» »

ojacevalc

ojacevalc

Air_Borne ::

no, ker se ne spoznam na ojacevalce pa te scene bi sam prasov kok kvalitetn je en ojacevalc. dobu bi ga lahko 4 free, vprasanje je le ce se mi ga splaca vzet.
str je okol 15 let (ne vem tocn - mogoc se clo vec)...
Da mal nastejem specifikacije:
SHARP OPTONICA
Power source: a.c. 110/220/240V, 50/60 Hz
Power consumption: 380 W W-according to BS415 (blage kva je to)
MAIN AMPLIFIER:
Continuous power output (at 1kHz):
2x45 W/4ohms, both channels driven, 0,15% distortion,
2x40W/8ohms, both channels driven, 0,2% distortion;
Continuous power output (20 Hz~20 kHz):
2x38W/4ohms, both ch. driven, 0,15%dist.,
2x32W/8ohms, both ch. driven, 0,2%dist.;
Intermodulation distortion: 0,05% at 20W
Damping factor: more than 40 (at 1kHz, 8 ohms)
Power bandwith: 20 Hz ~ 40 kHz
Frequency response: 10 Hz ~ 60 kHz (+1dB -3dB)

PRE-AMPLIFIER:
tle bom rabu sam AUX tko da za to je: 150mV/50k ohms (imput sensitivity and imput impendance)... za tuner je isto, phono ma pa 2.5 mV/50k ohms

Phone overload: 230mV (RMS, 1kHz, 0,1%THD)
RIIA curve deviation: +-0,4 dB
Frequency response: 15 Hz ~ 60 kHz +1dB -3dB (for TAPE and AUX)
Tone control:
Bass +-9dB at 100 Hz
Treble: +-9dB at 100 Hz

To je skori vse... ce je poterebn lohk napisem se kera vezja (circuits) ma sam pomoje to ni vazn?
Ojacevalc rabm predvsm za poslusanje muske na kompu (MPC-jev)....
zdej pa prosm za ksn komentar... vem da je ojacevalc str, sam pomoje ni za v staro saro...

lp :P

asPeteR ::

Praviš, da ga dobiš zastonj?

Vzemi ga.

Drugače ga dej men.

:)

birdy ::

OK za zacetek:
Stari avdio ojacevalniki so bolj kvalitetni od novih...tako da bo jasno...
hmmm...pravis da mas tole kisto moznost dobt...hmmm...dej ce je ne vzames ti jo jest kupm...oz zamenjam za neki novejsega(v kolikor mas rad nove stvari)

drugace bi pa tole moral tehtat tm...cca 10kg odvisen od skatle kaka je...najbrz tehta vec...

tko ti recem to je klasika to je zakon to je....

pa se dejstvo da ob zmerni uporabi(beri:nabijas do nezavesti-sam da ga tud hladis) je to neunicljivo...

drugace bos pa za tole posast potreboval tm...100W+ zvocnike pa to jest govorim o 100W 'ta pravih' ne tist ko ti neki prodajajo jajca..ali 200W+glasbene moci(ce ti je tako merjenje bolj po srci)

tako ti recem naj te ne zavedejo nizke stevilke(v sobi mam 2x10W sistem pa suva da ga nkol ne dam do konca.....posedujem pa tudi 2x 300W sistem s katerim lahko ozvocim igrisce za mali fuzbal brez problema...tako da ni vse v velikih cifrah....)


dej ti povej kok je stvar tezka(skor ziher ma vec koker 10kg)

pa dej povej ce ma elektronke not(to so tko k ene zarnce...pa tko brlijo pa fula vroce so)

pa se to iz cesa je ohisje...

lp
birdy

Air_Borne ::

no, nima vec k 10 kil... ma jih pa 7,8...
nevem zdj o kerih luckah govoris.. sam lohk ti povem se neki kr prej nism napisu...
Semiconductors:
2-IC (integrated circuit)
24-Transistor
2-FET
17-Diode

Pre-Amp.:
Circuit: Direct coupled equalizer circuit, 'NF' type of control

Glede ohisja pa nevem ... pomoje da je tak kompaktn tenk les...

Zgodovina sprememb…

Jinxy ::

heh, birdy a misliš, da 15 let nazaj navadni tranzistorji še niso obstajal? Elektronke boš najdu samo v res starih zadevah (20,25let+) oz. v ZELO dragih novejših zadevah.

Glede samega ojačevalca je pa tko, zadeva je zgleda kr kvalitetana, če je zastonj ne vem, kaj še čakaš. Glede zvočnikov se pa ne bi strinjal s tistim 100W+. V podatkih za zvočnike je običajno omenjeno, koliko W RMS-a lahko na njih speljemo, to je pa po definiciji continuous output pri 1kHz in 1% THD. Tle imaš podatke za 0.2%, tko da po mojem da tale zadeva od sebe nekje 60-80W RMS-a.

Air_Borne ::

A pol bi lahko rekl da se zadevica lahko kosa z danasnjimi ojacevalci (vsaj po kvaliteti)? Glih ne vem kva je ta RMS pa te scene, tko da bi prosu ce kdo razlozi.
Aja, pa zmotu sm se k sm reku da je kompaktn les... je kovinsko :8) , nevem pa kera kovina....

Hvala, lp

birdy ::

ej vedel sem da 99,9% nima elektronk sam ce bi jih mel bi jest to hotu na vsak nacin kupt:)))))

gremo na stvar...
RMS to je merjenje dejanske moci ki jo ojacevalec da od sebe(in je vedno manj koker je glasbene...) pac zate ni vazn kaj to pomeni samo ti gledas to vrednost...pri cenejsih audio sistemih j ponavadi v majhnem tisku(ker je tako mahna)

glede tega...
pises da ima 2xIC
IC to je pac integrirano vezje koker si sam napisal..najbrz je kak STKxxxx(xxxx=pac cifre;recimo 0080)

dej napisi ker cip mas noter pa kere tranzistorje...(za mojo radovednost...:))

ce te ze ravno zanima pr audio stvareh napredek niti ni sel naprej...moji 15let+ stari FBT-ji(2x300Wrms) so bolj kvalitetni koker marsikateri novi zvocniki...stara tehnologija sploh ni slaba(kartonske membrane so zakon...)
tako da naj te ne bo sram koker je star in se zmeri se ponujam da ga kupm oz zamenjam za kej novejsega(ce te letnica moti)
jest ti se enkrat pravim da kupi ene solidne zvocike in vzam zadevo...
lp
birdy

Air_Borne ::

birdy, mogu te bom razocarat (ce sploh bos) ampak tega ojacevalca nimam namena prodajat.

glede cipov pa tranzistorjev pa to... res nimam namena odpirat tega ojacevalca, pa se nimam ga pr seb, tko da sorry... sicer pa sploh ne vem kva so to (antitalent za elektriko in podobno) :P . Uglavnm... ce bo pomagal kj ce odprem ojacvalc pol bi, sam res ne bi drkov vanj, k se mjbi lohk zjebe :).

hvala vm za odgovore8-)

Zgodovina sprememb…

birdy ::

ni pene k najbrz bi ti jest ponudu tko nizko ceno da se ti neb splacal prodajat...(mam tega sranja dost doma..samo tvoji napisi so mi dajali upanje da mas neki hudega...bi pac zamenju neki k mam doma s tem...:))

pa saj ni vazn...

jah cestitke...
da razmislas tko da ce neznas ne bos odpiral..
ti mi je kot serviserju zelo vsec:)

drugace pa mas da vzames stvar k je ql...
samo glej da nabavis ene gut zvocnike...
pa kretnico tud!

ce pa hoces malo cnej pa 'samo' dva zvocnika po skrinji pol pa rec pa ti povem foro kak se nardi da vse vrei dela...tko k mora....
lp
birdy

Air_Borne ::

fora je ta da vrjetn ne bom dobu ojacevalca do tacajt dokler se ne urihta moja soba (ene pol leta)....
zdj mam premejhno sobo da bi lohk sploh kj nabijov, tko da bom u ene pol leta mal postimov to:)...
kva so kretnce?
aja... pa kere zvocnike priporocas za rock (predvsem to)? k bom mu na kompu musko (MPC - podobn je MP3ju sam da je ful bol kvaliteta) in bom frsterkr povezov z zvocno kartico.... tko da bom tud pr tem rabu mal pomoci (kje bi se dal ksn kvalitetn kabl dobit)...
No pa nj bo dost...

lp, air

Sulc' ::

če misliš oreng nažigat, pol nabav neki s trdo membrano(rob-vpetje med membrano in košarico). sploh pa to prav pride za kako žurko. bas dej (če bo trd) 30 cm/12 inch, pa ene dobre srednje in visoke. itak pa, če boš iz mp-3 jev rolal, ni treba bit tolk 'picajzlast'. tam je komad že tolk oskubljen(128/s), da se ti kakšni specialni kabli ne bojo poznal. ne pretiravaj. pomoč na 041875249:\

Air_Borne ::

hmm... nimam namena nazigat, k bom mu 17 m2 sobco. bl vazna mi je kvaliteta. in ne, ne bom mu mp3jov ampak MPC (cca. 220 kbps na komad). Hm... a tista cifra je tvoja a od ksnga druzga?

birdy ::

tako ti recem glede kablov...
rac-ojacevalec(kooksijalen kabel-nc extra)
ojacevalec-zvocniki(silikonski zvocniski kabel-enega od ta cnejsih silikonskih uzam)

zvocnike uzam vsekakor trdo vpete tko ko so ze povedal

ce bos skrinje sam delov nikakor ne sparat pr velikosti skrinje za bass(jest mam 100 l za 10W woferja)

hmmm..
srednjetonci..
hmm...odvisen kak sistem bos mel niti ni nujn da jih mas..
visokotonci-priporocam PIEZO visokotonce(en je cca 5Ksit)

odvisno je a bos ti to mel za zure al za home cinema itd....pa kaka je tvoja bodoca soba uitd..
veliko je tega

ce nucas pomoc mas moj email
_birdy@email.si
lp
birdy

birdy ::

tole sem pozabu
kretnica je 'naprava' ki ti loci zvok na vec frekvenc
recimo signal pride not in se razdeli na visoke/srednje/nizke al karkoli ze in potem gre signal bass na bass zvocnik srednji na srednji.........

zvok neznansko lepsi

stvar se pa da narest veliko enostavneje in cnej(za take sisteme ala tvoj) da ce te bo zanimal enkrat ko bos realno kupoval/delal zvocnike me povprasi pa ti povem...sedaj je brezveze da se grem neko hudo teorijo ce v praksi ne ves/vidis kak stvar dela
lp
birdy

Air_Borne ::

ej thx birdy... bom uporabu tale tvoj email k bom kj nucov.... zgleda da se lohk kr zanesem nate 8-).
ja no... a se mi splaca zdjle kupvt zvocnike al je vseen ce jih nabavm cez par mescov ( govorim glede $ )

lp, air

Air_Borne ::

aja, pa se neki... ojacevalc ma zihr vec kot 17 let, ker je starejsi od mene. Skor zagotov lohk recem da ma 20+ let8-O

KamikazA ::

Mene pa zanima, ce ima kdo načrt, za kaksen kvaliteten ojacevalnik. Sem mel en načt, za eno eksta kvalitetno zadevo (slišano na lastna ušesa), pa sem ga založil.
Jej, pij in kavsaj,
za večnost se ne ravsaj! F.P.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AV receiver - ideo.si

Oddelek: Kaj kupiti
406166 (2251) krepki
»

JBL zvočniki z Yamaha Receiverjev, pomoč!

Oddelek: Zvok in slika
121294 (845) Scorpy84
»

ozvočenje, pomoč

Oddelek: Zvok in slika
152680 (1713) znamovsi
»

Hišni kino - do 300€

Oddelek: Zvok in slika
338061 (7578) kozmy
»

Rabim razlago nekaterih pojmov.

Oddelek: Zvok in slika
142056 (1626) pure00

Več podobnih tem