» »

Težava Amis

Težava Amis

d4vid ::

Živjo, imam težavo.

Danes sem klical na amis, naj prestavijo modem v bridge (NAT, pa to).
Imam statični IP, telefon, tri TV sprejemnike.
Modem je Enkom. Ruter je WRT54GL s DDWRT.

V ruterju sem zbral PPPoE, natipkal moje podatke noter, ruter se je povezal in dobil moj statični IP. Vendar se mi PCji sedaj ne povežejo na splet, vendar prek telneta lahko iz ruterja pingam npr. google. TVji so povezani na modem.

Kaj bi lahko bilo narobe?
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Hayabusa ::

Precej zmedeno&dvoumno napisano.

Lahko pingaš WRT54GL router 192.168.1.1 ?
Si na WRT54GL vklopil dhcp za določanje ipjev pc-jev v mreži ?
Start meni, cmd, ipconfig/all ter nslookup izvedi na problematičnem pcju & prilepi izpisek.

V ruterju sem zbral PPPoE, natipkal moje podatke noter, ruter se je povezal in dobil moj statični IP

Imaš statični wan ip ?
Kakor vem je potrebno router priklopiti v wan port, pcje iz njega v lan porte, imaš tako ?

d4vid ::

Hayabusa je izjavil:

Precej zmedeno&dvoumno napisano.

Lahko pingaš WRT54GL router 192.168.1.1 ?
Si na WRT54GL vklopil dhcp za določanje ipjev pc-jev v mreži ?
Start meni, cmd, ipconfig/all ter nslookup izvedi na problematičnem pcju & prilepi izpisek.

V ruterju sem zbral PPPoE, natipkal moje podatke noter, ruter se je povezal in dobil moj statični IP

Imaš statični wan ip ?
Kakor vem je potrebno router priklopiti v wan port, pcje iz njega v lan porte, imaš tako ?


WAN IP je statični ja, pingam lahko ruter, na IP naslovu 192.168.10.1. Pravtako ko sem povezan na ruter preko kabla/WiFija in se priklopil na ruterjev telnet, lahko pingam npr. google, direktno prek PCja pa ne morem. Čudno je, da je vse delovalo, dokler sem mel modem v ruter načinu, sedaj ko je pa v bridge pa ne dela več. Prej je bilo nastavljeno da dobi dinamičen IP, sedaj pa preko PPPoE. IP zunanji dobi, DHCP je vklopljen, kaj bi lahko bilo pa ne vem...
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Hayabusa ::

Pravtako ko sem povezan na ruter preko kabla/WiFija in se priklopil na ruterjev telnet

??

Start meni, cmd, ipconfig/all ter nslookup izvedi na problematičnem pcju & prilepi izpisek.

d4vid ::

Hayabusa je izjavil:

Pravtako ko sem povezan na ruter preko kabla/WiFija in se priklopil na ruterjev telnet

??

Start meni, cmd, ipconfig/all ter nslookup izvedi na problematičnem pcju & prilepi izpisek.


Ne dela mi na nobenem PCju, očitno je problem ruter, saj se pppoe povezava vzpostavi.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Hayabusa ::

Že 2x sem nekaj vprašal in še vedno nisi odgovoril...

Bakunin ::

resetiraj dd-wrt in na novo konfiguriraj (na wan je pppoe , na lan port pa intranet).

d4vid ::

Bakunin je izjavil:

resetiraj dd-wrt in na novo konfiguriraj (na wan je pppoe , na lan port pa intranet).


Ja, sem že, sedaj deluje...

WAN je že cel čas priklopljen na modem, LAN porti pa na PCje... Sicer ne vem, kaj je bilo, važno da sedaj dela :)

Sicer pa ne vem, kaj ni jasno pri tem, da se povežem prek WLAN-a na ruter in se nato s mojega laptopa, s katerim sem se prikopil na WLAN, telnetam na ruter in potem z ruterja pingam google?
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

...:TOMI:... ::

TV vštekaj v modem, ne v router. Pa zakaj si rekel naj ga dajo v bridge, tudi, če ne bi nič rekel, lahko vzpostaviš PPPoE in hkrati imaš še dinamično naslavljanje vklopljeno, se pravi da tudi modem vzpostavlja PPPoE... Komplicirate na polno.
Tomi

Hayabusa ::

V tem primeru bi imel dvojni NAT.

TV vštekaj v modem, ne v router.

quote iz prvega posta:
TVji so povezani na modem.

...:TOMI:... ::

Ups, prebral sem, da so povezani na router... Se mi že malo meša.

Kje je problem, če imaš dvojni NAT? Niti ne vem, če imaš dvojni NAT, ker ko na routerju vzpostaviš PPPoE, potem je isto, kot če imaš router na bridge...

Jaz imam vklopljen wifi na modemu (se pravi vzpostavi modem PPPoE sejo) in nato še 2 routerja gor, ki vzpostavljata PPPoE. Lahko bi imel dinamiko, vendar hočem ločena omrežja... Na modemu imam še TV in še eno kišto na ethernetu. Dela brez težav.
Tomi

d4vid ::

...:TOMI:... je izjavil:

Ups, prebral sem, da so povezani na router... Se mi že malo meša.

Kje je problem, če imaš dvojni NAT? Niti ne vem, če imaš dvojni NAT, ker ko na routerju vzpostaviš PPPoE, potem je isto, kot če imaš router na bridge...

Jaz imam vklopljen wifi na modemu (se pravi vzpostavi modem PPPoE sejo) in nato še 2 routerja gor, ki vzpostavljata PPPoE. Lahko bi imel dinamiko, vendar hočem ločena omrežja... Na modemu imam še TV in še eno kišto na ethernetu. Dela brez težav.


AFAIK ker mam statičen IP, ne morem met več kot ene PPPoE seje...
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

...:TOMI:... ::

A, to pa nisem vedel... Pri dinamiki imaš lahko do 4 PPPoE seje. Čudno, da ti ne omogočijo ostalih treh dinamik...
Tomi

Hayabusa ::

Potem ti router dela kot switch, če nimaš neta na drugih pcjih.
Da na teh na router povezanih pcjih ni potrebno delati ničesar za vzpostavitev interneta je menda jasno (razne pppoe klice povezave) ?


Zadnjič, dalje se jeb** sam:
Start meni, cmd, ipconfig/all ter nslookup izvedi na problematičnem pcju & prilepi izpisek.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dostop do ruterja od zuni - via modem

Oddelek: Omrežja in internet
141426 (1033) Nejcos
»

ne dela internet

Oddelek: Pomoč in nasveti
404906 (3312) seba-beba
»

Mikrotik RB2011UiAS-2HnD-IN na Amisu, bizarno počasen internet. (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
9011600 (8880) Invictus
»

težava z dostopom do IP kamere prek dveh routerjev

Oddelek: Omrežja in internet
235902 (4408) nx6325
»

Siol modem žično na wrt54gl v1.1 dd-wrt za WiFi

Oddelek: Omrežja in internet
217595 (7431) NeMeTko

Več podobnih tem