» »

Računalnik se ne prižge

Računalnik se ne prižge

najkec ::

Na laptopu ASUS K52JT sem zacel updatat bios (downloadan iz asus strani, tocno za moj model laptopa).
Vse lepo in prou dokler mi ni med instalacijo novega biosa crknu racunalnik sam od sebe, od takrta se mi noce vec prizgat.
Ko ga probam zagnat se mi przge za 2-3 sekundi in spet crkne.

Ali obstaja kaksna resitev za moj problem al je res potrebna menjava maticne?

Hvala za pomoc

mihibo5 ::

Kako se ti prižge? Se pokaže slika ali le obrnejo ventilatorji?
Mogoče se najde kakšen recovery bios. Še to, kateri bios imaš/si imel?

najkec ::

Le ventilator se obrne in crkne nazaj.
Meu sm bios v. 202 hotu nadgradit na v.203 zaradi popravka za ventilator, ker se mi je ful segrevu (tle sm potegnu dol bios: http://support.asus.com/download.aspx?S... )

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: najkec ()

mihibo5 ::

Si iz windowsa nalagal, ali si iz biosa bootov?

najkec ::

Bios boot iz USB-ja. Tastar bios se je zbrisal in zacel nalagati nov bios, nekje na polovici je crknl use skup

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: najkec ()

mihibo5 ::

Če imaš še garancijo, je čas, da jo izkoristiš.

najkec ::

Nimam :( pol sam nemorm nc vec nrdit, razn da peljem na servis?

mihibo5 ::

Raje počakaj še koga, ki ima več izkušenj. Načeloma se biose ne predlaga updatat dokler zadeva deluje stabilno. Kar se pa tiče pregrevanja, bi pa pomagalo, če bi očistil prah iz računalnika (če ga še nisi).

heero ::

na kratko povedano zaj. si ga
naredi tako iztakni baterijo in gumb power drzi par sekund da se kondenzatorji spraznijo in BREZ baterije ga priklopi na kabel -elektriko in prizgi (mislim drzi par sekund ko se prizgejo lucke)

ce se kaj pokaze se ponovno oglasi

enemu sem uspel tako resiti hp prenosnik

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: heero ()

feryz ::

Zakaj si sploh updejtal BIOS? Ne popravljaj, kar ni pokvarjeno! Ne diraj lava dok spava! Itd.
Če se tega lotevate na laptopih, delajte to v Winsih. Takrat komp biosa ne rabi in če se kaj sfinži, lahko poizkusite še enkrat.
Ampak zdaj je, kar je.

Ena od rešitev je reset BIOS-a.
Žal ni jasnih načrtov za tvoj komp (kje bi bila tipka Clear CMOS; mogoče ima spodaj luknjo kamor dregneš z sponko), imaš pa, verjetno, bios baterijo zgoraj pod pokrovom. Kar pomeni, da moraš razdreti prenosnik (spodnji pokrov, tipkovnica, zgornji pokrov), jo iztakniti in tako resetirati bios.
Vrzi ven hd, daj BIOS na USB ključ in tišči CTRL+HOME.

tomcat14 ::

Pozdravljen!

Svetoval bi ti, da poizkusiš prenosnik prepričati, da prebere BIOS iz USB ključka in naredi "blind flash" oz. BIOS recovery.

Kolikor sem brskal ima tvoj prenosnik "Insyde BIOS".
Postopek obnovitve gre nekako takole:

1. Iz Asusove spletne strani prenesi BIOS za tvoj model (svetoval bi ti, da kar tistega ver. 202, vsaj toliko, da spet "oživiš" prenosnik).
2. Razpakiraj in preimenuj datoteko "K52JTAS.202" v "K52JT.BIN". (pazi da bo končnica tudi spremenjena).
3. Uporabi USB ključ čim manjše velikosti in ga formatiraj v FAT32 datotečni sistem. Nanj nato prenesi zgoraj preimenovano datoteko.
4. Vzemi baterijo iz prenosnika, daj USB ključ v port, ki je poleg LAN-a, na tipkovnici drži tipki WINDOWS in B, priklopi AC in pritisni gumb za vklop prenosnika.
5. Spremljal LED diodo na USB ključu. Takoj, ko začne utripati spusti tipke. Če bo utripala cca. 1 minuto je to že dober znak, saj pomeni, da program bere BIOS iz ključka.
6. Počakaj 5 minut. Ko je postopek zaključen, bi se moral prenosnik sam izključiti. Če se to ne zgodi, počakaj še malo in ga izklopi sam.

Poročaj, kako ti je uspelo.

Želim ti veliko uspeha!

Slooki ::

tomcat14 je izjavil:

Pozdravljen!

Svetoval bi ti, da poizkusiš prenosnik prepričati, da prebere BIOS iz USB ključka in naredi "blind flash" oz. BIOS recovery.

Kolikor sem brskal ima tvoj prenosnik "Insyde BIOS".
Postopek obnovitve gre nekako takole:

1. Iz Asusove spletne strani prenesi BIOS za tvoj model (svetoval bi ti, da kar tistega ver. 202, vsaj toliko, da spet "oživiš" prenosnik).
2. Razpakiraj in preimenuj datoteko "K52JTAS.202" v "K52JT.BIN". (pazi da bo končnica tudi spremenjena).
3. Uporabi USB ključ čim manjše velikosti in ga formatiraj v FAT32 datotečni sistem. Nanj nato prenesi zgoraj preimenovano datoteko.
4. Vzemi baterijo iz prenosnika, daj USB ključ v port, ki je poleg LAN-a, na tipkovnici drži tipki WINDOWS in B, priklopi AC in pritisni gumb za vklop prenosnika.
5. Spremljal LED diodo na USB ključu. Takoj, ko začne utripati spusti tipke. Če bo utripala cca. 1 minuto je to že dober znak, saj pomeni, da program bere BIOS iz ključka.
6. Počakaj 5 minut. Ko je postopek zaključen, bi se moral prenosnik sam izključiti. Če se to ne zgodi, počakaj še malo in ga izklopi sam.

Poročaj, kako ti je uspelo.

Želim ti veliko uspeha!

Res da jaz nimam problemov, ampak tale post je res dobro napisan.
Svaka čast.
Lep pozdrav Matic!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Slooki ()

najkec ::

Ni mi ratal. Hvala za pomoc.

lp

tomcat14 ::

Slooki je izjavil:


Res da jaz nimam problemov, ampak tale post je res dobro napisan.
Svaka čast.
Lep pozdrav Matic!

Matic, hvala!

najkec je izjavil:

Ni mi ratal. Hvala za pomoc.
lp

Si uspel zagnati BIOS recovery mode s tisto kombinacijo? Ali ti le ključa ne prebere?
Ne obupaj prehitro! ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

bios update

Oddelek: Pomoč in nasveti
9914 (590) Duhec
»

asus k52 JT -pomanjkljivosti in težave

Oddelek: Pomoč in nasveti
5646 (575) pazko
»

BIOS recovery flash problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
181386 (1183) DeeCoy
»

Bios 9600gt

Oddelek: Strojna oprema
10851 (787) Valvoline
»

Nov članek: Posodobitev BIOS-a od a do ž

Oddelek: Novice / Nova vsebina
254142 (3797) MrStein

Več podobnih tem