» »

Protivlomna vrata...zatikanje

Protivlomna vrata...zatikanje

fantasycamp ::

Imam problem z zatikanjem ko probam obračat ključ, očitno je mehanizem za odpiranje treba podmazati, v servisu so rekli 80€ za podmazat, je kdo to naredil sam ali treba vrata sneti odpreti in je to prevelik zalogaj za laika?

radmannsdorf ::

ja mal napiši kakšna vrata imaš, pofotkaj mogoče, pa tko. kristalna kugla je lih danes crknila.

Zgodovina sprememb…

Aston_11 ::

Pihni noter z wd-jem direkt v ključavnico ali pa kakšnim oljem, ki se tudi prodajo v spreju in ima nastavek kot slamico.

crniangeo ::

kaj pa drug ključ? dela ok , al je pri vseh kjučih enako ? :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

sandmat ::

fantasycamp je izjavil:

Imam problem z zatikanjem ko probam obračat ključ, očitno je mehanizem za odpiranje treba podmazati, v servisu so rekli 80€ za podmazat, je kdo to naredil sam ali treba vrata sneti odpreti in je to prevelik zalogaj za laika?


Kot se spomnim iz izkušenj pri Valu, imaš 5 letno "garancijo" znotraj katere je podmazovanje in fine-tunanje vrat vključeno. Morda se ti splača pozanimat, če so vrata še relativno nova.

fantasycamp ::

sandmat je izjavil:

fantasycamp je izjavil:

Imam problem z zatikanjem ko probam obračat ključ, očitno je mehanizem za odpiranje treba podmazati, v servisu so rekli 80€ za podmazat, je kdo to naredil sam ali treba vrata sneti odpreti in je to prevelik zalogaj za laika?


Kot se spomnim iz izkušenj pri Valu, imaš 5 letno "garancijo" znotraj katere je podmazovanje in fine-tunanje vrat vključeno. Morda se ti splača pozanimat, če so vrata še relativno nova.


so že izven garancije

crniangeo je izjavil:

kaj pa drug ključ? dela ok , al je pri vseh kjučih enako ? :)


ja je isto...

Zgodovina sprememb…

stapler rump ::

Pihni noter z wd-jem direkt v ključavnico ali pa kakšnim oljem, ki se tudi prodajo v spreju in ima nastavek kot slamico.


To kar praviš pomaga, če se zatika ključ pri tem, ko ga potiskaš v ključavnico. V takem primeru se običajno zatikajo pini, ki drsijo po ključu in se jih da namazati s pršilom skozi luknjo za ključ.

Fantasycamp pravi, da se mu zatika pri tem, ko obrača ključ. To se sliši, kot da je problem v mehanizmu, ki premika zapahe. V tem primeru nalivanje olja skozi ključavnico ne bo nič pomagalo.

crniangeo ::

jaz bi raje zamenjal ključavnico :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

ProGo ::

WD70 je prepovedan. mislim da moraš podmazati s silikonskim oljem.

fantasycamp ::

ok sem že poklical mojstra, ne bom kar nekaj šprical v ključavnico, hvala vsem za odgovore...

fosil ::

Mojstra za podmazat? :P
Lahko se zatika tam kjer je ključavnica vstavljena v vrata.
To bi lahko rešil tako, da bi vzel ven ključavnico in tam namazal.
Tako je!

Magic1 ::

Bo pač fajn človeka podmazal, če noče sam ugotovit kje je problem. Možnosti sta dve, ali bo quickfix in bo podmazal z 80€, ali pa bo ugotovil kakšen zvit del nekje in bo plačal kakšn stotak do dva.
Magic

pirlo ::

Ko zaklepaš vrata se več osi ali kako bi poimenoval to zapelje ven da zaklene. Tri ob strani ter ena zgoraj in spodaj. Poglej, če gredo vse lepo ven in not. Pri meni se je na zgornji zlomila plastika, ki je služila kot vodilo in posledično se je zgornja os zadevala v vrata not, namesto da bi prišla ven.

fantasycamp ::

Magic1 je izjavil:

Bo pač fajn človeka podmazal, če noče sam ugotovit kje je problem. Možnosti sta dve, ali bo quickfix in bo podmazal z 80€, ali pa bo ugotovil kakšen zvit del nekje in bo plačal kakšn stotak do dva.


Torej bi blo samo to dovolj?


SaXsIm ::

Z WDjem sigurno ne podmazovat. Če bo slučajno pomagalo, bo precej kratkotrajno. Takšne zadeve se podmazuje z mastjo. Same ključavnice konkretno z grafitno.
SaXsIm

fantasycamp ::

SaXsIm je izjavil:

Z WDjem sigurno ne podmazovat. Če bo slučajno pomagalo, bo precej kratkotrajno. Takšne zadeve se podmazuje z mastjo. Same ključavnice konkretno z grafitno.


torej za vrata http://www.merkur.si/gradnja/barve-in-p...

kje pa kupit grafitnega?

Magic1 ::

Prvo probi ugotovit kje pride do problema, vzemi ven ključalnico in probi ločeno.
Magic

Aston_11 ::

stapler rump je izjavil:

Pihni noter z wd-jem direkt v ključavnico ali pa kakšnim oljem, ki se tudi prodajo v spreju in ima nastavek kot slamico.


To kar praviš pomaga, če se zatika ključ pri tem, ko ga potiskaš v ključavnico. V takem primeru se običajno zatikajo pini, ki drsijo po ključu in se jih da namazati s pršilom skozi luknjo za ključ.

Fantasycamp pravi, da se mu zatika pri tem, ko obrača ključ. To se sliši, kot da je problem v mehanizmu, ki premika zapahe. V tem primeru nalivanje olja skozi ključavnico ne bo nič pomagalo.

Seveda pomaga, saj olje pride po štiftih do oboda.

fantasycamp ::

Magic1 je izjavil:

Prvo probi ugotovit kje pride do problema, vzemi ven ključalnico in probi ločeno.


vem da ni ključavnica ker par obratov naredi normalno potem pa začne zelo težko!

Aston_11 ::

fantasycamp je izjavil:

Magic1 je izjavil:

Prvo probi ugotovit kje pride do problema, vzemi ven ključalnico in probi ločeno.


vem da ni ključavnica ker par obratov naredi normalno potem pa začne zelo težko!
Da ti ne napenja vodila, ki oklepajo na drugih točkah? Isto tudi ko imaš vrata odprta ali samo ko so zaprta? Ne to ne more biti, ker je ločeno. Kako pa narediš par obratov, ponavadi je 1 obrat?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

fantasycamp ::

Aston_11 je izjavil:

fantasycamp je izjavil:

Magic1 je izjavil:

Prvo probi ugotovit kje pride do problema, vzemi ven ključalnico in probi ločeno.


vem da ni ključavnica ker par obratov naredi normalno potem pa začne zelo težko!
Da ti ne napenja vodila, ki oklepajo na drugih točkah? Isto tudi ko imaš vrata odprta ali samo ko so zaprta? Ne to ne more biti, ker je ločeno. Kako pa narediš par obratov, ponavadi je 1 obrat?


moja se 6x do konca zaklenejo!

Aston_11 ::

fantasycamp je izjavil:

Aston_11 je izjavil:

fantasycamp je izjavil:

Magic1 je izjavil:

Prvo probi ugotovit kje pride do problema, vzemi ven ključalnico in probi ločeno.


vem da ni ključavnica ker par obratov naredi normalno potem pa začne zelo težko!
Da ti ne napenja vodila, ki oklepajo na drugih točkah? Isto tudi ko imaš vrata odprta ali samo ko so zaprta? Ne to ne more biti, ker je ločeno. Kako pa narediš par obratov, ponavadi je 1 obrat?


moja se 6x do konca zaklenejo!
No pa daj 2x, saj je zadost;) Zatikajoča vodila?

fantasycamp ::

Aston_11 je izjavil:

fantasycamp je izjavil:

Aston_11 je izjavil:

fantasycamp je izjavil:

Magic1 je izjavil:

Prvo probi ugotovit kje pride do problema, vzemi ven ključalnico in probi ločeno.


vem da ni ključavnica ker par obratov naredi normalno potem pa začne zelo težko!
Da ti ne napenja vodila, ki oklepajo na drugih točkah? Isto tudi ko imaš vrata odprta ali samo ko so zaprta? Ne to ne more biti, ker je ločeno. Kako pa narediš par obratov, ponavadi je 1 obrat?


moja se 6x do konca zaklenejo!
No pa daj 2x, saj je zadost;) Zatikajoča vodila?



pomoje da!

Aston_11 ::

Namaži! Imaš luknjice, olje not, pa migat gori doli!

Mehmed ::

Pisi prodajalcu za navodila za vrata, ce niso bila ze zraven.
Ce bo pa ze mojster delal glej pa se uci zraven za drugic.

stara mama ::

80€ za podmazat?
No, vsekakor niso nič podmazali, ko so te na suho *********.
Kam smo prišli, ko ljudje plačujejo 80€ za podmazovanje vrat, vlomilec pa razbije okno.

SaXsIm ::

Zakaj se z WDjem ne maže? WD je super mazivo, ko rabiš odvit rjast vijak ali kaj podobnega. Pri zadevah, ki so v dnevni uporabi pa ni ok, ker odteče in izgubi mazalne lastnosti. Mast naneseš in ostane tam. @stara mama - če je treba cela vrata razdret, da namažeš mehanizem v njih, 80 EUR ni ne vem kak strošek. Seveda ne govorimo o podmazovanju tečajev :)
SaXsIm

Arctander ::

Zna biti teh 80€ kar realna cena za tak poseg. Ko sem se zanimal za menjavo vložka ključavnice na varnostnih vratih, je bila najnižja ponudba 155€ + cena vložka. Baje je veliko dela, ker da je treba razdreti vrata.

mat xxl ::

ProGo je izjavil:

WD70 je prepovedan. mislim da moraš podmazati s silikonskim oljem.


Točno tako, stran z WD, ker čez 2 leti jih sploh več ne odpreš...najbolje silikon olje v spraju !

Bistvo pa je kak ključ imaš, če je to SEF ključ pokliči dobavitelja, da ti čim prej predela na klasični cilinder vložek, ker sem bil osebno zraven, ko mi je stručko v 5 minutah brez lomljenja odprl taka vrata z mini kamero je pogledal, kako mora biti in sestavil ključ ..., tako, da stran od ključavnic z sef ključi, še lepši posel je pa povedal je, ko ti nebodigatreba pur pen spusti čez luknjo v protivlomna, ni druge kot skoraj vse razbiti ali od znotraj oblogo dol.....

Ti mehanizmi na sef ključ so znani da hitro zaštekujejo .....

strup121 ::

OFF
Nisem še slišal da bi kdo h komu vlomil na tak način. Zanimivo mi je pa tudi to da topilo za purpeno ne reši problema s purpeno v ključavnici. No vsak dan se nekaj novega naučiš. /OFF

OP
jst sm imel isti problem in sicer se mi je "zatič" (stvar ki zatakne vrata da se ne odprejo - uno ko leze ven in not ko obračaš ključ) zatikal v plastično vodilo v odprtini za "zatič". Popravil sem tako da sem kak milimeter te plastike zbrusil s pilico za nohte in zdej zadeva spet dela BP.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: strup121 ()

donvito ::

fantasycamp je izjavil:

Imam problem z zatikanjem ko probam obračat ključ, očitno je mehanizem za odpiranje treba podmazati, v servisu so rekli 80€ za podmazat, je kdo to naredil sam ali treba vrata sneti odpreti in je to prevelik zalogaj za laika?

Prijatelj je imel isti problem, je kupil mast(sprej) pri mojstru za izdelavo ključev, našprical in sedaj odklepa BP.
Ga bom poklical, kako se imenuje sprej in napisal v temo.
Je pa kupil sprej v poslovalnici Krila:

http://www.krila-kljuci.si/index.php?s=...

Likalnik ::

Rabim pomoc....nastimal sem prstni odtis za vhodna vrata...na zunanji strani nimam kljuke za odpirati kar pomeni, ce grem na vrt brez kljucev sem pecenka;) uglavnem...prstni odtis deluje...tezava je pri zaticu v vratih...vrat ne morem odpreti, ceprav prstni odtis sprosti zatic...ker ga lahko v tistem.casu rocno not in ven pomikam (tistih par sekund dokler uatic nazaj ne skoci)...zakaj se vrata ne odprejo? Kje bi lahko bila tezava...zatic pravilno deluje in se premika....vrata pa ko jih vlecem se ne odpro.

krneki0001 ::

Jaz imam NFC, pa se zatič premakne sam, ko pridem s telefonom zraven ključavnice. Mora biti pa pod napetostjo, ker to premika elektromotorček.
Imaš pravilno vse priklopljeno na elektomotor?
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Likalnik ::

Priklopljeno je prav...ker odmikač deluje in se premika...samo vrata se ne odprejo....ali jih premalo povlečem...na ta način je narejeno...ključavnica z odmikačem

https://www.z-home.si/varnost/el.kljuca...

krneki0001 ::

Si probal močneje porinit?
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Baja ::

mogoče bo tole rešlo problem?

vrata pa ko jih vlecemse ne odpro


Si probal močneje porinit?

mat xxl ::

Likalnik je izjavil:

Priklopljeno je prav...ker odmikač deluje in se premika...samo vrata se ne odprejo....ali jih premalo povlečem...na ta način je narejeno...ključavnica z odmikačem

https://www.z-home.si/varnost/el.kljuca...



Malo popili jeziček in bo.....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pomoč pri zamrznjenih vratih avta

Oddelek: Na cesti
314863 (3496) Stari maček
»

Nadgradnja onemogočila pametne ključavnice (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
6014892 (11042) Nublet
»

Profesionalno odklepanje/vlamljanje vrat

Oddelek: Loža
166225 (4570) salcadoo
»

Ključ zlomljen..

Oddelek: Loža
245793 (4579) andreasjecar
»

Zaklenjen pasat (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5716896 (14310) Malajlo

Več podobnih tem