» »

SIOL router port forwarding + IP kamera

SIOL router port forwarding + IP kamera

kramerica ::

Živjo,


kupil sem IP kamero. Zadeva deluje, a sevede le če hočem vpogledati skozi domače omrežje.
Če bi se rad povezal od zunaj, zadeva ne deluje.

Gledal sem za temi dyndns zadevami, ubistvu sem se že tudi registriral na p2pipc.com ampak ne deluje.
Neglede na to,tudi če v browser vpišem svoj IP in dodam port na koncu, se ne zgodi nič. Strani ni mogoče odpreti.

Koker razumem zadevo je treba v ruterju narediti nekakšen port forwarding ali nekaj takega.
Kaj naj naredim da se bo v browserju prikazal dostop do kamerce če bom vtipkal IP in pa št. vrat.

Nekaj sem že tam v NAT gledal in je zaznana kamera v omrežju, pa sem potem še pri port triggering dodal custom aplikacijo, dal enako ime pa porte in shranil, ampak vseeno ni nič.

Če zdaj vtipkam svoj ip, se mi odpre samo dostop do modema.

Na siol kličem že 28minut pa se noben ne javi, tko da morm obupat..

kloko ::

Testa, če si port forwarding pravilno nastavil, ne moreš narediti iz svojega omrežja, biti moraš "na internetu" preko drugega priključka.

L.p., Kloko

refosk ::

Kaj nisi zraven kamere dobil tudi DDNS ? Ponavadi so podatki v nastavitvah.

Django321 ::

Jez sem se kr veliko ukvarjal s tem siolovim routerjem- modemom in kamerami in zadeva ni delovala. Pa tud na siolovi pomoči niso mogli rešit, da bi kamere delovale preko spleta. Dostopal sem do kamere lahko slike pa ni bilo.
Potem sem nabavil router in zdaj deluje oddaljen dostop.

SeMiNeSanja ::

Karkoli že štrikaš s kamerami, se nanje obvezno povezuj preko VPN povezave, če nočeš imeti nepovabljenih gostov, ki bodo spremljali tvoje 'prenose'.

VPN hkrati tudi reši probleme, ki se sicer pojavijo, če imaš dve, tri ali več kamer, hkrati pa ti tudi pride prav, za vse ostale dostope do domačega omrežja.

Torej se nehaj mučiti z vrtanjem lukenj v 'požarni zid' in raje pogruntaj, kako boš vzpostavil VPN - do kamer pa boš potem pristopal, kot da bi bil doma na mreži.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nastavitev IP kamere - zunanja povezljivost

Oddelek: Pomoč in nasveti
134688 (2812) Andrejko
»

Težava z dostopom do kamere

Oddelek: Pomoč in nasveti
71518 (1077) Andrejko
»

MikroTik, UPnP, port forwarding, Amis, kamere...

Oddelek: Omrežja in internet
164266 (3793) Daniel
»

težava z dostopom do IP kamere prek dveh routerjev

Oddelek: Omrežja in internet
236060 (4566) nx6325
»

Konfiguracija IP kamere + modem + router

Oddelek: Omrežja in internet
52080 (1942) NeMeTko

Več podobnih tem