» »

Ozvočenje za hišo (in mogoče vrt)

Ozvočenje za hišo (in mogoče vrt)

LJ4L ::

Pozdravljeni!
Razmišljam o nekakem ozvočenju po sobah (ne vseh) v hiši. Zvočnike bi rad priklopil na računalnik ali pa brezžično na iPad. Kaj mislite? Je sploh izvedljivo speljati cenejši zaželjeno, da brezžični sistem ozvočenja po hiši in mogoče po vrtu?

Hvala in LP vsem.

black ice ::

Potegni kable, zvočnike priklopi na nek ojačevalec, za vhodni signal pa izberi Logitech Squeezebox, katerega lahko kontroliraš tudi z mobilnimi napravami preko WiFi.

LJ4L ::

A lahko kakšne slikce kako bi to zgledal ali pa linke? A obstaja kaj brezžičnega pa ne samo prek WIFI?

Hvala in LP.

black ice ::

Na tvojem mestu sploh ne bi razmisljal o brezzicni varianti.
Kaksne skice/slike? Samo povezes vse skupaj.

LJ4L ::

Gre za ozvočenje vikenda na katerem nimamo WIFI :(. Mislil sem bolj kakšen link od bolhe kaj kupiti. Sem malo pogledal za ta squeezebox in so cene kar visoke - bi šlo brez?

Hvala in LP.

čuhalev ::

Vprašanje je, koliko si pripravljen vložiti denarja.

LJ4L ::

Razmišljal sem o kakšni cenejši varijanti se mi zdi da je 200 EUR že veliko za ozvočenje zato lahko rečem kar okoli 100 EUR. Je to premalo ali dovolj?
LP

čuhalev ::

Koliko prostorov, sob?

V kolikor bi šlo za priložnostno predvajanje in zgolj na enem mestu, pomisli o enem prenosnem zvočniku.

black ice ::

Točno to, kar je rekel jaakaa. Povej budget, šele takrat se lahko naprej pogovarjamo. Pa zjasni se kaj točno želiš, koliko sob oz. koliko zvočnikov, če želiš isto glasbo na vseh zvočnikih ali ločeno itd.

Zvočnike lahko povežeš tudi na računalnik oz. računalnik na ojačevalec, računalnik kontroliraš recimo z Unified Remote (Android), ki podpira povezavo preko Bluetooth oz. WiFi.

Za 200€ kupi Logitech Z5500. Dvomim, da boš dobil kaj boljšega za takšno vsoto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: black ice ()

LJ4L ::

Sob bi bilo 4-5 v pritličju s tem da v dnevni verjetno dva zvočnika in 1-2 v 1. nadstropju. Budget pa zaželjeno okoli 100 EUR če potrebno do 200 EUR.

LP

black ice ::

IMO preveč zahtevaš za dani budget.

LJ4L ::

IMO? Kaj pa 3 v pritličju in 1/2 v 1. nadstropju?

LP

čuhalev ::

Želel je povedati, da preveč pričauješ za dano vsoto.

LJ4L ::

AHA. Kaj pa 4/5 zvočnikov? Koliko bi me pa to prišlo?

LP

black ice ::

Logitech Z5500 je 5.1 sistem. Raje nekaj približno kvalitetnega v enem prostoru kot krš v vseh. Če odpeketaš na bolho boš ravno nekje za takšno vsoto našel ta model zvočnikov.

LJ4L ::

A mislita nekaj TAKEGA ? Malo sem gledal pa našel ŠE TO ? Verjetno so za hišni kino, pa bi se dalo to nekako priključit na comp?

LP

black ice ::

Ja, mislil sem to, kar si podal na prvem linku. Za zvočnike na drugem linku potrebuješ še ojačevalnik, ker niso aktivni zvočniki.

sss ::

Če bi bil nesramen bi rekel, da če imate za vikend imate tud za 1000€ za solidno ozvočenje

libreus ::

Si bom sposodil temo. A je kakšna podobna naprava kot je npr. Squeezebox Doma bi rad predvajal glasbo iz iTunes-ov, da bi se slišala tudi na Onkyo sistemu 5.1 ...

Torej nek vmesnik, ki bi to poganjal brezžično.

Hvala!

Furbo ::

sss je izjavil:

Če bi bil nesramen bi rekel, da če imate za vikend imate tud za 1000€ za solidno ozvočenje


Večino slovenskih vikendov predstavljajo štirje zidovi in so predzadnja postaja davno odsluženega pohištva in bele tehnike. Potem je pa samo še smetišče.

Odpiralcu teme bi pa svetoval prenosne zvočnike za njegov gadget.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

LJ4L ::

Naš vikend ni glih to kar je omenil furbo. Me pa zanima kakšne prenosne zvočnike svetujete.

Hvala vsem za odgovore in LP.

floyd1 ::

libreus je izjavil:

Si bom sposodil temo. A je kakšna podobna naprava kot je npr. Squeezebox Doma bi rad predvajal glasbo iz iTunes-ov, da bi se slišala tudi na Onkyo sistemu 5.1 ...

Torej nek vmesnik, ki bi to poganjal brezžično.

Hvala!


Na Synology NAS-u imam Squeezebox server, na HTPC-ju z optičnim izhodom pa nameščen Squeezeplay software, ki se zažene ob vklopu PC-ja. Optični kabel pa potem iz PC-ja do ojačevalca, seveda sta tako NAS kot HTPC na domači mreži - lahko tudi brezžično. Vse skupaj upravljaš z Android/iOS telefonom ali tablico.

Engineer_ ::

LJ4L je izjavil:

Sob bi bilo 4-5 v pritličju s tem da v dnevni verjetno dva zvočnika in 1-2 v 1. nadstropju. Budget pa zaželjeno okoli 100 EUR če potrebno do 200 EUR.

LP


nemogoče za tvoj budget. Če že, bi moral kupiti ojačevalec za 200 eur, potem pa še 4 zvočnike, kjer je par zvočnikov vsaj 200 eur. Skupno toraj 600 eur. In še vendo boš imel zelo slab zvok, saj bo mono zvok v vsaki sobi namesto stereo.

Kupi rajši kvaliteten set zvočnikov in v dnevno sobo daj dobro ozvočenje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

sennheiser ::

Tole kar iščeš lahko za ta dnar sanjaš. 1. velka neumnost bi bila, da bi imel lepo razpeljane zvočnike po bajti pa 1 vir, ki ti onemogoča določanje kateri zvočniki špilajo. Kaj boš mel po celi bajti vedno musko? Če nisi v tisti sobi je škoda da tam karkoli špila. Če se pa že greš to, pa rabiš en ojačevalec, pa preklopnik za zvočnike.... bigbang ma enega recimo za 4 pare, se pravi 4 sobe po 2 zvočnika.... za dobrih 20€. Potem rabiš en ojačevalc.... računaj za ojačevalc cca 200€. Potem so pa še tukaj zvočniki, uzameš nekaj v rangu JBL control one, kjer stane par tam okol 100-120€. Če rabiš 4 sobe, je to potem 480€ (bigbang - prosiš še za popust pa bo ceneje), preklopnik 20€, ojačevalec 200€. In to je minimum da bo nek normalen zvok. Lahko sicer rabljeno robo nabaviš, pa nekaj prišparaš recimo ojačevalc za 100€, preklopnik pač ostane nekje isto, ozvočenje pač če najdeš kj cenejšga za isto količino. Pod 500€ za željeno ne boš prišel.

Hišni kino vrjante... ja lahko prideš za 200€ čez. Tudi manj. Ampak to je potem bolj kot ne isto, kot če kupiš 4 prenosne radie za 50€. Pri hišnem kinu in kakšni z5500 ti bo simulacija stereo zvoka. In zadnji zvočniki delajo tišje. Poleg tega če sub ugasneš težko rečeš da je sploh zvok za poslušat.

Engineer_ ::

4 sobe..kaj bo ko bo nekdo hotel poslušat glasbo, nekdo pa spat v drugi sobi?!

v glavnm katastrofalna ideja.

LJ4L ::

Sem pošteku, da sem si tole malo narobe zamislil :). Bi lahko na iPad priklopil 3 ali pa 4 zvočnike prek bluetootha? Se zvočniki med seboj ne bodo ˝tepli˝ ???

Hvala in LP.

Engineer_ ::

verjetno lahko na enkrat povežeš le 1 zvočnik na ipad. lahko pa da se motim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

umexteacher ::

1. varianta, žično povezani aktivni (pc) zvočniki ranga 10-20EUR
2. varianta, na bolhi kupiš zvočnike od kakega stolpa cca 20EUR/par in nek ojačevalec
3. brezžična varianta, airport express (ima izhod za slušalke in optični, stereo)

Zgodovina sprememb…

LJ4L ::

Kaj pa kakšna mini napravca ki jo priklopiš v izhod za zvok? Da v to napravo potem priklopim zvočnike.

LP

A. Smith ::

libreus je izjavil:

Si bom sposodil temo. A je kakšna podobna naprava kot je npr. Squeezebox Doma bi rad predvajal glasbo iz iTunes-ov, da bi se slišala tudi na Onkyo sistemu 5.1 ...

Torej nek vmesnik, ki bi to poganjal brezžično.

Hvala!


Če ti je bluetooth prenos kul, potem si poglej tole.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

dukedl ::

mal prejhn budget, ampak lohk vseeno pogledaš http://www.sonos.com/ sistem
lp dukedl

umexteacher ::

Najceneje bo po kablu. Sonos mu bo drag, ker bo rabil več enot.

Za brezžičen (wireless) prenos zvoka: airport express, pa vivanco je imel tudi, ampak tam si imel usb ključek in sprejemnik. Pa lynksis je imel router, ki je omogočal brezžičen prenos zvoka...

Za brezžičen (bluetooth) imaš pa polno zvočnikov

LJ4L ::

Hvala za idejo o sonosu danes sem to videl pri znancu ki ima sp. koliko pa stane en tak kompletek? Ker router pa je tisto?

Lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hišni kino Onkyo HT-S5805 da/ne?

Oddelek: Zvok in slika
253900 (3055) neo5468
»

Radio in trije različni prostori

Oddelek: Zvok in slika
345229 (3965) Ales
»

ozvočenje garaže

Oddelek: Zvok in slika
232629 (1869) ProGo
»

Kakšen ojačevalec-gostilna

Oddelek: Zvok in slika
303197 (1734) CMpunk
»

Ozvočenje kompletnega stanovanja

Oddelek: Zvok in slika
213506 (2366) Fun x

Več podobnih tem