» »

4K monitorji

4K monitorji

««
6 / 6
»
»»

gddr85 ::

ja, več kot 60hz 4k bo bolj težka

DarwiN ::

Coming soon. Mogoče še letos. Nove grafe bodo imele displayport 1.3, torej podpora za 4k@120/144Hz..
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

kuglvinkl ::

plata ze ima katera dp 1.3?
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

gddr85 ::

afaik ne

kuglvinkl ::

sam se prav gotov ne bi branu 5k po ta dolgi stranici za razmerje 21:9. To bi bil potem razlog za zamenjavo obeh. samo kakor se po polzje odvijajo stvari na tem podrocju, smo stran 5l od prvih izdelkov.

sicer je pa ssusu v interesu, da ti proda tak zverinski monitor. zraven bos rabu se zverinsko grafiko in plato, po moznosti od asusa, kaksna njihova serija. tko kot adidas patile se adidas trenirka.

gddr85 je izjavil:

afaik ne


ja, devet jih ma hdmi 2.0. to je enako dobro kot dp 1.3?
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

gddr85 ::

ja ampak 2.0 je 60hz 4k

kuglvinkl ::

za desktop zadosca? a mi bi vec :). ok.
Your focus determines your reallity

gddr85 ::

kaj bi več? mhz? si hardcore gamer? 5k lahko že zej laufaš, sej imaš monitorje afaik
evo za tebe en 2715k, sam rabiš dva dp kabla afaik

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

kuglvinkl ::

men je desktop v celoti zadosti.
Your focus determines your reallity

DarwiN ::

Evo, Na Computexu predstavili prototip 4k@144Hz od Asusa z dp 1.3:
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Qushaak ::

HDMI 2.0 po vsem tem obdobju odkar so ga lansirali ni zaživel. Je tehnično čist inferioren glede DP 1.2+ in Thunderbolt-u 3 oz tudi 2.
Kdaj je že DP imel specifikacije, kot jih je predstavil HDMI 2.0.

NoXy ::

Zanimam se za nakup 4K monitorja. Najprej sem gledal velikosti 27" zdaj pa sem zasledil za skoraj enako ceno(približno 590€) 40" http://hexus.net/tech/reviews/monitors/...
Pogoj mi je dober prikaz barv in dobri vidni koti. Torej gledaml sem IPS monitorje. Ta 40" je sicer MVA. Kaj pravite, je primerna velikost to za računalniški monitor z razdalje 80cm? Na njem se bo gledalo tudi filme.

DarwiN ::

Seveda je primerna velikost.. Oziroma na 80cm boš najbrž še malo povečal vse skupaj na 125% scaling, oziroma kako ti bo pač odgovarjalo.. Ampak tile VA monitorji nimajo dobrih vidnih kotov.. Sem ga imel in ga zamenjal ravno zaradi tega.. Barve hitro zbledijo.

Imaš IPS Philipsa - vse super, le burn-in je težava, sicer redko moteča in kratkotrajna. Zdaj, če boš "požrl" to pomanjkljivost, your choice.

Drgač pa je zame še vedno najboljša opcija Sony 43" IPS TV/monitor. Malo dražji, ampak vse štima, le hdmi 2.0 grafično kartico potrebuješ, ker nima dp priključka.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

NoXy ::

Ta 2 ki si predlagal imata kar višjo ceno. Si preiskusil PROLITE X4071UHSU-B1? Ker po večini ga hvalijo za ta denar po spletu.
Zanima me v čem se v bistu razlikuje računalniški monitor od TV. Kakšnje panele pa imajo TV-ji? Saj TV-ji so kar dosti cenejši.

DarwiN ::

Nisem preizkusil te Iyyame, sem pa VA Philipsa 4065UC, ki ima najbrž identičen panel kot ta Iyyama.. In Samsung 40 VA TV sem imel... Hudič je, ker monitor gledaš od blizu in so vidni koti zelo pomembni pri tako velikem zaslonu, medtem pa TV gledaš na ~3m in je VA ponavadi celo boljša opcija.

Sej če te ne zmotijo malenkosti, potem go for it... Ima pa ta Iyyama tudi PWM osvetljitev, kar pomeni, da v kolikor si občutljiv, boš videl občasno utripanje zaslona oziroma v skrajnem primeru utrujenost in glavobol. :) Predlagana Sony in Philips nista PWM.

Drgač pa vsi ti 40+ 4k monitorji uporabljajo TV panele... Enostavno vzamejo TV in odstranijo digitalni sprejemnik ter pilota. Tako na grobo povedano.

Ta Samsung TV ti je praktično enak tvoji Iyyami.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

l0g1t3ch ::

Kje vam 4k monitorji pridejo najbolj prav ?
Jaz za programiranje in sistemsko administracijo ne vidim prednosti pred 1440p.
Če vzamem za primer 27" zaslone moram na 4k vse tako povečati da imam na koncu enako uporabno delovno površino kot na 1440p. S tem da to na windowsih niti ne dela najboljse.

gddr85 ::

imaš pa večjo ostrino

rokp ::

l0g1t3ch je izjavil:

Kje vam 4k monitorji pridejo najbolj prav ?


Na 40+ inčih. ;)

NoXy ::

Kako je zdaj s tem to PWM osvetlitvijo. Sam imam doma prenosni in stacionarni računalnik ampak nobenden zaslon ni LED. Ali ti zasloni ne uporabljajo PWM osvetlitve, ker jaz ne zaznam nobenega utripanja(svetilnost nimam 100%).
Zdaj me skrbi da če pa vzamem nov zaslon LED ki uporablja PWM osvetljitev me bojo bolele oči in bom videl utripanje pri nižjih svetilnostih. Je tu kaj resnice na tem?

DarwiN ::

Ne rabiš skrbet.. Večina monitorjev je tako ali tako "flicker free", torej brez PWM.. Pa tudi če ima PWM, tega ne boš zaznal, razen če si res med tistimi ~1% najbolj občutljivimi, ki potem strašijo po forumih. :)

TVji skoraj vsi uporabljajo PWM, in ker so ti večji monitorji zasnovani na TV panelih, pač dobiš PWM.

Ali pa doplačaj za IPS + flicker free. Your choice.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

NoXy ::

Aha hvala za razlago torej je to neopazno :) Me je skrbelo da bo efekt tak kot pri CRT monitorju :D hehe

cekr ::

https://www.computerbase.de/2016-10/sha...

To pa bo veselje, ko bom v penziji dobil takšen monitor.
Končno nad 300dpi.
No, upam, da bo dostopen že prej.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

Brane22 ::

cekr je izjavil:

https://www.computerbase.de/2016-10/sha...

To pa bo veselje, ko bom v penziji dobil takšen monitor.
Končno nad 300dpi.
No, upam, da bo dostopen že prej.


Boš, če se ji odrečeš. Sharpov IGZO gear tudi v bolj navadnih izvedenkah nikoli ni bil poceni.

cekr ::

Pustimo samo blagovno znamko.
Bolj zanimiv bo >300dpi.
Bo pa morala slediti tudi drobovina.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Brane22 ::

Blagovna znamka je vezana na tehnologijo.

IGZO pomeni posebno tehnologijo elektrod, ki je bistveno bolj prozorna, ta patent pa je v Sharpovi lasti AFAIK.

tikitoki ::

Kar bo popolnoma vseeno, cim se pojavijo dostopni AMOLED zasloni.

galu ::

https://geizhals.at/benq-bl2711u-9h-ld2...

Mnenja?

Poleg tega... Tisti, ki že imate 4K monitorje: na koliko imate nastavljen scaling na Windows 10, ter kako se obnese?
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

Modri dirkač ::

% scalinga je precej odvisen od velikosti monitorja.
Scaling v win10 sicer deluje, se pa zadeva z vsakim večjim update-om izboljšuje.
Problemi so lahko s starejšim SW in pa z nekaterimi Adobe programi.
Everybody lies!

galu ::

% scalinga je precej odvisen od velikosti monitorja.

Ja, sej. Nekako me najbolj zanimajo izkušnje na 27" (torej kaki scaling uporablja folk na 27" 4K ekranu).

Opazil sem tudi tole: https://www.mimovrste.com/led-monitorji...
100EUR cenejši, s Freesync podporo. Nima pa 99% AdobeRGB pokritosti.

Ma kdo katerega od teh dveh (BenQ BL2711U ali LG 27UD58-B/27UD68-B), da bi delil svoje izkušnje?
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

gddr85 ::

glede scalinga bo odvisno tud kolk si stran od monitorja in kolk dober imaš vid, tko na uč z nekje +50% (150%) (od stock 1:1) scalingom prideš na velikost, kot bi imel 27" 1440p
..99% adobe rgb pa tud ni nujen, če je uporaba web/online, filmi, špili

cekr ::

galu je izjavil:

% scalinga je precej odvisen od velikosti monitorja.

Ja, sej. Nekako me najbolj zanimajo izkušnje na 27" (torej kaki scaling uporablja folk na 27" 4K ekranu).

Opazil sem tudi tole: https://www.mimovrste.com/led-monitorji...
100EUR cenejši, s Freesync podporo. Nima pa 99% AdobeRGB pokritosti.

Ma kdo katerega od teh dveh (BenQ BL2711U ali LG 27UD58-B/27UD68-B), da bi delil svoje izkušnje?


Če ima kdo ta monitor, naj pove, kako se obnese.
Je ugodna cena. Za kakšne obstranske zadeve bo pa verjetno OK.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Jakob6 ::

Katerega priporočate?


Link

ali
Link

Ali mogoče katerega drugega?
Primarna raba bo programiranje, igric ne mislim igrati.

Hvala za pomoč

dj_uro ::

zakaj pa TV?
vw-klub.si

FuI2cY ::

Pozdravljeni,

da ne odpiram nove teme, bom kar tu nadaljeval. Kateri IPS 4K 27"-32" monitor priporočate? Od 27" sem gledal nekak DELL U2718Q.

Hvala za nasvete že vnaprej.

gledam tudi tega LG 27UK850-W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FuI2cY ()

TOP ::

Pozdravljeni kupujem monitor 27 4K.Gledam dva modela Dell U2718Q in LG 27UK850W nekako se nagibam na Dell kaj menite je resolucja premajhna za tak monitor.
Hvala

DarwiN ::

Seveda je premajhen zaslon za 4k, čeprav imamo par supermanov na tem forumu, ki normalno vidijo na takšnih monitorjih tudi brez scalinga. :P

Sicer lahko uporabiš scaling, ampak IMO je 27" danes povsem zgrešen nakup, ko vendar dobiš 31-32" monitorje za podobno ceno. Edini razlog, zakaj ljudje kupujejo te majhne jajce, je zaostalost za časom... Ljudje so preprosto navajeni na manjše zaslone in večina jih prehaja iz ~24" monitorjev, zato je v njihovih glavah logična nadgradnja prav 27".. Napaka!

That said, in ker vidim, da te zanimajo monitorji višjega ranga, poglej za modeloma LG 32UD99-W in Dell U3219Q.. Sicer ~200EUR dražje, ampak imaš vsaj pravi monitor. ;) Še vedno pa boš verjetno potreboval vsaj 125% scaling.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

Bwaze6 ::

Jaz sem si ogledal kar nekaj monitorjev, za 27" 4K sem se odločil prav zaradi scalinga - da je tekst izrisan z več piksli kot običajno, retina style, zelo prav pa pride tudi v Lightroomu in Photoshopu zaradi lažjega ocenjevanja ostrine slike.

Ne bi šel več na manjši PPI, če pa bi enako povečano gostoto pikslov želel na večjem monitorju, pa na trgu ni ravno ponudbe...

TOP ::

Problem je,da imam kotno mizo in 32 ne pride v poštev,ker bom preblizu monitorja.Je pa Dell,ki si mi dal link DarwIN precej dražji,okrog 900e.

DarwiN ::

785EUR iz Njemačke. Drgač pa od 32" zalona sediš odmaknjen z očmi 50-70 cm. Podobno kot pri 24tki oz. je razlika zanemarljiva... Še od 43" monitorja je nekak priporočena razdalja od oči ~70-80 cm.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

gddr85 ::

TOP je izjavil:

Pozdravljeni kupujem monitor 27 4K.Gledam dva modela Dell U2718Q in LG 27UK850W nekako se nagibam na Dell kaj menite je resolucja premajhna za tak monitor.
Hvala

če bo to obični usage in da je panel velik, potem je tud en 1440 32" ok, sploh za gaming in če imaš bolj švoh gpu, oz. če se sprašuješ ali bo ppi prevelik, potem ne rabiš ostrine..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

_Sajmon_ ::

DarwiN je izjavil:

Seveda je premajhen zaslon za 4k, čeprav imamo par supermanov na tem forumu, ki normalno vidijo na takšnih monitorjih tudi brez scalinga. :P

Sicer lahko uporabiš scaling, ampak IMO je 27" danes povsem zgrešen nakup, ko vendar dobiš 31-32" monitorje za podobno ceno. Edini razlog, zakaj ljudje kupujejo te majhne jajce, je zaostalost za časom... Ljudje so preprosto navajeni na manjše zaslone in večina jih prehaja iz ~24" monitorjev, zato je v njihovih glavah logična nadgradnja prav 27".. Napaka!
...


DarwiN, si morda pozabil, da smo nekateri omejeni z razdaljo oči-zaslon? Prevelik zaslon je lahko zelo moteč, če rabiš zraven še glavo premikat...

TOP, podobno dilemo glede modelov sem imel tudi sam, nazadnje sem se odločil LG 27UK850W in mi ni žal. Več razlogov je bilo za to odločitev, od tega, da sem zasledil, da ima več Dellov probleme s HDMI priklopom z >FHD resolucijo in ker sam imam grafično, ki nima Display Porta, me je to malce odbijalo. Nazadnje sta v plus govorila še takrat ugodna cena LG-ja (544EUR), dva hdmi priklopa, usb-c z napajanjem (ajd, rečmo temu naložba v prihodnost) in banalno, ja tudi zvočniki. Ker nimam tv-ja, s ChromeCast-om pretvorim monitor v tv (žal ne dela zvok pri priklopu D3 v2.0 set-top boxa od telemacha - preverjeno sicer zvok dela preko drugih naprav).

Glede kvalitete slike nimam primerjave z drugimi monitorji, je pa za moje pojme odlična, dobro (tovarniško) kalibrirana - sem preveril s svojim kalibratorjem slike. Edini minus je konkreten backlight bleeding, ki sem ga opazil šele čez par ur, ko sem ugasnil luč v sobi. Zna pa biti komu moteč.

Ja, še tole: w10 avtomatsko nastavijo scaling na 150%. Manj po mojem nima smisla. JE kar nekaj programov, ki niso temu prilagojeni (Microsoft se sicer zelo trudi glede čim boljšega prikaza - v zadnjem buildu lahko v Task Managerju najdeš pod Detail tabom stolpec "DPI Awarness", ki pove, kako aplikacije delujejo v povezavi z High DPI monitorjem), a do sedaj nisem našel nobenega, ki bi bil zaradi tega omejeno uporaben. Bolj ali manj gre samo za estetiko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _Sajmon_ ()

TOP ::

Ej hvala ti Sajmon,cena obeh monitorjev je praktično ista,jaz mam Display Port,tako da tole ni problem.Ja Darwin ima pa tud prav,kar on trdi o večjem sem jaz tako naredu pri TVju in ni mi žal,ampak seveda je bistveno večja razdalja,med tem ko 32 na razdalji 80 cm ali še manj si ne znam predstavljat,ker to je res too mauch,vsaj zame kaj šele 40.Vsaj jaz mam tako mnenje morda 32 od Samsunga,ki ima ukrivljen monitor sam barve sigurno niso tako,dobre kot pri IPS martici.

Yenk ::

Kater budget monitor ločljivosti 4k bi priporočili z vsaj enim usb priključkom build in zvočniki ter še vhodi za zvok?
««
6 / 6
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

USB-C (Thunderbolt) - DP alt mode

Oddelek: Zvok in slika
131783 (1388) Mavrik
»

27inch monitor (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Kaj kupiti
719196994 (96952) Crni_Dejan
»

gtx 1070 + 4x monitor

Oddelek: Pomoč in nasveti
293101 (2500) Modri dirkač
»

4k monitor (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8416269 (13159) Voluharr

Več podobnih tem