» »

Končana doba plazemskih televizij

Končana doba plazemskih televizij

The Verge - Dolgoletna bitka med proizvajalci LCD in plazemskih televizorskih zaslonov je očitno končana.

Plazemske televizije so nekoč bile zlati standard velikih ploskih zaslonov z visoko ločljivostjo, zelo visokim kontrastnim razmerjem, hitrimi dostopnimi časi in dobrimi vidnimi koti. Čeprav je po mnenju marsikoga kvaliteta slike še vedno nekoliko boljša, je v zadnjih letih prišlo do poplave cenovno ugodnih LCD zaslonov, ki jim plazme niso mogle konkurirati; proizvajalci plazem so se morali preživljati zgolj s prodajo v višjih cenovnih razredih.

Da so plazmi šteta leta je bilo sicer jasno že leta 2006, ko je iz tega trga izstopil Sony, leta 2010 pa mu je sledil še Pioneer, ki si je s trg vrhunskih plazem delil s Panasonicom. Slednji je prevzel še nekaj Pioneerjevih patentov in tako ostal praktično edini omembe vreden proizvajalec plazemskih televizorjev.

Čeprav se je o izstopu Panasonica šušljalo že nekaj tednov, je Panasonic govorice v četrtkovi izjavi za javnost tudi potrdil. Kljub superiornosti slike, ki jo prikazujejo plazemski zasloni, so vsled vedno večje konkurence z LCD in težke finančne situacije od leta 2008 in posledično manjšega povpraševanja, bili primorani sprejeti težko odločitev za zaustavitev proizvodnje, pravijo. Sedaj deluje le še ena od šestih tovarn, kjer so takšne zaslone proizvajali, tudi ta pa bo svoja vrata zaprla že čez mesec dni. Prodaja plazemskih televizij bo potekala do konca marca 2014.

Nekaj proizvajalcev, kot sta na primer Samsung in LG, ima v svoji ponudbi sicer še nekaj plazem, vendar je tudi zanje pričakovati, da novih modelov ne bodo več razvijali, saj so v tem segmentu vztrajali bolj kot ne izključno zaradi konkurence Panasonicu.

167 komentarjev

«
1
2 3 4

LitralSM ::

Superiorne zaslone so skenslal, ke jih je preplavila kup inferiornih, a cenejših?
Se mi dozdeva, da bo čez par let plazma spet popularna tržna niša.

MrStein ::

LitralSM je izjavil:

Superiorne zaslone so skenslal, ke jih je preplavila kup inferiornih, a cenejših?

Dobrodošel na trgu!
Marsikaj superiornega je šlo k vragu.

A vidiš kje nov PC z eSATA priklopom? SCSI?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

darkolord ::

LitralSM je izjavil:

Se mi dozdeva, da bo čez par let plazma spet popularna tržna niša.
To sicer dvomim, plazme so vseeno dražje tako za razvoj kot proizvodnjo. Visokoločljivostni LCDji postajajo cenovno vedno dostopnejši - 4K plazma bi pa bila že prehud zalogaj.

Glugy ::

Kaj pa LED pa OLED pa še kkšne tehnologije? Sej ni sam LCD edini k bi se v prihodnosti lahk prodajal. Me prov zanima kako je še kej z drugimi tehnologijami tv-jev. Mal mi je žal za plazmo sam kaj češ...tist je blo res predrago.

francek1 ::

LED je LCD z LED osvetlitvijo...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

RejZoR ::

Ne pa ni. To je samo navajanje trgovcev zavoljo glupega folka (neuradna izjava zastopnikov Philipsa pri nas), ki ni bil sposoben doumet razlike med CCFL osvetlitvijo in LED brez polurne razlage. In potem so bili LCD in LED televizorji, čeprav so dejansko vsi še vedno LCD-ji.

Ko bo TV dejansko LED bo vsak pixel sestavljen iz 4 subpixlov, torej bo vsaka pika sestavljena iz 4 miniaturnih LED diod, bele, rdeče, modre in zelene. Črna bo, ko so vse ugasnjene. In s tem se bo izriseval celotni spekter barv. Šele tukaj se bo lahko reklo da so to LED TV-ji, kar pa bo problem taistemu glupemu folku razlagat kje je razlika med starim LED TV-jem (ki to dejansko ni) in novim LED TV-jem (ki to je). Bo pa to superioren zaslon, ker ne bo nobenega edge bleedinga, nobenih problemov pri črnini itd, ker sploh ne bo potrebe po lokalnem dimmingu backlighta, ker bo že sam pixel imel lastno osvetlitev. Nekako podobno kot deluje AMOLED zaslon.

Kar pa se plazem tiče je še vedno zanimiva zaradi cene. Dobiš enormne diagonale za precej nižje cene od LCD-jev. Tud porabo imajo drastično znižano, bezele so zožali, edino kar še vedno nekako ostaja je teža in grozno reflektiven ekran. To sicer daje bolj žive barve ampak je nočna mora za gledat če ne moreš 100% zastret prostora, ko gledaš filme, ki se dogajajo ponoči. Za ta del mi je bolj všeč mat površina ekrana pri LCD-jih.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Nissan_GTR ::

je v zadnjih letih prišlo do poplave cenovno ugodnih LCD zaslonov, ki jim plazme niso mogle konkurirati;


če primerjamo velikost zaslona, ceno in kvaliteto, so LCD/LED telvizorji dražji od plazme, tako da ni razlog za propad plazme ta, da bi LCD zaradi nižjih cen izpodrinil plazmo.

Mene pri plazmah recimo moti to, da se v zrcalnem ekranu poleg filma vidi še cela soba.

A vidiš kje nov PC z eSATA priklopom?


pa kaj ti bo eSATA, če imaš USB 3.0

Seljak ::

Meni je na Led LCD-ju dosti lepša slika kot pa na katerikoli plazmi. Ko je tast kupil plazma TV jaz pa LCD ke na mojem lcd-ju lepša,ostrejša slika,pa je on za njegovo odštel dosti več €.

negot ::

Seljak je izjavil:

Meni je na Led LCD-ju dosti lepša slika kot pa na katerikoli plazmi. Ko je tast kupil plazma TV jaz pa LCD ke na mojem lcd-ju lepša,ostrejša slika,pa je on za njegovo odštel dosti več €.


Moder človek se odloča sam, neumen pa sledi javnemu
mnenju. ;)

smash ::

tako je..podnevi niti niso superiorni kot bolj za večerno gledanje, tako da ta superiornost je bolj tko tko

mtosev ::

hmm... nisem si mislil, da bodo plazme kmalu izumrle. zanimivo, da se samsungove plazme začnejo od 350e
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

hojnikb ::

Če bi kej mogl izumret, so to plazme z 1024x768 resolucijo.
#brezpodpisa

mtosev ::

ta 1024x768 plazme imajo lepšo sliko kot 1366 tn tvji
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

hojnikb ::

To ti rečeš.
Resolucijo imajo manjšo, povrh vsega pa nima niti kvadratnih pixlov.
#brezpodpisa

ST-777 ::

Plazma - Pros and Cons: http://www.modernhometheater.com/howto/...

"Believe it or not, plasma screen technology goes back to the ‘60s. It took advancements in chip design and miniaturization through the decades to make it commercially feasible."

Mene ne preseneča, da so LCD-ji zamenjali plazmo.

"Plasma sets are power hungry because of the high voltages necessary to activate the actual plasma elements. The picture quality degrades with time due to phosphor wear, much as a traditional CRT TV set does. Also, the glass face reflects light in the room, somewhat degrading the image, as compared to the other flat panel technology, LCD."

Janac ::

Glugy je izjavil:

Kaj pa LED pa OLED pa še kkšne tehnologije? Sej ni sam LCD edini k bi se v prihodnosti lahk prodajal. Me prov zanima kako je še kej z drugimi tehnologijami tv-jev. Mal mi je žal za plazmo sam kaj češ...tist je blo res predrago.


Predrago? 50" Plasma za 460EUR? Se sploh zavedaš kaj pišeš?

ST-777 je izjavil:

Plazma - Pros and Cons: http://www.modernhometheater.com/howto/...

"Believe it or not, plasma screen technology goes back to the ‘60s. It took advancements in chip design and miniaturization through the decades to make it commercially feasible."

Mene ne preseneča, da so LCD-ji zamenjali plazmo.

"Plasma sets are power hungry because of the high voltages necessary to activate the actual plasma elements. The picture quality degrades with time due to phosphor wear, much as a traditional CRT TV set does. Also, the glass face reflects light in the room, somewhat degrading the image, as compared to the other flat panel technology, LCD."


Novejše Plasme dosegajo porabo za 10w več od primerljivih LED LCD ali pa vsaj LCD. Neumnost.

Nissan_GTR je izjavil:

je v zadnjih letih prišlo do poplave cenovno ugodnih LCD zaslonov, ki jim plazme niso mogle konkurirati;


če primerjamo velikost zaslona, ceno in kvaliteto, so LCD/LED telvizorji dražji od plazme, tako da ni razlog za propad plazme ta, da bi LCD zaradi nižjih cen izpodrinil plazmo.

Mene pri plazmah recimo moti to, da se v zrcalnem ekranu poleg filma vidi še cela soba.

A vidiš kje nov PC z eSATA priklopom?


pa kaj ti bo eSATA, če imaš USB 3.0


Ko ti bo en froc zabrisal yostick v zaslon boš to razumel. Neumnost spet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

borut_p ::

Plasma je definitivno superiorna, se sploh ko si gledal kaj on panasonica. Pri meni je bila tezava segrevanje tv, ki mi je dnevno segrel za 2 stopinji ob nekajurnem gledanju. Tako sem potem nabavil lcd.

hojnikb ::

Ma kaj še noben tukaj ni videl IPS panela ??
#brezpodpisa

7982884e ::

Seljak je izjavil:

Meni je na Led LCD-ju dosti lepša slika kot pa na katerikoli plazmi. Ko je tast kupil plazma TV jaz pa LCD ke na mojem lcd-ju lepša,ostrejša slika,pa je on za njegovo odštel dosti več EUR.
očitno je tast kupil slabo plazmo oz. slabo nastavil nastavitve ... sam sem pred leti kupil panasonicovo g20 serijo za 800EUR in je slika res top shit, da bi našel lcd s podobno kvaliteto bi moral dat kar dost več denarja

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 7982884e ()

Seljak ::

Zdaj trenutno ne vem več katero firmo ima,glede nastavitev pa smo poskušali že vse,pa ni takšne ostrine kot na mojem LCD-ju.Kar pa se sgrevanja tiče,je njegova plazma hladna kot špricer.

hojnikb ::

Seljak je izjavil:

Zdaj trenutno ne vem več katero firmo ima,glede nastavitev pa smo poskušali že vse,pa ni takšne ostrine kot na mojem LCD-ju.Kar pa se sgrevanja tiče,je njegova plazma hladna kot špricer.

ziher je meu plazmo z 1024x768 :))
#brezpodpisa

Qushaak ::

MrStein je izjavil:

A vidiš kje nov PC z eSATA priklopom? SCSI?

To je res. Samo roko na srce, kje bi večino folka vidl razliko, če gor priklopi klasični HDD med eSATA in USB 3.0 (ki bi že čez kake 2 leti nadgrajen na USB 3.1 oz 10Gbps). Zunanji diski niti USB 3.0 ne morejo zafilat, da bo pa SSD kot zunanji disk bo pa tudi USB še najbrž precej pohitren do takrat.

hojnikb ::

in kaj je takega na esata bolšega ko usb3 nima ?
widespread kompatabilnost ? nope
napajanje ? nope (vsaj esata kot tak ne)
... ni čudno da izumira.
#brezpodpisa

ST-777 ::

Janac je izjavil:

Novejše Plasme dosegajo porabo za 10w več od primerljivih LED LCD ali pa vsaj LCD.
Test plazma TV Panasonic TC-P50S60 http://reviews.cnet.com/flat-panel-tvs/...

"As expected the S60 uses significantly more juice than any similarly sized LCD-based TV, and almost exactly the same as most other 50-inch plasmas we've tested, including the 2012 U50 model, after calibration."

Picture on (watts): 159.97 W (Default), 200.99 W (Calibrated)

Annual energy cost after calibration
Panasonic TC-P50S60 ... $44.27
Toshiba 50L5200U (LED) ... $15.72

Razlika v porabi toka med LCD-jem in plazmo je velika.

Qushaak ::

http://www.pcmag.com/article2/0,2817,24...

Za moje pojme superiornost eSATA vseeno izginja, če je ni preveč naprav naenkrat vezanih na isti kontroler. Pa kot sem rekel, leta 2015 (tiste Intel/AMD platforme, ki izidejo takrat) je precej verjetno, da bodo imele že kar USB 3.1. Omenjena verzija USB standarda bo zaključena kmalu (standardizacija le-tega).
USB se pa prav tako pospešeno usmerja na čedalje večje potrebe hitrega polnjenja. V nekaj letih nameravajo standardizirati, da bi USB lahko šel do 100W. Roko na srce, že za navadne laptope je danes to zadosti (pisarniški modeli, performance oz workstation ne), kaj šele za ultra mobilne naprave (ultrabook-i, tablice in manjše elektronske naprave).

Dr_M ::

Leto sem kupoval tv v velikosti 50-60" za nekje 1000-1200€.
Na koncu zelo razocaran ugotovil, da so v temu rangu plazme ziva katastrofa in da je slika komaj kaj boljsa, kot na 40 let stri CB televiziji.

Utk ::

Dvomim, da kater test na internetu trdi, da ima katerkoli lcd ali plazma boljšo sliko od crt, če zanemarimo ločljivost.
200w, ki jih troši plazma, je zanemarljivo. Če troši lcd še trikrat manj, je čisto vseeno. Vse to je v rangu nule.

darkolord ::

če primerjamo velikost zaslona, ceno in kvaliteto, so LCD/LED telvizorji dražji od plazme, tako da ni razlog za propad plazme ta, da bi LCD zaradi nižjih cen izpodrinil plazmo.
Seveda, ampak povprečen uporabnik začne gledati pri ceni - LCD TV dobiš že za manj kot 250 EUR, 42" za manj kot 400. Na Mimovrste je pod 600 EUR 45 LCD televizorjev, plazme so pa 3 (od tega nobena full HD).

7982884e ::

Dr_M je izjavil:

Leto sem kupoval tv v velikosti 50-60" za nekje 1000-1200€.
Na koncu zelo razocaran ugotovil, da so v temu rangu plazme ziva katastrofa in da je slika komaj kaj boljsa, kot na 40 let stri CB televiziji.
dej ne nabijej. panasonici za to ceno so top shit roba

ST-777 ::

Utk je izjavil:

200w, ki jih troši plazma, je zanemarljivo. Če troši lcd še trikrat manj, je čisto vseeno. Vse to je v rangu nule.
Razlika v porabi toka med 200 W (plazma) in 70 W (LCD) ni v rangu nule, ampak nanese za Slovenijo kar dosti milijonov evrov na leto.

V Sloveniji je več kot 800.000 gospodinjstev, recimo, da je vsak dan prižganih 800.000 TV-jev 3 ure.

0,8 M (gospodinjstva) x 200 (W) x 3 (ure na dan) x 365 (dni na leto) = 175.200 MW
0,8 M (gospodinjstva) x 70 (W) x 3 (ure na dan) x 365 (dni na leto) = 61.320 MW

Razlika 113.880 MW ali 113.880.000 kilovatov na leto ni zanemarljiva za Slovenijo, ki precejšnji del električne energije uvaža.

Dr_M ::

7982884e je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Leto sem kupoval tv v velikosti 50-60" za nekje 1000-1200€.
Na koncu zelo razocaran ugotovil, da so v temu rangu plazme ziva katastrofa in da je slika komaj kaj boljsa, kot na 40 let stri CB televiziji.
dej ne nabijej. panasonici za to ceno so top shit roba


Pa ne za tako ceno.
Vidim, da ti branje/razumevanje dela ogromne tezave.

7982884e ::

ja, za tako ceno. sem tud v samem stavku napisal za tako ceno.
http://www.ceneje.si/avdio-video/televi...
recimo tale bi mogla bit top shit in rivjuji se strinjajo. pa cena bi danes morala bit bližje 800€

Invictus ::

Dr_M je izjavil:

Leto sem kupoval tv v velikosti 50-60" za nekje 1000-1200€.
Na koncu zelo razocaran ugotovil, da so v temu rangu plazme ziva katastrofa in da je slika komaj kaj boljsa, kot na 40 let stri CB televiziji.

Če imaš zanič signal, te niti 4k zaslon ne bo prepričal ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Nagi Bator ::

Tricetrt folka v sloveniji se zmeraj gleda SD signal in zal bo se precej cajta tako.
In tukaj je plazma za 350€ superiorna nad bilo katerim LCD-jem, pa lahko slednji stane tud 5k€.
V glavnem, zalostna novica.

Lonsarg ::

Pozabljate, da so tele ugodne cene plazem posledica slabe prodaje in da je dejanska cena plazem, ki bi prinašala zadosti dobička, da Panasonic ne bi ukinil proizvodnje PRECEJ višja. Ni ekonomije pri plazmah, preprosto...

...:TOMI:... ::

Škoda, plazme so super.

Dokler ne bo OLED na cenovno dostopni ravni, potem smo obsojeni na monopol LCD tehnologije, kar pa ni dobro za razvoj in za naše denarnice.

LCDjem že nekaj časa ne pada cena, dobimo samo boljše modele za isto ceno.
Tomi

Dr_M ::

...:TOMI:... je izjavil:

Škoda, plazme so super.

Dokler ne bo OLED na cenovno dostopni ravni, potem smo obsojeni na monopol LCD tehnologije, kar pa ni dobro za razvoj in za naše denarnice.

LCDjem že nekaj časa ne pada cena, dobimo samo boljše modele za isto ceno.



Kam pa naj bi padla cena? Za 300-400€ dobis povsem spodoben LCD.
Vedno vec proizvajalcev se odloca, da bodo opustil TVje zaradi izgub, ti bi jih pa se cenil? A mislis, da so karitas?

errhec ::

ST-777 je izjavil:

Utk je izjavil:

200w, ki jih troši plazma, je zanemarljivo. Če troši lcd še trikrat manj, je čisto vseeno. Vse to je v rangu nule.
Razlika v porabi toka med 200 W (plazma) in 70 W (LCD) ni v rangu nule, ampak nanese za Slovenijo kar dosti milijonov evrov na leto.

V Sloveniji je več kot 800.000 gospodinjstev, recimo, da je vsak dan prižganih 800.000 TV-jev 3 ure.

0,8 M (gospodinjstva) x 200 (W) x 3 (ure na dan) x 365 (dni na leto) = 175.200 MW
0,8 M (gospodinjstva) x 70 (W) x 3 (ure na dan) x 365 (dni na leto) = 61.320 MW

Razlika 113.880 MW ali 113.880.000 kilovatov na leto ni zanemarljiva za Slovenijo, ki precejšnji del električne energije uvaža.


Sedaj pa še izračunaj koliko je porabe pri izključenem stacionarnem računalniku, množi še to z številom gospodinstev. :)

Drugače pa letni strošek pri razliki 130W * 3h na dan znaša 11,41 EURA po ceni Petrol energije v višji tarifi.
dd

Mipe ::

Fantje (in morda kakšno dekle), vsakršno kreganje glede superiornosti LED, LCD in plazmatskih zaslonov je nesmiselno. Plazma namreč odhaja na zgodovinski odpad.

Razen če se združite zagovorniki plazme in zagotovite njeno preživetje.

Misasagi ::

Ko sem jaz kupoval plazmo, sem kupoval z videnjem, da pač na račun štroma spijem kakšno kavo/pivo manj, tko da debatirat o porabi pr tako pocen štromu je kar mal smešno. In da mi služi ze 4 leta brez kakrčnih problemov tud nekaj šteje. Slika v primerjavi z LCDji pa je naravnost navdušujoča. Je pa res, da majo vsake oči svojga malarja... ob tem, da nekalibrirani res pokažejo slabšo sliko.

gorann ::

ta strom ne dobis povrnjen v desetih letih

zenith1 ::

In potem daš top shit 4K LCD na našo iptv (ponudnika izberi po potrebi) in uživaš v kockah.

gorann ::

zakaj bi to delal, kupci, ki kupujejo 4k tvje so menda ja razgledani v tem, razen, ce serjejo denar

Utk ::

ST-777 je izjavil:

Utk je izjavil:

200w, ki jih troši plazma, je zanemarljivo. Če troši lcd še trikrat manj, je čisto vseeno. Vse to je v rangu nule.
Razlika v porabi toka med 200 W (plazma) in 70 W (LCD) ni v rangu nule, ampak nanese za Slovenijo kar dosti milijonov evrov na leto.

V Sloveniji je več kot 800.000 gospodinjstev, recimo, da je vsak dan prižganih 800.000 TV-jev 3 ure.

0,8 M (gospodinjstva) x 200 (W) x 3 (ure na dan) x 365 (dni na leto) = 175.200 MW
0,8 M (gospodinjstva) x 70 (W) x 3 (ure na dan) x 365 (dni na leto) = 61.320 MW

Razlika 113.880 MW ali 113.880.000 kilovatov na leto ni zanemarljiva za Slovenijo, ki precejšnji del električne energije uvaža.

Potem naj Komunistična partija predpiše, da ne sme nihče imet televizorja (seveda lcd) večjega od 28 col in smo zmagali.

ST-777 ::

errhec je izjavil:

strošek pri razliki 130W * 3h na dan znaša 11,41 EURA po ceni Petrol energije v višji tarifi.
Plazma bolj greje sobo kot LCD. Znesek 11,41 EURA na leto je višji zaradi klime, ki je vključena poleti in ta višek toplotne energije znižuje. Nimajo vsi klime? To je res, je pa zato slabše počutje v prevročih stanovanjih tam, kjer nimajo klime.

Utk ::

Dobre hiše ne rabijo klime, tudi ogrevanja zelo malo. Najprej si zrihtaj stanovanje, da sploh ne boš rabil klime, potem tudi 200w namesto 70 ne bo noben problem.
200w je včasih pokurila malo močnejša žarnica, pa se zato ni nihče sekiral, danes bi šli pa v neke strašne investicije zaradi tega, in metali 5 let stare plazme na odpad.

MrStein ::

Glugy je izjavil:

Mal mi je žal za plazmo sam kaj češ...tist je blo res predrago.

Kaj je bilo predrago? Plazme?
50 colci začnejo pri 500 EUR (Panasonic, LG), enako kot LCD-ji (Haier in Changhong???)
S tem da stavim, da ima plazma za 500 EUR boljšo sliko kot LCD-LED za ta denar.

RejZoR je izjavil:

Nekako podobno kot deluje AMOLED zaslon.

Ne le podobno, ampak AMOLED je LED. Hint: AMOLED ;)

Nissan_GTR je izjavil:


A vidiš kje nov PC z eSATA priklopom?


pa kaj ti bo eSATA, če imaš USB 3.0

Kaj ti bo torba, če imaš bicikel? ;)

Enkrat primerjaj to dvoje, pa pridi nazaj.

hojnikb je izjavil:

To ti rečeš.
Resolucijo imajo manjšo, povrh vsega pa nima niti kvadratnih pixlov.

Mamico, ko gleda Galuniča, ful zanima, kake oblike je piksel.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Zheegec ::

Tole je res slaba novica :((

Drugače pa ni prodaja plazem slaba zaradi česa drugega, kot marketinga. Večina ljudi misli, da je LCD boljši od plazme, zato se tudi LCD noro več prodaja. Tudi, če jih želiš prepričati, da je plazma boljša, se ne pustijo.

Po mojem bi bila edina pravilna prodaja TVjev takšna, kjer se zakrije vse oznake in se vidi samo sliko. Specifikacije, modeli in vse ostali je zakrito, grem staviti, da bi se plazem prodalo vsaj 10x več, kot dosedaj.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

gorann ::

Dr_M je izjavil:

Leto sem kupoval tv v velikosti 50-60" za nekje 1000-1200€.
Na koncu zelo razocaran ugotovil, da so v temu rangu plazme ziva katastrofa in da je slika komaj kaj boljsa, kot na 40 let stri CB televiziji.
ze moja lg 50pv250 od lgja je boljsa od lcdjev v tem rangu, pa sm dal 600eur zanjo pred dvema letoma

Zheegec je izjavil:

Tole je res slaba novica :((

Drugače pa ni prodaja plazem slaba zaradi česa drugega, kot marketinga. Večina ljudi misli, da je LCD boljši od plazme, zato se tudi LCD noro več prodaja. Tudi, če jih želiš prepričati, da je plazma boljša, se ne pustijo.

Po mojem bi bila edina pravilna prodaja TVjev takšna, kjer se zakrije vse oznake in se vidi samo sliko. Specifikacije, modeli in vse ostali je zakrito, grem staviti, da bi se plazem prodalo vsaj 10x več, kot dosedaj.

ker vidijo samo porabo stroma, takim skoda kaj pamet solit, se ne da

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gorann ()
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Končana doba plazemskih televizij (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
16743307 (14927) kurjač
»

Plazma 50" , katera firma?

Oddelek: Kaj kupiti
294279 (2772) roCkY
»

Lcd sony ali plasma panasonic (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
16973218 (67053) mamomu
»

LCD ali plazma? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
7733302 (30752) jajcar
»

Nov HD TV (plazma ali LCD)?

Oddelek: Kaj kupiti
243400 (2414) gregor

Več podobnih tem