» »

Luč na dotik se prižiga sama od sebe

Luč na dotik se prižiga sama od sebe

Leet1337 ::

Zdravo,
od kar so pri nas menjali klasični števec za elektronskega, se nam luč na dotik prižiga sama od sebe.
Zanima me kak se da to rešit? Nekje sem prebral/slišal, da je treba *samo* menjat nek tranzistor za manj *občuljivega* ali nekaj takega? Zdaj pa nevem ali je to res ali ne...

Hvala za nasvete.

Lp.

RejZoR ::

Men je dobavitelj reku, da pomaga, če daš v vtičnico prenapetostno zaščito, ki naj bi nevtralizirala to težavo.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Leet1337 ::

Je bila priklopljena na razdelilec z prenapetostno zaščito in tisto, ki gre v vtičnico za prenapetostno zaščito, pa je isto...

boki1 ::

V pomoč drugim!
Tudi pri nas se je luč na dotik prižigala samodejno zaradi elektronskega števca za beleženje porabe električne energije. Motnje, ki jih povzroča komunikacija od distributerja do števca, prižigajo in ugašajo luči na dotik.
Sam sem to rešil tako, da sem v luč dodatno vgradil omrežni filter in sicer Schaffner RFI omrežni filter EH20 (glej http://www.conrad.si/Omre%26%23382;ni-f.... Sedaj lučke delajo BP!


LP.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: boki1 ()

mirator ::

Tole je pa zanimiva tema.
Jaz sem imel težave s klimo, ki se je kar sama vključevala (nekajkrat, vendar bolj poredko pa tudi s televizorjem). Ker nisem našel vzroka sem v napajalni kabel vgradil stikalo.
Mislim, da bi bilo dobro, da še kdo opiše takšne izkušnje, kar pomeni da je elektrodistributer tisti, ki povzroča motnje in bi bil sam dožan poskrbeti za odpravo teh motenj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Luči na dotik se same prižigajo (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
7015797 (13745) St235
»

prenapetostna zaščita

Oddelek: Kaj kupiti
4714942 (11408) mojca
»

Zaščita mreže in tel. pred strelo...

Oddelek: Kaj kupiti
91710 (1557) Netrunner
»

Iz napajalnika za računalo bi rad 110V vtičnico odstranil

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
132055 (1656) Moravče
»

ADSL in nevihta

Oddelek: Strojna oprema
463387 (2315) krho

Več podobnih tem