Poglej, če ni grafika na koncu kje v stiku z ohišjem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Duhec ()

pol3ni ::

No zdaj mi ni pa nič več jasno. Postopoma prikljapljam komponente zadeva dela tudi prišel sem že v
Windowse nato priklopim še zadnji disk in zopet tema. Aha si rečem to je to disk odklopim zopet
tema. Ponovno vse odklopim in poizkusim znova. Zdaj je spet tema tako da mi ni nič več jasnovidka

Duhec je izjavil:

Mislim, da imaš problem s trenutnim ohišjem. Grafično vidim, da si težko stlačil noter, na koncu grafike imaš eno kovinsko štango, ki je del ohišja, kar malo ukrivljeno. Poglej, če ni grafika na koncu kje v stiku z ohišjem.


Ja res je samo zakaj potem ko dam nazaj stari napajalnik dela v prvo vse bp.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pol3ni ()

pol3ni ::

No zadevo sem rešil evo ta je bil tisti tiček



Zdaj ne vem ali je kje v stiku ali enostavno ne da dovolj elektrike,ker problem so bili samo ventilatorji na grafični.Zdaj sem vzel priključke od stare grafične in zvezal.V glavnem original 6+2 pinski konektor sedaj ni niti priklopljen,in dela bp.Tudi rač.se je v prvo normalno prižgal.Jutri še samo pomerim koliko štroma pride skozi,
Zanima me ali je to normalno ali naj reklamiram napajalnik.
Bi se še vsem zahvalil za pomoč.
Lp vsem:)

Brias ::

meni se zdi, da imas 8 pin na levi priklop in 6 pin na desni ...

in v 6 pinu imas priklop od 8 pina, brez 2 zic, v 8 pinu imas priklop od 6 pina, z dvema zicama od sosednjega priklopa ...




Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brias ()

pol3ni ::

Brias je izjavil:

meni se zdi, da imas 8 pin na levi priklop in 6 pin na desni ...

in v 6 pinu imas priklop od 8 pina, brez 2 zic, v 8 pinu imas priklop od 6 pina, z dvema zicama od sosednjega priklopa ...






A potem hočeš rečt da ni pravilno priklopljeno

Brias ::

ne vidim dobro, zato sem vprasal ...

ali je 8 pin priklop na grafi skrajno desno?

Duhec ::



Tista dodatna 2 pina naj bi bila GND. In ko jih izklopiš ventilatorja na grafi štartata. Daj, preveri, če sta res zvezana oba v črni konektor, da ni eden od njiju v rumenega. :)

pol3ni ::

Brias je izjavil:

ne vidim dobro, zato sem vprasal ...

ali je 8 pin priklop na grafi skrajno desno?


Ja 8 pin je skrajno desno.Se oglasim bolj pozno popoldne oz. zvečer imam danes en kup obveznosti

Duhec je izjavil:



Tista dodatna 2 pina naj bi bila GND. In ko jih izklopiš ventilatorja na grafi štartata. Daj, preveri, če sta res zvezana oba v črni konektor, da ni eden od njiju v rumenega. :)


Bom preveril.Hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pol3ni ()

pol3ni ::

No zadevi sem prišel do dna.Razlog je v 6 pinskem konektorju vsi trije rumeni kabli
nimajo nobene napetosti.
Hvala vsem za pomoč lp

Hayabusa ::

Če si uporabil multimeter, en del "krokodila" moraš dati v gnd (masa), drug del v rumeni konektor, ter seveda izbral pravo območje (dc) in skalo (20).

pol3ni ::

Hayabusa je izjavil:

Če si uporabil multimeter, en del "krokodila" moraš dati v gnd (masa), drug del v rumeni konektor, ter seveda izbral pravo območje (dc) in skalo (20).


Ja točno tako, pomeril sem z multimetrom tako kot si opisal.Napajanje pa sem dobil od drugega priključka z reducirjem od prejšnje grafične.
Zdaj dela bp.

Hayabusa ::

Reklamiraj napajalnik.

pol3ni ::

Hayabusa je izjavil:

Reklamiraj napajalnik.


Ma še razmišljam saj v končni fazi sedaj dela vse.Bom verjetno počakal če bo še kaj težav z njim.Ker potem spet ne vem kako dolgo bom čakal na popravilo.

Janac ::

pol3ni je izjavil:

Hayabusa je izjavil:

Reklamiraj napajalnik.


Ma še razmišljam saj v končni fazi sedaj dela vse.Bom verjetno počakal če bo še kaj težav z njim.Ker potem spet ne vem kako dolgo bom čakal na popravilo.


Stvarna napaka ma nekaj krajši rok.

pol3ni ::

Janac je izjavil:

pol3ni je izjavil:

Hayabusa je izjavil:

Reklamiraj napajalnik.


Ma še razmišljam saj v končni fazi sedaj dela vse.Bom verjetno počakal če bo še kaj težav z njim.Ker potem spet ne vem kako dolgo bom čakal na popravilo.


Stvarna napaka ma nekaj krajši rok.


Ja, samo dvomim da ga dobim pred novim letom.Razen če pokličem v Mlacom povem kako in kaj pa da mi dajo drugega.Kar pa so verjetno pobožne želje

Xserces ::

na tvojem mestu nebi odlašal... Mogoče je kaj več na tem... Če lih kaj odleti in ti zravn odnese še kakšno komponento boš imel več stroška kakor 1 tedn brez iger :))
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

pol3ni ::

Xserces je izjavil:

na tvojem mestu nebi odlašal... Mogoče je kaj več na tem... Če lih kaj odleti in ti zravn odnese še kakšno komponento boš imel več stroška kakor 1 tedn brez iger :))


Ja imaš prav


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pomoč pri montiranju grafične kartice

Oddelek: Pomoč in nasveti
201382 (1016) dxx
»

Pri menjavi graficne prislo do problema

Oddelek: Pomoč in nasveti
292667 (2310) franseliski
»

Napajanje r9 280x - napetosti

Oddelek: Strojna oprema
474118 (3066) Jst
»

Računalnik se ne vžge pravilno

Oddelek: Strojna oprema
462169 (1824) Robi :P

Več podobnih tem