» »

TS bo računal deljenje mobilne povezave

TS bo računal deljenje mobilne povezave

jukoz ::

"Naročniki paketa modri pri Telekomu lahko za tri evre na mesec po novem zakupijo dodatnih deset gigabajtov prenosa podatkov v mobilnem omrežju. Vendar lahko povezavo z drugo napravo delijo le, če doplačajo še dva evra, sicer je t. i. prenosna dostopna točka (tako je običajno poimenovana na telefonih) onemogočena. Tudi če jo uporabnik na telefoni vključi, podatkovni promet na napravi (običajno tablici ali prenosniku), ki se bo povezala nanjo, ne bo stekel oz. se bo takoj prekinil."

http://www.delo.si/znanje/infoteh/telek...

A kdo kaj ve o tem? Je to res? Lahko kdo testira?

Še link od monitorja:
http://www.monitor.si/novica/telekom-sl...

SeMiNeSanja ::

Promet pošlješ čez spodoben firewall, pa ti bo prepoznava aplikacij sporočila, da uporabljaš desktop browser ali kakšen drug desktop software in tvoj IP blokirala. Sila preprosto, pri današnji tehnologiji.

Ne vem pa, kako bi blokirali deljenje z drugimi mobilnimi napravami. Edini način bi bil, da bi si moral naložiti poseben app, ki bi nadziral, ali imaš tethering vključen ali ne.

Se mi pa zdi to vse skupaj malo bedno. Kakšna je razlika, če eden uporabnik skuri 10GB ali pa jih 10 uporabnikov pokuri 10GB? Deluje, kot da pričakujejo, da itak ne boš pokuril več, kot 1GB, ostalo pa bo zanje dobiček?

carota ::

Torej se ne boš mogel na svojem prenosniku konektat preko telefona, da bi lažje na maile odpisal, ko si na terenu?

gusto ::

WTF je to? Če mi hoče Telekom preprečiti, da lahko telefon uporabim kot dostopno točko, da se preko laptopa povežem na internet, je pa res že skrajni čas, da odidem drugam.

hojnikb ::

telekom z vsako potezo odganja uporabnike. Kot da nočejo met več naročnikov :))
#brezpodpisa

...:TOMI:... ::

Jih ne odganja, ker ve, da bodo ostali, četudi naredijo karkoli.

TS ima moč in dela kar mu srce poželi.

Je pa to dodaten vir zaslužka, 2 eur tu, 2 eur tam, pa so milijoni.
Tomi

jukoz ::

Tehnično vem kako to dela. Jasno je da je to idiotska politika TSja (kopirana od amerov).

Zanima me ali je to res? Ima kdo "modri" paket in lahko testira. Mam androida, kupljenega pri TS vendar nimam njihovega roma gor in s paketom 2015 dela brez omejitev.

Ker če je to res, to pomeni da spremljajo promet - in ga po potrebi blokirajo. Kar pa je po mojem razumevanju slovenske zakonodaje glede nevtralnosti interneta prepovedano + če to res delajo bo treba informacijsko pooblaščenko vprašat kaj ona meni o prisluškovanju povezav v svet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jukoz ()

jc ::

V ZDA ti TMobile odpre spletno stran, kjer lahko naročiš "tethering", ko probaš vključiti funkcijo. To je bilo na stock iOS in stock Androidu (oba evropska telefona). Po rootanju in namestitvi drugega hotspot appa je delovalo brez problema. Tako da mora to biti vgrajeno direktno v OS.

jukoz ::

Aha, torej bo nekaj na SWju.

Torej imel si none t-mobile USA telefon in ti ni delal tethering z default aplikacijo oz preko nastavitev, z drugim app ti je pa?

Kul

          ::

carota je izjavil:

Torej se ne boš mogel na svojem prenosniku konektat preko telefona, da bi lažje na maile odpisal, ko si na terenu?


Lahko se boš a boš zato odštev 2 ali tri evre mesečno.

SeMiNeSanja je izjavil:

Ne vem pa, kako bi blokirali deljenje z drugimi mobilnimi napravami. Edini način bi bil, da bi si moral naložiti poseben app, ki bi nadziral, ali imaš tethering vključen ali ne.


a ni v članku v delu pisalo da gledajo time-to-live podatek v IP paketkih?

Zgodovina sprememb…

Mare2 ::

Kaj pa preko bluetotha? Moj galaxy s6 ima to opcijo.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Sc0ut ::

A če pa ne dokupiš dodatnih 10gb lahko z obstoječimi 3gb delaš kaj hočeš?
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

jc ::

jukoz je izjavil:

Aha, torej bo nekaj na SWju.

Torej imel si none t-mobile USA telefon in ti ni delal tethering z default aplikacijo oz preko nastavitev, z drugim app ti je pa?

Kul


Imel sem nekega Glaxy S4 in iPhone 5s. Oba kupljena v Evropi. Ko sem dal Tmobile sim noter ni več delal tisti tethering, ki je po defaultu vgrajen. Z drugim appom je delovalo brez problema. Tudi preko bluetootha ni šlo. Isto mi je odprl Tmobile page za nakup tetheringa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jc ()

Runnagain ::

Sc0ut je izjavil:

A če pa ne dokupiš dodatnih 10gb lahko z obstoječimi 3gb delaš kaj hočeš?


Tako velja zaenkrat ja.

Filipko ::

Zaenkrat. Ampak pri Telekomu nikoli ne veš, kdaj se bo spomnil in spremenil oz. podražal še za ostale pakete/opcije.

mat xxl ::

Ma Telekom je res žalost..................

carota ::

Mu morajo zbit ceno/število uporabnikov preden ga prodajo ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Wifi router za deljenje USB mobilnega interneta

Oddelek: Kaj kupiti
182256 (1888) hojnikb
»

Telekom ne dovoli deljenja mobilne povezave (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
11735617 (21252) Mare2
»

Prenos podatkov

Oddelek: Omrežja in internet
91120 (991) S!lentHunter
»

Windows Phone 7 brez deljenja povezave

Oddelek: Novice / Windows Mobile
4612323 (10670) noraguta

Več podobnih tem