» »

Potreba po samoobrambi - kateri trening bi mi biu primeren?

Potreba po samoobrambi - kateri trening bi mi biu primeren?

einstein :P ::

imagodei je izjavil:

In tak scenarij je ful verjeten? Sediš v kulturnem kafiču, gangsterju pa se zazdi, da že dolgo časa ni nikogar na gobec in - hard luck, ravno ti mu prideš pod pesti?


Kdo pa je omenjal kulturni kafič? Dejte ljudje mal pogledat, kaj se po svetu dogaja, ste tukaj vsi neki fini gospodje, ki samo po kulturnih kafičih hodite? Mimogrede te nekdo na ulici štihne, ne pa samo pribije, nekaterim se pa to zdi neverjetno in nemogoče? Mislite, da obstajajo samo prijazni ljudje? Hodiš po parku, nikjer nobenega, pride drogeraš, ki rabi denar in s tabo na hitro opravi, misliš da te bo prosil? Mogoče, če ima orožje in je zamaskiran, drugače pa ne.

bluefish ::

Mipe je izjavil:

Vzemimo verjeten scenarij.

Na avtobusu ponesreči pogledaš grajenega tipa v trenirki. Ujame tvoj pogled in trzne z luknjasto brato proti tebi: "Kva bulš?!"

Kaj zdaj?
Zanimivo, sem naletel na podobno situacijo z dvema ćapcema (res je, da nista bila gorili). En enostaven: "Brigi se zase," je bil dovolj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Vajenc ::

Mipe je izjavil:

Vzemimo verjeten scenarij.

Na avtobusu ponesreči pogledaš grajenega tipa v trenirki. Ujame tvoj pogled in trzne z luknjasto brato proti tebi: "Kva bulš?!"

Kaj zdaj?

a) Nokavtiraj ga, preden te on.
b) Izpovej mu svojo ljubezen. Lahko te nokavtira on ali pa se začneta oba potegovati za istospolne poroke.
c) Umakneš pogled in začneš mencat, v mislih pisoč poslednjo voljo.
d) "Kul trenirka!"

lol... d)... zmaga iz vsakega zornega kota
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

bluefish ::

einstein :P je izjavil:

Kdo pa je omenjal kulturni kafič? Dejte ljudje mal pogledat, kaj se po svetu dogaja, ste tukaj vsi neki fini gospodje, ki samo po kulturnih kafičih hodite? Mimogrede te nekdo na ulici štihne, ne pa samo pribije, nekaterim se pa to zdi neverjetno in nemogoče? Mislite, da obstajajo samo prijazni ljudje? Hodiš po parku, nikjer nobenega, pride drogeraš, ki rabi denar in s tabo na hitro opravi, misliš da te bo prosil? Mogoče, če ima orožje in je zamaskiran, drugače pa ne.
A živimo v Sloveniji ali Siriji?

einstein :P ::

Mipe je izjavil:

Vzemimo verjeten scenarij.

Na avtobusu ponesreči pogledaš grajenega tipa v trenirki. Ujame tvoj pogled in trzne z luknjasto brato proti tebi: "Kva bulš?!"

Kaj zdaj?

a) Nokavtiraj ga, preden te on.
b) Izpovej mu svojo ljubezen. Lahko te nokavtira on ali pa se začneta oba potegovati za istospolne poroke.
c) Umakneš pogled in začneš mencat, v mislih pisoč poslednjo voljo.
d) "Kul trenirka!"


e) "Kva je?!"

Okapi ::

Mimogrede te nekdo na ulici štihne, ne pa samo pribije, nekaterim se pa to zdi neverjetno in nemogoče?
In? Če misliš, da se temu lahko izogneš s treningom borilnih veščin in pretepom, se kruto motiš.

O.

einstein :P ::

bluefish je izjavil:

einstein :P je izjavil:

Kdo pa je omenjal kulturni kafič? Dejte ljudje mal pogledat, kaj se po svetu dogaja, ste tukaj vsi neki fini gospodje, ki samo po kulturnih kafičih hodite? Mimogrede te nekdo na ulici štihne, ne pa samo pribije, nekaterim se pa to zdi neverjetno in nemogoče? Mislite, da obstajajo samo prijazni ljudje? Hodiš po parku, nikjer nobenega, pride drogeraš, ki rabi denar in s tabo na hitro opravi, misliš da te bo prosil? Mogoče, če ima orožje in je zamaskiran, drugače pa ne.
A živimo v Sloveniji ali Siriji?


Torej si eden od finih gospodov :P

Okapi je izjavil:

Mimogrede te nekdo na ulici štihne, ne pa samo pribije, nekaterim se pa to zdi neverjetno in nemogoče?
In? Če misliš, da se temu lahko izogneš s treningom borilnih veščin in pretepom, se kruto motiš.

O.


Huh, kje sem pa jaz sploh kadarkoli omenil, da se v tej temi potegujem za borilne veščine???

Zgodovina sprememb…

Smurf ::

S tem, da te nekdo pri nas na ulici nakljucno "zastiha" je priblizno tako verjetno kot, da te zadane strela.

Jaz se nikoli v zivljenju nisem imel situacije, kjer bi se moral fizicno braniti, pa sem odrastel v "fuzinah". Tako, da ni treba pretiravati.

imagodei ::

einstein> "Kdo pa je omenjal kulturni kafič?"

jype ti poskuša dopovedat, da se da ogromno naredit že s "profiliranjem" in izogibanjem nevarnim situacijam. Če greš v nek lokal praktično provocirat, se ne moreš pritoževat, če kasneje "zagusti".

EDIT: bom še drugače rekel: če greš v nek lokal, kjer se znano zadržujejo gangsterji, potem ne moreš jamrat nad tem, kako se pogosto znajdeš v situaciji, kjer "zagusti". Takisto, če hodiš v dvomljive nočne klube s tretjerazrednim varovanjem.
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

einstein :P ::

@okapi

PS: vse to gre zaradi jypeta, ker njemu bi v vsakem primeru uspelo zbežati, ker on je pa Chuck Norris ;)

imagodei je izjavil:

einstein> "Kdo pa je omenjal kulturni kafič?"

jype ti poskuša dopovedat, da se da ogromno naredit že s "profiliranjem" in izogibanjem nevarnim situacijam. Če greš v nek lokal praktično provocirat, se ne moreš pritoževat, če kasneje "zagusti".


Mi tukaj ne govorimo o tem, ali ti izzoveš pretep ali ne, govorimo o situaciji, ko te nekdo napade brez tebi znanega razloga.

Lej, pa če recimo živiš v takem kraju, kjer mrgoli norcev, se temu tako ali tako ne moreš izogniti.

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Govorimo o tem, da je beg (ali izogibanje nevarni situaciji) vedno najboljša rešitev. Včasih pač to ni mogoče, ampak tudi v teh primerih je beg najboljša rešitev. Vse ostale so slabše.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Mipe ::

Hm.

Fajn bi bilo spisati eno mobilno aplikacijo, ki bi opozarjala na bližino nevarnih lokacij ter prikazovala nevarna območja na zemljevidu. In tudi začrtala najvarnejšo pot.

49106 ::

Rias Gremory ::

Ja naj @einstein :P piše googlu, da naj to integrira v google maps.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

einstein :P ::

Rias Gremory je izjavil:

Ja naj @einstein :P piše googlu, da naj to integrira v google maps.


Zakaj pa jaz?

Okapi je izjavil:

Govorimo o tem, da je beg (ali izogibanje nevarni situaciji) vedno najboljša rešitev. Včasih pač to ni mogoče, ampak tudi v teh primerih je beg najboljša rešitev. Vse ostale so slabše.

O.


No, torej smo le prišli do zaključka, da jype trola, saj trdi, da je to vedno mogoče.

Zgodovina sprememb…

TallCezar ::

Mipe je izjavil:

Hm.

Fajn bi bilo spisati eno mobilno aplikacijo, ki bi opozarjala na bližino nevarnih lokacij ter prikazovala nevarna območja na zemljevidu. In tudi začrtala najvarnejšo pot.


To ne bi bilo dobro, ker bi ti potem za dostavo pice zaračunavali višjo ceno.

nodrim ::

Sam pretep je vedno najslabša rešitev, ki za seboj vedno potegne dolgoročne posledice.

Moj primer: na mešanem žuru dveh družb, kjer so eni bli "alkoholičarji" in drugi "marihuana kadilci", oboji pa moji dobri prijatelji, so se čez par ur alkoholičarji spravli na hašišarje zarad takšnih in takšnih razlogov .. no, stvar je v tem, da sem jih seveda poskušal ustavit in sem nenapadalno stopil vmes, da ločim dva frenda, da se ne stepeta ... nakar pride drug frend od alkoholičarja in začne mene stran vleč, da nej ne napadam tega prvega. Ta drugi se spravi name s pestmi, ker nisem skoraj nič pil ali kadil, on pa že dobro napit je blo itak vse skupaj kot v počasnem posnetku z mojega vidika. Samo branil sem se in odbijal počasne udarce in se umikam nazaj, nakar pridema do roba hriba in ker bi me takrat lahko kadarkoli porinil po hribu dol, sem se odločil, da ga zgrabim in vržem prek sebe in tako pristanem na njem in ga zadržim, dokler niso prišli ostali in ga odvlekli stran.

Tiste dodatne pretepe smo tudi uspešno ustavli in hašišarji so se pač pobrali domov, da ni blo več fajta.

Do tukaj vse še kar v redu. Zdaj pa posledice precej nedolžnega obračuna (nobenih poškodb ali kaj podobnega). Na naslednji žurki, spet malo mešana družba (majhen kraj, navzkrižno se itak vsi poznajo), ta isti tip, ki se je spravil name se s par frendi drži malo na stran od druge skupine, kjer proslavljamo rojstni dan enega od prej omenjenih hašišarjev. To noč sem se prej odpravil domov in stopim ven, da grem do avta, pa me obkrožijo štirje frendi od onega. Ej, smo slišal, da si neki mahu zadnjič, misliš da se to tle ne bo zvedl? Tle odgovor seveda ni mahanje, ampak odločni nastop, da se nej dobr pozanimajo za kaj in s kom se je šlo. Umaknejo se in grem v avto in domov.

Čez več mesecev na random pijači v random gostilni zvečer. Sedim s frendi za mizo in uleti isti tip s par frendi za šank in takoj prvi pogled, še vedno jeba v očeh. No, kar hočem povedat je to, da tudi, če zmagaš pretep, boš potem še dolgo ali pa za vedno gledal čez hrbet, kdaj te bo poraženec pričakal s kupom frendov.

Zato pa nastopijo pozitivni učinki treninga borilnih veščin, da znaš obvladat morebitne situacije še preden pride do fizičnih obračunov.

sensei ::

Fajn bi bilo spisati eno mobilno aplikacijo, ki bi opozarjala na bližino nevarnih lokacij ter prikazovala nevarna območja na zemljevidu. In tudi začrtala najvarnejšo pot.

Tole je naredu en iz ZDA, aplikacijo, katera svetuje najvarnejšo pot skozi mesto, al neki takega.

Folk se je usaju nad politično korektnostjo, ker so ble v aplikaciji kot nevarnejša območja označena ravno tista z visokim deležom temnopoltega prebivalstva oz. priseljencev :) Avtor je skenslu aplikacijo, ker se mu ni dal izboljšat algoritma, afaik.

Mipe ::

Jah, politična korektnost je kurba.

jype ::

_IKE_> očitno ne

Očitno ja, samo nepismeni težko dojamejo, da so napadalci tudi tisti, ki te poskušajo ujet.

Mipe> Jah, politična korektnost je kurba.

Ni, samo nepismen folk se je vsajal nad politično korektnostjo, ker niso pravilno ugotovili, da so nevarnejša območja ravno tista, kjer so prebivalci revni.

"Prince of Bel Air" se ne spušča v pretepe v svoji soseski.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

imagodei ::

einstein :P je izjavil:

imagodei je izjavil:

jype ti poskuša dopovedat, da se da ogromno naredit že s "profiliranjem" in izogibanjem nevarnim situacijam. Če greš v nek lokal praktično provocirat, se ne moreš pritoževat, če kasneje "zagusti".


Mi tukaj ne govorimo o tem, ali ti izzoveš pretep ali ne, govorimo o situaciji, ko te nekdo napade brez tebi znanega razloga.

To, da ne znaš brat, že vemo. Bom pisal počasi, da boš lahko sledil: govoril sem o tem, da če za nek lokal veš, da se v njem zbira človeški poden, se mu izogneš po defaultu. Če se mu ne, potem to de facto pomeni, da hodiš provocirat. IOW, sam sebi zvišuješ šanse, da se bo kdo vtaknil vate. Vsak trenutek se lahko odločaš, kaj boš s svojim življenjem. Če vsak vikend zvečer končaš v dvomljivih nočnih klubih, kjer je znano, da se dogajajo pretepi, potem je tvoje obnašanje pač riskantno. Treba je naredit vse, da se temu ogneš.

Enako je, če imaš družbo, ki se na vsaki veselici "pod šotorom" ali pa vsak vikend v priljubljenem lokalu zapleta s "čefurji". Edino pametno je, da zamenjate lokacijo, ali pa ti osebno zamenjaš družbo. Če ne storite/storiš nič od tega, potem očitno de facto hodite izzivat batine.

einstein :P je izjavil:

Lej, pa če recimo živiš v takem kraju, kjer mrgoli norcev, se temu tako ali tako ne moreš izogniti.

Lahko, lahko. Včasih zadostuje pogovor s starši, včasih s strokovnjakom iz šole, včasih pa s policijo. Ampak, je treba zbrat jajca in nekomu povedat, da te preganjajo bullyji.

Je pa šola praktično edina lokacija, kjer se (vrstniškemu) nasilju zelo težko ogneš. Dokler te pač ne neha bit strah in zadevo prijaviš ustreznim ljudem.
- Hoc est qui sumus -

jype ::

imagodei> Je pa šola praktično edina lokacija, kjer se (vrstniškemu) nasilju zelo težko ogneš. Dokler te pač ne neha bit strah in zadevo prijaviš ustreznim ljudem.

Daleč najboljša motivacija za doseganje visokih rezultatov v šoli je bila zame ta, da sem vedel, da bom z njimi lahko odšel tja, kamor mi retardi, ki so me pretepali, ker iz šole ni mogoče pobegniti, ne bodo mogli slediti.

In mi res niso, zdaj sem pa jaz tisti, ki ogromno naredi za njihov življenski standard in jim brez težav odpustim njihove prestopke, jim je pa vseeno nerodno.

Glugy ::

Ma en prenosni šoker si ubodeš pa je. Če te en napade ga luštkano streseš.

jype ::

Glugy> Ma en prenosni šoker si ubodeš pa je. Če te en napade ga luštkano streseš.

Ne.

Pobegneš.

Če ga streseš ker ti grozi in pade in si razbije glavo, boš imel dva sovražnika: Policijo (ker boš imel kartoteko) in tega tipa (ker če je dovolj butast, da bi se rad tepel, potem je zagotovo tudi dovolj butast, da bi se ti rad maščeval).

_IKE_ ::

jype je izjavil:

_IKE_> očitno ne

Očitno ja, samo nepismeni težko dojamejo, da so napadalci tudi tisti, ki te poskušajo ujet.


Aha zato so nepismeni izpustili tvoje napadalce?

jype ::

_IKE_> Aha zato so nepismeni izpustili tvoje napadalce?

Kljub pregovorni neumnosti imam jaz s policisti odlične izkušnje in so se vpričo mene še vsi obnašali zelo profesionalno, pa tudi človeško.

Ja, izpustili so jih, jaz pa nisem imel težav z njimi, ker v resnici nihče ni nikomur ničesar storil, samo malce smo trimčkali po mestnih ulicah.

_IKE_ ::

jype je izjavil:

_IKE_> Aha zato so nepismeni izpustili tvoje napadalce?

Kljub pregovorni neumnosti imam jaz s policisti odlične izkušnje in so se vpričo mene še vsi obnašali zelo profesionalno, pa tudi človeško.

Ja, izpustili so jih, jaz pa nisem imel težav z njimi, ker v resnici nihče ni nikomur ničesar storil, samo malce smo trimčkali po mestnih ulicah.




Aha, potem niso pa bili napadalci ampak le trimčkarji ? In ti si rabil policaje da ti razložjo razliko ? ccc....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _IKE_ ()

einstein :P ::

imagodei je izjavil:

einstein :P je izjavil:

imagodei je izjavil:

jype ti poskuša dopovedat, da se da ogromno naredit že s "profiliranjem" in izogibanjem nevarnim situacijam. Če greš v nek lokal praktično provocirat, se ne moreš pritoževat, če kasneje "zagusti".


Mi tukaj ne govorimo o tem, ali ti izzoveš pretep ali ne, govorimo o situaciji, ko te nekdo napade brez tebi znanega razloga.

To, da ne znaš brat, že vemo. Bom pisal počasi, da boš lahko sledil: govoril sem o tem, da če za nek lokal veš, da se v njem zbira človeški poden, se mu izogneš po defaultu. Če se mu ne, potem to de facto pomeni, da hodiš provocirat. IOW, sam sebi zvišuješ šanse, da se bo kdo vtaknil vate. Vsak trenutek se lahko odločaš, kaj boš s svojim življenjem. Če vsak vikend zvečer končaš v dvomljivih nočnih klubih, kjer je znano, da se dogajajo pretepi, potem je tvoje obnašanje pač riskantno. Treba je naredit vse, da se temu ogneš.

Enako je, če imaš družbo, ki se na vsaki veselici "pod šotorom" ali pa vsak vikend v priljubljenem lokalu zapleta s "čefurji". Edino pametno je, da zamenjate lokacijo, ali pa ti osebno zamenjaš družbo. Če ne storite/storiš nič od tega, potem očitno de facto hodite izzivat batine.

einstein :P je izjavil:

Lej, pa če recimo živiš v takem kraju, kjer mrgoli norcev, se temu tako ali tako ne moreš izogniti.

Lahko, lahko. Včasih zadostuje pogovor s starši, včasih s strokovnjakom iz šole, včasih pa s policijo. Ampak, je treba zbrat jajca in nekomu povedat, da te preganjajo bullyji.

Je pa šola praktično edina lokacija, kjer se (vrstniškemu) nasilju zelo težko ogneš. Dokler te pač ne neha bit strah in zadevo prijaviš ustreznim ljudem.


Imagodei v svetu sanj, ha? Ko bi le bil svet tako preprost, kot ti razlagaš, pa ni. Če pa ti še nikoli nisi doživel nič posebnega, potem se pa ne čudim tvojemu pisanju.

jype je izjavil:

imagodei> Je pa šola praktično edina lokacija, kjer se (vrstniškemu) nasilju zelo težko ogneš. Dokler te pač ne neha bit strah in zadevo prijaviš ustreznim ljudem.

Daleč najboljša motivacija za doseganje visokih rezultatov v šoli je bila zame ta, da sem vedel, da bom z njimi lahko odšel tja, kamor mi retardi, ki so me pretepali, ker iz šole ni mogoče pobegniti, ne bodo mogli slediti.

In mi res niso, zdaj sem pa jaz tisti, ki ogromno naredi za njihov življenski standard in jim brez težav odpustim njihove prestopke, jim je pa vseeno nerodno.


Kaj si po poklicu, da delaš za standarde drugih ljudi?

Zgodovina sprememb…

imagodei ::

einstein> "Imagodei v svetu sanj, ha? Ko bi le bil svet tako preprost, kot ti razlagaš, pa ni. Če pa ti še nikoli nisi doživel nič posebnega, potem se pa ne čudim tvojemu pisanju."

Obstajajo zapletene stvari, kot so npr. težka ekonomska situacija in ubadat se s tem, ali boš otroku na mizo postavil meso, sadje, kak mlečni izdelek; ali pa mu boš konec meseca kupil nujno potrebne čevlje, ker je lanskoletne že prerasel.

Izogibanje nasilju pa je precej preprosta reč. Če te pač vleče na takšne prireditve in v tako okolje, kjer jih lahko fašeš, ne jamraj o zapletenem svetu.
- Hoc est qui sumus -

jype ::

Yes, Eunice.

einstein :P ::

imagodei je izjavil:

einstein> "Imagodei v svetu sanj, ha? Ko bi le bil svet tako preprost, kot ti razlagaš, pa ni. Če pa ti še nikoli nisi doživel nič posebnega, potem se pa ne čudim tvojemu pisanju."

Obstajajo zapletene stvari, kot so npr. težka ekonomska situacija in ubadat se s tem, ali boš otroku na mizo postavil meso, sadje, kak mlečni izdelek; ali pa mu boš konec meseca kupil nujno potrebne čevlje, ker je lanskoletne že prerasel.

Izogibanje nasilju pa je precej preprosta reč. Če te pač vleče na takšne prireditve in v tako okolje, kjer jih lahko fašeš, ne jamraj o zapletenem svetu.


Čakaj, daj raje najprej razjasni, kako si me privedel od pregovarjanja z jypetom, da ni vedno možno ubežati, do tega, da se naj takim področjem izogibam? Potem pa še praviš, da ne znam brat, pa si ti temo spremenil...

imagodei ::

Ti si en trolček, einstein :) Zato moram rečt, da me ne čudi, da imaš izkušnje, da je svet okoli tebe zelo nevarna reč, sploh če se tudi v RL obnašaš tako kot tule. Verjetno marsikomu potegneš pravi živec...
- Hoc est qui sumus -

FlyingBee ::

torej smo ugotovili, da večina potrebuje obrambo kar pred sabo, jype je rešil svoj svet in zdaj tudi drugim pomaga, ne glede na resničen svet

_IKE_ ::

imagodei je izjavil:

Ti si en trolček, einstein :) Zato moram rečt, da me ne čudi, da imaš izkušnje, da je svet okoli tebe zelo nevarna reč, sploh če se tudi v RL obnašaš tako kot tule. Verjetno marsikomu potegneš pravi živec...



Tole je in bo prej veljalo za sveto kravo tega foruma kot pa za einsteina....

Vitez ::

49106 je izjavil:

Kdor misli, da borilne veščine ne pomagajo, naj gre na štajersko vprašat, kdo se dejansko upa spustit v boj z 60kg težkim Barado.


Ojej, Barada je bil že pošteno tepen, ne samo enkrat...

Tudi 70-kilski kao Bruce lee ne more delat čudežev, ko se nanj spravi prava živina.

jype ::

Ampak brusli hitro teče, Barada pa pojma nimam kdo je.

Vitez ::

Če bi se rad znal tepst, predlagam boks. Boks te nauči pretepa v malem prostoru, ringu, kar ti pride prav, če pride do pretepa v lokalu.

Bolj pa priporočam, da se lotiš treninga zaradi zgraditve samozavesti. Ko s svojim obnašanjem več ne boš sporočal "prosim, ne tepite me", tudi žrtev ne boš več.

49106 ::

Ojej, Barada je bil že pošteno tepen, ne samo enkrat...

Seveda jih je že dobil.

Tudi 70-kilski kao Bruce lee ne more delat čudežev, ko se nanj spravi prava živina.

Natreniranega borca jaz vidim oboroženega. Seveda se najdejo tudi taki z boljšim, mogočnejšim orožjem.

>jype
Tudi za barado sem prepričan, da precej hitro teče.

Primer MMA mišic brez možganov. Morda sta med okrevanjem pogledala 300, in se kaj iz filma naučila.

jype ::

Evo, z mojo metodo bi tale butl vse premagal.

Zgodovina sprememb…

49106 ::

Dva butla sta bla. Čelavi, ki se spravil na nepridipravovo punco, je bil le nekaj dni v bolnišnici. Njegov kolega pa mislim da celo pol leta.

Tvoje metoda je itak #1

jype ::

Pa še punca bi bla bl vesela.

_IKE_ ::

49106 je izjavil:






Dokler v igro ni vstopilo orožje ( lata? ) jima je šlo še dobro , potem pa ne več. Skratka grafični prikaz solatkovih besed par postov nazaj.


Si pa je tip batine zaslužil, kaj pa se spravlja na dekleta>:D....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _IKE_ ()

49106 ::

Dokler v igro ni vstopilo orožje ( lata? ) jima je šlo še dobro


*Dokler v igro ni vstopilo močnejše orožje ;)

LitralSM ::

jype je izjavil:

LitralSM> je pretep pametno izveden.

"Kvalitetno sem skočil v kup dreka."

Primoran sem biti skočiti v kup dreka, zato sem to storil elegantno in v elegantno (pametno in premeteno ter modro).

LitralSM ::

_IKE_ je izjavil:

49106 je izjavil:






Dokler v igro ni vstopilo orožje ( lata? ) jima je šlo še dobro , potem pa ne več. Skratka grafični prikaz solatkovih besed par postov nazaj.


Si pa je tip batine zaslužil, kaj pa se spravlja na dekleta>:D....

Mah ja. Mu lepo služi. Ne zato, ker je ponagajal dekletu, temveč zato, ker se profesionalno ukvarja s pretepanjem pa ne ve niti tega, da si moraš prvo in zadnjo zaščititi glavo po možnosti še ostale dele telesa. Verjetno se je naučil, da je v fajtu brez orožij bog i batina pa mu je na koncu v glavo stopilo, da tudi proti lati izgleda kot Rambo. Odličen primer zakaj se ne trenira borilnih veščin takim spačkom.

jype ::

LitralSM> Primoran sem biti skočiti v kup dreka

Dobr se pretepaš, bi blo pa fajn delat še mal na strategiji, da ne boš skos primoran v drek skakat.

Hayabusa ::

V boju proti nasprotniku z mahajočo desko dela model osnovno napako, ker beži stran od nje, takrat moraš iti v njega v pravem trenutku, eno roko imaitaq že zasedeno z desko, tako da lahko v par sekundah onesposobiš.

49106 ::

V parih sekundah?..... boš vesel, če boš samo štel zvezdice.

P.S. Osnovna napaka je boj z večimi nasprotniki na odprtem prostoru.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

tiran2000 ::

ma kr prav ce kdo maha s palco oz. lato proti teb moras vletet v njega, zlo mal folka se zna borit k ti nekdo prleti v fris... edina izjema kjer mors bezat pa je verjetn noz, tam bos sigurn porezan ne glede kaj nardis oz. obvladas...

pa kot pravi rutten nasprotnike treba spravt v kolono, to je edini nacin obrambe :)

Zgodovina sprememb…

49106 ::

Jype a jih bereš :D Ne samo, da se ne strinjajo s tekom. Celo svetujejo, da skočiš na nekoga s palico. Ker bo ja tip s 70cm večjim dosegom počakal, da skočiš nanga

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero borilno veščino izbrati (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8021599 (17821) solatko
»

Borilne veščine specialnih enot (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
7013276 (10806) Andrej14
»

Steven Seagal(Ai kido) & MMA

Oddelek: Loža
254938 (4363) solatko
»

Borilne veščine

Oddelek: Loža
4810192 (9225) amigo_no1
»

Kali - filipinska borilna veščina (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11516386 (11329) imagodei

Več podobnih tem