» »

novi racunalnik z windows 8 in antivirus

novi racunalnik z windows 8 in antivirus

AlkaZar ::

zanima me ce ima to ze antivirus instaliran ali moram sam si ga poobrat ?

Engineer_ ::

moraš namestit.

AlkaZar ::

hvala ,,in katerega mi priporocaste kateri je najbol priljubljen dober

Engineer_ ::

jaz bi namestil avast free ali kupljenega bitdefenderja.

Avast free bo skoraj zagotovo zadostoval.

Zgodovina sprememb…

AlkaZar ::

Engineer hvala za cas in za odgovore

Engineer_ ::

pa še kdaj :)

lp

first_line ::

Če imaš Win 8 bi si definitivno dal kar Microsoftov antivirus. Meni dela že od XP Microsoftov antivirus popolnoma brez problema. Ne vidim smisla drugih?

Isto uporabljam firewall od Windowsow z dodatkom Win firewall settings in ne rabim drugih.

Mr.B ::

Windows 8 ima bulild in AV :D http://www.notebookreview.com/default.a...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Engineer_ ::

first_line je izjavil:

Če imaš Win 8 bi si definitivno dal kar Microsoftov antivirus. Meni dela že od XP Microsoftov antivirus popolnoma brez problema.


microsoftov antivirus je bil nekoč precej kul, danes pa je daleč najslabši kar jih obstaja. Čimdlje proč od tega sranja.

Zgodovina sprememb…

AlkaZar ::

ubistvu uceraj sm kupil nov racunalnik inn ga pac prizgal ,,prvic imam ta windows 8 in ne spoznam se glih neki dobro na racunalnike ,,
rabim ga lih tako malo za facebook yooutube pa za kj pogledat na internet in tako ,,

ne mislim nic download iz kakih torentov al kj takega samo tako za kj pogledat pa tako ,,nix kj resnega

Engineer_ ::

avast free.

first_line ::

Engineer_ je izjavil:

first_line je izjavil:

Če imaš Win 8 bi si definitivno dal kar Microsoftov antivirus. Meni dela že od XP Microsoftov antivirus popolnoma brez problema.


microsoftov antivirus je bil nekoč precej kul, danes pa je daleč najslabši kar jih obstaja. Čimdlje proč od tega sranja.


Zakaj pa to? Ker do sedaj nisem še nič fasal oz. imel problemov. Res pa je da ne spremljam stanja.

dope1337 ::

Win8 ima mergan Windows Defender in Microsoft Security Essentials + nekaj ostalih stvari v eno celovito rešitev, ki se ji dandanes reče kar "Windows Defender" in za casual uporabnika kot si ti, ne potrebuješ nobene dodatne navlake, kot te prepričuje Engineer.

Tak da ... lahk pustiš kot je in si varen. Za tiste viruse/trojance/malware/itd. ki ga boš dobil, ti pa niti Avast! Free ne bo pomagal, saj je uspeh takšnih napadov odvisen predvsem od "tupavosti" uporabnika in popolnoma neodvisno od antivirusnega programa.

P.S. Vkolikor se boš pa odločil naložiti alternativni antivirusni program, si pa vsaj izključi Win Defenderja, da ne bo prišlo do nevšečnosti: @guidingtech.com
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

Engineer_ ::

Še microsoft priporoča uporabo drugega antivirusnika.
http://www.howtogeek.com/173291/goodbye...

TUkaj je test:
http://www.av-test.org/en/tests/home-us...

microsoft antivirus je mizeren, je bolje če ga sploh nimaš.

ps.: če ga kdo ne najde, je na dnu lestvice z daleč najslabšo oceno. Neuporabno. Nekoč je bil zakon, nisi rabil nič drugega, danes pa je 100% crap.

Zgodovina sprememb…

Mr.B ::

ujej.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

dope1337 ::

Mr.B je izjavil:

ujej.


Ko sm si prebral članek na how-to-geek ... My thoughts exactly :|

Ampak vseeno (govorim zase btw) mi ta enostavnost, neobremenjenost sistema s strani AV-ja in pa no-popup policy vseeno pomenita več, kot pa certifikat iz strani av-test.org (kjer nima več oznake AV, pač pa baseline). Za live-protection, predvsem s strani zunanjih naprav (predvsem USB) mi je zaznal še vsak malware (or so i hope), za druge stvari, je pa malwarebytes 1x mesečno čist vredi.

Najbolj mi je pa smešno pri zastonjskih AV-jih, da se preko pop-up okenc (ki so neverjetno tečna - vsaj zame) nonstop trdijo s phishingom uporabnika posiliti z nakupom "pro" različice programa (katerih prednosti "povprečni uporabnik" ne bo zaznal oz. jih niti ne bo znal nastavit, da bi delovale efektivno).

P.S. Zasledil sem namigovanja, da naj bi MS to delal tudi zaradi tega, ker je Nortonu (bojde partnerju?) updala prodaja in naj bi z omenjeno izjavo na how-to-geek, na "nek način" probali boostat prodajo le-tega. Ve kdo kej več?
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Anti-virus programi (strani: 1 2 3 447 48 49 50 )

Oddelek: Informacijska varnost
2491620782 (19520) mat xxl
»

Kateri ne-bloatware antivirus za Windows 7?

Oddelek: Programska oprema
385289 (4217) sisemen
»

AVAST free antivirus na službenem računalniku?

Oddelek: Programska oprema
9965 (729) mzakelj
»

Računalnik zmrzne, ko se povežem z internetom

Oddelek: Pomoč in nasveti
261550 (1205) solatko
»

Vsak antivirus počasni notebook

Oddelek: Programska oprema
8679 (495) seemon

Več podobnih tem