» »

Kdo kaj služi z delnicami?

Kdo kaj služi z delnicami?

Temo vidijo: vsi
««
118 / 180
»»

redtech ::

JPY v prostem padu

BoJ je pospešila kupovanje obveznic 80B / teden, kar je 5x več.
Vse kaže na to, da bodo potopili jen.


Vir:
https://www.schroders.com/en/us/private...

BoJ Governor Kuroda said that monetary tightening was not suitable and that the BoJ intended to maintain its ultra-loose policy. Japan’s economy remains fragile, and with inflation rising but still below the Bank’s inflation target of 2%, Kuroda can afford to continue this policy.

The cost has been a rapidly descending yen, but Kuroda has stated on more than one occasion that a weak yen is mostly positive for the economy.

The ECB is expected to end its QE programme this month and embark on a rate-hike cycle in July. This would leave the Bank of Japan as the only major central bank that has not joined the tightening bandwagon.

Zanimivo bo spremljati končni izid različnih politik: FED vs ECB vs BOJ

Zlato v JPY

J.McLane ::

Za gospodarstvo je to morda res boljša strategija, saj si bolj konkurenčen na globalnem trgu. Za folk in kvaliteto življenja pa to ni dobra strategija, saj vse kar pride od zunaj (torej vse možne surovine) postanejo veliko dražje, torej gredo življenski stroški gor, plače pa če ostanejo tam kjer so pomenijo nižjo kupno moč.

Največji riziko tega početja je da folk to opazi in pač temu primerno dvigne plače, torej BOJ ni naredila s tem nič, samo jen je manj vreden, gospodarstvo je pa zaradi višjih plač enako kot če bi dvignili obrestno mero in jen obdržali na nekem nivoju.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

tattoo ::

Priporočate kakšen vodič za začetnike kupovanja oz. vlaganja v delnice tujih podjetij preko spleta, ki pokriva celotno verigo: trgovalni račun, trgovalno platformo, odmero davka, itd. Hvala.

kow ::

J.McLane je izjavil:

Za gospodarstvo je to morda res boljša strategija, saj si bolj konkurenčen na globalnem trgu. Za folk in kvaliteto življenja pa to ni dobra strategija, saj vse kar pride od zunaj (torej vse možne surovine) postanejo veliko dražje, torej gredo življenski stroški gor, plače pa če ostanejo tam kjer so pomenijo nižjo kupno moč.

Največji riziko tega početja je da folk to opazi in pač temu primerno dvigne plače, torej BOJ ni naredila s tem nič, samo jen je manj vreden, gospodarstvo je pa zaradi višjih plač enako kot če bi dvignili obrestno mero in jen obdržali na nekem nivoju.


Ena rec, ki je tehnicno enostavno resljiva je zmanjsanje uvoza fosilnih goriv. Hitreje zazenejo par nuklearnih reaktorjev. Ne vem pa, ce je to tam politicno sprejemljivo - "samo" 10 let od Fokusime.

Sparkxl ::

Ja verjetno gre tako: "dečki, ko yebe nafto...stisni oni knof in vklopi nazaj reaktor".
Verjetno ni tako enostavno. Je pa pri njih to ponovno opcija, ki je politično sprejemljiva, ker so ugotovili, da eco scam vodi v propad. Eni to vidijo hvala bogu pravočasno.

"27 May 2022 -- Japan will move to restart idled nuclear power plants to make maximum use of nuclear power in order to stabilise energy prices and supply, ..."

https://www.aljazeera.com/economy/2022/...

Mi pa naprej z glavo skozi zid z eko terorizmom iz bruslja. Ko spoznaš da je to kult, sekta, ideologija,..., prideš do bridkega zgodovinskega dejstva: vsaka taka ideologija je propadla šele po obdobju neizmerne bolečine za tiste, nad katero je izvajana.

Malidelničar ::

Do kje bi lahko padel SP500, vaše prognoze?
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

kow ::

Realno ali nominalno? :))

Ampak resno.. bodo appleu, microsoftu, googleu itd. profiti padli? Pomoje nominalno pretirano ne (stroski jim sicer rastejo). Naftarjem bodo profiti narasli. Tisti, ki imajo visoke surovinske/energetske stroske, pa so kar v riti. Za Q1 so profiti stagnirali oz. padli relativno malo. Q2 bo verjetno slabsi, ampak dalec od katastrofe, imo. Zna bit, da je ze vracunano.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

J.McLane ::

Najbolj smešno mi je to kako so sedaj vsi pametni, kaj kupiti ko je inflacija visoka in na vidiku recesija. Vsi ti napotki bi veljali leto dni nazaj, trg se je na te "strahove" že odzval, nikjer pa ne piše, da se bo ta trend nadaljeval. Če na delniškem trgu vedno samo slediš trendom boš popušil na veliko.

Če se recesija res zgodi in folk ne bo imel služb in denarja, potem ni izključena tudi deflacija. In vse kaže da se bo to zgodilo dokaj hitro, FED ne bo uspel dvignit toliko kot bo napovedal, ker se bo preprosto povedano prej usral.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

kow ::

Tudi, ce se recesija zgodi, se ne pomeni, da bo to depresija in deflacija. FED na nek nacin hoce kratko in blago recesijo, ter padec inflacije recimo na 0.4% mesecno - to je trenutno njihov idealen scenarij, imo.

Lonsarg ::

Kaka deflacija neki. Že da bi zbili inflacijo na 0% bi morali zadolževanje praktično ustaviti kar je gospodarski samomor.

Sprijaznite se z inflacijo folk.

gruntfürmich ::

lol
a kar exponentno inflacijo?
ne se hecat. na neki točki folk preneha kupovati. in potem se začne spirala navzdol.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

dronyx ::

gruntfürmich je izjavil:

lol
a kar exponentno inflacijo?
ne se hecat. na neki točki folk preneha kupovati. in potem se začne spirala navzdol.

Saj visoka inflacija ne deluje tako, da imaš ti ves čas isto plačo, letna inflacija je pa 20%. Visoka inflacija deluje tako, da se tebi letno plača poveča 15%, inflacija je pa 20% in potem počasi šele čez čas opaziš kako se ti je dejansko zmanjšala kupna moč. Luka Mesec ta pojav dobro razume ko pravi, če se draži gorivo in hrana morajo temu ustrezno rasti plače in pokojnine. Točno tako deluje visoka inflacija in ponavadi gre to samo navzgor dokler ne pride nekdo, ki temu naredi konec.

kow ::

dronyx je izjavil:

Luka Mesec ta pojav dobro razume ko pravi, če se draži gorivo in hrana morajo temu ustrezno rasti plače in pokojnine.


Luka mesec je idiot. Njegova ideja je, da standard ljudem "pripada" in ga lahko birokratsko garantiras. Ne gre tako. Standard si lahko samo ustvarimo. Druga rec je seveda, ce govori o subvencioniranju revezev.

Malidelničar ::

A so torej delnice dober hedge proti inflaciji? Ste kaj spreminjali alokacijo v svojih portfeljih?
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

redtech ::

kow je izjavil:

dronyx je izjavil:

Luka Mesec ta pojav dobro razume ko pravi, če se draži gorivo in hrana morajo temu ustrezno rasti plače in pokojnine.


Luka mesec je idiot. Njegova ideja je, da standard ljudem "pripada" in ga lahko birokratsko garantiras. Ne gre tako. Standard si lahko samo ustvarimo. Druga rec je seveda, ce govori o subvencioniranju revezev.


Vedno več podobnih idej se zadnje čase rojeva na zahodu: G7 agrees to explore cap on oil price

dronyx ::

Malidelničar je izjavil:

A so torej delnice dober hedge proti inflaciji? Ste kaj spreminjali alokacijo v svojih portfeljih?

Naložbenega nasveta ne znam dati je pa to vprašanje zaščite pred inflacijo po moje odvisno od časovnega okvirja. Če bi rad naložbo za eno leto, ki bo imela donos inflacija plus par procentov tega danes praktično ni več (v ZDA mislim da obstaja neka obveznica samo za omejeno vsoto). Veliki investicijski skladi, ki premikajo borze, se aktivno odzivajo na to, kar počne FED (in za njim vsi ostali CB). Sedaj FED počasi zateguje monetarno politiko in dokler bo to počel bodo po mojem mnenju cene delnic v povprečju padale. Če bo FED v nekem trenutku ugotovil, da so stisnili preveč in bodo spet zagnali tiskalno denarja, potem bo šlo zelo hitro vse navzgor. Monetarni sistem deluje v boom - bust ciklih in trenutno smo v bust ciklu. Značilnost več kot 10 letnega boom cikla je bila strma rast praktično vseh naložb, pogojena bolj s prekomernim tiskanjem denarja, kot pa resno gospodarsko rastjo. Lahko se bo čez čas izkazalo, da bo tudi bust cikel trajal več let.

J.McLane ::

Če bi obstajal univerzalni hedge proti inflaciji, bi to verjetno vedeli že vsi in potem to ne more biti več hedge >:D Lahko gledaš edino za nazaj, kaje je bil v preteklosti hedge, ampak vsaka prihodnja situacija je drugačna.

Jaz sem optimist, smo v 4. industrijski revoluciji, takih in drugačnih inovativnih rešitev se rojeva vsak dan več. Smo v energetski krizi, pametni ljudje bodo prišli na ideje, ki jih navadni smrtniki težko dojamejo. Od ideje do realizacije pa traja nekaj časa, tako da je treba stisnit tole trenutno situacijo in počakat leto ali dve, potem se bo sigurno zbistrila pot kako bomo prišli do net-zero, energy security and energy affordability (v naslednjih 10 letih). Kratkoročno smo pa obsojeni na vlaganja v fosilne vire, tu pač ne moremo kaj.

Težiti moramo na čim bolj raznolike vire energije in na čim bolj lokane razpršene vire.
- SMR
- Solar
- Wind
- Energy storage (battery, hydrogen, syngas...)

Vem da bom takoj deležen kritik, ampak to je pač moj pogled na prihodnost, It's My money :)
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Sparkxl ::

Vse lepo in prav, edini problem je, da net-zero, energy security and energy affordability ne gre skupaj. Bojim se samo, da bo do spoznanja preteklo precej bolečine.

redtech je izjavil:

kow je izjavil:

dronyx je izjavil:

Luka Mesec ta pojav dobro razume ko pravi, če se draži gorivo in hrana morajo temu ustrezno rasti plače in pokojnine.


Luka mesec je idiot. Njegova ideja je, da standard ljudem "pripada" in ga lahko birokratsko garantiras. Ne gre tako. Standard si lahko samo ustvarimo. Druga rec je seveda, ce govori o subvencioniranju revezev.


Vedno več podobnih idej se zadnje čase rojeva na zahodu: G7 agrees to explore cap on oil price


Če pozorno spremljaš, vidiš kaj se dogaja. Marksizem je na pohodu na polno. Kaj nam bo to prineslo, pa si lahko ogledate na zgodovinskih primerih. Konkretno delnice, lahko ti zaplenijo, firme nacionalizirajo,..., za družbeno dobro seveda in enakomerno razporeditev premoženja.
To da imamo zdaj enega takega v vladi je za mene alarm.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sparkxl ()

redtech ::

Malidelničar je izjavil:

A so torej delnice dober hedge proti inflaciji? Ste kaj spreminjali alokacijo v svojih portfeljih?


Jaz sem podvojil na Lucara. Vse kaže na to, da bom lahko do jeseni kolobaril na gold minerjih - tax loss, bolje nizek entry za naslednji cikel, kot pa darilo FURSU :)

J.McLane ::

Dostopna energija ne pomeni da je energija na pol zastonj in da jo lahko trošiš brez omejitev.

Do dostopne energije se pride tudi z optimizacijo rabe energije. Za ogrevanje lahko pokuriš 1500 l KO (energijska vrednost 15.000 kWh), lahko pa v isti bajti pokuriš 5000 kWh elektrike s pomočjo TČ, dodaš še malo izolacije in je strošek res nizek. EV je podoben primer, EV pokuri 20 Wh/km, klasičen avto 60 Wh/km (ali 6 l/100 km), spet elektrika je lahko 3x dražja in bo strošek prevoza isti kot s fosilcem.

Ja v realnosti ni tako enostavno ker je EV in TČ veliko večja investicija, ampak ekonomija obsega dela svoje, ko je enkrat naprava dostopna kupcu niti ni pomembno ali je dražja.

Cena surove nafte 0,7 €/l ali 0,07 €/kWh. Če iz tega vira želiš generirat elektriko z izgubami prideš na 0,13 €/kWh
Utility scale solar ima LCOE od 0,028 do 0,041 $/kWh, če iz tega želiš kolikor toliko stalen vir, je seveda treba dodati hranilnike, če jih dodaš in to podraži zadevo na x3 si še vedno cenovno v zdravih mejah.

Ampak ja, ne vem zakaj se trudim prepričati prepričanega. Demonstracija in real life pride čez 5 let.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Sparkxl ::

net-zero, energy security and energy affordability čez 5 let? Daj prosim reči da si se zatipkal in si pozabil ničlo zadaj dodat?
Jaz sem nekoč tudi verjel tem pravljicam, ampak ko jih postaviš v realni svet ugotoviš da so to samo pravljice. Oz. še hujše, to je ideologija, ki se nam vsiljuje za vsako ceno. In to ideologijo bomo drago plačali.
No sanje so se ravno zdaj srečale z realnostjo in najbolj eko fanatične države gredo zdaj premog kurit. Začasno seveda :) epic fail

Kar se investicij tiče, jaz sem pozicioniran v oba tabora. Imam kar nekaj v dinozavrih, dosti pa tudi v surovinah potrebnih za eko sanje. Ker čeprav so sanje, vem da bodo eko teroristi vseeno probali cilj dosežt, za kar pa je potrebno ogromno surovin. Ki jih sicer ni dovolj niti za 5% sanj, ampak pustimo malenkosti

J.McLane ::

Ne, čez 5 let se bo začela slika bolj lepo risat za tiste, ki ne verjamete in ko se bo to zgodilo bo rast eksponentna.

Počakajmo in bomo videli.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

enemon ::

Lonsarg je izjavil:

Kaka deflacija neki. Že da bi zbili inflacijo na 0% bi morali zadolževanje praktično ustaviti kar je gospodarski samomor.

Sprijaznite se z inflacijo folk.


Model, poglej malo gibanje cen pšenice na borzi, ki najbolje napoveduje ceno hrane - hint je v prostem padu in deflacija ni tako daleč kot se zdi.

Pa še tale povezava:
https://www.investing.com/analysis/is-i...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: enemon ()

kow ::

J.McLane je izjavil:

Ne, čez 5 let se bo začela slika bolj lepo risat za tiste, ki ne verjamete in ko se bo to zgodilo bo rast eksponentna.

Počakajmo in bomo videli.


Putin je dolgorocno 5+ let naredil ogromno uslugo svetovni ekonomiji. Nic ne pospesi napredka bolje, kot terapija soka.

Sparkxl ::

Pa vidva se drugače zavedata, da ko princ čarls, greta in ostali pajaci govorijo o "svetu", v resnici govorijo o usa, eu + priveski? Ker ostali svet se poserje na vse kar diši po zelenem, pa čeprav pridno kimajo na vseh teh konferencah.

Ampak ob blodnjah, kot je ta nad tem postom se vedno rad iz srca nasmejim :)

Lonsarg ::

Jap vojna ceprav nemoralne so lahko kar dover push za napredek clovestva.

Vojno v Ukrajini zna za obnovljive vire narediti to, kar so svetovne vojne za letalstvo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

J.McLane ::

V Vietnamu prodajajo bencin za skuterje v stekelnih litrskih flašah, na stojnici poleg hrane.

Le kako bodo prodajali elektriko za električne skuterje?
Takole: https://www.gogoro.com/
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

redtech ::

Če kdo spremlja big tobacco, sem nedolgo nazaj predvidel, da je najšibkejša Altria (MO) in se je edina sesula.

Malidelničar ::

redtech je izjavil:

Če kdo spremlja big tobacco, sem nedolgo nazaj predvidel, da je najšibkejša Altria (MO) in se je edina sesula.

Ja imaš kar prav. Kaj so razlogi, v primerjavi z PO, BTI?
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

gorceb ::

pingme je izjavil:

gorceb je izjavil:

pingme je izjavil:

Nabavno ceno T pustiš kot je (sicer bi še tu izgubil pri davku ;-)).


Iščem po reportih IBKRja in ne najdem cene po kateri naj bi bila vrednotena nabavna cena WBD-ja. Piše količina, ampak pri ceni je 0. Bi te prosil za pomoč. Hvala


Glede na to, da je bil spin-off “241917 for 1000000”, zelo verjetno nisi dobil samo wbd delnic (razen če imaš milijon T ;-)), ampak so ti hkrati prodali tudi frakcijo wbd delnice. Isti znesek upoštevaj tudi za ostale, ker če si dobil recimo 100,14 wbd delnic itak ni logično, da bi za 100 upošteval eno ceno, za 0,14 pa drugo (oboje pa je “dividenda”). IBKR nikoli ne sporoča, ker je v USA spinn-off tax-free event in ti posledično preračunajo nakupne zneske za T in WBD. Pri nas ti pa nakupna vrednost za T ostane as-is, WBD je pa dividenda v naravi.


Še malo nasveta bi te prosil... customer support mi je javil, da sem dobil tudi frakcije WBD, ker je bila taka odločitev izdajalca. In ob tem dodali "The cost prices of T and WBD after the spin-off are derived from the spin-off ratio and the cost price of T before the spin-off." Kar na koncu pomeni, da so mi na podlagi razmerja razdelili količino delnic WBD, ampak tudi zmanjšali cost price delnice T, da so dosegli skupaj "cost price of T before spin-off". Iz tega lahko sklepam, da WBD ni dividenda v naravi? In da nakupna vrednost T se je zmanjšala?

Hvala.

kow ::

J.McLane je izjavil:

V Vietnamu prodajajo bencin za skuterje v stekelnih litrskih flašah, na stojnici poleg hrane.

Le kako bodo prodajali elektriko za električne skuterje?
Takole: https://www.gogoro.com/


Ze kar stara zadeva. Tole se bo razsirilo po (jugo)vzhodni aziji kot raketa...

J.McLane ::

Kar lepo jim uspeva biznis, me je tale podkast spomnil na to.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

pingme ::

Malidelničar je izjavil:

redtech je izjavil:

Če kdo spremlja big tobacco, sem nedolgo nazaj predvidel, da je najšibkejša Altria (MO) in se je edina sesula.

Ja imaš kar prav. Kaj so razlogi, v primerjavi z PO, BTI?

Zgolj ameriški trg in nerazumne odločitve glede iQOS in JUUL (BTI je za praktično isto stvar dobil dovoljenje). Glede kratkoročnega poslovanja se pri MO ni spremenilo nič, so pa negotove napovedi ali jim bo uspelo preiti na alternativo tobaku. Aja, pa še Bidnova napoved zmanjšanja nikotina.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pingme ()

bobby ::

DNN, danes nakup za par jurckov,..
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

redtech ::

Malidelničar je izjavil:

redtech je izjavil:

Če kdo spremlja big tobacco, sem nedolgo nazaj predvidel, da je najšibkejša Altria (MO) in se je edina sesula.

Ja imaš kar prav. Kaj so razlogi, v primerjavi z PO, BTI?


Jaz sem gledal - payout ratio: 220% vs industry 65-75%, ratio lahko podre, če firma dela veliko investicijo...

@pingme odlična ideja Bidna, sigurno od lobijev z namenom, da boš namesto 1 škatlice porabil 2.

Druga ideja za stare "otroke" : Smoking Age Should Be Raised Each Year Until Cigarettes Effectively Banned, Review Says

@bobby si me zrajcal zdej :)

Jaz na tej točki moram vlagati v manj rizične YCA.L, če bo šlo pod trenutni support lahko, dam v juniorje.

pingme ::

Kje to gledaš. MO ima 76% Earnings Payout Ratio za zadnjih 12m in 73% za next 12m. FCF je 79%. EPS je vsako leto višji. Število delnic se vsako leto zmanjšuje. Dejansko so številke precej boljše kot pri PM, cokla je zgolj to, da so omejeni na USA in posledično je negotova prihodnost, ker se poraba tobaka zmanjšuje in če nimaš prehoda na alternativo (iqos, vape, ...), potem si v desetletju ali dveh lahko mrtev. Računati na kanabis je pa gambling ;-)

Mike_Rotch ::

Ena enostavna razlaga zakaj DCA premaga "timing the market" strategijo.

bobby ::

A je kdo gledal metala royalty corp? MTA
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

redtech ::

E. B. Tucker, vsake toliko vržem oko na njegov drugi produkt Nova Royalty.

Nevem, me ne prepričajo MTA in podobni, ker se premikajo identično z majorji, pri katerih si deležen še višjih dividend. Franco je prvi in izjema, ni pa poceni.

AEM mi je tudi zanimiv, merge s Kirkland Lake Gold.. cena ista. V Sprott ETF po novem predstavlja velik delež, takoj za WPM, FNV, GOLD, NWM.

bobby ::

Ok ja mogoce kar si napisal ampak bolj bi moral poudariti royaltije. Ta del me bolj zanima, kaksne imate poglede na to oz tak kontekst podjetja?
Disclaimer, imam par k notri ampak sem sel se v casu "dumb" ker so mi rekli pa se je na sreco, ne znanje, dobro speljalo.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

bobby ::

@redtech: ne skrbi, ne rabis hitet z DNN, malo po malo, lovim zacetek apodnjega dela.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Malidelničar ::

pingme: Mislite da je lahko z MO v desetletju, dveh konec? So pa bili oz. so 'dividend aristocrat', za marsikoga dolgoročen play. Meni so bili zanimivi kot tak boring, stabilen blue chip stock.
Če koga zanima analiza od Carlina:
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

pingme ::

Ne, MO ne bo propadel v desetletju, ampak če ne rasteš, je to pač začetek konca. V razvitem svetu (zato je MO toliko bolj na udaru kot PM ali BTI) je trend upadanja "navadnih" cigaret, zato se pač morajo preusmeriti v nove izdelke. MO je kupoval razna druga podjetja, recimo Juul za vape, kar se je sfižili in vse to črpa milijarde.
Kaj se zgodi z delnico, ko se ustavi rast, se pa lepo vidi pri NFLX (pa tu ni nobene vzporednice z MO, ki pada že leta in tudi 8% dividenda tega ne pokrije). Je pa v bear marketu podjetje s stabilnim cash flowom vseeno kratkoročno bolj varna naložba, ne nazadnje je MO kljub 20% upadu v zadnjem mesecu še vedno "boljši" kot S&P v tekočem letu (sploh ko prišteješ tistih 4% dividende za pol leta, ampak še vedno je minus).

redtech ::

LaLaLand :)

Uniper: pump & dump
Monday Bloomberg reports that the giant utility is in advanced talks with the German government over a bailout package of as much as 9 billion euros

German Economy Minister Robert Habeck has warned the gas crunch risks triggering a collapse in the market, similar to the role of Lehman Brothers in the financial crisis. The surge in energy import prices has crushed Germany's exporting powerhouse, sending its trade balance plummeting and as shown in the chart below at this rate Germany faces an unprecedented outcome: a negative trade balance, something that has not happened since the early 1990s.



"Bailout tools" i like tools, kao čekić :D
Chancellor Olaf Scholz signaled at the weekend the government could use bailout tools created during the pandemic to rescue Lufthansa in the current crisis.

Result: less capex = higher oil price (long term)
To try to shield consumers from soaring energy bills, governments have also turned to windfall taxes on oil and gas companies, subsidies and discounts.

Članek
https://www.zerohedge.com/markets/germa...

Machete ::

Jaz sem naredil legendarnih 90% minusa z ASTR. Je pa res tudi, da sem neizmerno len za preverjanje tečajev, novic in pa kako reševanje aka. prodajo. Še stvari, ki so mi naredile zelo lepe pluse, so sedaj konkretno v izgubi. Bo treba malo bolj aktivno reševat stvari.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Masayoshi ::

Zgodovina sprememb…

WaterBoy ::

Vi vlagate samo v delnice? ETF-i niso zanimivi, ali prinašajo premalo dobička?

bobby ::

Jaz samo delnice.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Machete ::

Jaz sem kupil nekaj ANA (ACCIONA SA).
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

kow ::

Nafta zopet blizu 100$. Ce niste prodajali pri 120$, tudi ne boste kupovali pri 100$. >:D
««
118 / 180
»»