» »

Biosi

Biosi

Zlatoroh ::

Takle je moj problem:!
Moj comp je 1000 MHz,neki me je comp zafrkavav pa sm ga dav serviserju, pol je pa comp naštimov na 600Mhz;( (nevem za kva).V biosih sm iskov ke se naštima pa nism niker najdu!
HELLP!Po moje so moji biosi V 6.000.

OwcA ::

Najprej si moram olajšati dušo, reče (piše) se BIOS (Basic Input-Output System), množino se uporablja, ko miliš več le teh (v večih čipih, na večih računalnikih...).
Sedaj pa h konkretnemu problemu. Ker se rezporeditev možnosti razlikuje med implemetacijami BIOSa, ti težko podam natančen odgovor. Najverjetneje se skriva nastavljanje FSBja (in posledično frekvenca procesorja) v "Advanced chipset features". Poglej v priročnik (ali vsaj povej katero ploščo imaš). Možnosti se bo reklo nekaj v smislu CPU clock ali frequency in bo 100, prestaviti jo moraš na 100 (sedaj jo imaš na 60). Lahko pa tudi, da nimaš možnosti nastavljanja preko BIOSa temveč samo preko DIP stikal. V tem primeru nujnopotrebuješ navodila, ki si jih prejel zraven plošče (ali pa jih poišči na proizvajalčevi strani).
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Zlatoroh ::

Plata je MS-6337 LE5 ATX Mainboard.Serviser mi je reku da se da naštimat v bios-u.

OwcA ::

Torej poglej v navodila, ali malo brskaj po menijih v BIOSu.
Za razloago različnih nastavitev, si oglej tole
Otroška radovednost - gonilo napredka.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Posodobitev biosa (težava z navodili) (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
888814 (7826) Miha20
»

razlike v voltaži... (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
764394 (3258) Pyr0Beast
»

Nove komponente na računalniku!

Oddelek: Kaj kupiti
321476 (1000) _Dejan_
»

Navivanje Procesorja

Oddelek: Navijanje
6908 (749) schurda
»

Naviti CII566 na ? problem!

Oddelek: Pomoč in nasveti
131052 (941) ABX

Več podobnih tem