» »

NLB Klik

NLB Klik

«
1
2 3

Zagnani ::

Trenutno imam NLB Klik naložen na stacionarnem računalniku.

Sedaj pa me zanima ali je možno, da si ga naložim še na prenosnik?

Kaj moram narediti če je to možno, a moram digitalno potrdilo nekako prenest še na prenosnik?

blackbfm ::

Je možno. V nastavtivah pri certifikatih ga označiš in potem je zraven nekje gumb export/izvozi. Izvozit ga moraš vključno s privatnim ključem in potem na prenosniku potem naložit. To je to.

Hogar Grozni ::

Če je bil certifikat na stacionarnem računalniku naložen z možnostjo izvoza certifikata, drugače ne :P

feryz ::

Če ni bil uvožen tako, prepišeš kompleten profil za IE ali FF in dela tudi na drugem.

MIHAc27 ::

To zadnje še nisem nikoli probal... ampak tudi če je označen certifikat, da se ga ne da izvoziti...se ga da. Rabiš pa jailbreak programček od SEC....

destroyer2k ::

Imam vprašanje glede plačevanje upn. Torej zanima me ali se lahko kako spremeni PLAČNIK ali ne? Ker plačal bi položnico za drugo osebo, ampak ne znam spremeniti plačnika.

_Denny_ ::

Ne rabiš spreminjati plačnika, ker je pri plačilu pomembna le referenca. Že od 2008 dalje plačujem položnice za druge osebe (tudi take, ki nimajo istega priimka) in je do zdaj šlo vse brez problema skozi.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

destroyer2k ::

Tudi če je naslov plačnika čisto drugačen?

_Denny_ ::

Če se gre za plačilo kaki firmi ali ustanovi, npr. plačilo telefona, zavarovanja, elektrike, ipd., potem je vseeno, ker jim računalnik upošteva samo tisti SIxx xxxxxxxx. Če nakazuješ kakem posamezniku pa mu rajši prej sporoči, da bo dobil nakazilo od druge osebe.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

Zagnani ::

Na kliku lahko pri plačevanju položnic za druge osebe enostavno dodaš osebo za katero plačuješ položnico.

Potek:

1. Izbereš "PLAČILNI NALOG UPN/SEPA"
2. Odspodaj klikšen "pokaži dodatna polja"
3. Nato napišeš ime dolžnika

Machete ::

Meni ne odpre klika (Vstop s KDP (certifikatom)).
Pravi samo This page can't be displayed. TLS and SSL protocols so vključeni.
Sicer nisem proval še na drugih PCjih..

Ima še kdo to težavo, or is it just me?

mitja_n ::

tuki dela

Machete ::

ok, hvala

SG_101 ::

tistim, ki je julija potekel certifikat za klik in so dobili novega...

NLB je obnovitev certifikata zakasiral 1.7.2014 in tudi 1.8.2014 in sicer 6,7€. Ravnokar sem to opazil in klical na nlb, kjer so dejali, da so s tem seznanjeni in da se je zgodila neka tehnična napaka na njihovi strani (kdaj bodo vrnili denar pa še nimajo informacij). Mislim, brez komentarja. Če bi pa jaz šel v minus za 1 dan, bi pa že kasirali zamudne obresti.

Ic3PrIncZ ::

Jaz imam pa problem s klikom na novem računalniku, saj mi ne dela. Kot da mi certifikata ne zazna. Enako je na IE, FF in Chromu.
Telefonistka na NLB me je poskusila pomagati, pa ni šlo. Največ kar mi je uspelo je da je klik na IE deloval točno 1 minuto, takoj po resetu na tovarniške nastavitve. Čez minuto pa je IE spet javil: This page can't be desplayed.
Antivirus sem izklopila, pa ni nič pommagalo. Imam pa enak antivirusni program tudi na staren računalniku, pa tam dela Klik BP.

Ali ima kdo kakšno idejo kaj bi lahko bilo narobe. Vse kaže na nastavitve na samem računalniku, se mi pa niti sajnane kaj bi to lahko bilo.

Prosim pomagajte.

birokrat ::

Internet options/Tools/Advanced Security uncheck certificate revocation.

RejZoR ::

Mi zna kdo povedat kako naj preko Klika nakažem poljubni znesek neki tretji osebi, ki je prav tako komitent NLB-ja. Je kakšna direktna možnost al uporabim SEPA/UPN obrazec?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

_Denny_ ::

UPN s kodo OTHR oz. odvisno kako ti je naročil; če je fizična oseba, si tudi oproščen plačila tistih 0,36€.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

RejZoR ::

Ja, gre za fizično osebo, vbistvu je oseba v sorodstvu, tko da ja. Bom kar prek tistega potem... thx
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

telen ::

Drugače je temu namenjeno "INTERNI PRENOS MED RAČUNI".

RejZoR ::

Ja, to sem gledal ampak je samo eno polje, sklepam za številko računa. A drugih podatkov pa ni treba? Na banki so vedno hotel imet še osebne podatke prejemnika, a tle pa ni treba?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

McHusch ::

Oni že imajo te podatke, če gre za interni prenos med računi na isti banki, ane :)

RejZoR ::

Thx, sem prenesel s tem in je šlo lepo čez ja.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

RejZoR ::

A še komu klik sploh noče delat v Firefoxu 33.0.3?

An error occurred during a connection to klik.nlb.si. SSL peer was unable to negotiate an acceptable set of security parameters. (Error code: ssl_error_handshake_failure_alert)
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RejZoR ()

Gandalfar ::

A si posodobil SSL certifikat (o cemer so te poleti obvestili)?

RejZoR ::

Me niso o ničemer obvestili, prav tako mi je par tednov nazaj vse delalo bp.

Pozabi, zdele vidim, da je moj certifikat izginil iz browserja. Wtf!?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RejZoR ()

pravnik ::

Pozdrav, iz starega PC-ja bi rad naložil certifikat KLIK na novega. Zgoraj jue nekaj opisano pa ne razumem. Skratka, imam Mozila FF. Iz spletne strani N-LB sem naložil nek cerifikat in je ta sedaj uvožen pod "overitelji". Sedaj bi moral uvoziti samo še sam cerifikat pod "ime digitalnega potrdila". To mi ne gre. Sem iz starega dal export kot tudi nare3di varnostno kopijo, na novem pa ne zna uvoziti in javi napako? FF je isti (FF 14.0).

Lerplo prosim za pomoč oz. kaj se sploh da nrediti v takih primerih?

Vikking ::

Iz starega PC izvoziš ceritifkat in datoteko preneseš na novi PC kjer ga uvoziš.

pravnik ::

Vikking je izjavil:

Iz starega PC izvoziš ceritifkat in datoteko preneseš na novi PC kjer ga uvoziš.

Ja tako ne dela, sem že napisal zgoraj. Javi mi napako - nemožnost uvoza.

GTX970 ::

Lahko uvoziš certifikat v IE ?

pravnik ::

GTX970 je izjavil:

Lahko uvoziš certifikat v IE ?

Sem nekaj uvozil, samo sam klik še vedno0 ne dela. Nimam več živcev, jutri pač zamoriti na N-LB d.d.

GTX970 ::

Če tudi v IE ne uspe, potem prvotno nisi izvozil zasebnega ključa.

solatko ::

V FF, na starem računalniku kopiraš nastavitve - profil in vse preneseš v profil FF novega. Med faili se nahaja tudi zasebni ključ in ti bo v novem sistemu delal brez problema (seveda moraš poznati password).
Druga pot je, da zasebni ključ izvoziš iz starega FF. Greš na orodja, možnosti, napredno, preglej digitalna potrdila, poiščeš v katerem razdelku se nahaja osebni ključ in ga izvoziš na ključek. Seveda moraš poznati geslo.
Delo krepa človeka

pravnik ::

solatko je izjavil:

V FF, na starem računalniku kopiraš nastavitve - profil in vse preneseš v profil FF novega. Med faili se nahaja tudi zasebni ključ in ti bo v novem sistemu delal brez problema (seveda moraš poznati password).
Druga pot je, da zasebni ključ izvoziš iz starega FF. Greš na orodja, možnosti, napredno, preglej digitalna potrdila, poiščeš v katerem razdelku se nahaja osebni ključ in ga izvoziš na ključek. Seveda moraš poznati geslo.


Tvojo drugo pot sem ubral. Samo ne dela, šifra pa je prava? Vsaj tako pravi žena.

solatko ::

Imaš dve varovalki - geslo varnostne naprave za izvoz in geslo za vstop v banko. Za prenos rabiš obe.

Poizkusi še prvi način, če je v starem računalniku klik normalno delal.

Narediti moraš vidne datoteke, ki so sicer skrite, potem greš na uporabnike, odpreš mapo in odpreš sicer skrito mapo appdata - odpreš mapo roaming, mozilla, firefox, profiles.
Mapo profiles prenesi na ključ.

Ključ vtakni v nov računalnik in ponovi postopek - moj računalnik, uporabniki, mapo uporabnika, appdata, roaming, mozilla, firefox, profiles - odpri mapo.
Odpri novo okno moj računalnik, odpri ključek, mapo profile in označi vse faile, copy. Pojdi v odprto mapo profile in stistni paste. Ko te bo sistem vprašal, če zamenja obstoječe faile, potrdi in po končanem kopiranju, bi moral ob zagonu klik delovati.
Delo krepa človeka

RejZoR ::

Uvozit ga moraš pod Your certificates in ne pod tabom, ki se privzeto odpre...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

MrStein ::

Za svoj certifikat v starem pod "Your certificates" klikneš "Backup...".
Uvoziš v novem pa na istem mestu z "Import..."

Fajl mora biti *.p12 oziroma *.pfx.
Razni *.cer, *.der, *.cert, *.pem niso OK.

Če žena poroča tebi, ti pa potem sem, pa nazaj, se skoraj gotovo kaka informacija na tej poti izgubi. :P
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

pravnik ::

Najlepša hvala za vso pomoč, posebej glede uvoza profila. Žal sem moral že prej formatirati starega, ker nisem mogel več izgubljati časa. Žal sem prisiljen v zamenjavo certifikata - na pomoči mi je pač povedala, da nisem pravilno izvozil in da naj vlogo dam še enkrat (razveljavitev starega) ter ponovno plačam! Ko sem povedal, da je morda boljša varianta zamenjava banke, pa je povedala, da naj jo kar mirno zamenjam. Sedaj resnično gledam za Deželno banko. Tam je pristop brez stroškov, pa KLIK (zastonj!), bankomati prav tako (zastonj)...., ja pri N-LB d.d. se res vidi, da se jo nosi po jajcih vsa ta leta. Ma pustimo to..., srečno 2015!

RejZoR ::

Jah lej, NLB krivit, ker si ti zajebal in jim grozit z menjavo banke v smislu če ti ne zrihtajo zastonj, mal premisli no kaj počneš...

Jezst ko sem vzpostavil spletno bančništvo sem certifikat takoj izvozil in naredil varni backup na kriptiran zunanji medij. Zakaj tega nisi storil in zdej kriviš NLB?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

mitja73 ::

pravnik je izjavil:

Najlepša hvala za vso pomoč, posebej glede uvoza profila. Žal sem moral že prej formatirati starega, ker nisem mogel več izgubljati časa. Žal sem prisiljen v zamenjavo certifikata - na pomoči mi je pač povedala, da nisem pravilno izvozil in da naj vlogo dam še enkrat (razveljavitev starega) ter ponovno plačam! Ko sem povedal, da je morda boljša varianta zamenjava banke, pa je povedala, da naj jo kar mirno zamenjam. Sedaj resnično gledam za Deželno banko. Tam je pristop brez stroškov, pa KLIK (zastonj!), bankomati prav tako (zastonj)...., ja pri N-LB d.d. se res vidi, da se jo nosi po jajcih vsa ta leta. Ma pustimo to..., srečno 2015!


Pojdi vsaj na kako resno banko če želiš menjat. NLB ima še vedno zelo dober servis v celoti v primerjavi s kako Deželno in podobnimi majhnimi bankami.

Assass1n ::

Jp tudi sam sem ga enkrat zaj*bal, plačal ter pozabil. Šola... :D
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

pravnik ::

RejZoR je izjavil:

Jah lej, NLB krivit, ker si ti zajebal in jim grozit z menjavo banke v smislu če ti ne zrihtajo zastonj, mal premisli no kaj počneš...

Jezst ko sem vzpostavil spletno bančništvo sem certifikat takoj izvozil in naredil varni backup na kriptiran zunanji medij. Zakaj tega nisi storil in zdej kriviš NLB?


Ne gre za to, gre za to, da vsaj nekaj malega štekam o računalništvu. Izvozil sem xxx krat v vseh možnih kombinacijah, pa mi ne dela. Jezi pa me to, ob začetku storitve sem lepo na mail dobil certifikat. Potem pa so mi podaljšanje posredovali na način, da sem iz njihove spletne strani uvozil direktno - sploh nisem imel možnosti izbrati? In očitno se je pri uvozu nekaj zašuštralo. Delalo je, ni pa bila več možnost niti varnostne kopije niti izvoza. Veš, samo zato (ker vem, da sam nisem nič naredil narobe), mi gre na ....

RejZoR ::

Ne vem zakaj pa men dela... Certifikati so standardna zadeva in ne nekaj kar se kar neki po svoje na random spreminja...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

branc ::

pravnik je izjavil:

RejZoR je izjavil:

Jah lej, NLB krivit, ker si ti zajebal in jim grozit z menjavo banke v smislu če ti ne zrihtajo zastonj, mal premisli no kaj počneš...

Jezst ko sem vzpostavil spletno bančništvo sem certifikat takoj izvozil in naredil varni backup na kriptiran zunanji medij. Zakaj tega nisi storil in zdej kriviš NLB?


Ne gre za to, gre za to, da vsaj nekaj malega štekam o računalništvu. Izvozil sem xxx krat v vseh možnih kombinacijah, pa mi ne dela. Jezi pa me to, ob začetku storitve sem lepo na mail dobil certifikat. Potem pa so mi podaljšanje posredovali na način, da sem iz njihove spletne strani uvozil direktno - sploh nisem imel možnosti izbrati? In očitno se je pri uvozu nekaj zašuštralo. Delalo je, ni pa bila več možnost niti varnostne kopije niti izvoza. Veš, samo zato (ker vem, da sam nisem nič naredil narobe), mi gre na ....


Veljavnost certifikata je 5 let. Pred iztekom teh petih let ti avtomatsko pošljejo kode za prevzem novega, razen, če je vmes prišlo do spremembe tvojih matičnih podatkov. V tem primeru avtomatska obnova ne steče in moraš naročiti v poslovalnici. Potem gre prevzem natanko tako, kot si to delal nazadnje. Ko si prevzel certifikat, si imel možnost izvoziti. Še spletna stran ti da opozorilo na VELIKO. To sem napisal glede prevzema.

Če pa UVAŽAŠ certifikat, ne smeš obkljukati možnosti, da ti za sabo iz 'sourca' pobriše zasebni ključ (oz. mark this key as exportable).

"In očitno se je pri uvozu nekaj zašuštralo." Da, res je, ponavadi je problem na stolu. Navkljub temu, ti NLB brezplačno naroči nov certifikat, če so težave pri prevzemu.....Če naknadno zašuštraš obstoječi certifikat na relaciji uvoz/izvoz (ker nisi prebral navodil ali poklical na njihovo pomoč) bi ti morali zastonj dat?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: branc ()

marvin42 ::

pravnik: na NLB niso prav nič krivi za tvojo računalniško nepismenost. Na drugi banki boš lahko na isti način vse zajebal. Če pustimo ob strani dejstvo, da NLB davkoplačevalci kar naprej sponzoriramo, je njihova spletna banka čisto na nivoju (večkrat imam priložnost delati še s spletnima bankama dveh drugih bank in lahko povem, da je muka).
Mostly Harmless

pravnik ::

marvin42 je izjavil:

pravnik: na NLB niso prav nič krivi za tvojo računalniško nepismenost. Na drugi banki boš lahko na isti način vse zajebal. Če pustimo ob strani dejstvo, da NLB davkoplačevalci kar naprej sponzoriramo, je njihova spletna banka čisto na nivoju (večkrat imam priložnost delati še s spletnima bankama dveh drugih bank in lahko povem, da je muka).


Odgovarjam tebi, da ne bom smetil teme. Poglej, če boš še enkrat prebral, kar sem napisal, boš (mogoče) razbral, da nisem računalniško nepismen. Nasprotno, glede na to, da nisem iz tega "foha" sem kar zelo računalniško pismen, tako, da ni nobene potrebe po žaljenju. Temo sem dal gor samo iz razloga, da bi poiskal pomoč. Od tebe in podobni (razen častnih izjem - hvala uporabnik "Solatko" - edino od tebe sem dobil uporabne napotke), pa samo smetite temo. S tem je tema zame zaključena.

marvin42 ::

pravnik: oprosti, ampak iz tistega, kar si napisal, nisem zaznal kakšne hude pismenosti. Moja mama, ki je v penziji, si klik certifikat iz starega na nov računalnik vedno prenese sama. To pa zmore zato, ker zelo natančno sledi navodilom. Če bi delala po svoje (na pamet), tako kot marsikdo, ji sigurno ne bi uspelo.
Mostly Harmless

Looooooka ::

pravnik je izjavil:

Najlepša hvala za vso pomoč, posebej glede uvoza profila. Žal sem moral že prej formatirati starega, ker nisem mogel več izgubljati časa. Žal sem prisiljen v zamenjavo certifikata - na pomoči mi je pač povedala, da nisem pravilno izvozil in da naj vlogo dam še enkrat (razveljavitev starega) ter ponovno plačam! Ko sem povedal, da je morda boljša varianta zamenjava banke, pa je povedala, da naj jo kar mirno zamenjam. Sedaj resnično gledam za Deželno banko. Tam je pristop brez stroškov, pa KLIK (zastonj!), bankomati prav tako (zastonj)...., ja pri N-LB d.d. se res vidi, da se jo nosi po jajcih vsa ta leta. Ma pustimo to..., srečno 2015!

Bom kar ponovil, kar so ti že povedali. Pa če to sprejmeš al pa ne. Zajebal si ti. Zdej ne vem a ti v službi zastonj delaš za stranke ampak oni bodo morali blokirat tvoj start certifikat, zgenerirat novega, ti spet po pošti poslati podatke(ker če bi ti sam po mailu to glih ne bi blo secure in bi se tak vrhunsko računalniško pismen človek kot trdiš, da si, definitivno lahko pritožil že zaradi samega postopka, kaj šele, ko/če bi dejansko prišlo do zlorabe). Mislim, da banka ni tam, da dela minus(smo jo že prevečkrat reševali) in je logično, da boš za svojo napako odgovarjal sam.
Zdej če bo neka druga banka vse to delala zastonj oziroma se bo požvižgala na varnost in ti bo vse poslala po mailu...good for them. Ampak ni treba zdej nlb-ja krivit za svoje napake in pričakovat, da jih bodo zastonj reševali oni.
Pizdim pa zgolj zato, ker preveč ljudi v tej državi misli, da je njihovo delo vredno časa in denarja pri računalniških stvareh se pa sam parkrat klikne in res ni razloga za stroške. Nesmisel.

Za naslednjič ti pa predlagam, da certifikat pravilno uvoziš in ga potem takoj izvoziš, zavaruješ z geslom, zazipaš, še tistega zakleneš z geslom in si zadevo nekam shraniš. Usb ključek/cloud account...pač nekam. Tko boš lahko po milji volji formatiral(ker je tvoj čas več kot očitno nekaj vreden in nočeš zapravljat časa s temi "malenkostmi").

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

[D]emon ::

pravnik je izjavil:

Najlepša hvala za vso pomoč, posebej glede uvoza profila. Žal sem moral že prej formatirati starega, ker nisem mogel več izgubljati časa. Žal sem prisiljen v zamenjavo certifikata - na pomoči mi je pač povedala, da nisem pravilno izvozil in da naj vlogo dam še enkrat (razveljavitev starega) ter ponovno plačam! Ko sem povedal, da je morda boljša varianta zamenjava banke, pa je povedala, da naj jo kar mirno zamenjam. Sedaj resnično gledam za Deželno banko. Tam je pristop brez stroškov, pa KLIK (zastonj!), bankomati prav tako (zastonj)...., ja pri N-LB d.d. se res vidi, da se jo nosi po jajcih vsa ta leta. Ma pustimo to..., srečno 2015!


Ponos je huda rec, kaj. Priznaj si da si pac zafrknil. In z arogantnim pristopom do ljudi, ki so ti zeleli pomagati, ne bos ponovno dobil pomoci... :)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

solatko ::

Fantje dam pravniku kar prav, da vas malo okurca, saj se vsaka tema spremeni v pametovanje, namesto pametnega nasveta.
Zelo redki so odgovori, ki lahko tistemu, ki kaj sprašuje, tudi dejansko lahko pomagajo. Zato vam predlagam, da si pred pisanjem, vsak prebere, kaj hoče OP in, če mu lahko pomagate, odgovarjajte, sicer pa pojdite na drugo temo.
Tako bo naš ST veliko bolj uporaben in se bo tudi iz kakšne stare teme, dalo poiskat rešitev.

Že to, da imate nekateri uporabniki certifikat na računalniku, istočasno pa furate Chrom in FB je nespametno početje (pa je takih večina uporabnikov spletnega bančništva). Če si navajen vedno certifikat izvozit in ga daš gor samo takrat, ko uporabljaš banko (dela 10 sekund), po uporabi pa ga iz brsklalnika pobrišeš, nimaš nikoli problemov, ko je potrebno pretečen ključ zamenjat z novim. Tisti pa ki imate certifikat vedno gor, pa vsakih pet let, lahko storite napako in ga pozabite izvozit, potem pa nastanejo problemi, ko se sesuje sistem, pokvari disk ali zamenja računalnik.
Delo krepa človeka
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NLB ukinitev certifikatov ? (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Loža
697121822 (28831) WizzardOfOZ
»

NLB paketi (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19843808 (19418) harvey
»

Varnost spletnih bank - enkratna gesla

Oddelek: Informacijska varnost
346772 (4924) seba-beba
»

NLB mora povrniti škodo zaradi phishinga (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Varnost
12848363 (41434) tony1
»

NLB klik (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5020298 (14850) fosil

Več podobnih tem