» »

Telekom - Mobitel

Telekom - Mobitel

1 2
3
4 5

šernk ::


Da še dodamo podatke za telemach:
LTE: še ni uradnega obvestila
3G: 99,30%
2G: 99,30%


nemogoče.

2G in 3G ne more pokrivat istega števila prebivalcev. ker tudi če so vsi njihovi oddajniki tako 2G kot 3G, bo 3G imel precej slabši doseg.

mene recimo 2G doseže cca 60% signal, 3G sploh ne lovi, medtem ko 4G me doseže 20% signal (v označbi na mobitelu) v samih decibelih ne vem in se mi ne da gledat. vse skupaj se oddaja iz istega oddajnika.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

chucki ::

Kako vidiš, koliko % te doseže?
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

šernk ::

kot sem dejal je to glede na črtice signala na mobitelu.

merit same moči signala se mi pa ne ljubi imaš pa aplikacije namenjene temu.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Runnagain ::

Na telekomu se mi pogosto dogaja, da me sogovornik praktično ne sliši ali pa zelo raztrgano..signal je glede na "črtice" dober (poln 2G signal). To se mi dogaja na različnih lokacijah, služba in doma.
Ima še kdo podobne težave?
Na telekomu sem šele en teden, zato kaj več ne morem povedati. Na simobilu (BOB), kjer sem bil pred tem, se mi to ni praktično nikoli zgodilo. Telefon je isti.
Lokacija: Kranj

Zgodovina sprememb…

jusv ::

Runnagain je izjavil:

Na telekomu se mi pogosto dogaja, da me sogovornik praktično ne sliši ali pa zelo raztrgano..signal je glede na "črtice" dober (poln 2G signal). To se mi dogaja na različnih lokacijah, služba in doma.
Ima še kdo podobne težave?
Na telekomu sem šele en teden, zato kaj več ne morem povedati. Na simobilu (BOB), kjer sem bil pred tem, se mi to ni praktično nikoli zgodilo. Telefon je isti.
Lokacija: Kranj


Dobrodošel v prvem omrežju Slovenije. Glede na to, da si prvi teden na telekomu upam, da se nisi vezal pri njih. Če se nisi, pojdi k operaterju, ki ga prej potestiraš in zagotovo dela pri tebi.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

Heavy ::

Runnagain je izjavil:

Ima še kdo podobne težave?



Po daljšem pogovoru nad pol ure se mi začne podobno dogajat, moram ponovno poklicat sogovornika pa se problem reši.


Kot sem pa bral naj bi bila to posledica da operater omejuje pasovno širino za pogovore in tako doseže boljši prenos podatkov (ampak ne mi verjet na besedo).

Bellzmet ::

Kaj pa tole? Kdo kaj ve o tem? Da ti Mobitel na tvojem telefonu izklopi deljenost povezave!?

http://www.delo.si/znanje/infoteh/telek...

Runnagain ::

Bellzmet je izjavil:

Kaj pa tole? Kdo kaj ve o tem? Da ti Mobitel na tvojem telefonu izklopi deljenost povezave!?

http://www.delo.si/znanje/infoteh/telek...


Tole sem opazil pri pogojih koriščenja dokupljenih 10G podatkov za 3EUR mesečno. Mal smešno vse skupaj.
"
Akcijska opcija Mobilni internet 10 GB - Modri velja za prenos podatkov na mobilnem delu paketa Modri in vključuje 10 GB prenosa podatkov v mobilnem omrežju Telekoma Slovenije, možnost delitve mobilne internetne povezave z drugimi napravami (t.i. >>tethering<< oz. >>wifi točka<<) pa je pri navedeni opciji onemogočena. "

http://www.telekom.si/zasebni-uporabnik...

Zgodovina sprememb…

jukoz ::

Sem postal v drugi temi:
TS bo računal deljenje mobilne povezave

Karkorkoli, ali ima kdo modri paket in lahko potrdi da mu ne deluje? Ter kakšen telefon ima - kak android z telekomovim romom (torej kupljen pri njih z njihovimi dodatnimi programi)?

Hvala in LP

Runnagain ::

Imam Modri paket, vendar teh 10G nisem dokupil. Tethering preko vključenih 3GB deluje brez problemov.

Zgodovina sprememb…

Sc0ut ::

Tudi jaz potrjujem, preko 3GB deluje normalno, 10GB pa ne rabim.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

sandmodnigga ::

Danes doživim eno prelepo cvetko na Telekomu. Vrnem izdelek, ki mu je potekla garancija, a je še vedno bil v roku stvarne napake. Izjavim, da želim uveljlavljati slednjo, pa mi trgovec reče, da stvarna napaka velja le tako dolgo, kot garancija. Po dolgem pogovoru, kjer sem -na roki imam premalo prstov, da bi preštel- večkrat vprašal, ali res uveljavljam stvarno napako, je prodajalec šel do nadrejenega, ki je le-to odobril.
V zapisniku nato dodajo cvetko (ekran je poškodovan, a delujoč), da je potrebno popravilo ekrana, v nasprotnem se pregled zavrne.

Kekci od kekcov.

SumTingWong ::

Maja mi poteče naročnina pri Simobilu. Šel bom na Telekom (predvsem ker sem "nor" na kitajčke, kateri nimajo 800MHz, imajo pa 1800MHz). Na email sem dobil ponudbo (veljavna do 31.1.2016) da mi zmanjšajo naročnino za 30%, če se vežem za dve leti. Vzel bi "Itak Džabest na polno za zmeri" za 23€. Torej bi me prišlo potem 16€ mesečno, kar je super.
Zdej me pa zanima ali je kej keč v tem da je samo do 31.1.2016? Ker sem potem prečekiral druge operaterje in imajo tudi napisano "veljaven paket/ponudba do 31.1.2016". Se bo februarja kaj spremenilo ali pravite, da se splača tole?

PS : Ima Telekom opcijo vezave za eno leto?

jnovak ::

@SumTingWong
OKT & NOV 2015 so takisto ponujali 30 % popust na naročnino za prvi 2 leti. Rečeno je bilo, da za katerikoli mobilni paket, ter da ponudba velja do 30.11.2015.
Nisem bil pa potem več na tekočem, ali so že v decembru podaljšali, ali pa sedaj ponovno dali v januarju.

Ali se splača? Ja bolje 70 % cene, kot pa 100 %. Kaj bodo ponujali čez 1 mesec ... ti pa takrat sporočimo :)

Ja, lahko se pri Telekomu vežeš le za eno leto (lahko se tudi ne vežeš), ampak dvomim, da ti bodo ponudili sledečo ugodnost brez 2-letne vezave. Vprašaj jih.

matobeli ::

Glede na to da sem bil dolga leta pri telekomu lahko garantiram edino to da je bilo vsako leto kak slab € dražje. Iz nekih 15€ v prvem "študentskem paketu" smo splezali na 22€+. Okej, nekaj enot več, pa če doplačaš 2€ imaš še ful več.

Priporočam prehod na IZI mobil, 3000enot je 12€. Meni zadostuje 1500enot in sem na 7€, prek trajnika. Sploh ne opazim da se karkoli dogaja. Ima pa Telekom omrežje kar ni slabo :P

SumTingWong ::

Hvala za odgovore. 3000 enot mi je premalo. Nič ne bo s tem popustom, imam pri simobilu 50€ za doplačat, če želim preklicat pogodbo pred majem. Oderuško. A leto pa pol nazaj sem za Nexus 5 dal 220€, cena na trgu pa je bila ~350€. Nikoli več nakup mobitela preko operaterja, pa naj bo še tako "lepa" ponudba.
Upam da bojo junija še kakšne popuste ponujali pri Telekomu :))

Bellzmet ::

Ma skos so popusti ne skrbet, če kakšnega "zamudiš". Sam ne nasedet marketingu "nujno" "samo sedaj" "neponovljivo"...bla bla.

šernk ::

na debitelu imaš za 19eur/mesec paket z 3x2000 enot če ti je dovolj. Koristiš pa komplet omrežje od TS.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

M-XXXX ::

šernk je izjavil:

na debitelu imaš za 19eur/mesec paket z 3x2000 enot če ti je dovolj. Koristiš pa komplet omrežje od TS.

http://www.telekom.si/zasebni-uporabnik...
Telekom omrežje, čisto vse neomejeno (no do 10GB polne hitrosti) za potencialno par evrov več. Nobrainer.

jusv ::

M-XXXX je izjavil:

šernk je izjavil:

na debitelu imaš za 19eur/mesec paket z 3x2000 enot če ti je dovolj. Koristiš pa komplet omrežje od TS.

http://www.telekom.si/zasebni-uporabnik...
Telekom omrežje, čisto vse neomejeno (no do 10GB polne hitrosti) za potencialno par evrov več. Nobrainer.


Upam, da se zajebavaš. Pol leta imaš 19,90 pol dalje pa do 25€. To ni lih nobrainer. Imaš pri konkurenci cenej za podobno ponudbo.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

BRBR ::

bomo s 01.05.2014 pričeli zaračunavati stroške prekinitve naročniškega razmerja v znesku 12 EUR z DDV


A to je še veljavno ?

kje je tule:
http://www.telekom.si/pomoc-in-podpora/...

obrazec za odpoved naročniškega razmerja ?

jizzer ::

So komu na telekomu že zamenjali razbito steklo? V sklopu garancije

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jizzer ()

ziga1990 ::

jizzer je izjavil:

So komu na telekomu že zamenjali razbito steklo? V sklopu garancije


Telekom ne servisira telefonov on jih samo pošlje na uradni servis.

Glede razbitega stekla je pa tako če si ga ti ponesreči razbil boš moral plačati popravilo ker garancija ne velja za mehanske poškodbe.
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

fopi ::

A telekom še vedno računa 12 eur za prekinitev naročniškega razmerja?

Bam-Bam ::

Kolikor vem 12eu zaračunajo za priklopnino.

Ko prekineš pa še 20eu.

Te kar zavežejo, ja.

mat11 ::

Hmmm. ;)
mat

bosslipxx ::

Lp

Lahko nekdo, ki je na Telekomovem internetu (adsl) pove, če je reddit down.

"Is is down?" pravi, da je up and running, meni pa je nedosegljiv.
slo-fishing.si

crniangeo ::

dela :) (optika)=
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

bosslipxx ::

zdaj pa dela, hvala lepa
slo-fishing.si

cordoba ::

Prišel bi na mobitel, ker sem s t2 omrežjem zelo nezadovoljen. Vzel bi paket dogaja, ki je do 31 let. Zanima me, če je res plačilo 12 eur, ko prestopim k njim? Ali je na t2 tudi kakšen strošek, če vrnem sim in prekinem z njimi? Nisem pa več vezan, imam pa m paket...

jusv ::

Seveda je plačilo, če prestopiš k njim. Plačaš jim pristopnino. T2 pa v tvojem primeru plačaš odklop.
Ampak zakaj pa boš vzel tak čuden paket kot je paket dogaja?
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

konspirator ::

Prišel bi na mobitel, ker sem s t2 omrežjem zelo nezadovoljen.

T2 uporablja TK omrežje, kjer nima na voljo svojega.Z dežja pod kap ?

http://www.mobilna-telefonija.com/mobil...

Zgodovina sprememb…

cordoba ::

Evo sem vzel paket dogaja. Jusv, zakaj čuden paket?
Imam eno vprašanje. Opazil sem, da nimam lte povezave, kličem na telekom, povem kateri paket imam, pa mi reče tehnik naj pošljem sms "LTE na 1918". Pošljem in dobim obvestilo, da je zadeva aktivirana.
Če pa gledam na njihovi strani, pa naj bi imel LTE PLUS do 150/50 Mb/s , ker sem vzel tudi telefon , se pravi sem se vezal, da bi moral imeti ta hitro varianto LTE, torej bi moral poslati sms LTE 150 na 1918?

Ima kdo ta paket in pove, če je to treba še enkrat poslati?

Info o paketu:
http://www.telekom.si/zasebni-uporabnik...

OvCa77 ::

cordoba je izjavil:

Evo sem vzel paket dogaja. Jusv, zakaj čuden paket?
Imam eno vprašanje. Opazil sem, da nimam lte povezave, kličem na telekom, povem kateri paket imam, pa mi reče tehnik naj pošljem sms "LTE na 1918". Pošljem in dobim obvestilo, da je zadeva aktivirana.
Če pa gledam na njihovi strani, pa naj bi imel LTE PLUS do 150/50 Mb/s , ker sem vzel tudi telefon , se pravi sem se vezal, da bi moral imeti ta hitro varianto LTE, torej bi moral poslati sms LTE 150 na 1918?

Ima kdo ta paket in pove, če je to treba še enkrat poslati?

Info o paketu:
http://www.telekom.si/zasebni-uporabnik...

Sem pogledal tabelo, in bi res moral poslat LTE 150
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

jusv ::

cordoba je izjavil:

Evo sem vzel paket dogaja. Jusv, zakaj čuden paket?
Imam eno vprašanje. Opazil sem, da nimam lte povezave, kličem na telekom, povem kateri paket imam, pa mi reče tehnik naj pošljem sms "LTE na 1918". Pošljem in dobim obvestilo, da je zadeva aktivirana.
Če pa gledam na njihovi strani, pa naj bi imel LTE PLUS do 150/50 Mb/s , ker sem vzel tudi telefon , se pravi sem se vezal, da bi moral imeti ta hitro varianto LTE, torej bi moral poslati sms LTE 150 na 1918?

Ima kdo ta paket in pove, če je to treba še enkrat poslati?

Info o paketu:
http://www.telekom.si/zasebni-uporabnik...


Zakaj čuden? Ker nima vključenih minut in sms-ov. In jih moraš na ceno še dodatno plačat. Saj morda je to prihodnost ali pa tudi ne. Kaj pa vem.
Glede vklopa LTE pa bi ti verjetno lahko tehnik na prvo žogo pravilno odgovoril. Sedaj pa si prisiljen, da še enkrat čakaš v klicni vrsti.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

cordoba ::

Jusv, ampak ker kličem malo, se mi ta paket splača.Ni pa nikoli več kot 4 eure. Plus, vzel sem mobitel za 1 euro, zato imam 1 leto, 5 eur popusta. Imam tudi 10 gb prenosa, kar mi je všeč. Ostali paketi so že v osnovi dražji.
Tole klicarjenje je pa res grozno. Trikrat sem že klical, pa se po 10 minutah noben ne javi...

jusv ::

Zgleda, kot da vedo, da imaš ta paket, ki nima minut, sedaj pa ti nočejo telefona dvignit že 10+minut. Hehehe

10GB je sicer super, a sploh porabiš toliko?
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

crniangeo ::

sej se da uporabit online klepetalnico, uporabi to :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

Anney ::

Ve kdo kako dolgo bodo še ti Modri paketi ali je na vidiku kaj drugega.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Anney ::

Če prav razumem bo na obarvanem paketu možnost koriščenja podatkov V EU do cca 5500MB, in klici ter SMS zastonj tudi v EU po 15.6?

Spremembe obračunavanja mobilnih storitev med gostovanjem v območju z EU tarifo, ki s 15. junijem stopijo v veljavo.



Obračun posameznih storitev, opravljenih med gostovanjem v območju z EU tarifo, je enak kot v Sloveniji.

Zakupljene enote mobilnih storitev za uporabo v Sloveniji (klici, sporočila, mobilni prenos podatkov) veljajo pod enakimi pogoji tudi med gostovanjem v območju z EU tarifo, in sicer:

Zakupljene minute (razen zakupljenih minut znotraj mobilnega omrežja Telekoma Slovenije) veljajo tudi za odhodne klice znotraj območja z EU tarifo.
Zakupljena sporočila SMS veljajo tudi za poslana sporočila iz območja z EU tarifo.
Zakupljena sporočila MMS veljajo tudi za poslana sporočila iz območja z EU tarifo, pri tem pa se za vsak poslan ali prejet MMS znotraj območja z EU tarifo obračuna prenos podatkov, ki se odšteva od zakupljene količine prenosa podatkov posameznega paketa.
Zakupljene količine prenosa podatkov posameznega paketa se v skladu z zgoraj navedenima Uredbama lahko uporabljajo v območju z EU tarifo v celoti oziroma do določene količine (politika poštene uporabe, v nadaljevanju: PPU) brez dodatnih stroškov. Za uporabo nad s PPU določeno količino prenosa podatkov do porabe vseh zakupljenih količin se obračuna pribitek v višini 0,0092 EUR na 1 MB (cena z DDV). Po porabi celotne zakupljene količine se prenos podatkov obračuna po ceniku posameznega paketa.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

MacGyver141 ::

Anney je izjavil:

Če prav razumem bo na obarvanem paketu možnost koriščenja podatkov V EU do cca 5500MB, in klici ter SMS zastonj tudi v EU po 15.6?


Tako je.

Anney ::

Nikjer pa ni omenjeno preko katerega operaterja v tujini, bo vseeno?

Pa še tole, če sem jaz v avstriji/hrvaški in kličem v slovenijo, je zastonj. Če sem jaz v avstriji/hrvaškem in kličem slovensko številko, ki je prav tako v avstriji/hrvaškem pa plačam kot klic v tujino?
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

modelno1 ::

Klic na slovensko številko se vedno obravnava kot klic v Slovenijo, ne glede na to, kje se ta številka trenutno nahaja.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

Gapi182 ::

Ima kdo kakšne izkušnje s signalom Telekoma? Razmišljam o spremembi operaterja iz A1 na telekom ker bi bilo bistveno ceneje saj imamo že internet in televizijo doma od telekoma ma slišim vedno negativne stvari kar se tiče signala. Zanima me predvsem kako pokrit je 4G. Nahajam se v ljubljani kjer je tržnica-moste.

Ganon ::

Gapi182 je izjavil:

Ima kdo kakšne izkušnje s signalom Telekoma? Razmišljam o spremembi operaterja iz A1 na telekom ker bi bilo bistveno ceneje saj imamo že internet in televizijo doma od telekoma ma slišim vedno negativne stvari kar se tiče signala. Zanima me predvsem kako pokrit je 4G. Nahajam se v ljubljani kjer je tržnica-moste.


O slabem signalu Telekoma si izvedel na tržnici, kajneda.

Dober dan ::

Edina slaba stran telekoma je cena. Pokritost je boljša od A1. Stvari testiraj sam in pusti babje čenče na ulici.

Gapi182 ::

Ganon je izjavil:

Gapi182 je izjavil:

Ima kdo kakšne izkušnje s signalom Telekoma? Razmišljam o spremembi operaterja iz A1 na telekom ker bi bilo bistveno ceneje saj imamo že internet in televizijo doma od telekoma ma slišim vedno negativne stvari kar se tiče signala. Zanima me predvsem kako pokrit je 4G. Nahajam se v ljubljani kjer je tržnica-moste.


O slabem signalu Telekoma si izvedel na tržnici, kajneda.


Od prijatelja ki jee v ljublanjni sem slišal le dobre stvari. Problem je da sem v ljubljani med tednom in med vikendi na koroškem ker v ljubljani samo študiram. Na koroškem pa sem slišal da je 4G bil še 1 leto nazaj dokaj slabo pokrit ne vem pa kako je trenutno.

Dober dan je izjavil:

Edina slaba stran telekoma je cena. Pokritost je boljša od A1. Stvari testiraj sam in pusti babje čenče na ulici.

vem da je malce dražje ja ampak ker smo doma končno dobili optiko in smo v pogodbi s telekomom(takrat niti ni bilo druge možnosti kot telekom), je bistveno lažje zamenjati le operater na telefonu saj mi je podogba tam ravno potekla. Drugače razumem da bi bilo malenkost ceneje če bi enostavno zamenjal internet iz telekoma na amis ki zdaj spada pod A1 ma to le če ne bi že bil pod pogodbo s telekomom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gapi182 ()

Dejan99 ::

Telekom spreminja pogoje storitve Limit prenosa podatkov:
http://www.telekom.si/zasebni-uporabnik...

Primer:
Enostavni A:
Uporabnik paketa Enostavni A ima vključenih 500 MB. Limit prenosa podatkov 0,5 GB (512 MB) pomeni naslednje: po porabi v paket vključenih brezplačnih 500 MB se prenos podatkov zaračuna po ceniku, pri čemer se po porabljenih 512 MB hitrost prenos podatkov zmanjša na 64/64 kB/s. Če uporabnik želi polno hitrost tudi po doseženem limitu, mora opraviti dodaten zakup podatkov.

Enostavni A + zakup 1 GB:
V primeru, da ima uporabnik paketa Enostavni A vključen tudi dodatni zakup 1 GB. Limit prenosa podatkov 0,5 GB (512 MB) pomeni naslednje: po porabi 1.524 MB (500 MB iz paketa in 1 GB iz zakupa) se prenos podatkov zaračuna po ceniku, pri čemer se po porabljenih 512 MB hitrost prenos podatkov zmanjša na 64/64 kB/s.


Zdaj pa mi povejte, ali se zakupljene količine vpoštevajo v kvoto 512MB, ali ne - glej odebeljeno? Meni se zdi zgoraj napisano kontradiktorna izjava. Čemu bi dokupil 1GB podatkov, če boš imel dial up super speed?

RejZoR ::

Telekom ima prav epsko butaste pakete. Sploh tiste z Naročnina: 19,99€ z interntom do 2€ in nič več na mesec. Ja pol pa napište 21,99€ ane. Kr neki. Pa te budalaštine s 64/64 hitrostjo. Sem enkrat zanalašč presegel Brezmejni paket, da vidim kako deluje in je tolk počasno, da je popolnoma neuporabno. Še jebenih par twitov, ki je sam text je prenašalo pol minute.

Je hitrost res 64/64 KB/s al Kb/s? Ker po hitrosti sodeč je bilo bolj Kb/s...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

SumTingWong ::

Kilobits je, torej Kb/s. Ravno toliko, da ne moreš prekoračit, ampak ubistvu kot blokada.

Zanima me ali je pri nakupu mobitela na vezavo možen kakšen dodaten "interni" popust ali so cene mobitelov takšne kot so? Ni ravno primerjava, ampak kot recimo v Big Bangu lahko nekoliko spustiš ceno.
1 2
3
4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izi mobil mnenja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
39585682 (5150) Jerry000
»

Telemach mobilno omrezje, kako ste zadovoljni? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5430581 (3927) link_up
»

internet hrvaška (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
11127196 (9828) Daniel
»

Kateri mobilni operater je najboljši v sloveniji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10327583 (13013) Jerry000
»

Telemach prevzel Tušmobil (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
10733785 (24226) MKC00

Več podobnih tem