» »

sestava mobilnega telefona po delih

sestava mobilnega telefona po delih

N0t0ri0us ::

pozdravljeni

danes sem prišel na idejo... glede na to da celoten telefon za cca 600€ stane max 300€ po delih, da bi sam nabavil vse dele za telefon preko ebaya oz amazona in ga potem sam sestavil doma.. bi tak telefon normalno funkcioniral ? oz kako bi bilo glede imei številke in podobnega sranja ?.. kako bi ga sploh zbudil glede na to da bi bi štaratal popolnoma iz nule.. je kdo že kaj razmišljal o tem ? :)

dottor ::

Kolkr sem zdej razumu bi ti rad preko ebaya naroču "matično ploščo", procesor, priljučke, ohišje, ekran, baterijo.. in to doma lepo polotal skupaj in spravu v ohišje. Good luck with this ;)
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

imagodei ::

Ni treba nič lotat, večinoma je vse modularno narejeno, vse se da razstavit oz. sestavit. Omejitev, ki je ne bi bilo treba posebej izpostavljat je ta, da imaš vse dele za isti model telefona.

Nisem tega še počel, je pa na youtube en kup videov, kjer menjajo posamezne komponente in zato mislim, da posebnega problema glede imei številke ne bi smelo bit.
- Hoc est qui sumus -

N0t0ri0us ::

ja nekako tako.. bolj informativno kot pa da bi se resno lotil tega :P no če bi bilo izvedljivo bi se nekega lepega dne mogoče celo lotil :P

sicer pa kot že rečeno ni treba nič lotat.. samo sestavil bi skupaj kot neke "lego kocke" :D

Zgodovina sprememb…

dottor ::

Se pravi bi ti nek določen telefon po kosih kupu in doma sestavu? Je izvedljivo.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

hojnikb ::

glede na to kaki zmazki so telefoni, ki so narejeni kot celota, nwm kako bi bilo, če bi sam nekaj čaral doma ;((
#brezpodpisa

N0t0ri0us ::

vem da je izvedljivo da bi ga sestavil.. vprašanje je če bi normalno funkcioniral kot telefon iz trgovine ?

@hojnikb

govorim recimo o telefonu note 3.. da bi nabavil dele in ga sestavil... prišlo bi me max 300EUR in bi dobil identičen telefon kot ga dobiš v trgovini :)

Zgodovina sprememb…

mmario82 ::

Mogoce je kaj takega zate klik

N0t0ri0us ::

to sem že videl.. :D vse je še pri ideji.. zanimajo me telefoni kot so htc, nokia, samsung itd.. :)

trnvpeti ::

kaj bi pa naredil z OS? ali bi sam napisal operacijski

hojnikb ::

pozabi na to. Raj si kup kakiga kitajca z primerljivimi specsi (recimo lenovo).
#brezpodpisa

N0t0ri0us ::

ne naložil original rom od telefona katerega sem kupil po delih..

hojnikb ::

sj bi kupil mamo plato, kjer bi bil rom že gor...
#brezpodpisa

trnvpeti ::

mogoce bo to naredila motorola

izberes maticno z dual core in 512M, kitekat
4G storage,moznost sd kartice
ekran 4.3 pa 1280x720
eno mocno baterijo

hojnikb ::

pa sj maš tulk različnih kombotov strojne opreme v telefonih, tak da nwm zakaj bi rabo custom zadevo..
#brezpodpisa

trnvpeti ::

ali je baterija slaba
ali je ekran slab
ali tisijo quada na slabo baterijo
ali....

nc optimirano, kr nametano

hojnikb ::

jah če pa raja hoče 16 jedernike na 4k resolucuji :))
#brezpodpisa

N0t0ri0us ::

ne rabim custum zadeve.. zanima me samo če bi bilo možno sestaviti identičen telefon za pol nižjo ceno kot jo imajo trgovci :D

hojnikb ::

kupiš rabljenga.
#brezpodpisa

BladE_ ::

N0t0ri0us je izjavil:

ne rabim custum zadeve.. zanima me samo če bi bilo možno sestaviti identičen telefon za pol nižjo ceno kot jo imajo trgovci :D


Ne... vsi deli bi te prišli še 1x več...
Akcija - Reakcija

N0t0ri0us ::

Zanesenjaki spletnega portala IHS iSuppli so ugotovili, da pri mobilniku Galaxy S4 največji strošek predstavlja zaslon Super AMOLED s 5-palčno (12,7-centimetrsko) diagonalo ločljivosti 1.920 x 1.080 točk, saj Samsung zanj odšteje preračunanih 57 evrov, kar predstavlja slabo tretjino vseh stroškov. Med dražjimi komponentami novinca najdemo še 8-jedrni procesor Exynos vrednosti preračunanih 23 evrov (procesor Qualcomm je 8 evrov cenejši), pomnilnik (21 evrov) in digitalni fotoaparat ločljivosti 13 milijonov točk (15 evrov).

skupaj 180€.. recimo če bi jaz vse skupaj dobil za 300€ bi se mi še vseeno izplačalo

vir: računalniške novice.. podobno je pri vseh "high priced" telefonih..

hojnikb ::

sam hec je, ker take cene so za miljonsko naklado, ne retail prodajo :)
also, stvari boš moral skup spravit (beri zalepit) in stvar nebo nikol taka, kot če bi bla nareta v fabriki v celoti.
#brezpodpisa

BladE_ ::

Sestavil bi ga že brez kakršnegakoli lepljenja, zadeva se normalno sestavi in sešraufa(plug&play) ampak cenovno ne prideš skozi... Poglej samo ceno za zaslon, rabiš pa še cel kup delov, ki so posamezno zelo dragi.

Opcija je, da kupiš razbito za nek pameten denar in popraviš, pa še to prideš slabo cenovno čez...
Akcija - Reakcija

Šimpanz ::

Notorius cene ki si jih navedel so za veleprodajo, če pa boš kupoval samo po en kos boš po moje prišel mnogo dražje skozi, kot če bi kupil v trgovini.
Če bi bilo tako lahko bi se že sigurno kdo drug tega posluževal (sestavljal telefone po 250 eur in jih prodajal pa 500 eur).

imagodei ::

No, seveda obstaja možnost, da kupiš poceni rabljen telefon z razbitim steklom na ebayu, potem pa kupiš še nadomestno steklo. Koliko se to splača in kakšna "kitajska jajca" boš dobil, pa ne vem, še nisem probal.
- Hoc est qui sumus -


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako zafrkniti tistega,ki ti je ukradel mobitel (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
8026409 (8322) nergac
»

kupec želi denar nazaj od prodanega telefona- what to do (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
519638 (7765) MadMen
»

Solar Charger - primarno za telefon

Oddelek: Pomoč in nasveti
71459 (1335) Magic1
»

Razbil sem iphone (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
8910135 (735) IPHONE4S
»

Galaxy S III bo imel štiri jedra v SoC (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
9634563 (29785) PrimozR

Več podobnih tem