» »

Dostop do ruterja od zuni - via modem

Dostop do ruterja od zuni - via modem

t0mekk ::

Torej, na ruterju imam omogočeno ''odprto programsko shemo'' - telekom, zdaj pa bi rad preko vpnja dostopu do te sheme (m3u fajl) in jo gledu zuni. Problem, naredu sem si vpn server ki je prkloplen na ruter, preko vpnja sem se povezu od zuni ampak me ''pointa'' na modem..kako usmert moj ''prihod'' iz zuni na ruter ne pa na modem. Če kdo ve.

Hvala

mzakelj ::

Če se modem povezuje na net si že tam na lokalni mreži. Še en forward na router naredi. Ali pa pokliči na operaterja naj ti da port na modemu v bridge in se potem povezuj s routerjem. Tako boš res na svoji lokalni mreži.

t0mekk ::

mzakelj je izjavil:

Če se modem povezuje na net si že tam na lokalni mreži. Še en forward na router naredi. Ali pa pokliči na operaterja naj ti da port na modemu v bridge in se potem povezuj s routerjem. Tako boš res na svoji lokalni mreži.


Zaradi znanih ''razlogov'' nebi raje klicu operaterja:), kako nardim ta forward? hvala

DeeCoy ::

t0mekk je izjavil:

mzakelj je izjavil:

Če se modem povezuje na net si že tam na lokalni mreži. Še en forward na router naredi. Ali pa pokliči na operaterja naj ti da port na modemu v bridge in se potem povezuj s routerjem. Tako boš res na svoji lokalni mreži.


Zaradi znanih ''razlogov'' nebi raje klicu operaterja:), kako nardim ta forward? hvala

Ne moreš sam, oni morajo modem dati v dejanski modem način in ne modem+router. Pokliči in vprašaj po bridge mode.

MadMax ::

Pri telekomu si lahko sam izbiraš/preklapljaš v bridge.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

starfotr ::

Kje?

MadMax ::

Lokalni login direkt v modem, user/user če se ne motim.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

mzakelj ::

Mislim da lahko na modemih samo spremeniš ali se povezuje v net ali ne. Dvomim da lahko nastavljaš porte v bridge. Lahko mislim da izbereš ali je data ali video port, čeprav se sedaj uporablja trunk porte pri telekomu. Aja če maš Neo zna biti da ga boš moral preko wifi dat da bo delal, ker rabi multicast in net. Butasta fora skratka. TS jebat ga.

XS!D3 ::

mzakelj je izjavil:

Mislim da lahko na modemih samo spremeniš ali se povezuje v net ali ne. Dvomim da lahko nastavljaš porte v bridge. Lahko mislim da izbereš ali je data ali video port, čeprav se sedaj uporablja trunk porte pri telekomu. Aja če maš Neo zna biti da ga boš moral preko wifi dat da bo delal, ker rabi multicast in net. Butasta fora skratka. TS jebat ga.

Sej če se namesto modema PPPoE vzpostavlja tvoj router, je to to, kar rabiš. Pa tudi boxa, kolikor vem, ne rabiš na WiFi dajat, ampak rabi pač na kablu tako data kot video VLAN (torej njihov trunk). Je pa res, da če skineš PPPoE iz modema, potem bi moral data VLAN pripeljat iz svojega routerja in ne njihovega modema.

starfotr ::

Pri A1 lahko klub temu, da modem ni v bridge, še vedno vzpostaviš PPPoE sejo na routerju.

Tako, da dvomim, da je ima telekom isto.

t0mekk ::

Sem rešu drugače, na router sem flašou tomato (gor je opcija za vpn server), nastavu vse potrebno in zdaj deluje bp.

Dr_M ::

starfotr je izjavil:

Pri A1 lahko klub temu, da modem ni v bridge, še vedno vzpostaviš PPPoE sejo na routerju.

Tako, da dvomim, da je ima telekom isto.


Telekom ima isto. Ampak imas potem double NAT, ki lahko povzroca tezave z online igrami, konzolami, port forward ipd. Ce ne ves tocno kaj delas, se double nat odsvetuje.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

XS!D3 ::

Zakaj bi imel dvojni NAT, če PPPoE sejo vzpostaviš na svojem routerju?

starfotr ::

Dr m, ni dvojnega NATa. Dvojni NAT je, ce ti modem vzpostavi sejo, nato pa routerju dodeli IP in nato router dodeljuje svoje IP naslove. To je dvojni NAT.

Nejcos ::

starfotr je izjavil:

Pri A1 lahko klub temu, da modem ni v bridge, še vedno vzpostaviš PPPoE sejo na routerju.

Tako, da dvomim, da je ima telekom isto.


To govorimo za mobilni internet, optika ali kombinacija?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

innbox v60u nastavitve (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
8931428 (10336) Lonsarg
»

Dva roterja delata brez problemov

Oddelek: Omrežja in internet
101966 (1817) aokorn
»

Mikrotik RB2011UiAS-2HnD-IN na Amisu, bizarno počasen internet. (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
9011528 (8808) Invictus
»

Amis ADSL modem + router?

Oddelek: Omrežja in internet
378938 (5048) Bakunin
»

Težava Amis

Oddelek: Omrežja in internet
133348 (3234) Hayabusa

Več podobnih tem