» »

ozvočenje, pomoč

ozvočenje, pomoč

rakil ::

Zdravo!

Kupujem ozvočenje za ansambel in me zanima nekaj stvari. Zato ker sem še laik sem se odločil da vas vprašam za mnenje.
Zanima me če bi delovalo:

zvočniki HK audio premium pro 12 pasivni - uporabil bi 4 zvočnike

karakteristike:
Power-handling nominal (RMS) 400 W
Power-handling, peak 1200 W
Power-handling, program 800 W
Frequency response +/- 3 dB 68 Hz – 19 kHz
Frequency response -10 dB 60 Hz – 19 kHz
Nominal impedance 8 ohms
Sensitivity 1W 104 dB
Maximum SPL, @ 10% THD 128 dB
Connections 2x Speakon
LF Speaker 12"
HF Driver 1"
Horn characteristics 60° x 40° CD horn
HF protection (passive) Dyn. protective circuit
Crossover frequency 2 kHz,12 dB / oct.
Pole mount DuoTilt 3/7
Rigging points 3x M8
Handles 2, integrated
Enclosure MDF

in

HK audio premium pro 18 SUB aktiven - uporabil bi 2 suba

karakteristike:
Frequency response +/- 3 dB 48 Hz – Xover
Frequency response -10 dB 38 Hz – Xover
Maximum SPL, @ 10% THD 125 dB
Connections 2x XLR Kombi Line In balanced,2x XLR L/R Out Mid/High,2x XLR Through balanced
LF Speaker 1x18"
X-Over 75 Hz – 150 HZ, switchable
Subsonic filter 35 Hz
Peak limiter yes
RMS-Soundlimiter no
Amplifier 600 W Class D – 4 ohms
Pole mount M20 threaded base plate
Handles 2, integrated
Enclosure MDF

zvočnike bi povezal na končno stopnjo:

the t.amp TA1400 MK-X power amplifier -
2x700W/4Ohm, 2x 450W/8Ohm,
0.775V input sensitivity,
40V/µs slew rate,
350:1/1kHz/8Ohm damping thomann factor,
short circuit protection, limiter,
jack & XLR inputs,
Speakon & binding post outputs.


hvala, lp, ROk

Zvezdica27 ::

lp,

če hočeš dobro kupiti ali testiraj z bandom ali pa kupi kak zaključen komplet, recimo fenderjevi so presenetljivo dobri.

Predvsem pa: probaj, če se le da. Tle že na uč vidiš, da končna stopnja ne bo dosegala moči zvočnikov (to ni nujno slabo). Tkole preko neta...

Nisi povedal za koliko rabiš, za kaj (vaje, špil?), kaj špilate itd...

zz

Djuro ::

Moja izkušnja:

zadnjič smo mel na špilu en monitor od T-amp.
Škoda vsacga centa (kdo ga je kupu ne vem, ker je bil sposojen), ampak to je krš od krša. Hreščal, pokal, skratka samo za po dolini prevrnt. Če delajo tut ostale stvari tko kot tole (glede na to da je to zelo low budget firma od thomanna, če se ne motim), potem ne priporočam nič od njih.

Kar se boksov tiče, ne vem zakaj bi kompliciral z pasivnimi zadevami? Vse aktivno pa je, če ne drucga je vse skupaj hitreje postavljeno.
Sicer pa je znamka odvisna predvsem od:
- kvalitete tvojih ušes (kaj ti je pravzaprav všeč)
- glasbe, ki jo boste igrali (ni vsak box za vsako zvrst).

Sam imam recimo 2x fbt promaxx 12a (po 900W na komad)
in 1xsub fbt promax 15sa (1,2 kW)

Kupil predvsem zaradi nizke teže, pa zvok mi je bil price/performance všeč. S tem ozvočenjem ozvočujem tako komercialo kot rock (po kakšnem klubu).

Če ni dinar, potem raje kaj rabljenega, kot nove kitajce. Letos sem enkrat ozvočeval zunaj in sem si dodatno od frenda sposodil behringer 18 colski basovec, ki naj bi mojega fbt-jčka šišal po moči kar nekaj.
Hmmm, na tričetrt jakosti je pri bas bobnu skos clipp-al in rahlo distorziral, za dvojno težo. No, če sem pošten, tudi za pol cene.

Berem pa (še nisem šel poslušat), da je precej dobra in tudi finančno ugodna, ZLX edicija od electrovoice-a (www.electrovoice.si). Za narodnjake po moje poleg dynacorda (sem tudi mel svoje čas in mi je malce žal, da sem moral prodati) definitivno ena boljših firm.

No, tolk, mojih 5 centov.

rakil ::

Igramo narodno zabavno glasbo (trio + 4glasno petje), delamo tudi nekaj na zabavni... Smo probavali s tako opremo: zvok nam je ušeč, po mojem mnenju dajo dokaj naraven zvok, problem je bi ta da smo igral na takem kraju, kjer ni bilo možnosti da bi jih fejst privil, da bi videl kako se obnaša ojačevalec ko je na polno izkoriščen...

Zenkrat rabimo za ozvočit kakšno dvorano, pa kaj manjšega na prostem, ker smo bolj na začetku poti :D

Zvezdica27 ::

lp,

če imate toliko vokalov, je kvaliteta nujna, kajti če ne znajo basi vse uničiti oz. enostavno se bojo frekvence tolkle (kvaliteta mešalke!)...

glde cheap no-name zadev je takole: ali točno veš kaj in zakaj kupuješ ali pa ti bo čez 1 leto žal (je razlog zakaj so poceni). Ni to kitarski fršteker, pa še tam ni vseeno (pa je najbolj simple zadeva pod soncem). Tle pa bi ti rad ozvočenje za 4 do 7 vokalov in 3 inštrumente... lep zaplet, verjemi.

lej, jaz i tkole povem: če mešalke še nimate, si pojdi nekam sposoditi kak fenderjev komplet, uno malo zadevo na dveh stojalih z integrirano mešalko, presenečen boš. Pa sposodi si tvojo opcijo nekje. Boš slišal razliko po moje (pa malo glej SLO pop skupine, na kaj igrajo, pa je zvok fantastičen).

Brez probe kupovati je pogreb. Izogibajte se mojstrom, ki sami delajo, razen če res zna.

Govorim iz 10 letnih izkušenj... a svetovati je težko, ker je toliko robe na trgu, da boli... raje kupi kaj rabljenega da prej probaš kot pa novo plastiko...

zz

Goran's Blog ::

kakšen je pa budget?
Mogoče bi za začetek recimo 2x yamaha srm400 in en sub yamaha srm800 in še eno mešalno mizo. Potem če vam ne bo dovolj pa naprej, kakšen HK atkivno ozovčenje oziroma boljo serijo od yamahe srm.

Zgodovina sprememb…

rakil ::

Ozvočeval bi največ 4 volkale + 3 inštrumente. Mešalno mizo imam in sicer Behringer xenyx 2442FX, in po dveh letih aktivne uporabe dela use normalno (tok,tok). Tako da rabim nabavit satelite, sube in pa pripadajočo opremo (kabli, stojala), za katere sem namenil tam do 2700 €... Igrali smo že tudi z 4x HK premium pro 12 (pasivni) v kombinaciji z subi DND (dynamic audio device) 18 (aktivni), zvok mi je lep, edino kar je pri teh subih problem je da so dokaj težki (60 kg), proti HK (40 kg), zato sem se v prejšnjih komentarjih nagibal bolj na HK...

Goran's Blog ::

Jaz ti priporočam:
http://www.thomann.de/de/yamaha_msr_pow...
Če sti pa res dopade hk zvok pa:
http://www.thomann.de/de/hk_audio_premi...

Drgači lahko tudi po LD-ju pogledaš mogoče JBL-u sicer mene mi ni ušeč.

mb289 ::

Zdravo!

Kupujem ozvočenje za ansambel, trije vokali, harmonka, kitara, bas/bariton, klarinet. Igramo tudi zabavne v živo tko da še bobni zraven. Malo sem brskal po raznih forumih kjer sem našel tri ponudbe, in me zanima katera se vam zdi primernejša, igramo večinoma noter nekaj malega zunaj.

Zanimajo me razlike med temi kompleti, če ima kdo kakšne izkušnje? :)

http://www.thomann.de/de/hk_audio_premi ... 12a18a.htm
http://www.thomann.de/de/hk_audio_premi...
http://www.hkaudio.si/lucas_impact.html

znamovsi ::

Kaj pravite na tole?
http://www.bolha.com/glasbila-glasbena-...
Bi bilo dobro za kakšne veselice?
So zvočniki dovolj močni?
Ne spoznam se prav preveč zato vas sprašujem

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: znamovsi ()

SaXsIm ::

Edina dobra stvar tega kompleta je miza. Pa še ta ima najbrž preveč kanalov zate (razen če ste kvintet), in ti bo njena velikost precej narobe hodila. Drugače pa gre za bolj cheap robo. Za kakšne zaprte prostore z do 100 ljudmi bi mogoče še šlo, če prav je 4 x 200 W precej malo za fronto.
SaXsIm

znamovsi ::

Okej
koliko pa bi moglo biti vsaj za kvintet in pa da bi igrali po veselicah?

znamovsi ::

Kaj pa če se kupi in naknadno menja
Kaj priporočaš da se zamenja?

SaXsIm ::

Napisal sem, da je ta miza dobra za kvintet. Ker ima dovolj kanalov. Pa tudi drugače, mackie dela dobre stvari.

Ne vem, od zvočnikov bi menjal popolnoma vse. Meni ni Omron všeč, ker je kr ena firma, ki se za nameček prodaja v Conradu. Tako da lahko zagotovo veš da je overpriced krš. Karkoli od katerekoli profi PA firme bi bilo boljše. Seveda pa lahko, da so zadeve čisto ok - najbolje bo, da greš preizkusiti. Osebno pa ne bi pričakoval preveč.
SaXsIm

znamovsi ::

Zankrat smo bolj začetniški kvintet
verjetno bomo nabavili kasneje pa zamenjali zvočnike in dokupili 1 monitor
kaj pravič na 2x500W zvočnik da bi se kasneje dokupila?

2x500w ter pa 3x300w monitorji?

?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: znamovsi ()

znamovsi ::

Kaj pa miforoni?
Kupu sem to mizo od sošolca in zej mam
https://www.lastra.si/malo-membranski-m...
ali
http://www.muziker.si/shure-pga81-xlr?u...

gre za mikrofon ki bi ga uporabljal za harmoniko (vsak član si kupi svoj mikrofon)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

JBL zvočniki z Yamaha Receiverjev, pomoč!

Oddelek: Zvok in slika
121263 (814) Scorpy84
»

Oprema za snemanje vokala

Oddelek: Zvok in slika
341872 (1316) AtaStrudl
»

Aktivni zvocniki (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
547149 (5776) Zvezdica27
»

Test Creative X-Fi

Oddelek: Novice / Zvočne kartice
355422 (3438) Gregor P
»

ojacevalc

Oddelek: Zvok in slika
161816 (1554) KamikazA

Več podobnih tem