» »

Iščem kvaliteten zapisovalnik CD/DVD

Iščem kvaliteten zapisovalnik CD/DVD

iso2000 ::

Pred kratkim sem zamenjal avtomobil, ki ima vgrajen avtoradio s podporo za CDje z MP3 datotekami. Ne bodi len, sem si hitro naredil kompilacijo, posnel na prazen CD, vstavil v avtoradio in NIČ! Avto pravi, da CD ni ok. Probam na računalniku in je vse ok. Poizkusim z drugim medijem in je enako. Poizkusim oba medija doma v mini komponenti od Yamahe in ga isto ne zazna. Spečem CD na službenem računalu, isto ne dela. Vzamem starejši HP-jev prenosnik, posnamem na enak medij, kot prej in deluje!
Očitno ti novejši pekači niso to kar so bili ta stari! Nekateri CDji z MP3 ji ki so že precej spraskani in stari po 5+ let, še delujejo. Posneti so bili z drugimi pekači. V vseh primerih sem uporabil enake nastavitve za peko. Pri "nedelujočih" cd-jih sem celo poizkusil z različnimi hitrostmi, ampak rezultati so neuporabni.
Moje vprašanje pa je, kateri zapisovalnik si omisliti, da bo pekel CD-je enako kvalitetno kot starejše generacije zapisovalnikov.
Sicer imam doma nekje še LiteON-a ampak je na IDE vodilu, na matični plošči pa mislim da ga ni več...
Če ima kdo še kakšen drug predlog, pa je ta seveda dobrodošel!
  • spremenil: iso2000 ()

sandmat ::

Piši z nižjo hitrostjo. Mojemu avtoradiu pomaga. Sicer pa ni problem v pekaču ampak v tvojem avtoradiu.

Riff ::

kaj pa tole za starejši zapisovalnik: http://www.bolha.com/racunalnistvo/potr...

ali pa si omisli starejši računalnik z Ide vodilom se dobijo za male pare

iso2000 ::

sandmat je izjavil:

Piši z nižjo hitrostjo. Mojemu avtoradiu pomaga. Sicer pa ni problem v pekaču ampak v tvojem avtoradiu.


Hmm, morda sem površno napisal, ali si površno bral.
Probal sem zapisovanje na najnižji hitrosti - 8x, ter na privzeti - 40x.
Avtoradio in Yamaha CRX-040 (ki je mimogrede stara 1 mesec in ima sigurno čisto bralno lečo) ne prebereta CD-ja.
Na službenem računalniku imam tudi novejši zapisovalnik, posnel CD in ga Yamaha in avtoradio ne prebereta.

Enak medij sem ponovno posnel na starejšem prenosniku, mislim da s 16x hitrostjo. Avtoradio in Yamaha bereta CD brez problema.

Mislim da je nek problem v zapisovanju novejših zapisovalnikov.

Riff je izjavil:

kaj pa tole za starejši zapisovalnik: http://www.bolha.com/racunalnistvo/potr...

ali pa si omisli starejši računalnik z Ide vodilom se dobijo za male pare


Tale pretvornik je dobra ideja!
Še enega računalnika si pa ne bi omišljal, jih je že sedaj dovolj doma... ;-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: iso2000 ()

sandmat ::

sem spregledal, da si že to poskusil. Si pri starih in novih uporabljal isto firmo medija, ali si poskusil menjat?

pretvornik je dobra rešitev, a poglej še kakšno drugo stran (par let nazaj se ga je iz kitajske dobilo za precej manj € in tudi nekatere trgovine v ljubljani imajo nižjo ceno).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje kupiti dobre SATA kable?

Oddelek: Pomoč in nasveti
121068 (666) dottor
»

Nujno! Maribor! Rabim takoj

Oddelek: Pomoč in nasveti
142406 (973) StajercSSS
»

s video priklop

Oddelek: Zvok in slika
5652 (615) nightbird
»

snemanje AUDIO CDjev ?

Oddelek: Zvok in slika
7824 (659) Senna4ever
»

Teac CD-W548E & firmware (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
515219 (4532) wilecoyot

Več podobnih tem