» »

Kdo kaj služi z delnicami?

Kdo kaj služi z delnicami?

Temo vidijo: vsi
««
163 / 163
»
»»

Sparkxl ::

redtech je izjavil:

Ljudje v hiper-inflaciji nočejo zlata, srebra, BTC-a... ampak USD

Na kratko v Argentini imajo omejitev $40/dan. George je hotel preživeti "izven sistema" vendar je odkril, da praktično ni likvidnosti. Noben noče zlata, ker ima kupec problem, da potem najde nekoga, ki bo to zlato kupil v USD, ker pesov noče (inflacija), BTC še večji fail...

Zelo podobno se sliši kot včasih dinar-marka.

https://m.youtube.com/watch?v=3s4Fx9U_k...


Kaj pravi tvoja kristalna kugla glede usd za bližnjo prihodnost? 10% sem dal v usd, ker tudi sam mislim da proti eur bo samo rastel. Dal sem na kripto borzo v usdt, kjer mi še dajo 8% obresti letno

redtech ::

Nič dramatičnega, inflacija bo višja, ne kritična. USD gre gor, vendar to pomeni tudi, da je za njih EUR, CNY poceni in lahko več kupujejo od nas, po drugi strani mi manj od njih ker je drago in se bo trend obrnil.

EUR sem short (nenamerno), druga stran je ETF v CHF.
Da bi pa shortal EUR longterm, ne... mora biti blizu 1,3-1,5.

Spura ::

Zanimivo, moji junior oilerji pa ne grejo gor.

redtech ::

Kateri pa so, shale?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: redtech ()

bobby ::

redtech je izjavil:


@bobby imaš kakšen price target za SELL, $30 - $50?


Ta del je nehvalezno napobedovati. Imam namen kaksen procent ali 3 prodat pri tocki nad 100usd, kak procent ze pri 50usd. Pac je pa res, da je pri upostevanju FIFO imam precej vhoda pri 14usd tko da,..

Deugace pa ciljam na 1:30 pri korelaciji AU:AG.
Kolk bodo pa majnerji naredili, to je pa sklop posebej.

Bistvo je, da ciljam precej visoko kar se suma tice (ker vem, da nihce nece razkrivat pa bom jaz izdal, da 2,5mio+) nekje do 2030.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bobby ()

Leo II ::

;) hočeš da ti verjamemo da imaš zdajle 600k plus v srebru? Ok ;))

jest10 ::

Zakaj pa da ne?

Leo II ::

Ker bi bilo to precej debilno, razen če nima vsaj ene 10mil za trgovanje. Ampak ok, recimo da ima ;)

jest10 ::

Kaj je komu debilno so osebne preference.

Spura ::

redtech je izjavil:

Kateri pa so, shale?

TBN, EEG recimo pa YGR imam majhno pozicijo.

redtech ::

Price target za Yangarro

https://www.whitetundra.ca/pricetargets

Druge2 sta development/gas 2025/26+
https://www.raasgroup.com/live/asxeeg-e...

Bodi pozoren(min) 10+, TBN 11:40, rate 12:20

bobby ::

Leo II je izjavil:

;) hočeš da ti verjamemo da imaš zdajle 600k plus v srebru? Ok ;))


Jaz sem napisal cilj,... Vse ostalo pa si, če že hoče, razlaga po svoje, in ne, nimam 600k v srebru, če bi imel ne bi bilo pa nič narobe :D
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bobby ()

redtech ::

Blow-off top in je že danes nazaj do polovice, mogoče je to prvi znak, da so shorti brez moči, fundamenti premočni.

Jaz imam tudi v glavi, da pri 1:30 počasi rotiram, odvisno tudi od trenda razmerja... kaj bo takrat bomo videli, volativnost te dni za par k€ bo takrat pomenilo 10k+, to zna spremeniti pogled v glavi.

@Spura, to je bilo sredi marca, Sheffield je dodal EEG:

Currently holding a 5.27% stake in Empire Energy (ASX:EEG) and a 12.98% stake in Tamboran Resources (ASX:TBN), Sheffield is strategically positioned within two of the three companies operating in the Beetaloo

Tretja je Falcon Oil & Gas tja je dal 10M aprila 22.

Ampak mislim, da ni potrebe po tretjem, bolje dodati na zgornja 2, od obeh dobre novice.

FOG.L sedaj politika je tukaj že delala scene:

Russian oligarch Viktor Vekselberg owns approximately 16% of Falcon Oil & Gas Ltd through subsidiary company Lamesa Group Holding SA

Falcon Oil & Gas Ltd - oil and gas company focused in Australia and South Africa - On Wednesday notes sanctions against Viktor Vekselberg.

Explains that Vekselberg is a beneficiary of the foundation that holds 100% of the shares in Lamesa Holding SA which holds 16% of Falcon's share capital. Says Lamesa nor Vekselberg have any influence or control over the operations of Falcon

LeQuack ::

Čisti propad delnic.
Quack !

redtech ::

Kje pa, propad boš videl, ko bo crypto wipeout.

sejalecx ::

Crypto wipeout? Na podlagi česa?

Vsak dan bolj je sleheniku jasno, da je btc veliko boljši dolgoročni storage kot usd/eur.

Spura ::

Lol propad. S&P je visje kot je bil 1.1., bil je bolan rally od novembra od 4117 do 5264, a to se je pa vam zdelo normalno? Valuacije napumpane do norih nivojev in je cudno da je padlo? Ampak zdej je propad, ker imas -5.7% od ATH? :)) Ne vlagat v delnice, ce vam je to problem.

Malidelničar ::

Bo še kakšna korekcija?

Mene osebno ne bi motil popravek navzdol.

Finančni komentar: Kupuj, ko je kri na ulicah
https://www.24ur.com/novice/gospodarstv...
https://edition.cnn.com/markets/fear-an...
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

energetik ::

Tudi jaz bi imel še korekcije IWDA. Ali vsaj malce daljšo konsolidacijo, da opravim še kake nakupe.
Po drugi strani, je kar dosti podcenjenih delnic na voljo tudi zdaj.
Npr. na razprodaji je PFE, GILD; tudi RIO ni napihnjen. Imaš takih zadev precej, in mislim da imajo precej potenciala.
Zadnje tedne sem nabavljal tudi ESIS.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

prozac ::

Kaj so te kratice IWDA, PFE, GILD.... Ocitno to niso tickerji ali pa ISINi.
ko to vpisem v tradeRepublic, mi vecine ne najde

BlaY0 ::

So. IWDA je World ETF od iShares, PFE je Pfizer, GILD pa Gilead. Ne vem kako točno iščeš, ampak pri meni so vedno prvi zadetek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

prozac ::

v search na dnu mobilne aplikacije vpisem.
ne vem zakaj sem avtomatsko gledal samo stocks. mi najde tudi eft, ki ga omenjas.
se opravicujem za zmedo

energetik ::

prozac je izjavil:

Kaj so te kratice IWDA, PFE, GILD.... Ocitno to niso tickerji ali pa ISINi.
ko to vpisem v tradeRepublic, mi vecine ne najde

To so vse tickerji.
vires in numeris

prozac ::

samo v tradeRepublic za IWDA pise da je ticker EUNL. Gledam kej naribe ali sem kaj pomesal?

Se eno vprasanje, ker se na ETF ne spoznam prevec. Prebral sem en komentar za ETFje, ki simulirajo shortanje in imajo 3x vzvod. Ta ETF deluje tako, da se vsak zacetek trgovalnega dne izhodisce ponastavi na open price. To je specifika vseh ETFjev, ki simulirajo short?

Pa se eno vprasanje glede annual cost za ETF. Kdaj to obracunajo? Verjetno glede na pozicijo v tistem trenutku?

Sparkxl ::

To kar vam jaz profet in še par osamljenih glasov tukaj razlagamo zadnja 3 leta, počasi, ampak res počasi prehaja v glavne medije

https://www.welt.de/wirtschaft/plus2511...

Sicer plačljiv članek, ampak saj bistvo s pomočjo g translate je napisano.

Eko je zgodovina, denar je v tem, kar civilizacijo dejansko poganja naprej: plin, premog, uran in nafta

Vse to v senci distrakcij, v obliki kozlarij tipa tesla in nvda leti neopazno že nekaj let navzgor. PEji so še vedno smešni. Krepko pod 10, kar pomeni da še niti prav začeli nismo.

Ne ponavljati moje napake. Če imate kaj kar diši na zeleno, čim prej prodati. Jaz sem si eko šrot nastavil kot 25% hedge proti ostalim, odlašal s prodajo in pridelal kolosalno izgubo. Brez tega sranja bi bil v 3 letih gor verjetno okrog 100%

energetik ::

Članek je plačljiv...

prozac je izjavil:

samo v tradeRepublic za IWDA pise da je ticker EUNL. Gledam kej naribe ali sem kaj pomesal?
Tako se mu reče na nemških borzah, gre pa za dobesedno isti ETF.
https://www.justetf.com/en/etf-profile....
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Malidelničar ::

Sparkxl, energetik: meni se tudi zdi, da nafta ni passe imam jih nekaj že ogledanih. Čeprav verjetno trenutno ni najboljši entry point.

Ima kdo kakšno dobro idejo za plin? Nekaj sem imel v mislih ENB ...

Od materialov imam RIO pa mislim, da sem z njim dobro diverzificiran in ne bi nabavljal drugih rudarjev.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Sparkxl ::

Imam en nasvet za tebe: malo manj glej in bodi malo več aktiven. Dober entry point pa je bil včeraj

Za plin recimo CNX, RRC, SWN

prozac ::

boste kupovali posamezne delnice ali ETFje, da zajamete vecji del trga?

Malidelničar ::

prozac: jaz sem se odločil za pot posameznih delnic. Je pa res, da sem se nekako drugače pozicioniral, nisem zelo izpostavljen tehnologiji.
Plus imam nekaj tudi na LJSE.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

energetik ::

Ste dobili že odločbe FURS?
Meni so zapisali, da se davek ne odredi, ker je manj kot 10€ dividend :))
vires in numeris

GupeM ::

Nisem še dobil. Samo za obresti z Revolut varčevalnega računa sem dobil.
««
163 / 163
»
»»