» »

Gume brez oznake datuma proizvodnje

Gume brez oznake datuma proizvodnje

gregor_m ::

Tri dni nazaj smo na osebnem avtu kupili nove zimske gume Fulda. Danes pa sem iz radovednosti pregledal oznake na gumah in presenečen ugotovil, da na dveh gumah ni oznake datuma proizvodnje. Na tem mestu je preprosto prazen prostor oziroma blizu je bela štampilka z oznako RS1. Kupil sem vse štiri gume hkrati pri istem ponudniku, ki mi jih je tudi premontiral. Na drugih dveh je datum normalno otisjen "2213".

Ali je morda kdo imel podoben primer?

GrimReaper ::

Datum proizvodnje je samo na eni strani gume.
Tisti, ki montirajo, bi morali obrnit tako, da je datum na zunanji strani. Ampak ok, sam itak lahko pogledaš takrat ko jih kupiš, če pa pozabiš (ok, leta skoraj nebi smel, recimo da teden), pa že skoraj mora bit vsaj na eni na zunanji strani.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Klemzz ::

Gumo se obrne tko k na njej piše, "outside", dot je najbrž na notranji strani.

shmandi ::

Če imaš gume na katerih je važna smer vrtenja, boš na dveh videl datum na drugih dveh pa ne. logično, ne? :)

GrimReaper ::

Aha, s tistim postom prej sem ga posral, očitno vulkanizerji nimajo neke izbire kako bodo obrnil gume.

Zimske so ponavad z oznako Rotation (smerne, največkrat smrekica profil), sem zdej gledal in imam datum na desnih dveh.
Letne mam pa z oznako Outside (asimetrične), in imam na vseh DOT na zunanji strani.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

gregor_m ::

Hvala za informacijo, sem sprva mislil, da so namenoma skrili DOT oznake in mi namontirali kakšne stare gume. Se mi pa hecno kako, da so vse oznake na obeh straneh gume razen DOT oznake.

PINki ::

Jaz sem danes na mojih gledal in so 3 številke + črka R. Npr: 013R. Kaj to pomeni?

Hayabusa ::

Da to ni dot iz tega tisočletja, kjer imaš XXYY (XX je teden, YY letnik).

GrimReaper ::

Kaj to pomeni?

Tukaj pod točko 7 si preberi:
http://www.dunlop.eu/dunlop_euen/what_s...

Mislim da je za vse bolj zanimiv datum izdelave, tega pa ne morš zgrešit, ker so lahko samo 4 številke skupaj.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Ganon ::

Nikoli nisem bil prevec pozoren na te oznake, pa me nekaj zanima. Pri vulkanizerju so mi namestili nove pnevmateke Goodyear, kasneje pa sem doma preveril DOT oznako. Oznaka je na obeh desnih pnevmatikah, na sprednji 3213, na zadnji pa 2713. A naj ne bi bila samo na eni? Kako je s tem?

Engineer_ ::

gume proizvedene istega leta a različnega tedna.

Ne proizvedejo vseh gum istočasno, potem pa celo leto nič ampak jih iz proizvodnje pošiljalo nonstop celo leto :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

GrimReaper ::

5 tednov razlike je še dost običajno, tut sam imam 3x 4211 Made in Germany in 1x 3611 Made in France.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Klemzz ::

Da je pa različna fabrka je pa že čudn, pač ni ista guma.

Ganon ::

Hvala za informacijo. Moje so sicer narejene v isti državi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup nove gume... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10221704 (15744) krneki0001
»

nalite gume za ceno novih

Oddelek: Na cesti
243211 (2238) Olórin
»

Kater zimske gume? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9213034 (10878) Gray_Warden
»

avtooptika, montaža gum in nakup novih zimskih pnevmatik

Oddelek: Loža
131929 (1755) JohanP
»

Katere zimske gume 205/55 R16 91H ?

Oddelek: Loža
236908 (6582) El Barto

Več podobnih tem