» »

Računalnik se ne vžge pravilno

Računalnik se ne vžge pravilno

semematej ::

Mam namizni računalnik s 4-jedri, 6GB rama, 1 TB trdega diska... Pred kratkim mi je šel napajalnik po gobe. Kupil sem enakega le da ma max 600W, prejšnji pa 580W. Zdaj sem ga priključil noter a imam nov problem. Ko računalnik zaženem se on zažene a mislim da ne s tako velikimi obrati na začetku kot prej. Vsi ventilatorji delujejo, kondenzatorji na matični NISO napihnjeni. RAM sem že pregledal, CD/DCD ROM tudi. Tako da mi ostane le še trdi disk(ob zagonu vibrira) ali grafična ki mislim da prav tako deluje saj se ji ventilatorji vrtijo. Ali je uničena matična z na videz delujočimi kondenzatorji? Ko se računalnik zažene ne da od sebe nobenega piska ekran je pa samo črn. Prosim za pomoč in če je trdi disk kriv kako to vem?

AlienRR ::

S faracajgom bi mogo užgat!;((

On topic:

Si prepričan, da imaš vse priklopljeno in to pravilno?
You can override the laws of thermodynamics with sufficient sudo access.

Duhec ::

Disk kar odklopi. Odklopi tudi dvd enoto.
Naredi Clear Cmosa.
Priklopljeno imej samo osn.plato, cpu z ventilatorjem, eno palčko spomina in grafiko. Če to ne štarta potem se lahko igraš samo še z menjavo ostalih ram palčk med seboj.
Lahko poizkusiš tudi breg grafike in če plata da od sebe kake prekinjene zvoke se lahko že malo bolj nasmehneš, ker vsaj bios štarta in je lahko fuč samo grafika.
Če ni nobenih zvokov pa bo težka.
Seveda pred vsem tem še preveri, če si priklopil res vse napajalne kable, ker bohnedaj, da bi povedal točno konfiguracijo tvojega sistema. Zavedaj se, da smo tu na forumu slepi, ne vemo kaj imaš, kako zgleda,... in nam moraš vse opisat z besedami.

semematej ::

Priklopljeno je: na matilno ploščo s 24 pini(dela tudi če jih je samo 20), HDD, CD/DVD predvajalnik in grafična. Drugega nič. Bi moral še kaj?

Kako naredim Clear Cmosa? Tega nisem še delal. Za 5 min napišem kakšno matično mam...

Zgodovina sprememb…

AlienRR ::

4/8 pin za CPU? SATA/IDE za disk? Ima grafična ločeno napajanje?

EDIT: cmos clear narediš tako, da računalnik odklopiš od omrežnega napajanja, odstraniš baterijo, ki je na matični za par sekund. Nato daš baterijo nazaj in priklopiš rač. nazaj na omrežno napetost.
You can override the laws of thermodynamics with sufficient sudo access.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AlienRR ()

semematej ::

Matična plošča je X58 Platinum. Izklopil sem CD/DVD in HDD. Pustil matično s 24 pini in grafično. Dela isto kot prej. Zažene in ostane vedno na nizkih obratih. Moti me to ker pri prejšnjem napajalniku ko sem računalnik vžgal je bil glasen za 5 sekund in se potem umiril. Zdaj tistih 5 sek pogrešam... Mam 3x2GB DDr 1600MhZ. Trdi disk 1 TB je pa neki od WD-ja.

za CPu nisem dal nobenga napajanja.

http://www.google.si/imgres?q=x58+Plati...

Oprostite za link ampak je slika z googla. Na tej sliki zgoraj desno so beli kontakti kjer sta 2 pokrita in odprti. Tam moram tudi kaj priključiti?

Zgodovina sprememb…

AlienRR ::



Obkroženo moraš imeti priklopljeno, da ti matična sploh dela pravilno.
You can override the laws of thermodynamics with sufficient sudo access.

semematej ::

Tisto zgoraj desno mam 2 priključka ki ustrezata. Mata 2 rumeni in 2 črni žici. Če ju priklopim se računalnik NE zažene. Kot da ne bi bilo nič. Sploh ne da nič od sebe.

semematej ::

Omfg.. ku neki noob sm bil. Sm narobe dal notr.. narobe obrnu. Zdej se že lepše sliši. Zdej ko upalim gre na visoke obrate vse skup in mi naredi piiiii pi pi Kaj je narobe pa zdej? Mogoče kdo ve? Hvala ti za tisto lej ker jaz bi najbrž še zdej narobe potiskal notr tisti kabel :)

AlienRR ::

Za tisto zgoraj desno je posebej priključek. Zgleda takole:
You can override the laws of thermodynamics with sufficient sudo access.

semematej ::

Mmm takega sem dal v grafično ker je samo eden. Kljub temu pa je na matični le 4 pini. 2 sta prekrita z neko belo plastiko ki ne gre dol. Na grafični imam 2x po 6 pinov(za take kot si dal sliko) Priključenega imam le enega ker dveh ni. Je mogoče to krivo za ta nov problem tiiii ti ti?
Zdej ubistvu gre na visoke obrate, je neki časa tam in naredi te piske. Nato ostane na visokih obratih.

AlienRR ::

Ja je pomembno kako obrneš priključek.:)

Torej, če prav razumem imaš zdaj priključeno:
-24 pin na matično
- 8 pin na matično
- SATA na disku
- SATA na CD/DVD enoti

Kako je z grafično?

EDIT:
Tisti ki je "samo eden tak" gre v matično desno zgoraj. Belo plastiko potegni dol, more it.

Ja na grafični moreš priklopit vse pine. Zato ti vrjetno piska.

EDIT 2:
Daj prilepi sliko celotnega sistema da vidim kako imaš priključeno.
You can override the laws of thermodynamics with sufficient sudo access.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AlienRR ()

Robi :P ::

semematej je izjavil:

mi naredi piiiii pi pi

je ram trdo oz. fiksno vstavljen probaj ponovno vstavit ram...

semematej ::

Glede tiste plastike. A si 100% de jo moram dol dat. Ker s prejšnjim napajalnikom mi je delalo s tisto plastiko gori. In če moram potem nimam več nobenega konektorja s 6 pini za grafično. Le 2 s 4pini. A vseeno deluje? Tu so še slike kako je priključeno. Zgoraj ni videt ampak je priključen še CD/DVD.









Slike so malo slabe ampak sem hitel. se opravičujem. Če nisi zadovoljen z njimi bom pa še enkrat.



tu je še enkrat prva slika..

pa še narobe je obrnjena... na levi strani so tla...

RAM sem pregledal, prej sem tudi z radirko ščistil konektorje tako da tam ni porblema. Tudi zaradi piska vem ker ko je RAM so nenehni piski. TU pa je samo tiiiititi in se konča..

Zgodovina sprememb…

Robi :P ::

grafične nisi prklopil!!! 6pin ta drugega¨!

semematej ::



odstranu sem tisto belo plastiko na platični zgoraj desno in dal še drugo kot je vidno na sliki. Še vedno isto piska. Sej bi dal še drugo notr sam kej kr ga ni. je samo eno in tisto ma še 2 zraven kr nevem zakaj so...

Janac ::

res je

pa daj eno lepo sliko nared!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

Robi :P ::

grafične nisi prklopil!

semematej ::



to je edini konektor s 6 pini. Pod njim sta še 2 pina ki masta črno barvo(minus naboj). JE možno, da dam nazaj na matično plastiko, vzamem ven tistega s 4 pini da bo samo eden kot prej in dam tega s 4 pini dol v grafično. Bo delalo al bo skurlo? JE možno da bo delala grafična brez 2 pinov?

Robi :P ::

ne posebej morš prklopit prav za grafo 6 pin če ne pa kup adapter iz molexa na 6poinov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Robi :P ()

semematej ::

sLo TigerMaN ja očitno jo res nism. sam ti pravim da nimam 2 konektorjev s 6 pini. Imam samo enega in ta je že notr priključen.

dzinks63 ::

Da to kolegu kateri obvlada, z električnimi priklopi se ni za šaliti, kako si priklapljal ta 8 pin na plošči, nekako čudno zgleda. A si 4 pine dal stran od napajalnega 24 pinskega priklopa in jih potisnil v 8 pin konektor in potem glavno napajanje priklopil le z 20 pini?

Janac ::



kupi tako kot je tukaj na tej sliki!

Robi :P ::

pomoje je on tišal kr tk neki nekam 6 pinov za grafo je dal u 8 pinski za matično pomoje zato mu zdj za grafo zmankuje al ka js ne vem tole je use skup narobe prkloplen,...

Janac ::

hehe

OP s kje si?

semematej ::

Joo kej če bit narobe prkopljen? Mam 1x 24pinov, 2x 4pini, 1x 6 pinov.
-1x 24pinov sem dal na največji plac ker drugam ne gre
-1x 4 pini sem dal poleg procesorja kjer je plac samo za 4 pine(drugi s štirimi pini lahko vržeš ven plastiko ki je poleg procesorja kjer so 1 štirje pini in jih daš tja a rezultat je isti)
-1x 6 pinov sem dal v Grafično kartico

Tko de ubistvi mi manjka še en s 6 pini da bi dal še v drugi plac v grafično poleg prve a ga napajalnik LC6600 NIMA.

semematej ::



evo to je napajalnik

zkej bi kupoval tisto?

Zgodovina sprememb…

Janac ::

da bos lahko priklopil?

slika pa tut nedela

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

semematej ::

Napajalnik LC Power LC6600 je izredno tih in ga odlikuje moč 600W. Ima 20/24-Pin, 8-Pin (4+4), 1 x disketnik, 4 x SATA,4x PATA,1 x 6-Pin PCI-Express priključke.

na tle piše za tiste ki mi ne verjamejo kolk priključkov ma. Alora ostane mi le nov napajalnik z 2x 6-pin PCI Express priključki.

Janac ::

Vem.

Ne no, kupi tist pretvornik jezus no!

semematej ::

hmm. a tisto na sliki. Tam na sredi ki je v vrečki. Tisto je pretvornik iz PATA v 6-Pin PCI Express priključek? Jaz bi sam tisto rabu.. ne cela grafične..

Janac ::

Imam samo to sliko...

kaksen PATA clovek?

semematej ::

Janac člej žal mi je ampak ko si mi ti dal tisto sliko sem mislil, da hočeš da kupim novo grafično s samo enim 6-pin... pol sem komaj tisto videl. Hvala ti. Upam da bo delalo. V soboto povem rezultate. Hvala vsem res.

Janac ::



ce si malo elektrotehnicen lahko pa sam z zicami skuapj naredis

semematej ::

PATA(pač tisti konektor s 4 pini ki si ga nekoč dal v HDD, CD/DVD rom itd.

Janac ::

tole je molex

dzinks63 ::

Točno kateri napajalnik 580W si imel prej in točni katerega 600W imaš sedaj. Je čisto možno da je bil prejšnji močnejši kot ta 6600. Osnovni lc 600W v2,2 je slab napajanik z zelo slabimi 12V linijami (15+14A). Če imaš v2.3 (17+19A) bi nekako moralo delat, dokupiš le dodaten napajalni 6pin kabel za grafično. Katera grafična je to z 2x6 pini?

semematej ::

kake svinje. V tujini je tak pretvornik 92 centov, tle pa je 8 evru... svašta res..

semematej ::

Prejšnji napajalnik:
-HKC USP5580

Zdajšnji napajalnik:
-LC power LC6600 v2.2

Grafična:
-MSI N250GTX

Janac ::

kupil si slab napajlnik

semematej ::

Ja pa sej je močnejši kot prejšnji....

Kej nej pa kupim?

In ne zdej enga od 100 evru.. max 55

Zgodovina sprememb…

dzinks63 ::

HKC 580 je imel samo eno linijo z 30A , kar je precej boljše od lc 6600 z dvema linijama 14+15A, ker amperi se ne seštevajo linearno po linijah. GeForce GTS 250 - zahteva 32A and a 500W PSU minimum, z amperi bo šlo težko skozi, napajalnik bo precej obremenjen, vprašanje kako ti bo vse skupaj delalo in če bo, kako dolgo.

semematej ::

Torej mi lahk poveste kašn napajalnik nej kupim? Po možnosti srednje kvaliteten in srednje drag.

Janac ::

Tega prodaj za ene 40EUR

kupi pa: http://www.dinokomp.at/product_info.php...

AlienRR ::

Jao jao, čisto ste ga zmedli.

Torej, če obnovim..
Matična potrebuje 24(20+4)pin[desno na sredini] in 8pin[levo zgoraj]*
Grafična potrebuje 2x 6pin[na koncu grafične] -ti imaš samo enega na voljo torej ti nebo delovalo.** Lahko kupiš zgoraj omenjen priklop (ki ga je janac prilepil) ali nov napajalnik.***

*vrjetno bi tudi delalo če bi imel samo 4pin. 8pin za matično in 8pin za grafično se razlikujeta! tisti za matično se deli na pol [2x 4pin], tisti za grafično pa na čtrtino [6+2pin]
**Grafična mora imeti vedno vse priključke priklopljene.
***kot je bilo že omenjeno bi priporočal drug napajalnik.

Upam, da je zdaj jasno kaj je narobe.

Ostalo koliko lahko vidim imaš vredu priklopljeno.
You can override the laws of thermodynamics with sufficient sudo access.

semematej ::

Hvala vsem za pomoč! Računalnik mi ponovno deluje. Kupil sem kar adapter. Če se bo pokvaru napajalnik bom pa novga kupu. Sej ma 1 leto garancije :))
Tkrt bodo pa že uni cenej. Hvala res še enkrat vsem za pomoč :):):):)

Robi :P ::

semematej je izjavil:

kake svinje. V tujini je tak pretvornik 92 centov, tle pa je 8 evru... svašta res..

malo zamude ampak kje 8e lol tu je 2e
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Napajanje r9 280x - napetosti

Oddelek: Strojna oprema
474142 (3090) Jst
»

Priklop napajalnika

Oddelek: Strojna oprema
4713352 (12741) pol3ni
»

grafična kartica (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7922486 (21297) LukaTCE
»

converter 8 v 4 pin.. a bo delal?

Oddelek: Strojna oprema
201913 (1742) mihco
»

ATI5850 in Asus P5K

Oddelek: Zvok in slika
291856 (1552) Jst

Več podobnih tem