» »

Žigo Turka na lepem skrbi zasebnost e-pošte pred organi pregona

Žigo Turka na lepem skrbi zasebnost e-pošte pred organi pregona

fujtajksel ::

francek1 ::

To običajno skrbi kriminalce....
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

trnvpeti ::

je ze zdavnaj zbrisal

Brane22 ::

Meni se pa zdi, da ima prav. Oziroma da bi lahko imel prav, vsaj glede na podano razlago.

imagodei ::

francek1 je izjavil:

To običajno skrbi kriminalce....

Ne, to skrbi normalne ljudi, ki svoje malčke med drugim učijo, da se morajo oblačit, čeprav se njim zdi nekaj najbolj naravnega po travniku za hišo poditi se popolnoma gol.

To skrbi normalne ljudi, ki svojo pošto pošiljajo v zaprtih kuvertah in stanovanje zaklepajo, kadar jih ni doma. To skrbi normalne ljudi, ki na streho svoje hiše NE montirajo LED prikazovalnika, da bi v živo prikazoval stanje na njihovem TRR računu in stanje na tajnem računu v Švici.
- Hoc est qui sumus -

francek1 ::

imagodei je izjavil:

francek1 je izjavil:

To običajno skrbi kriminalce....

Ne, to skrbi normalne ljudi, ki svoje malčke med drugim učijo, da se morajo oblačit, čeprav se njim zdi nekaj najbolj naravnega po travniku za hišo poditi se popolnoma gol.

To skrbi normalne ljudi, ki svojo pošto pošiljajo v zaprtih kuvertah in stanovanje zaklepajo, kadar jih ni doma. To skrbi normalne ljudi, ki na streho svoje hiše NE montirajo LED prikazovalnika, da bi v živo prikazoval stanje na njihovem TRR računu in stanje na tajnem računu v Švici.

Ne vem...na vasi se ne zaklepamo, ker nimamo sosedov kriminalcev. Kuverte...kaj je to? Delam z gotovino in mi za banke in TRR in BIC in ostalo sranje dol visi...Tajne račune bi pa itak morali vse ukinit, tam lopovi skrivajo nezakonito pridobljen denar! In potem ti meni razlagaš, kaj je normalno????
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Poldi112 ::

Očitno ti ne spadaš med najbolj normalne. Lahko nam pa za začetek poveš svoj naslov, da vidim če res ne zaklepaš in da vidimo, če bo to še držalo po obisku kakšnega neznanca.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

imagodei ::

@francek1

Se pravi, zato, ker imaš ti steklene stene in nag hodiš po hiši gor in dol, medtem ko te tvoj sosed med večerjo lahko opazuje, se moramo vsi podredit tvojim nazorom, sicer smo nenormalni in kriminalci?
- Hoc est qui sumus -

Matako ::

1. vsekakor gre za Jajove rabote. Tukaj seveda ni dvoma.

Samo... če ga že _sprašujejo_ za dovoljenje potem ni za pričakovati, da bo edini možni odgovor privolitev. Oz. kak "nalog" je to?

Lik je sicer zvit, ker jim je ponudil, da skupaj pogledajo karkoli.. nato obredno razbijejo CD. Spretno vrnjena žogica, ker deluje po istem principu kot "če nisi nič naredil, nimaš kaj skrivati" samo da je "če ne misliš potem gledati, ga fkni stran".


:))
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

trnvpeti ::

to je PR ljudi, ki niso vec na oblasti
pac pritegnejo pozornost

ce je kaj goljufal, to ni delal z istim email naslovom

nekdo, ki pa preiskuje to, pa seveda rabi še ostale podatke, da poveze skupaj stvari

Matako ::

Že samo kaj pa zaščita pošiljateljev?

Hipotetičen primer: minister je gej in dobi nespodobno povabilo na žur za dva od nekoga, ki pada na kao vplivne tipe. Rabijo vsi vedeti za fetiš pošiljatelja?

Samo hipotetično!
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

trnvpeti ::

vsi?

Matako ::

Tako se reče. Saj veš "cel svet". Poleg tega se na murijo & co. ni za zanašati.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

trnvpeti ::

na koga se bos pa zanesel?
itak je bil minister, bil je na oblasti
torej se nima kaj bati

francek1 ::

Poldi112 je izjavil:

Očitno ti ne spadaš med najbolj normalne. Lahko nam pa za začetek poveš svoj naslov, da vidim če res ne zaklepaš in da vidimo, če bo to še držalo po obisku kakšnega neznanca.

Ni blema...samo obljubi, da ne boš potem jamral, ko te bo moj doberman prežvečil...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Matako ::

trnvpeti je izjavil:

na koga se bos pa zanesel?


Na mene pa sebe. Sta že 2.
/\/\.K.

francek1 ::

imagodei je izjavil:

@francek1

Se pravi, zato, ker imaš ti steklene stene in nag hodiš po hiši gor in dol, medtem ko te tvoj sosed med večerjo lahko opazuje, se moramo vsi podredit tvojim nazorom, sicer smo nenormalni in kriminalci?

Prvi moj sosed je 500 m stran...pa živo mejo imam okoli parcele...za take, ki so preveč firbčni, pa pumparco za vrati...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

imagodei ::

Aha, pumparco imaš za vrati? Se pravi, ne smem kar tako priti k tebi, sredi noči, pa se malo razgledat po tvojem stanovanju?

Well, meni pa nihče ne bo kar tako bral pošte.
- Hoc est qui sumus -

Brane22 ::

Matako je izjavil:


Lik je sicer zvit, ker jim je ponudil, da skupaj pogledajo karkoli.. nato obredno razbijejo CD. Spretno vrnjena žogica, ker deluje po istem principu kot "če nisi nič naredil, nimaš kaj skrivati" samo da je "če ne misliš potem gledati, ga fkni stran".


jaz vidim v tu še dodaten motiv - zaščita strank, v pozitivnem pomenu besede.

Tudi če sam ne misliš nič skrivati, težko odločaš o tem v imenu svojih korespondentov.

Če sedaj uvedeš dan odprtih vrat za nazaj, bi se mnogi lahko počutili neprijetno.

Kar pomeni, da bodo vsi imeli to možnost v mislih, preden ti pošljejo karkoli.

Kar pomeni, da boš kot minister v prihodnje bolj izoliran, manj učinkovit in s tem manj "konkurenčen" in tako bolj izpostavljen možnosti zamenjave.

49106 ::

Če nimate kaj skrivat, lahko javno objavite podatke za dostop do vašega e-poštnega nabiralnika. Let us judge ;)

Policija pa zahteva trajen vpogled :) Potem se pa šerifčki čudijo zakaj je tošič prost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

PaX_MaN ::

Glede na to da ni predočil skena tega famoznega obvestila, deb se lahko iz prve roke prepričali, kaj v resnici hoče/ima NPU, bi vzel njegove trditve s tankerjem soli, sploh v povezavi s SDStruper-style nabijanjem "To je revanšistično-fašistično-nedemokratična zarota FDV udbovcev!!!".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

Hayabusa ::

francek1 je izjavil:

Poldi112 je izjavil:

Očitno ti ne spadaš med najbolj normalne. Lahko nam pa za začetek poveš svoj naslov, da vidim če res ne zaklepaš in da vidimo, če bo to še držalo po obisku kakšnega neznanca.

Ni blema...samo obljubi, da ne boš potem jamral, ko te bo moj doberman prežvečil...

Ni blema, Dob te bo v tem primeru lepo počakal.

Najprej praviš da ne zaklepaš, potem poveš da imaš na dvorišču norega psa in puško za vrati.
Si pozabil omeniti minsko polje in solzilec party ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

francek1 ::

imagodei je izjavil:

Aha, pumparco imaš za vrati? Se pravi, ne smem kar tako priti k tebi, sredi noči, pa se malo razgledat po tvojem stanovanju?

Well, meni pa nihče ne bo kar tako bral pošte.

Lahko prideš...edino odšel boš malo težje...

Hayabusa je izjavil:

francek1 je izjavil:

Poldi112 je izjavil:

Očitno ti ne spadaš med najbolj normalne. Lahko nam pa za začetek poveš svoj naslov, da vidim če res ne zaklepaš in da vidimo, če bo to še držalo po obisku kakšnega neznanca.

Ni blema...samo obljubi, da ne boš potem jamral, ko te bo moj doberman prežvečil...

Ni blema, Dob te bo v tem primeru lepo počakal.

Najprej praviš da ne zaklepaš, potem poveš da imaš na dvorišču norega psa in puško za vrati.
Si pozabil omeniti minsko polje in solzilec party ?

Nekaj ti mora bit jasno; vlomilec v mojo hišo bo ven odšel edino s pomočjo pogrebcev. Za dokaze o fizičnem napadu name in posledično samoobrambi pa znam poskrbet. Max bi me prekoračitev samoobrambe doletela.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: francek1 ()

Brane22 ::

francek1 je izjavil:


Nekaj ti mora bit jasno; vlomilec v mojo hišo bo ven odšel edino s pomočjo pogrebcev. Za dokaze o fizičnem napadu name in posledično samoobrambi pa znam poskrbet. Max bi me prekoračitev samoobrambe doletela.


Tvoj začetni argument je bil, da se pošteni nimajo kaj zaklepat.

Obrazložil si ga pa s tem, da si v bistvu oborožen in da se zato ne zaklepaš, to da si po (lastnem prepričanju) "pošten" pa v bistvu ni povezano z zadevo.

Al hočeš reč,d a so vsi pošteni že po defaultu solidno oboroženi in pripravljeni na napad in da je ta pripravljenost neločljivo povezana s poštenostjo ?

francek1 ::

Pametni že...saj nisem naiven...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Hayabusa ::

francek1 je izjavil:

imagodei je izjavil:

Aha, pumparco imaš za vrati? Se pravi, ne smem kar tako priti k tebi, sredi noči, pa se malo razgledat po tvojem stanovanju?

Well, meni pa nihče ne bo kar tako bral pošte.

Lahko prideš...edino odšel boš malo težje...

Hayabusa je izjavil:

francek1 je izjavil:

Poldi112 je izjavil:

Očitno ti ne spadaš med najbolj normalne. Lahko nam pa za začetek poveš svoj naslov, da vidim če res ne zaklepaš in da vidimo, če bo to še držalo po obisku kakšnega neznanca.

Ni blema...samo obljubi, da ne boš potem jamral, ko te bo moj doberman prežvečil...

Ni blema, Dob te bo v tem primeru lepo počakal.

Najprej praviš da ne zaklepaš, potem poveš da imaš na dvorišču norega psa in puško za vrati.
Si pozabil omeniti minsko polje in solzilec party ?

Nekaj ti mora bit jasno; vlomilec v mojo hišo bo ven odšel edino s pomočjo pogrebcev. Za dokaze o fizičnem napadu name in posledično samoobrambi pa znam poskrbet. Max bi me prekoračitev samoobrambe doletela.

There's always someone bigger and badder than you (ali 2).
Nuff said.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Brane22 ::

Dobro. Če uprabimo to interpretacijo poštenosti v smislu oboroženosti pridemo do tega, da bi ŽT lahko komot odprl maile če bi bil "pošten" v smislu tako možno oborožen, da bi celi državi lahko jebal mater in bi mu bilo za njen odziv vseeno.

Pa saj to je očitno, samo štos je v tem, da uporabljaš svojo definicijo "poštenosti".

Pravniške fore skrivnega tihotapljenja alternativnih ali specializiranih definicij splošnih pojmov očitno počasi pronicajo med rajo...

Matako ::

Ne štekam te podniti debate s šibrovko za vrati. Kje je povezava? Naj Žigabajt uleti na NPU z Benellijem in izvede neko GTA sceno?
/\/\.K.

aerie ::

Ja kot večina tem tule, se tudi tale odpelje v obračunavanje med mestnimi otroki in pohorskim gozdarjem.

Stampl ::

imagodei je izjavil:

Aha, pumparco imaš za vrati? Se pravi, ne smem kar tako priti k tebi, sredi noči, pa se malo razgledat po tvojem stanovanju?

Well, meni pa nihče ne bo kar tako bral pošte.


če se sam povabiš v hišo sredi noči že nimaš poštenih namenov.
če pa sredi belega dne pri odprtih vratih potrkaš in počakas na lastnikovo dovoljenje je pa mal razlike

na ta primer bi ti oni nsa style prebral email pošto
oni so ga pa vprašali za dovoljenje.

je pa zavrnil kot lahko obiske na domu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Protivlomna vrata...zatikanje

Oddelek: Loža
369838 (5733) mat xxl
»

Številni Applovi računalniki ranljivi zaradi neposodobljenega firmwara

Oddelek: Novice / Varnost
307419 (5387) mojster_joni
»

windows vista - prednaložen

Oddelek: Operacijski sistemi
301525 (1037) solatko
»

Ukraden prenosnik in vohljanje za tatovi (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8012225 (7348) solatko
»

"Kučni majstor", obrt za vse čase (wannabe)

Oddelek: Loža
263381 (2323) francek1

Več podobnih tem