» »

Prej je lovilo pop tv zdaj ga slabo

Prej je lovilo pop tv zdaj ga slabo

jalovec09 ::

Navadni TV, strešna antena, prej je POP TV in kanal A delal dobro, zdaj pa ne več dobro, matkarju še Hrvaški programi bolj lovijo, kaj hudirja so zdej naredl in kaj se da rešit doma.

jest10 ::

Googlaj. mux C

einstein :P ::

ponovno zaženi iskanje programov.

ker je zdaj poptv na drugem multipleksu (c).
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Janac ()

jalovec09 ::

Sem zagnal a ni nič bolje, skoz eni kvadratki a se da kaj v pretvorniku nastavt.

einstein :P ::

mogoče imaš kakšne težave z anteno? ostalo dobro dela, praviš?
STAY OUT OF MY TERRITORY!

šernk ::

multipleks kjer je sedaj pop tv precej slabše pokriva slovenijo kot prej. Zahvala gre nekemu bednemu zakonu se mi zdi.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

cegu ::

Pop, A-kanal in Planet, TV3 in Golica so sedaj skupaj od 14.11.2013 na multipleksu C. S tem so želeli ločiti nacionalne programe od privatnih menda.

Včasih je bil vsak UHF kanal en TV program, danes je vsakem kanal 5-10 (odvisno od kompresije in) programov.

Če imaš staro anteno, potem imaš sigurno na njej še filter, ki je posebej ločil SLO1, SLO2, Pop TV in Akanal. Če ti je delalo do sedaj brez problema, potem si imel le srečo.
Stvar bo delala super, če boš ta filter odstranil (digitalni sprejemniki znajo dobro filtrirate že sami). Na žalost je največkrat filter in ojačevalnik v eni škatlici, kar pomeni da boš moral kupiti nov ojačevalnik za TV. (Ne se pustiti nategniti da potrebuješ vse komplet v redu).

Če imaš pa je sobno anteno, potem jo pa poskusi malce obrniti, ali pa premakniti v krogu 1 metra (valovna dolžina TV programov).

šernk ::

Probaj brez dodatnih ojačevalnikov. Mi smo imeli prej 2 anteni in 3 ojačevalnike. pol smo pa vrgli vse ojačevalnike stran in pustili le še eno anteno brez ničesar drugega.

ampak dvomim da je to problem, to bi se pojavil problem že ob prehodu na digitalno oddajanje, večja verjetnost je da multipleks C ne pokriva njegovega področja.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

cegu ::

Jaz sedaj lovim tudi ene 8 avstrijskih programov brez ojačevalnika na štirih TV-jih v hiši (torej imam še razdelilec vmes). Z le eno staro dvometrsko Jagico (prej sem imel 4). Ker sem tik pod Krvavcem mi slovenske kanale lovi nekako prek odbojev. Poudarjam še da je antena na podstrešju (torej ne na strehi).

Je pa trajalo nekaj časa da sem točno nacentriral vso zadevo. Če jagico obrnem za 10cm se mi poruši vse.

Zato bom za vsak slučaj še en star ojačevalnik brez kanalnih filtrov priklopil zraven.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cegu ()

jalovec09 ::

Smo v pokritem območju. Imamo na sosednjem objeku 2 antene, staro mogoče nekaj let.

Hayabusa ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DVB-T antena

Oddelek: Zvok in slika
284425 (2912) 737
»

DVB-T (Mpeg-4 in AAC) zmeden?

Oddelek: Zvok in slika
232997 (2733) ...:TOMI:...
»

TV več ne lovi pop tv in A kanala

Oddelek: Zvok in slika
3211427 (9885) Alexius Heristalski
»

Dve zunanji TV anteni - težava s signalom

Oddelek: Pomoč in nasveti
153571 (3259) Frenckie
»

DVB-T (mpeg4) pri nas (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Zvok in slika
26957746 (34458) Alexius Heristalski

Več podobnih tem