» »

Brezžični internet, Ljubljana vič

Brezžični internet, Ljubljana vič

micokico ::

Pozdravljeni!

ZAnima me ali v Ljubljani, predvsem me zanima za Vič, obstaja kako komercialno brezžično omrežje. Namreč sedaj imam Amis in plačujem 31 evrov.
Jaz potrebujem samo osnoven internet, recimo 2M/256. Pozanimal sem se že pri T2 in siolu, a osnovnih paketov, kjer bi bil samo internet nimajo glih poceni.

Ima kdo na tak način poštiman dotop do neta?
hvala, lp

Yacked2 ::

Free access point iz bližnje gostilne ?
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

hotlips ::

Kako to misliš, komercialno brezžično omrežje? A ne ponujajo tega samo ponudniki mobilnih storitev?

fosil ::

Če ne preneseš veliko podatkov lahko izbereš kakšen mobilni paket.
Tako je!

micokico ::

Živim v Ljubljani, ampak sem primorc. Recimo par ljudi v mojem kraju ima širokopasovni internet, ki ga ponuja kableska tv Gorica. Sprejemnik imajo na stehi, balkonu, ... Oddajnik pa je na kakem hribu. Pač kjer so antene za tv radio,....

lp

wungad ::

Če vidiš moj wifi, ti ga rade volje sharam :D
.

hojnikb ::

A tega WiFree ne uloviš, ko je praktično vsepovsod po Lj.. ?
#brezpodpisa

wungad ::

Res je. WiFree imaš vsak dan eno uro brezplačno za vsako GSM številko, ki jo imaš ti ali tvoj prijatelj, ki ti bo pomagal :D. Lahko pa tudi kakšnega prijatelja, ki ima SiOL internetni priključek pobaraš, da ti svojo kodo odstopi, ker imajo do konca aprila 2014 neomejeno brezplačno uporabo. Sicer se hitrost omejuje, ampak za browsat in mailat bo dovolj.
.

Bakunin ::

a nima amis (samo) internet paket za 16e/mesecno?

blue ::

Mislim, da ima ta ljubljanski free wifi slabo zaščito, ker meni se konekta na VPN brez kakega vpisovanja GSM številke... ...

wungad ::

Ok tole je offtopic za op:D
.

fujtajksel ::

Ja, najprej preveri WiFree ali bližnji pub. Mogoče z boljšim wlan adapterjem in usmerjeno anteno.
Amis bi moral biti malo cenejši, preveri njihovo trenutno ponudbo.
Najcenejši mobilni net v uporabnih količinah mislim da je pri T2, če lokalno loviš njihov signal.

killa bee ::

Doma lovim ravno tale wifree ljubljana z mobitelom. Moč signala na mobitelu je ena črtica ali pa samo pika včasih. Kakšen adapter bi moral kupiti oz. anteno oz. kaj drugega da bi mi lahko internet normalno deloval na PCju?

fujtajksel ::

killa bee je izjavil:

Doma lovim ravno tale wifree ljubljana z mobitelom. Moč signala na mobitelu je ena črtica ali pa samo pika včasih. Kakšen adapter bi moral kupiti oz. anteno oz. kaj drugega da bi mi lahko internet normalno deloval na PCju?


Če ti vgrajeni USB ne lovi, nabaviš vgradno ali USB (če je laptop ali če ti par metrov kabla pomaga do boljše pozicije antene) kartico z antenskim konektorjem, poglej npr tule
http://shop.wlan-sat.com/strojnaoprema/...
pol pa včasih deluje že priložena palčkasta (omni) antena, včasih panel
http://shop.wlan-sat.com/antene/wlan-an...
včasih pa nič.

killa bee ::

Če ti vgrajeni USB ne lovi,


Nimam še nič vgrajenega, imam desktop in ne laptop.

fujtajksel ::

killa bee je izjavil:

Če ti vgrajeni USB ne lovi,


Nimam še nič vgrajenega, imam desktop in ne laptop.


Poskusi si kej izposodit in preizkusit. Že navadne vgradne kartice včasih lovijo bolje kot mobi. Če je pa signal slab in moraš iskat dobro pozicijo za anteno, se včasih bolj obnese USB kartica, ker povzroči dolg coax antenski kabel slabitev signala. S tem da je simpl USB kabel omejen na 5 m, oz parkrat toliko z napajanim USB kablom.

killa bee ::

a to bi blo dobr isprobat / kupit?
http://shop.wlan-sat.com/strojnaoprema/...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri zunanji wi-fi USB adapter?

Oddelek: Kaj kupiti
234670 (3453) Spajky
»

Wifi USB Adapter Alfa

Oddelek: Kaj kupiti
202199 (1976) Daniel
»

USB wireless antena

Oddelek: Pomoč in nasveti
161347 (1127) blackbfm
»

Problem z routerjem

Oddelek: Omrežja in internet
181356 (1023) whiteghosted
»

USB wlan z dobrim dometom

Oddelek: Kaj kupiti
92947 (2724) J-e-r-r-y

Več podobnih tem