» »

Naviti CII566 na ? problem!

Naviti CII566 na ? problem!

Marjan ::

Procesorja ne morem navit na več kot 768MHz (90x8,5) voltaža je 1,65V, T proca. 33°C.

Če poskušam kaj več, z voltažo 1,7V mi comp tud do biosa ne pride več! (morm izklopt štrom, pa spet uklopt). Pci in Agp sem zmanjšu (1/3, 2/3), pio mode sem dal na 3…….nimam več idej!

Ker blo je rečen da dela CII566@850, z voltažo 1,65 z navadnim hladilnikom (glej luni-jev test)

Zdej pa ne vem, a bi bil lahko slab teden izdelave procesorja? Na njem piše: L016A128-1632 SL46T in še A1194201 ID4 A kdo iz tega kej razbere?



Komponente: bx133-raid, C566+Gorb(!), 128MB/133 rama, v3 2000, PCI zvočna, disk ATA66 (dela na 33!!(problemi z raidom)) in pa Win98SE eng



Ps: comp. mi večkrat v winsih freezne!

  • spremenilo: Marjan ()

Igor ::

jao pa dvigni napetost ?
al pa jo znizej na 1 volt pol ti bo mogoce delal ..
jest mam c566 na 1.9 volta pa se cist dobr pocuti
za kuler mam isto orba pa nobenih dodatnih ventov
lavfa na 100 fsb ce ma pa dobr dan (beri je hladno pa tut na 112) sej bi se ga pomoje dal stabilno spravt na 112 al pa se kej vec samo se mi dodani stroski plus ropt ne zdijo vredni ..

Marjan ::

vec kot 1.75 V sploh ne gre na bx133 :|

g0Run7 ::

kako pa ti v w2k dela? a jih imas gor?

Marjan ::

nimam

a obstaja kaka finta, da povečaš območje nastavljanja voltaže procesorja? preko 1,75V!
(enkrat se je neki o tem govorl?!?)

Marjan ::

Zdej mi je ratal 93*8,5=800MHz pri max. možni voltaži 1,75V .....več ne gre(?!)

kje na netu je tist seznam s tedni izdelave procesorja?

ABX ::

Po osebnih izkušnjah 30% c566 ne gre na 850, 10% pa gre na 950. Une celerone ki dobi folk na revijah ali web page-ih so ročno izbrani procesorji za katere se 100% ve da se dobro navijajo. Tako da testerji so vsi veseli in lepo hvalijo te proce.

Če se ne motim max napetost lahko povišaš z ponovnim flash-anjem bios z določenimi switch-i. (Ne vem na pamet kateri). Osebno sem stvar rešil preko adapterja

C2566@850 (1.7v) 880(1.95)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

SHooTEK ::

Dej razlozi malo kaj si storil z adapterjem. Meni sicer 566 dela v redu pri 850 in 1,8V vendar bi rad poskusil več vendar ne morem visati voltaze na plati. Mam Abit adapter. Neki sem videl enkrat da lahko z jumperji na adapterju visas sam se ne spomnim kako.


Ajd
SHooTEK

VASkO ::

poglej si nastavitve za adapter na strani izdelovalca, znajdi se!

ABX ::

Ne boš verjel ampak nastavitve za jumperje so na hrbtni strani adapterja. DOH!
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

VASkO ::

to meni? jaz nisem jasnovidec, ce pa je shootek tak debil, da ne pogleda na hrbtno stran pa je njegov problem.

frudi ::

glede višanja voltaže prek adapterja...
mam CII 633, default je 1.7V. v biosu se da povišat na 2.0. sem nastavil na adapterju 1.8V, pol mi v biosu piše, da je default 1.8, ampak še vedno lahko nastavljam od 1.3-2.0V. ok, sem nastavil na adapterju 2.05, da bi vido, kaj bo rekel bios in guess what, še vedno je v biosu default kot 1.8V in območje 1.3-2.0V. cute...
ko pridem domu se bom še malo pošpilal z adapterjem pa probal nastavit 2.1 al pa še malo več, da vidim, če bo biosu potegnilo, kaj mu hoče adapter dopovedat :D. mogoče ga bom še spravil na 1064MHz...
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

SHooTEK ::

VAsko ne ti meni debil ker se lahko spustima v besedno vojno. To da nisem pogledal v racunalnik na adapter je zaradi tega, ker sem se na stimanje voltaze prek adapterja spomnil sele ko sem videl tale message. Ker pa eni nimamo neta v studentu in ga lahko uporabljamo le na faksu zato sem dal ta reply. Ce mas pa ti kake komplekse al pa si bolj razdražljiv, se pa PROSIM ne znašaj nad mano.

LP
SHooTEK

ABX ::

Načeloma še viša napetost nekje od 10-20% čez specifikacijo proca. Tako da 1.8v-1.9V naj bi bila zgornja meja. Poleg tega enkrat ko presegaš teh 20% ponavadi ne pridobiš več nič na stabilnosti.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SA6R in navijanje celerona

Oddelek: Navijanje
221200 (983) singular
»

Celeron 2 600@900

Oddelek: Navijanje
211421 (1173) matevzm
»

Abit BE6-II

Oddelek: Navijanje
141156 (966) zizi
»

Celeron II 560@850

Oddelek: Navijanje
101208 (1003) EASYdoor
»

OC celeronov II

Oddelek: Navijanje
261819 (1368) V-i-p

Več podobnih tem