» »

Klešče za RJ45 konektorje

Klešče za RJ45 konektorje

Mercier ::

Danes sem prišel (the hard way) do spoznanja, da je tale kos orodja drag in dobavljiv kot zadnji primerek zaščitene exotične živalske vrste.

Obredel sem Velenje, Celje, Mozirje (ena štrcuna) in še na poti sem na enkrat na hitro zavrl in zavil do enih.

V dveh prodajalnah so mi odgovorili, da klešče imajo in me po nekaj trnutkih veselja uničili s komentarjem, da jih imajo zase. V baumaxu (Celje) so mi povedali, da bi jih radi imeli (zase). Vsepovsod pa, da so drage (od 10 do 15 tisoč nekje).


A ne rabimo tega vsi?

ali3n ::

morda jih ima sosed, prijatelj, znanec, od prijateljevega prijatla znanec...:D
malo povprašaj - tako sem jaz prišel do njih. Nima smisla klešč kupovat za stisnit tistih par konektorjev.
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Mercier ::

morda jih ima sosed, prijatelj, znanec, od prijateljevega prijatla znanec...
Vsi teli me že majo pun...

Sej ni problem, bom preko Konrada naročil, ampak čudno se mi zdi. Res sem si predstavljal, da to več ljudi kupuje.

Brane2 ::

Pokliči Delko-ja in v HTE. Oboji so pred časom nabavili nekaj cenenega ročnega orodja...

MadMax ::

Le-tehnika Kranj.
cca 8kSIT. RJ 11, 12, 45,...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

sash ::

če te zanima MB z okolico:

HTE (dva modela) ~ 8k
Čip ~8+k
EA elektronika 6k, tu sem jih tud kupil :D , in ni mi žal ;)

Mercier ::

Tnx za naslove!
EA elektronika 6k - tele sem vzel. (naročil)

Ampak, ko bom zrastu velik...


Klešče za Western konektorje.
S prestavnim vzvodom za zanesljivo stiskanje. Primerne so za 6 modelov konektorjev brez da bi menjavali orodje. Z rezalnikom za kabel in snemalnikom izolacije. Primerne so za naslednje konektorje: 4P2C / 4P4C / 6P4C (RJ 11) / 6P6C (RJ 12) / 8P8C (RJ 45) in 6P6C / OFF-SET. Dolžina 200 mm.

35.390,00 SIT

mile ::

Jest mam ene za 3 jurje,so res bl češke, ampak se da narest vse kable

Poldi112 ::

Jaz jih nimam. Jih ne rabim. S kladivom cist lepo zabijes konektorcke notri. Mislim da v zivljenju ne bom skonektiral toliko kablov, da bi se mi splacalo kupiti klesce za 35k. Aja, s kladivom je uspeh vsaj 90%
Sem pa sprobal ene ko mi je telekom prisel montirat adsl modem. No, in s klescami za odstranit izolacijo mi je uspelo se eno zilo prerezat. Nocem jaz takega orodja
LP Jure

Mercier ::

Klešče za 35 k SIT so šala mala. Verjetno niti profiji ne kupujejo klešč za več kot 15 tisoč.

Jaz isto žile režem :-] s kleščami. Mimgrede preveč pritisneš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mercier ()

govno ::

v žarnici v celju jih majo za 5 čukov ...

glavic ::

cena je od 5k do 7k IN NIC VEČ
Musselli bizi

Mercier ::

v žarnici v celju jih majo za 5 čukov ...
Škoda, so me napotili tudi tja, ampak nisem več imel časa.

SkIDiver ::

V delkotu majo plastične za 7k. Ročaji so plastični naprej pa nism gledu. Majo pa za mislm da 3 vrste konektorjev. Zadeva se mi zdi defenitivno predraga glede na to da je plastika.

šket ::

Razna kladiva rovnice in podobne motike naj odpadejo pri izdelavi konektorjev. Da ne bo potem kdo pisal zakaj mu mreža ne dela.

zajc ::

Eno vprašanje za "Gorenjce". Ali so klešče cenovnega razreda pod 10 EUR vredne nakupa? Recimo, da se bo z njimi naredilo maksimalno 100-200 kablov. Primer: http://www.techtradecenter.si/mrezna-op.... Ima kdo kaj podobno cenenega?

OmegaBlue ::

Vzami raje kaj takega http://www.techtradecenter.si/mrezna-op..., je vredno tistih 10€
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

steev ::

Po moje bi šlo skoz. Če ne jih pa stran vržeš in si pač ob 6 eur.
:|

kloko ::

Jaz ne bi tvegal s kleščami takšne izvedbe. Za doma so mogoče dobre, pač popraviš slabo stisnjen spoj, za en kabel na leto se ne boš sekiral, če ga stiskaš dvakrat, trikrat. Za dvesto kablov, ko bo vsak tretji konektor slabo stisnjen, kdo bo to popravljal?

Klešče takšne izvedbe imajo težavo, da kontakte iz konektorja v kabel tiščijo neenakomerno, pod kotom. Na eni strani konektorja je pritisk večji kot na drugi in zelo rado pride do slabega stika ali celo lomljenja konektorja.

L.p., Kloko

Sc0ut ::

S temi klescami sem cat 5e dajal skup. Podatke sem nato prenasal s 80 MB/s. Tako da za ta dnar cist ok.

Ok, za 100 do 200 kablov so ene konkretne za kakih 40 eur ziher boljse.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sc0ut ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Krimp klešče

Oddelek: Kaj kupiti
427598 (3882) marjan_h
»

Dobili smo optiko-televizijo. Kaj zdaj?

Oddelek: Omrežja in internet
101357 (863) ...:TOMI:...
»

Iščem klešče za rj 45 in rj 11 konektorje

Oddelek: Kaj kupiti
112218 (1802) solatko
»

Stiskanje konektorjev

Oddelek: Omrežja in internet
152517 (2217) PaJo
»

kje do poceni BNC crimp klešč

Oddelek: Kaj kupiti
112715 (2476) pujsek_

Več podobnih tem