» »

Borilne veščine

Borilne veščine

miraldinjos ::

Zdravo. Star sem 22let visok 175 in 80kg težek. Nikoli nisem treniral nobene borilne veščine razen v oš karate 1 leto.
Zanima me katero borilno veščino se mi najbolj splača za začetek trenirat(boks, kickboks, moa tae, MMA). Sam sem mislil bolj na klasiko in sicer boks. In pa kateri klubi v Ljubljani so najboljši trenutno gledam Konex center na brdu pa še vpise majo zdej februarja.

Mipe ::

Nauči se raje kuhat.

Nihče še ni ugnal besnega kuharja.

Gregor P ::

Vprašanje, kakšne cilje imaš, ampak običajno moraš trenirati več borilnih disciplin poleg ene resno. Boks je osnova, da se naučiš prejemati kot tudi dajati udarce, predvsem iz klinča (ker npr. pri jiu-jitsu ne moreš zares lomiti rok, če me razumeš; ne govorim o kakšnem pretepaškem nasilju, ampak učenju, disciplini). Karate je dober, da se naučiš nekega osnovnega gibanja, oblik pri borilnih veščinah (stavi, udarci, blokade, kate itd.) kot tudi seveda meditacije, predvsem pa (to morda šele po kakšnih petih letih treninga) prestrezanja nasprotnikov (ampak v karateju ne smeš zares udariti nasprotnika, zato smo zopet pri boksu). Na tej podlagi greš lahko nato trenirati judo (predvsem zaradi tega, da lahko onesposobiš nasprotnika brez udarcev in ker dejansko partnerja zares mečeš kot se tudi naučiš padati, treniraš oz. spoznaš tvoje ravnotežje ipd.). Šele sedaj greš lahko morda še na kickboks ipd. za "ogrevanje" in malo prakticiranja udarcev; to pa zato ker bi sicer prej pokvaril tvojo tehniko, če bi kar takoj začel s tem. Sicer pa lahko začneš tudi delati na tvojih borilnih veščinah in greš recimo na taekwondo, da izboljšaš nožne udarce, jiu-jitsu da obvladaš prijeme, vzvode, mete in osnove uporabe ter obrambe pred hladnimi orožji, nadalje aikido, kjer greš že v finese (poglobljeno filozofijo in pa predvsem, kako premagati sovražnika brez, da bi ga poškodoval, zdravljenje poškodb) itd.

Skratka kot lahko vidiš, je vsaka posamezna borilna veščina premalo oz. ima vsaka svoje pomanjkljivosti in lahko se ti zgodi, da leta treniraš nekaj tako na pol, čeprav bi moral v bistvu prej začeti s čim drugim, da bi lahko to kar treniraš sedaj sploh razumel oz. pospešil postopek učenja in razumevanja:)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

rezator ::

Odvisno tega kaj si želiš. Če bi rad biu frajer in frendom kazal kakšen šamar jim daš lahko z nogo je taekwondo pravi zate. Če bi rad se učil kaj defenzivnega probaj ju jitsu, judo ali aikido. Čisto odvisno kaj si sam želiš. In pojdi na trening, piši vodji kluba - doja in se zmeni za obisk. Saj človek lahko gleda na youtubu in je pameten, samo kako trening poteka neboš videl tam, pojdi pogledat v klub, ne glede za kaj se boš odločil. Tako se boš najlažje odločil ko boš videl dejansko kako kaj poteka.

Gregor P se ne strinjam s tabo. Če si imel v mislih da iz ene borilne veščine prešaltaš na drugo šelej potem ko pri prejšnji dobiš črn pas potem ja, samo da bi bi pa treniral takoj od začetka vse skupaj nima smisla. Prvo osvoji eno borilno veščino potem pa šelej razmišlaj o drugi. Tako da ti jaz priporočam samo eno.

Pa še en vidik je pomemben pri izbiri. Tvoja potrpležljivost in volja. Misliš trinirat 10-20 let oz še več, ne vidim ovire za katero koli borilno veščino. Če pa misliš da boš bil "glavni" že po 1-2 letih potem pa nevem kaj bi bilo zate. MMA, krav maga, ... ?
Some people feel the rain. Others just get wet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rezator ()

rezator ::

Aja pa še to. Najslabše je če boš pri odločanju bral komentarje pri youtube, ker 90% komentarjev piše tako zvanih "keyboard warriors", ki pojma nimajo kaj pišejo.
Some people feel the rain. Others just get wet.

Rok Woot ::

muay thai za začetek

Okapi ::

Caipirinha je the best. Aja, ne, to ja za pit, capoeira je za tepst.;)

O.

miraldinjos ::

Ja sej muay thai mi zgleda good borilna veščina sam ker je kej dober klub v ljubljani mal sm gledu tale klub:

http://www.red-devil.si/

TekO ::

Jaz sem v klubu, ki ga omenjaš zgoraj (FCL) že nekaj let. Meni je super. Folk skuliran (ne kakšni prepotentneži s kompleksi, takih se hitro znebimo oz. niso zaželjeni), trenerji face pa še ZELO postopoma in počasi gre vse skupaj (za tiste ki pač nočejo biti tekmovalci).

Z boksom nimaš pomojem kaj zgrešiti. Super za začetnike, odlična rekreacija, pri tem pa še dobiš neko znanje, ki ti bi eventualno lahko koristila v realnem življenju, v kolikor pride pač do neizbežne situacije. Pa še z nogami se ne boš zajebaval. Če pa hočeš kakšno zelo uporabno veščino (v smislu real life situacij), ki se jo hitro nauči, ti bi svetoval pa MMA (kot šport) ali Krav Maga (borilna veščina, kjer ni prepovedanih udarcev - nekakšna samoobramba, izraelska pogruntavščina) - sta pa obe borilni veščini tudi bolj "agresivni" (bil sem na treningu obeh). Muay thai zna biti za začetnika kar zahtevna zadeva (kolena), je pa res da je to tudi v veliki meri odvisno od kluba in njihovega pristopa pri poučevanju borilne veščine.
Ideas are bulletproof.

dolenc ::

Boks je fejst, tehnike je malo, ampak ogromno. Treningi so seveda odvisni od tega kje treniraš, žgejo te verjetno povsod. Samo tehniko osvojit ni tak problem(udarce, blokade, izmike, jemlji seveda z rezervo), težje je potem to smiselno povezati v borbi, tam se šele začneš boks učit(sparingi).

Trenira se celo telo, v primerjavi z kickboxom ali teakwondojem seveda manj nog, prov dost manj pa tud ne. Ne gre se toliko v akrobatiko, morjo pa bit noge močne :)

Če prej nisi kej dosti takega delal lahko imaš malo težav z zapestjem ali komolci, se sklepi radi unamejo. Kar se da sanirat s prehrambenimi dodatki (pa mal leda :D), jaz s tem še nisem imel težave, so pa kolegi.

Za boks kar pohvalijo GoldenGloves klub, lahk pa načeloma zbiraš po bližini doma, ker je veliko dobrih. 11.feb prirejajo turnir, pa pojdi pogledat kako to izgleda.

Trenirat pejt pač tisto ki se ti dopade, sej moraš več zadev sprobat, da videš kej ti zares leži (in ne samo zgleda dobro po youtubu :D)

Gregor P ::

rezator je izjavil:

Gregor P se ne strinjam s tabo. Če si imel v mislih da iz ene borilne veščine prešaltaš na drugo šelej potem ko pri prejšnji dobiš črn pas potem ja, samo da bi bi pa treniral takoj od začetka vse skupaj nima smisla. Prvo osvoji eno borilno veščino potem pa šelej razmišlaj o drugi. Tako da ti jaz priporočam samo eno.

Vem, da sem napisal vse skupaj zelo strnjeno ker sicer bi moral človek napisati najmanj knjigo o tem, ampak

Gregor P je izjavil:

običajno moraš trenirati več borilnih disciplin poleg ene resno.

... pomeni to kar si nato tudi sam ugotovil, da moraš vsaj eno dobro obvladati oz. priti do črnega pasu (mimogrede črni pas pomeni le, da od tega trenutka dalje lahko šele zares začneš trenirati neko borilno veščino, počasi začneš dojemati, zakaj sploh počneš neke gibe, stave, blokade itd.). Nato pa znanje nadgradiš z ostalimi. Recimo, če začneš s karatejem, ti bo veliko lažje v jiu-jitsu, teakwondoju itn.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Mesar ::

Jogo pejt trenirat, lahko z meditacijo nasprotnika premagaš, pa še dekline boš spoznal ;((
Your turn to burn!

Arto ::

Jaz sem svoj čas treniral ITF taekwondo, pa je bilo zelo zabavno. Treningi so bili kar intenzivni, veliko smo delali na kondiciji in raztezanju. Pa učili smo se tudi ročno tehniko, ne samo nožne (baje je pri WTF v glavnem nožna tehnika). Za muay thai sem slišal, da so precej brutalni treningi. Zdaj, če se misliš zares tepst, je mogoče to bolje, če pa bi šlo bolj za rekreacijo in zabavo, bi pa jaz osebno priporočil ITF taekwondo.

Rok Woot ::

Jaz bi šel v Khun Kao...

Ramon dekers ::

pojdi trenirat muay thai. Še najboljši šport. Treningi niso nič brutalni. Če imaš ok partnerja za sparing se da marsikaj delat, če je pa butast je pač butast.

Itak je pa falen namen če imaš to namen uporabljat za lokale in se delat vaškega frajerja po 2 mescih.

Ti pa treningi dobr zrežejo telo. Švicaš kot nor.

Je pa tud mma kul, samo preveč, preveč brutalen za tekmovanje.

Furbo ::

Tole si poglej, samoobramba za današnje čase.

http://www.kempoarnis.com/default.cfm?K...
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

sailex ::

Si razmišljal o športu Taekwon-do... :)

innerspace ::

miraldinjos je izjavil:

Zdravo. Star sem 22let visok 175 in 80kg težek. Nikoli nisem treniral nobene borilne veščine razen v oš karate 1 leto.
Zanima me katero borilno veščino se mi najbolj splača za začetek trenirat(boks, kickboks, moa tae, MMA). Sam sem mislil bolj na klasiko in sicer boks. In pa kateri klubi v Ljubljani so najboljši trenutno gledam Konex center na brdu pa še vpise majo zdej februarja.


Odvisno od ciljev(rekreacija, dvoboji, samoobramba, fajtanje po lokalih..), gobcnosti in predvsem mindseta!

Lahko se usmeris na tradicionalne vescine(bolj za samoobrambo - TaiChi(Chen), Wing Chun, Aikido), bolj sodobne izpeljanke nekoc tradicionalnih vescin(Karate, Judo, JiuJitsu, MMA) ali kako street varianto(no rules, very dangerous).
Po mojem ti bo muay-thai vsec...ce te zanimajo pripomocki, poglej - Eskrima ali Silat, lahko pa se recimo odlocis za old school srednjevesko mecevanje:)

Sam ti priporocam wing chun + eskrima ali muay-thai, lahko pa katerokoli drugo kombinacijo.

Mogoce te utegne zanimat tole:
http://www.ipmanwingchunslovenija.com/
http://www.dnobm.com/si/index.php
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

miraldinjos ::

Danns sem biu na treningu boksa pri FCL in mislim da je to pravo zame, sm se kr pošteno prešvicu sam mi je pa sedl mislm da bom kr pri njih treniru boks.

Gregor P ::

Boks je vedno pametna odločitev; me veseli, da si začel s treningi:)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

miraldinjos ::

Ja sej jaz tud tko mislm. Drgač pa ne mislm trenirat zato da bom povsod glasen pa da povsod iščem probleme pa pretepe ker se to nakonc konča s kakšno tožbo al pa kaj podobnega. Zanima me kok so kej dobri te ščitniki za zobe da nebom imel cele razmajane zobe al pa kakšnega zgubu ker nimam že tko najboljših. Tko da če mi loh kdo pove kok so kej učinkoviti te ščitniki za zobe.

aja pa keri so tko najboljši ščitniki za zobe kere znamke

Zgodovina sprememb…

Ramon dekers ::

vzemi najcenejsega. To je itak trzna nisa. Ce te bo sparing partner nokavtiral ti bodo tudi s najcenejsim ostali zobje notri. Ne stekam pa zakaj ga potrebujes. 3 do 6 mesecev se dela samo direkte. Btw kdo je trener?

Okapi ::

a da povsod iščem probleme pa pretepe ker se to nakonc konča s kakšno tožbo
Ne konča se s tožbo, ampak s tem, da naletiš na nekoga, ki trenira dlje časa kot ti>:D

O.

jype ::

Al pa k ne pozna pravil, pa te z lato po glavi.

miraldinjos ::

Ja al pa na enga k ma teleskopko sabo al pa kakšn nož pa je še mau psiho povrh.

A pol je usak ščitnik dober, ja reku je da čez ene 6 tednov začnemo že s sparingom. Trener pa mislm da je Jan.

Zgodovina sprememb…

Ramon dekers ::

jp vsak ščitnik je ok. Je pa čudno da te že po 6 tednih da na sparing. Ker sparing ni neko butasto nabijanje, pač pa to da se kaj naučiš. Da pa obvladaš prvo tehhniko pa rabiš več mesecev vsaj 5.

Vprašaj malo na mma forumu.

Pa fino je če imaš trenerja ki ti še malo razloži tehniko s fizičnega vidika. To delajo najboljši trenerji aka Madjarević, Jazbinšek, Čavić...

miraldinjos ::

Tko je nekak reku men se tud zdi to kr kmal. No sej bom vidu še kako bo blo. Bom šov še mal na mma forum.

Ramon dekers ::

jype je izjavil:

Al pa k ne pozna pravil, pa te z lato po glavi.



kaj je to lata?

miraldinjos je izjavil:

Tko je nekak reku men se tud zdi to kr kmal. No sej bom vidu še kako bo blo. Bom šov še mal na mma forum.


mah problem je ker se ti treningi lahko zagravžajo če niso izvedeni od dobrega trenerja. In potem boš kupil rokavice dal za njih 50€ + 50 za čelado in njih vrgel v kot. Pa še strah te rata ča te en konj butast že na začetku premlat.

Zgodovina sprememb…

jype ::

Ramon dekers> kaj je to lata?

Lesena palica, deska, ploh, poleno. V tem primeru evfemizem za orožje, ki mu peš ne moreš biti kos.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

amigo_no1 ::

jype
Tudi proti takim latam se da, trik je le da moraš priti čim bližje (tako da napadalec sploh ne more zamahniti z lato).

Nič fancy tehnik, samo principi in naravni gibi brez koreografije (ala karate kate):
http://samoobramba.net
http://www.youtube.com/results?search_q...
http://www.youtube.com/user/Samoobramba...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Mipe ::

Saj pravim, bolj se splača biti kuhar. Punce so nore na kuharje (če niso anoreksične - STRAN OD TEH), pa še izvedenci za "samoobrambo" so. Nihče si ne upa razbesnit kuharja!

Znanje kuhanja je neprimerno koristnejše od znanja samoobrambe. Kuhaš vsak dan, se pri tem navadiš potrpljenja (kar ti lahko zelo pomaga pri konfliktih), pa še kuhalnico vrtiš bolj mojstrsko od Chucka Norrisa.

Ljubezen gre skozi želodec. Kot hrana, ne pest, da ne bo pomote. Nasilneži bodo prej kot slej uničili družino.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

jype ::

amigo_no1> Tudi proti takim latam se da, trik je le da moraš priti čim bližje (tako da napadalec sploh ne more zamahniti z lato).

Sej za tabo stoji.

Ramon dekers ::

Mipe je izjavil:

Saj pravim, bolj se splača biti kuhar. Punce so nore na kuharje (če niso anoreksične - STRAN OD TEH), pa še izvedenci za "samoobrambo" so. Nihče si ne upa razbesnit kuharja!

Znanje kuhanja je neprimerno koristnejše od znanja samoobrambe. Kuhaš vsak dan, se pri tem navadiš potrpljenja (kar ti lahko zelo pomaga pri konfliktih), pa še kuhalnico vrtiš bolj mojstrsko od Chucka Norrisa.

Ljubezen gre skozi želodec. Kot hrana, ne pest, da ne bo pomote. Nasilneži bodo prej kot slej uničili družino.


mah kupi ji bonbonjero. Je pa fino ko se lahko pogledaš v špegu in nisi zavaljen kot pujs s podpradkom.

tx-z ::

Ramon dekers je izjavil:

vzemi najcenejsega. To je itak trzna nisa. Ce te bo sparing partner nokavtiral ti bodo tudi s najcenejsim ostali zobje notri. Ne stekam pa zakaj ga potrebujes. 3 do 6 mesecev se dela samo direkte. Btw kdo je trener?


To ni res. Recimo, da maš v osnovi tri vrste ščitnikov.
Tiste najcenejše k so za en kurac vredni.

Pol maš pa tiste k majo še posebno maso in se ti dejansko prilagodijo po zobeh (sicer uni pocen se tut, ampak je tok tanko vseskp da je krneki).

No pr teh k majo prou tko maso za to maš pa dve vrsti..Osnovne, k ti ščit predvsem stranske in naravnost udarce(torj zaščita za zgornje zobe), pa še une k ščitjo tut spodnje zobe(kar zna bit bl aktualno pr boksu). Tisti k ščitjo še spodne zobe, je mogoče mal težji dihat skoz njih, ampak se tut da navadt. Drgač pa v vsakm primeru kup vsaj unga za zgornje zobe k je mal debelejši..Pride okol 8-12€, tko da če ti je težko dat mal več za svoje zobe pol pa tut zard mene lah kupš une tapocen tatanke;)
tx-z

Gregor P ::

amigo_no1 je izjavil:

Nič fancy tehnik, samo principi in naravni gibi brez koreografije (ala karate kate)
Torej ti meniš, da se kate (ne samo pri karateju) dela samo zato, da se gre potem pretepat v gostilne, ali kako?!?8-O;((
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Mipe ::

Ramon dekers je izjavil:

mah kupi ji bonbonjero. Je pa fino ko se lahko pogledaš v špegu in nisi zavaljen kot pujs s podpradkom.

Boš svoji dragi vsak dan kupil bonboniero? Se mi je zdelo, da ne.

Pa tudi niso vsi kuharji zavaljeni pujsi. Poglej recimo Jamieja Oliverja.

amigo_no1 ::

Ne.
Kate so dobre kot vaja za razvoj koordinacije gibov, za naključen RL fight, ki poteka brez pravil in prepovedanih udarcev pa žal ne.Preveč te omejujejo (vnaprej določene tehnike, njihovo zaporedje in hitrost izvedbe kot primer).
Gostilniškega pretepa niti omenjal nisem.

amigo_no1> Tudi proti takim latam se da, trik je le da moraš priti čim bližje (tako da napadalec sploh ne more zamahniti z lato).
Sej za tabo stoji.

Mu ne pustim, da bi se sploh priplazil za hrbet (exclude nindže, samo teh ni veliko v naših krajih).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Arto ::

Ramon dekers je izjavil:

jp vsak ščitnik je ok.

Jes mam dva. En je tak bolj fensi, k notri odtisneš svoje zobe, da se ti popolnoma prilega, pa je super. En je pa tak bolj cenen in me prav zoprno žuli, ni šans da bi ga uporabljal.

Ramon dekers ::

tx-z je izjavil:

Ramon dekers je izjavil:

vzemi najcenejsega. To je itak trzna nisa. Ce te bo sparing partner nokavtiral ti bodo tudi s najcenejsim ostali zobje notri. Ne stekam pa zakaj ga potrebujes. 3 do 6 mesecev se dela samo direkte. Btw kdo je trener?


To ni res. Recimo, da maš v osnovi tri vrste ščitnikov.
Tiste najcenejše k so za en kurac vredni.

Pol maš pa tiste k majo še posebno maso in se ti dejansko prilagodijo po zobeh (sicer uni pocen se tut, ampak je tok tanko vseskp da je krneki).

No pr teh k majo prou tko maso za to maš pa dve vrsti..Osnovne, k ti ščit predvsem stranske in naravnost udarce(torj zaščita za zgornje zobe), pa še une k ščitjo tut spodnje zobe(kar zna bit bl aktualno pr boksu). Tisti k ščitjo še spodne zobe, je mogoče mal težji dihat skoz njih, ampak se tut da navadt. Drgač pa v vsakm primeru kup vsaj unga za zgornje zobe k je mal debelejši..Pride okol 8-12€, tko da če ti je težko dat mal več za svoje zobe pol pa tut zard mene lah kupš une tapocen tatanke;)


1. S tistim za spodnje zobe pa ne moreš dihat.
2. Tudi z najcenejšim ti ne bodo zobje padli ven
3. Guma je guma, daš v vodo in potem na zobe, torej nevem kje je vidiš ti tanek ščitnik
4. Očitno imaš premalo izkušenj, borbe pa tudi očinto še nobene da take klobasaš
5. Tisti antishocking ščtiniki so tržna niša.

Mipe je izjavil:

Ramon dekers je izjavil:

mah kupi ji bonbonjero. Je pa fino ko se lahko pogledaš v špegu in nisi zavaljen kot pujs s podpradkom.

Boš svoji dragi vsak dan kupil bonboniero? Se mi je zdelo, da ne.

Pa tudi niso vsi kuharji zavaljeni pujsi. Poglej recimo Jamieja Oliverja.


Poglej večino slovenskih kuharjev. Pa kdo izmed njih ma kocke? Pelješ jo v posteljo in se tam dokažeš pa je vse kar rabiš. Za recepte poskrbi stric google.

Zgodovina sprememb…

tx-z ::

Če maš tanko se ti ne prilagodi dobr, če maš pa debelejše se ti pa čist lepo porazdeli in ti lepo drži.
tx-z

Ramon dekers ::

http://www.mma.si/si/shop_artikel/2150

tole je vse kar potrebuješ.

Gregor P ::

amigo_no1 je izjavil:

Ne.
Kate so dobre kot vaja za razvoj koordinacije gibov, za naključen RL fight, ki poteka brez pravil in prepovedanih udarcev pa žal ne.Preveč te omejujejo (vnaprej določene tehnike, njihovo zaporedje in hitrost izvedbe kot primer).
Gostilniškega pretepa niti omenjal nisem.

Kdo pa se na tem svetu uči kate samo za "RL fight"?!? In se potem čudi, kako ga omejujejo pri prepovedanih udarcih?!?8-O Mar ti dejansko poznaš človeka, ki je leta in leta treniral samo kate, zato da jih bo potem izvedel v nekem pretepu? In se mu nato na koncu ni čisto tako izšlo kot v kati, pa ne razume zakaj?!?;(( Ne reče se borilni veščini veščina zaman:8) In traja leta, da sploh dojameš, zakaj počneš določene zadeve; tega časa pa dandanes nobeden več nima.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

amigo_no1 ::

Poglej, z idejo o gostilniških pretepih in katah si prišel na svetlo ti, tako da ne vem kaj se sedaj pravzaprav "napenjaš".
Jaz sem odgovoril na tvoje vprašanje, ter povedal kakšno mnenje imam o njih in zakaj jih smatram koristne.
Kaj ti sedaj ni jasno ?

Gregor P ::

Podal si mnenje o nečem o čemer se vsaj iz prebranega ne spoznaš in nato svetoval dalje, na podlagi tega že v osnovi napačno izoblikovanega mnenja. Sam pa sem le namignil, da so kate dosti več kot pa samo neka "koreografija" (da ne izgubljamo besed, da minejo leta, če ne kar desetletja, da jih morda nekega dne sploh tako na pol obvladaš), nakar si ti dejal, kako niso primerne za "naključen RL fight".

In potem si ti podal neke povezave do nekih ameriških crash course tečajev pretepanja misleč, da boš verjetno v nekaj tednih to kar obvladal in to celo priporočal ostalim. In ti instant tečaji so morda primerni za nekoga, ki že dokaj dobro obvlada neko veščino, saj lažje razume, kaj mu želijo trenerji povedati, naučiti oz. prikazati v neki zelo strnjeni obliki; pa dokaj verjetno so ti trenerji tudi sami trenirali leta in leta vse mogoče veščine, da na koncu to zgleda tako enostavno, lahkotno, kot da se tega lahko vsak nauči brez kakršnegakoli predznanja. Vendar temu seveda ni tako (predvsem ker telo običajno ni pripravljeno na kaj takšnega in lahko pride do nepotrebnih resnih poškodb), zato je pravilen nasvet nekomu naj se naprej nauči neke borilne veščine konkretno, potem pa lahko začne še s temi dodatnimi izobraževanimi tečaji. In če ti tega na teh tečajih ne povedo, potem ti samo načrtno jemljejo denar oz. po domače povedano nategujejo. Če sem malo bolj popustljiv, se zagotovo najde tudi kakšen dober osnovni tečaj samoobrambe za začetnike, zgolj toliko, da imaš vsaj kakšno možnost, da pobegneš s "kraja nesreče", ampak tega pač ne moreš delati v nedogled, prej ko slej moraš začeti delati na tehniki, telesu itd. ... kar pa pomeni leta in leta treniranja in znojenja.

Zato sem tudi podal tisto grobo shemo na začetku in poudaril, da se najbolj splača na začetku začeti z boksom ker poleg tega, da se naučiš tehnike tega borilnega športa, naučiš prejemati in dajati udarce (tukaj imam seveda določene zdravstvene pomisleke, če bi nekdo res hotel začeti s profesionalno kariero, ker preprosto ne more biti zdravo prejemati toliko težkih udarcev v glavo, zato je treba seveda tudi boks trenirati "po pameti") si še v izredno dobri telesni kondiciji, pripravljen na vse ostalo (da tudi na pretepe, kjer boš npr. v sekundi knockoutiral nekega karateista, ki šele nekaj let trenira in dela kate; sam sem bolj ciljal na ostale borilne veščine kot tudi druge športe).
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

Ramon dekers ::

čeprav je tako da dober trener mora imeti vsaj 30 borb ali več. Samo to mu da izkušnje. Tiste licence so vse skupaj en "pofl".

teaaa_ ::

meni je od teh borilnih veščin najbolj zakon kickboks ...

Mesar ::

30 borb je pa dosti? teaa_ ti že veš.
Your turn to burn!

Ramon dekers ::

Za stand up fajte ja. Za mma jih je pa že 10 dovolj. Ker tam itak do 30 ali čez 30 redki pridejo, je preveč poškodb.

amigo_no1 ::

Dolgo časa sem preučeval razllične borilne veščine, tako da lahko rečem da se mi nekaj sanja o tem področju, kaj je BS in kaj ne.
Pri katah pa je bilo starih časih tako, da so ljudje večino življenja preučevali samo 1 kato, preden so jo do konca razumeli.Da ne omenjam, da so trenutne kate samo bleda senca tega, kar so nekoč bile (kot bi tigru vzel kremplje in zobe), namreč po Ameriški zasedbi Japonske (ww2) so prepovedali vse njihove borilne veščine, to kar večina Slovencev razume pod karate (shotokan ter športno naravnane oblike za tekmovanja) je bil način, kako so jenkije naplahtali da gre za ples, žal pa se je veliko "malenkosti" tako izgubilo.

Borilne veščine =! samoobramba.
Tečajev samoobrambe niti nisem omenjal.

Če misliš od nekih ameriških crash course tečajev pretepanja tole http://www.youtube.com/results?search_q... , potem ti svetujem da si najprej dobro pogledaš zakaj gre, prebereš mogoče kak članek ali 2.


Če bi mu že kaj priporočal, potem naj bo to raje kickboks ali tajski boks, saj bodo tako delale vse 4 okončine, kot bo tudi bolj pozoren na noge.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Trening borilnih veščin

Oddelek: Šport
131729 (1282) dolenc
»

Katero borilno veščino izbrati (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8021772 (17994) solatko

Potreba po samoobrambi - kateri trening bi mi biu primeren? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26151827 (46529) bluefish
»

Tajski boks

Oddelek: Loža
377545 (4221) c0dehunter
»

Kali - filipinska borilna veščina (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11516494 (11437) imagodei

Več podobnih tem