» »

Računalnik škrta

Računalnik škrta

Exztinkt ::

Lep pozdrav!
Približno 1 mesec nazaj sem kupil nov računalnik. Do zdaj je bilo vse v redu, v zadnjih 2 dneh pa sem zaslišal škrtanje. škrtanje se sliši vedno enako, parkrat se ponovi in potem je za par minut spet vse v redu. to me še ne bi tako motilo, če ne bi v času tega škrtanja 'freeznilo' dobesedno vse. frizne za 3-10 sekund, potem pa je spet vse v redu dokler se škrtanje spet ne ponovi. recimo prej sem igral eno igro pa je začelo škrtat, pa je v teh nekaj sekundah igra friznila, premikal sem lahko le miško,normalen je ostal tudi zvok. poskusil sem že resetirat pa nič ne pomaga. ker je komp v bistvu še nov, dvomim da bi to bilo zaradi prahu, dvomim tudi da bi se kaj pokvarilo, saj po škrtanju vse dela normalno.
Lep pozdrav!

ps. pozabil sem dodati, da grafična in procesor nista pregreta, temperature so normalne
  • spremenil: Exztinkt ()

[D]emon ::

Zelo verjetno je, da ti skrta disk. V tem primeru bo le-ta najbrz kmalu spustil duso. Potegni si dol kako orodje za analizo diskov in zalaufaj teste.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Hayabusa ::

Crystal Disk Info.

Enron x86 ::

Tudi jaz menim, da gre za disk. Ko se bo zadeva ponovila, poskusi pogledati še v Event Viewer, ali je računalnik zabeležil kakšno napako. Ali si slučajno kaj premikal računalnik? Pri meni se je zgodilo isto (igra zamrznila za nekaj sekund, zvok je še delal, nato pa spet nekaj časa OK). Na koncu se je izkazalo, da SATA-kabel ni bil dovolj trdno pritrjen v matično ploščo.

Začuda je bil Event Viewer od Windows XP bolj uporaben kot tisti od Windows 7, saj je prikazal napake v času, ko se je to zgodilo (sicer ne v zvezi z diskom, ampak z miško - polling rate), medtem ko pri Windows 7 ni bilo zabeleženih napak.

Lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

Exztinkt ::

Evo sem sprobal Crystal disk info, in mi tole ven vrže. sicer je samo en atribut označen z rumeno, je pa to očitno dovolj da mi stanje označi z opozorilom. ali je možno da je to krivo? mam še možnost garancije. kakšen nasvet?

Hayabusa ::

Spremljaj par dni, če se vrednost ne veča je ok.

Engineer_ ::

Poženi defrag, po končanem defragu pa poglej vrednost ki je obarvana rumeno. Verjetno imaš vsebino razmetano po disku in veliko išče, zato škrta. Glede slabih sektorjev pa nevem kaj rečt. Morda si tak disk že dobil, morda si ga pretrdo odložil medtem ko je bil prižgan

Exztinkt ::

defrag je pomagal, nič več ne škrta in ne šteka, rumena vrednost je ostala rumena, samo padla je na 37.

Exztinkt ::

Spet jaz. izkazal se je da je pomagal samo dokler se računalnik ne ugasne in ponovno prižge. ma kdo še kakšen nasvet?

mihibo5 ::

Kopiraj kar ti je dragega in upaj, da se vrednost ne spusti še bolj. Lahko se naredi, da ti odpove disk.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihibo5 ()

Baja ::

nima smisla ekspirementirat, praviš da je mašina stara mesec dni. nesi na servis in je to to. če je disk dobil bad sektorje po mesecu delovanja, si ne predstavljam kaj bo ostalo od njega ko/če bo dosegel ure mojega (cca 40.000 napram tvojim 584)

[D]emon ::

Heh, popolnoma spregledal, da gre za Deathstar... Nesi na servis, in naj ti dajo nek drug disk. (Samo da ne bo WD Green)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Event Viewer - hard disk bad block

Oddelek: Pomoč in nasveti
214192 (3353) wasd
»

Zatikanje računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
585561 (4387) BorutK-73
»

Nestabilni windows 7

Oddelek: Pomoč in nasveti
131218 (849) offsummer
»

Računalnik gre sam avtomatsko v bios(ufei)

Oddelek: Pomoč in nasveti
182366 (2120) mmzzor
»

Med igranjem iger računalnik vsake toliko "zalagga" za par sekund

Oddelek: Pomoč in nasveti
201316 (1028) Morgus

Več podobnih tem