» »

Zaščita mreže in tel. pred strelo...

Zaščita mreže in tel. pred strelo...

Netrunner ::

Dva dni nazaj je usekalo nekje blizu hiše .. pa se nisem sekiral saj za svojo opremo "imam poskrbljeno" .... načeloma sem pred nevihto staknil vse iz elektrike .. + imam vso opremo pritaknjeno še na UPS .. če me kaka nevihta preseneti....

no kakorkoli .. jaz idiot nisem pomislil na zaščito telefonse linije .. in puf .. siol modem ne dela več .. + sunek se je po mrežnih kablih prenesel skozi ruter do switchov .. ksreči ni prišel do mrežnih kartic .. kakorkoli vsi porti v katere je bil kabel pritaknjen je skurlo .... tako da ruter + 2x switch letijo v smeti, modem pa mi siol k sreči zamenja...

Prebral sem par tem glede prenapetostnih zaščit in sem bolj zmeden kot prej... na mimovrste sem si malo ogledal sledeče:
Link 1
Link 2
Link 3

Ni mi jasno kaj ima eden kar drugi nima oz. kakšne so razlike med njimi ... pa sem študiral da najdražja je mogoče najbolša ... se pravi oni belkin 620 .. pa po ocenah na mimovrste jo vsi hvalijo ... nato preberem par postov tukaj na slo techu .... pa je mnenje čisto drugačno ... mi zna kdo kaj pametnega predlagat kaj se splača danes nabavit... ali je belkin ok ali ni ..kaj rešitve od iskre so boljše ? ... jaz rabim zaščito mreže in telefona .. za zaščito preko elektrike načeloma poskrbi UPS ..
nekaj sem bral o večstopenjskih zaščitah .. katere so te.. kako veš da je eno ali večstopenjska ?
..se pravi moje
1 vprašanje .. ISKRA, BELKIN ali kaj tretjega ?.... Kaj je res dobro?
2. Koliko moram zapravit da bo ok? in
3. bral sem o težavah v prenosu in hitrosti ADSL linije če je vmes kaka zaščita .. kako je s tem?
saj TV in PC sta načeloma zaščitena če bi imel oboje pritaknjeno na UPS, UPS pa na prenapetostno zaščito ?
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

popster ::

ta dražji belkin je ureudu, ceprav tko malokrat kot je nevihta lahko tudi sklopiš kakšno reč.

3. Začita pokuri nekaj Watov, sigurno pa adsl nebo delal boljše

Netrunner ::

popster je izjavil:

ta dražji belkin je ureudu, ceprav tko malokrat kot je nevihta lahko tudi sklopiš kakšno reč.

3. Začita pokuri nekaj Watov, sigurno pa adsl nebo delal boljše

živim na primorskem kjer so nevihte kar pogoste .... in vedno sklopim . samo kdaj pa kdaj te lahko preseneti ... kak W gor al dol je vseeno .. pa ne pričakujem da bo net delal hitreje ampak nočem da dela počasneje
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

WamPIRe- ::

Niso ene Belkin zaščite nudile garancijo na vse naprave, ki so bile nanjo priklopljene? Malo se pozanimaj v tej smeri. Drugače pa kaj takega APC Performance SurgeArrest 8 outlets with Phone, Coax & Network Protection 230V Germany
Msi Z77 | Intel i7-3770K | Kingston HyperX DDR3 16GB
CM Silent Pro Gold 700W | Asus RTX 2080 | Samsung 850 EVO 250GB
Samsung 850 EVO 500GB | 2x Asus ROG PG279Q

terryww ::

nekje sem videl, da pridejo te zaščitne naprave z garancijo, da ti krijejo do recimo 200kEUR škode, če zatajijo.
It is the night. My body's weak.
I'm on the run. No time to sleep.

SodVina ::

Ja, to so prenapetostne zaščite. Proti streli ne ščitijo. Za ta namen bi najbrž bolje služil en navaden ups.

Netrunner ::

ma ko udari strela, ponavadi ne useče direkt v napravo ampak v hišo ali bližino... kaj se ne v tem primeru tok prenese na napeljavo in s tem povzoči močno nihanje napetosti ... tak sunek bi pa prenapetostna zaščita morala ubranit vsaj po logiki ja ? ali se motim ?

Zakaj je UPS boljša zaščita kar se strele tiče?
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

harvey ::

Že večkrat je bilo tudi tule ugotovljeno, da je zaščita proti streli samo ena in edina. Izklop in izštekanje, vse ostalo je približek ne glede na cenovni razred naprav. Druga "zaščita" pa je v svoji zavarovalni polici vklopiti opcijo posredni udar strele. :)

Spajky ::

Kot prvo upam, da imaš "ozemljitev" oz. vsaj "ničenje" v vtičnicah Ok izvedeno in so na isti fazi. Pol pa kupiš dve prednapetostni za v vtičnico (one z dvema lučkama za pravilno obrnit vstavljanje v vtičnico) po enih 15e v BigBangu... Marka ni važna ...

Po eno daš za Siol modem napajat in naj ima telefonsko zaščito (v katero spelješ linijo iz tel.vtičnice in na drugi strani v siol modem), drugega (z mrežno zaščito) pa v sosednjo vtičnico iz katere pol potegneš tudi razdelilec s podaljškom za vso ostalo opremo za komp ali kompe in ostalo opremo ter LAN kabel. LAN potegneš od siol modema na vhod one druge prednapetostne ... Kupiš se po en krajši mrežni in tel. podaljšek, če ga še nimaš ...

Jest mam tako kar nekaj poceni prenapetostnih po stanovanju v bloku (tudi pralni stroj - če crkne elektronika je popravilo skoraj tako drago kot nov). Npr. iz štekerja pri TV imam imam krajši podaljšek in nato poceni prenapetostno s koaks zaščito za TV kabel iz kabelske, ki gre potem najprej na kabelski modem ter dalje na vhod VCR in dalje na TV. Iz elektro zaščite dela pa razdelilec za napajanje za vse te naprave pa še za napajalec telefona in mobitela; vse skup je za omaro TV-ja ... Vse prenapetostne imajo tudi RF filter-zaščito proti motnjam za 230V~ ...

Najbolj veselo je če zmanjka štroma, pa pol čez čas probajo priklopit spet in jim ne rata "iz prve" ... pa čujem rafal pucketanja iz vseh prenapetostnih po stanovanju ob priklopu >:D ...

Ja, pri direkt udaru strele (neverjetno mala možnost!) ali zelo blizu (do 10m pri sosedu), ne pomaga pa nič, pametno je zato imeti tudi zavarovano pri zavarovalnici stanovanje kakor treba. ... Pa ne padaj na one bolj reklamne finte, da proizvajalec prenapetostne krije škodo do xxx evrou ... uveljavljanje takega kritja je zguba živcev, ki zelo redko komu uspe in se splača ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Netrunner ::

hvala za odgovor... bom nekaj podobnega zložil skupaj .. vsekakor je edina zaščita izklop, samo kaj ko ni vedno mogoč..
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zaščita računalnika, polnilcev, proti strelam

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
327770 (7229) jebiveter2
»

prenapetostna zaščita

Oddelek: Kaj kupiti
4714897 (11363) mojca
»

Zaščita pred strelo (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
638537 (6939) AngelOfDeath
»

UPS in zaščita proti streli

Oddelek: Kaj kupiti
434140 (3274) jype
»

ADSL in nevihta

Oddelek: Strojna oprema
463373 (2301) krho

Več podobnih tem