» »

Iskratel HD30

Iskratel HD30

dkozuh ::

Pozdravljeni!

sem iskal po forumu pa nisem našel teme o tem malem pcju.
http://iskratel.com/sites/default/files...
Iskratel ga ima trenutno v akciji za 99€, za 13€ dodajo še dodaten GB rama ki je nujno potreben.
Po netu sem iskal glede njegove zmogljivosti, uporabljal bi ga namreč kot
medijski predvajalnik. Srčika tega modela je baje enaka Acer Revo R3600, z enojedrnim procesorjem in
grafično kartico nvidia 9400M.

Zanima me, če si ga kdo lasti in kakšen so izkušnje z njim? Predvsem daljinec kako dela in
ali dela tako v winsih kot xbmcju.

hvala za nasvete in mnenja!

lp

hojnikb ::

za 100€ (ali manj) dobiš veliko boljši medijski predvajalnik za xbmc
#brezpodpisa

dkozuh ::

A lahko predlagaš katerega?

imel sem že namreč android tv box - usb stick, prvi dvojedrnik ki je prišel lani ven in sem ga po dveh tednih prodal. zadnje dni sem prebral ogromno forumov o trenutnih modelih in baje je xbmc dobro podprt le pri napravah z AMLOGIC procesorji (torej odpadejo rani minixi).
med temi amlogic zadevami pa so večinoma dvojedrniki, npr. Tronsmart prometheus, ali G-box midnight mx2, ali npr. geniatech atv1200, a pri vseh se pojavljajo določene težave.

zato sem raje začel razmišljati o mini pcju ki ne bi baziral na android platformi.
gledam tudi zadeve iz druge roke, prodaja se dvojedrni Zotac z AMD 350, 2gb rama in 250gb diska za 170EUR, je vredno dat tistih 50EUR več?

aja pa še to, osnova bi bila za xbmc, uporabljal bi pa tudi za torrent client in občasno surfanje...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dkozuh ()

111111111111 ::

Kolega ga ima za XBMC in ga zelo pohvali. Jaz sem ga domačim namestil z XP-ji, pa imam same težave z njim. En USB ne dela dobro, gonilniki za zvočno ne delujejo, pa počasen je za brskanje po spletu(Chrome je pač požrešen). Imam pa 2GB rama.

dkozuh ::

te informacije sem dobil od iskratela:
Openelec dela tudi preko ključa, ampak, če nimate prednaloženega operacijskega sistema (windowse ali linux) ne predvaja zvoka preko HDMI kabla. Verjetno je problem v gonilnikih Openelec-a
Prav tako nima Openelec gonilnikov za daljinca.
Nettop se prodaja brez SW, priloženi so samo gonilniki, ki jih lahko dobite na naši spletni strani. Za delovanje daljinca je potrebno dobiti ustrezen SW.

skratka, nujno je treba imeti prednaložen en sistem - npr. winse, potem pa dela preko usb boot openeleca xbmc. daljinec pa tam očitno ne dela...

še vedno sem malce skeptičen, bo zadeva sposobna pobirati v ozadju dol torrente in istočasno predvajati 1080p?

Hayabusa ::

še vedno sem malce skeptičen, bo zadeva sposobna pobirati v ozadju dol torrente in istočasno predvajati 1080p?

http://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu...
Average CPU Mark 303

-> Ne.

Star amd athlon 64 3200 ga povozi po desni
http://www.passmark.com/cpubenchmark/cp...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

hojnikb ::

tale atom je ena velika žalost. sicer bo 1080p prebavljal BP (zarad dekoderja v 9400m), ampak za kej druga pač nebo..
#brezpodpisa

Silvo ::

Ta netop testiral v soboto pri prijatelju in nanj naložil Win 7 ter dodal 2GB rama.
Vse deluje skoraj ok..razen daljinca ki je povprečen,kljub gonilnikom ter muhastem biosu,ki ne dovoli restarta računala
in ga je potrebno resetirati fizično na gumbu za vklop.Po moje bi udate biosa rešil to neprijetnost.
Procesor je bolj tako,enojedrni,sicer ima Hyper-Threading(2 jedra)
Ocena v Windows je 2.2,vendar ga rešuje grafika,ki je dokaj spodobna in predvaja vse.
Za 100€ se mi zdi vseeno dober nakup za novo zadevo na Win platformi in to z garancijo v SLO.
Za predvajanje HD filmov in brskanje po netu z dodatno bžeično miško in tipkovnico je super,
celo kako starejšo igro GF9400 požene bp.
Vsekakor priporočam.
Silvo

111111111111 ::

Silvo je izjavil:

Ta netop testiral v soboto pri prijatelju in nanj naložil Win 7 ter dodal 2GB rama.
Vse deluje skoraj ok..razen daljinca ki je povprečen,kljub gonilnikom ter muhastem biosu,ki ne dovoli restarta računala
in ga je potrebno resetirati fizično na gumbu za vklop.Po moje bi udate biosa rešil to neprijetnost.
Procesor je bolj tako,enojedrni,sicer ima Hyper-Threading(2 jedra)
Ocena v Windows je 2.2,vendar ga rešuje grafika,ki je dokaj spodobna in predvaja vse.
Za 100€ se mi zdi vseeno dober nakup za novo zadevo na Win platformi in to z garancijo v SLO.
Za predvajanje HD filmov in brskanje po netu z dodatno bžeično miško in tipkovnico je super,
celo kako starejšo igro GF9400 požene bp.
Vsekakor priporočam.

Ima potem 3 GB rama? Moj ima 2 GB in sem naložil windows 7 in je delal počas za umret. Sem raje šel nafrizirat windows XP, da je lepo odziven.

Silvo ::

Ja prijateljev ima 3GB rama skupaj...windowsi 7 so pa 32 bitni.
Počasen seveda je..sicer čisto znosno in bi ga kak SSD disk res pohitril.
Moti me me bolj tisti restart,kot počasnost,ki to sploh ni:)
Silvo

hojnikb ::

ssd teh atomov ne pohitri preirano (preverjeno).
#brezpodpisa

Silvo ::

Po moje bi SSD kar pohitril zadevo pri začetnem nalaganju Windowsow in
samem predvajanju vsebin iz diska....za ostalo pa itak ni potrebe pri tej zadevi mišljeni kot HTPC.
Kot sem omenil,ga rešuje solidna nvidia platforma,ki je bolj agilna od podobnih Intel zadev.
Silvo

dkozuh ::

hvala vsem za odgovor. verjetno je zadeva res nekoliko šibka, tudi če se doda 1gb rama. z 3gb rama je cena cca 125€, za ta denar pa se dobi barebone Zotac ID18 z dual core celeronom 1007:
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...
2gb rama je dobrih 20€ ali nekaj takega, disk pa po želji SSD ali Sata...

kaj menite o tem zotacu? bo ta sposoben biti torrent client in xbmc istočasno?

se spogledujem tudi z enim zotacom iz druge roke, amd e350, radeon hd6310 grafa...

kaj pa za predvajanje 3d vsebin, kakšno konfiguracijo bi potreboval - low budget varianta?

hojnikb je izjavil:

za 100€ (ali manj) dobiš veliko boljši medijski predvajalnik za xbmc


hojnikb, kaj bi torek ti proporočal za tak denar?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dkozuh ()

Alexius Heristalski ::

fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

dkozuh ::

da ne bom odpiral nove teme: še vedno sem pri htpc oz nettopu. odločil sem se, da nabavim dvojedrno zadevo, in med različnimi modeli sem naletel na tole:
http://www.asus.com/ASUS_VivoPC/VivoPC_...

po specifikacijah je kot barebone ZOTAC ID18:
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

le da ima še 2gb rama in 500gb disk. poleg tega pa še bluetooh in neke integrirane zvočnike.

kakšno mnenje?
pri nas ga očitno še ne prodajajo razen oskarveliki - tu raje ne bi naročal.
ima kdo izkušnje s katerim od teh trgovin v nemčiji:
http://www.idealo.de/preisvergleich/Off...

predvsem me zanima v primeru vračanja zaradi uveljavljanja garancije in ali kateri ponuja plačilo po prevzemu.
hvala

gorann ::

zivjo

a je komu ratal dobit prostorski zvok pri iskratel nettopu? probavam vse mozne variante in ne gre, imam povezano z opticnim kablom, ker hdmi podpira samo dva kanala. Ko dam v gonilnikih test za dd in dts mi receiver zazna, nikakor pa ne dobim potem v filmih prostorski zvok, niti v xbmc, niti mp homecinema (povsod izberem prave nastavitve)
Imam win 7 32bit, 3GB rama, gonilniki za zvok nalozeni z njihove strani.

pospesevanje videa je ubogo, tole pri 1080p steka na trenutke

gorann ::

probal openelec in dela vse brez problemov, od prostorskega zvoka do pospesevanja 1080p brez zatikanja

zakaj ne gre v winsih?

maticm ::

Openelec je daleč najboljša izbira OS za tale HTPC. Jst mam gor IPTV+epg, addon IceFilms ali 1channel za serije in filme, Radio,...

OmaDesala ::

Ti dela daljinec? Jaz ga nikakor ne morem usposobiti :(

Zgodovina sprememb…

gorann ::

dojaja, kako si usposobil iptv? a mogoce lahko vidis druge naprave v mrezi, meni nikakor ni ratalo sharanja narest, kar je velki minus, ker na laptopu vlecem filme pa ne morem gledat preko nettopa potem

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gorann ()

gradski ::

Ali je kdo v navedeni nettop vstavil trdi disk večje kapacitete? Imam željo namestiti 2TB trdi disk, ampak ne vem, če ga bo BIOS zaznal?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Intel NUC (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7617853 (6428) Invictus
»

kateri tv predvajalnik za filme kupit?

Oddelek: Zvok in slika
131850 (1367) detroit
»

HTPC - Gradnja domačega kina kaj kupiti?

Oddelek: Zvok in slika
289504 (8908) Blindeye
»

Xtreamer ULTRA (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
16235507 (19053) TheHijacker
»

Nettop za predvajanje HD vsebin

Oddelek: Kaj kupiti
375130 (3566) alen1

Več podobnih tem