» »

Telekom ukinja "blagovno znamko" Mobitel

Telekom ukinja "blagovno znamko" Mobitel

«
1
2

Go-ahead ::

Ali je z vodilnimi - strategi v Telekomu vse v redu? Kdo bo postal lastnik te znamke? In kdo bo s tem kaj zaslužil?

MIHAc27 ::

Itak da je z njimi vse v redu. Ker znamka je postala preveč splošna in se sploh ne uporablja več kot ime podjetja ampak ime naprave.
Vsak reče "Kupil sem nov mobitel." In ne "Kupil sem telefon pri Mobitelu."
Tako bomo sedaj rekli. Sem nabavil Telekoma, in vsi ljudje bodo veselo ploskali, saj ne dobo rabili spraševati, pri katerem operaterju je.

ahac ::

Jaz sem trenutno na dopustu in uporabljam sim od telecoma (nz)... vsaka druga država ima svoj Telekom ali Telecom tako, da je to tudi dost bedno ime. No, sej ko se bo naš prodan bodo itak preimenoval in bomo imel T-mobile ali Orange ali O2, ...
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

zee ::

No, sej ko se bo naš prodan bodo itak preimenoval in bomo imel T-mobile ali Orange ali O2, ...


Prej bo pekel zamrznil. Veckrat.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

RejZoR ::

Naredil so tako neumnost, kot bi Microsoft znamko Windows spremenil v neki tretjega. Pa je beseda "Windows" enako splošna kot "Mobitel".
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

MIHAc27 ::

Itak... to so mokre sanje vsakega marketinga. Ko ti še konkurenca dela reklamo zate.

koyotee ::

Ma koga boli k.... Ko bi vsaj ponujali konkurenčne pakete, ne da vsako leto oklestijo vsebine in navijejo ceno. Po facebooku pa de hvalijo, da postavljajo nove bazne postaje za 4g, ko pa še gsm signala ni ponekod...
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Go-ahead ::

Zelo rad bi videl njihovo pisno utemeljitev, zakaj gredo v to? Ali že odpirajo by pass firmo?

jusv ::

koyotee je izjavil:

Ma koga boli k.... Ko bi vsaj ponujali konkurenčne pakete, ne da vsako leto oklestijo vsebine in navijejo ceno. Po facebooku pa de hvalijo, da postavljajo nove bazne postaje za 4g, ko pa še gsm signala ni ponekod...


Na facebooku tudi ko omeniš da imajo pač vsaj za 30% višje cene paketov odgovarjajo da imajo pač premium storitve in da to pač stane. Halo???

Zbogom Telekom!
"Prodajamo zelo lepe in poceni telekome.
Mi posodiš malo telekom, pliz.
Stari, ful dober telekom si si kupil."
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

marvin42 ::

RejZoR je izjavil:

Pa je beseda "Windows" enako splošna kot "Mobitel".


Ne bi rekel. "Mobitel" pri nas za večino ljudi pomeni mobilni telefon. "Windows" pa ne predstavlja operacijskega sistema na splošno, ampak točno tistega od Microsofta.
Mostly Harmless

Furbo ::

MIHAc27 je izjavil:

Itak da je z njimi vse v redu. Ker znamka je postala preveč splošna in se sploh ne uporablja več kot ime podjetja ampak ime naprave.
Vsak reče "Kupil sem nov mobitel." In ne "Kupil sem telefon pri Mobitelu."
Tako bomo sedaj rekli. Sem nabavil Telekoma, in vsi ljudje bodo veselo ploskali, saj ne dobo rabili spraševati, pri katerem operaterju je.


LOL, sploh ne veš kakšno bedarijo si izustil.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

AndrejS ::

Nisem še nobenega slišal da bi rekel kupil sem si novega Si-mobile ali debitela.

sirotka ::

Meni je pa to čist ok, zakaj bi tržili 3 blagovne znamke znotraj ene hiše? Sej Mobitel JE Telekom. Nisem še slišal, da bi kdo rekel, da je kupil nov mobitel, samo, da je kupil nov telefon. Kaj pa simobilovci, tuševci, ...?

Looooooka ::

Go-ahead je izjavil:

Ali je z vodilnimi - strategi v Telekomu vse v redu? Kdo bo postal lastnik te znamke? In kdo bo s tem kaj zaslužil?

A ninas financni minister povedal, da se bo telekom naslednje leto prodajalo.
Ce je to res potem je pac logicno zakaj so to storili.
Mobitel -> cashcow
Telekom -> nateg desetletja, znamka, ki jo v priljubljenosti premaga leskovacka pleskavica, in "hot horse" burger. Ce bi to sranje brez mobitela prodajal bi bile novice verjetno spet polne izracunov, da smo iz 20 let davkoplacevalskega denarja iztrzili en velik minus.

marvin42 ::

sirotka je izjavil:

Nisem še slišal, da bi kdo rekel, da je kupil nov mobitel, samo, da je kupil nov telefon.


Izpod katerega kamna si pa ti prišel? :)
Mostly Harmless

sirotka ::

Izraza mobitel nihče več ne uporablja, oz. zelo malo. Zdaj je moba, telefon, itd.

Jerry000 ::

sirotka je izjavil:

Izraza mobitel nihče več ne uporablja, oz. zelo malo. Zdaj je moba, telefon, itd.


Pa še kok se uporablja beseda "mobitel". "Moba" niti enkrat še nisem slišal

marvin42 ::

Se pač družiš samo s svojimi vrstniki. Med mojimi vrstniki nihče ne uporablja "moba" ali pa "telefon" :)
Mostly Harmless

Šimpanz ::

Če meni nekdo reče da je vzel telefon pri mobitelu mi je takoj jasno kje ga je vzel.
Najlepše je ta fail opisal direktor Simobila z rekom Ne motite konkurence ko dela napake.

black ice ::

sirotka je izjavil:

Izraza mobitel nihče več ne uporablja, oz. zelo malo. Zdaj je moba, telefon, itd.

Takšne cvetke že dolgo nisem zasledil.

...:TOMI:... ::

To je to, če je v firmi preveč denarja in preveč pametnih marketing gurujev. Logo, slogan... Vse je skopirano in neizvirno.

Kje so časi, ko je mobitel imel človeške reklame, estetske linije, ne pa danes, ko je vse skupaj eno navadno sranje, skropucalo. Da o zelo bednih imenih naročniških paketov ne govorim. Npr. Džabest. Jao.
Tomi

koyotee ::

Tudi jaz še nisem slišal moba, lol.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Izaso ::

Šimpanz je izjavil:

Če meni nekdo reče da je vzel telefon pri mobitelu mi je takoj jasno kje ga je vzel.
Najlepše je ta fail opisal direktor Simobila z rekom Ne motite konkurence ko dela napake.


Mi je blo pa smešno brat ta članek v Financah ko je Turk razlagal kako dela Telekom napake. Pa se potem spomnim vse Simobilovih marketinških potez v zadnjih 2 letih in se vprašam. Pa kaj ta človek ve kaj govori in dela? Toliko kot so jih oni naredili, se je za zamislit. Telekom je pa itak državna firma še in normalno da je moral kdo zaslužit. Zato pa je prišlo do te ukinitve. Pol je pokasiral Pristop polovico pa še Futura!

sirotka ::

black ice je izjavil:

sirotka je izjavil:

Izraza mobitel nihče več ne uporablja, oz. zelo malo. Zdaj je moba, telefon, itd.

Takšne cvetke že dolgo nisem zasledil.


Hjah, ni lih cvetka, če se pri nas uporablja tak izraz. Jebiga. Mobitel res že dolgo nisem slišal. Pa tudi to...kaj pa, če kupi pri simobilu mobitel?

marvin42 ::

sirotka je izjavil:

kaj pa, če kupi pri simobilu mobitel?


Jaz ne bi niti trznil. Tako kot ne trznem če nekdo kupi Nike "superge". Ali pa kot ne trznem, če nekdo kupi Rebook "adidaske".
Mostly Harmless

sirotka ::

marvin42 je izjavil:

sirotka je izjavil:

kaj pa, če kupi pri simobilu mobitel?


Jaz ne bi niti trznil. Tako kot ne trznem če nekdo kupi Nike "superge". Ali pa kot ne trznem, če nekdo kupi Rebook "adidaske".


Točno to. To je letelo na zgoraj napisano, da je windows enako mobitel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sirotka ()

marvin42 ::

sirotka je izjavil:


Točno to. To je letelo na zgoraj napisano, da je windows enako mobitel.

saj ni isto.
Mostly Harmless

sirotka ::

marvin42 je izjavil:

sirotka je izjavil:


Točno to. To je letelo na zgoraj napisano, da je windows enako mobitel.

saj ni isto.


? Seveda ni, ravno zato ni nič narobe, če ukinijo blagovno znamko mobitel, ker beseda ni bila tako povezana z blagovno znamko, kot s stvarjo. Za windows pa vsak (v okviru pogovora o računalništvu) ve, kaj pomeni.

Znida ::

"Kateri jogi si kupil?" - "Dormeo." :)

hojnikb ::

looks like someone is smokin' crack cocain :))
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

marvin42 ::

sirotka je izjavil:


? Seveda ni, ravno zato ni nič narobe, če ukinijo blagovno znamko mobitel, ker beseda ni bila tako povezana z blagovno znamko, kot s stvarjo.


Ravno zato je narobe - ponarodela beseda je bila do zdaj brezplačna reklama za njih. Zdaj bo pa z leti zadeva zvodenela.
Mostly Harmless

VaeVictis ::

Veliko izrazov, ki jih uporabljamo je prišlo iz različnih znamk, sedaj so pa imena ponarodela za različne izdelke

Recimo Windows za operacijski sistem, Word za pisalni program, Linux za celoten os, selotejp za lepilni trak, šeleshamer, jogi,...

Realno gledano bi bilo bolje, da bi se Telekom preimenoval v Mobitel, bolj moderna znamka in bolj znani logo (mafna).

Podobno, kot se je France Télécom S.A. recimo preimenoval v Orange S.A., ker je bila znamaka Orange močnejša.

Go-ahead ::

Šimpanz je izjavil:

Če meni nekdo reče da je vzel telefon pri mobitelu mi je takoj jasno kje ga je vzel.
Najlepše je ta fail opisal direktor Simobila z rekom Ne motite konkurence ko dela napake.


NE MOTI KONKURENCE KO DELA NAPAKE!
Res odličen komentar.

Če to ni dovolj za nadzorni svet Telekoma, da preveri zdravo pamet uprave Telekoma, potem pa ne vem kaj je še potrebno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Go-ahead ()

Dr_M ::

Telekom spara na polno, da se lahko hvalijo, kaksne dobicke imajo.
Zato so ukinili blagovni znamki Mobitel in Siol, ker vzdrzevanje prevec stane.
Se vedno pa obstajajo storitve mobitel in siol.

crniangeo ::

vodstvo bi blo dobro povprašat o zdravju :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

Hayabusa ::

Šimpanz je izjavil:

Če meni nekdo reče da je vzel telefon pri mobitelu mi je takoj jasno kje ga je vzel.
Najlepše je ta fail opisal direktor Simobila z rekom Ne motite konkurence ko dela napake.

Glede da uporabniško izkošnjo je fail kvečjemu Simobil, kjer imajo razvit samo PR, ostalo je v qurcu.

Chev ::

Skrajni čas, da so hčerinske družbe prišle pod streho matičnega podjetja. Nato pa 75% TS kupi DT. Če bo naslednje leto padel roaming v EU, bo itak isti kurac kako se bo imenoval TS.
Kaj pa nekaterim userjem tu dogaja ...

Drugo, kdo še uporablja frazo "mobitel"?! Leta nazaj je bil mobilni telefon, dandanes pa je samo še telefon, ko še redko kdo uporablja stacionarca. "Dajte me poklicat na telefon". Simpl.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Chev ()

Matako ::

Telekom je bil vedno molzna krava za razne Pristope,SRC in podobne prijatelje... firma je dobra še za kako leto, dve molže, potem pa bo res konec in dobi šus v glavo.

Zato povečan tempo.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

...:TOMI:... ::

Tudi siol so ukinili. Pustili so pa npr. Itak. Itak je pa res prepoznavna blagovna znamka. Nobeden ne reče imam itak džabest, vsak reče sem pri mobitelu, imam džabest.

Sedaj bo pa rekel: sem pri telekomu slovenije, imam itak džabest.

Kateri internet imaš? Imam siol. Sedaj: imam telekom slovenije. Meh.

Xobi pa naj ukinejo, saj je zelo grdo ime, ki ne gre zlahka z jezika.
Tomi

St235 ::

murdoc, če bi prebral temo bi videl, da je beseda mobitel, kot sopomenka za mobilni telefon še kako prisotna in uporabna. In to, da uspeš vzpostavit poimenovanje nekega splošno uporabljanega artikla s svojo blagovno znamko so mokre sanje vsakega marketinga. Je pa res, da pri nas zadeva ni tako nenavadna in cenjena v tujini, ker smo tega poenotenja artikla z znamko vajeni iz Jugoslavije (superge, nutella, jogi,...)

Matako ::

St235 je izjavil:

murdoc, če bi prebral temo bi videl, da je beseda mobitel, kot sopomenka za mobilni telefon še kako prisotna in uporabna.


Je pa več kot očitno v odhajanju. Vedno več ljudi nabavi nov telefon... ne več "mobitel". Še posebno se to vidi v malih oglasih (Bolha in to), ki so bili vedno zelo dobro merilo popularne kulture.

Pač vsak trend ima svoj življenski cikel. Zgoraj omenjena uporaba je zenit dosegla tam nekje v prvih letih tega stoletja.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Go-ahead ::

Zelo se bojim, da gre za krajo blagovne znamke. Podobno kot je šlo za krajo blagovne znamke ISKRE AVTOELEKTRIKE.

Chev ::

Pri kakšni starejši populaciji še slišim besedo "mobi", vse ostalo pa že dolgo ne. Mogoče je razlika med kakšnimi ekstremnimi konci Slovenistana (oz. še boljše rečeno med generacijami), ampak imam stike z ljudmi iz vseh večjih mest po SLO, pa je vedno aktualna beseda "telefon", tako preko klicarjenja, kot tudi v živo.

@Matako +1

MIHAc27 ::

Heh kot kaže sem že starejši... jaz (in ostali ki jih poznam) rečemo še vedno mobi/mobitel, ko omenjamo napravo z katero lahko kličemo kjerkoli in kadarkoli. Telefon je rezervirano bolj za stacionarni telefon.

Izrazi pridejo in grejo. Škoda je edino prepoznavnega poslati v pokoj. Bom poslal mail Coca-Coli, če se preimenujejo v Black liquid. Po moje bom super plačan za to idejo.

Go-ahead ::

MIHAc27 je izjavil:

Heh kot kaže sem že starejši... jaz (in ostali ki jih poznam) rečemo še vedno mobi/mobitel, ko omenjamo napravo z katero lahko kličemo kjerkoli in kadarkoli. Telefon je rezervirano bolj za stacionarni telefon.

Izrazi pridejo in grejo. Škoda je edino prepoznavnega poslati v pokoj. Bom poslal mail Coca-Coli, če se preimenujejo v Black liquid. Po moje bom super plačan za to idejo.


Pošlji in potem njihov odgovor pokaži vodilnim v Telekomu.

Datadog ::

MIHAc27 je izjavil:

Itak da je z njimi vse v redu. Ker znamka je postala preveč splošna in se sploh ne uporablja več kot ime podjetja ampak ime naprave.
Vsak reče "Kupil sem nov mobitel." In ne "Kupil sem telefon pri Mobitelu."
Tako bomo sedaj rekli. Sem nabavil Telekoma, in vsi ljudje bodo veselo ploskali, saj ne dobo rabili spraševati, pri katerem operaterju je.


A se ti hecaš? To da vsak reče "Kupil sem nov mobitel." pomeni da ima sam Brand izredno veliko vrednost.

RejZoR ::

marvin42 je izjavil:

RejZoR je izjavil:

Pa je beseda "Windows" enako splošna kot "Mobitel".


Ne bi rekel. "Mobitel" pri nas za večino ljudi pomeni mobilni telefon. "Windows" pa ne predstavlja operacijskega sistema na splošno, ampak točno tistega od Microsofta.


Mogoče pri nas, Ameri in Angleži pa se s tabo ne bi strinjali...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

lambda ::

2/3 ljudi s katerimi se družim, uporabljajo izraz mobitel. Izjava Simobilovega direktorja je posrečena, čisto zares ...

MIHAc27 ::

Datadog je izjavil:

MIHAc27 je izjavil:

Itak da je z njimi vse v redu. Ker znamka je postala preveč splošna in se sploh ne uporablja več kot ime podjetja ampak ime naprave.
Vsak reče "Kupil sem nov mobitel." In ne "Kupil sem telefon pri Mobitelu."
Tako bomo sedaj rekli. Sem nabavil Telekoma, in vsi ljudje bodo veselo ploskali, saj ne dobo rabili spraševati, pri katerem operaterju je.


A se ti hecaš? To da vsak reče "Kupil sem nov mobitel." pomeni da ima sam Brand izredno veliko vrednost.

Ja... kaže da noben ne zazna več sarkazma če ne daš še /sarcasm off na koncu stavka.
Sej omenjam coca colo v naslednjem postu... me zanima kako dolgo bi me rit bolela od njihove brce, če bi jim nekaj takega res predlagal.

RejZoR ::

Chev je izjavil:

Pri kakšni starejši populaciji še slišim besedo "mobi", vse ostalo pa že dolgo ne. Mogoče je razlika med kakšnimi ekstremnimi konci Slovenistana (oz. še boljše rečeno med generacijami), ampak imam stike z ljudmi iz vseh večjih mest po SLO, pa je vedno aktualna beseda "telefon", tako preko klicarjenja, kot tudi v živo.

@Matako +1


Očitno že pašem v skupino starejših :). Men je pa "mobi" tak posrečen izraz, ki pomeni mobitel v skrajšani ljubkovalni obliki. Smartphone al pa pametni telefon pa mi je preveč zategnjen izraz. "Telefon" pa uporabljam samo za stacionarce...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hrana pred spanjem (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8010665 (8029) m0LN4r
»

Kateri mobilni operater je najboljši v sloveniji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10327581 (13011) Jerry000
»

Simobil postaja A1 Slovenija (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
6120988 (17017) matijadmin
»

Nokia in Windows Phone sta zgodovina (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
5420390 (17605) Gorky
»

Telekom in Mobitel združena (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
7418550 (13479) Lonsarg

Več podobnih tem