» »

Posodobitev BIOS na GA-970A-D3

Posodobitev BIOS na GA-970A-D3

TroxWe ::

Kako bi updatu bios? matična: GA-970A-D3
Neki napise da je sam za 32 bitni windows

hojnikb ::

zakaj bi updejtu bios sploh ?
#brezpodpisa

TroxWe ::

Sej sm najdu, pač neki na verzijo F11. Men pa neki druzga zanima kaze mi 6 rama usagble 3.9, v resnici ga mam 8 gb. Program CUP Z mi pokaze 8 GB , tist program za testanje pomnilnika mi pokaze 2*4GB tko k je v rensici pa ni bilo najdenih napak. Tm k neki napises msconfig al neki tazga pa spremenim na max RAM pa zberem 6000 k je največ se sploh neshrani ampak da nazaj na 2048 Mogoče kdo kej ve?

BorutK-73 ::

To je pa zato ker imaš 32bitne windowse. Nabavi 64bitne windowse in boš imel vseh 8GB na razpolago

Zgodovina sprememb…

TroxWe ::

Nimam mam 64- bitne. Iz partisa. Sm probav več verzi od windows 7 k so na partisu pa je bilo povsod isto.

negotiator ::

Da ne odpiram nove teme...

Imam en še precej star laptop (latitude d505) in je težava v tem, da cpu dela le s 600MHz, namesto 1400MHz. Rešitev bi najbrž bila posodobitev BIOSA (zdaj je verzija A02, imam pa exe datoteko z verzijo A11).

Problem je, ker ta exe datoteka omogoča le posodobitev preko windowsa (ne pa tudi ob zagonu s pomočjo usb ključka). Z veseljem bi posodobil tudi preko windowsa, a je baterija že čisto mrtva in mi govori vedno znova, naj priklopim baterijo in polnilnik preden začnem posodabljati BIOS (razumem, zakaj je to ampak nove baterije za tako star računalnik ne mislim kupovat ampak brez baterije pa noče posodobit).

Je mogoče še kakšna možnost, da se posodobi pri zagonu?
All easy problems have already been solved.

hojnikb ::

si prepričan, da te ne heca samo kak speedstep ?
#brezpodpisa

negotiator ::

hojnikb je izjavil:

si prepričan, da te ne heca samo kak speedstep ?


Da, tudi ko obremenim procesor in opazujem frekvenco na cpu-z pride le do 600mhz. Pa že 240p yt video obremeni cpu na 100%, 144p še dela ampak se zvok zatika. Najprej sem mislil, da je ram, pa sem videl, da ni niti napol zaseden, pa sem potem videl, da je CPU na 100% in naložil cpu-z in opazil, da frekvenca ne gre nad 600mhz. Tudi v trenutnem biosu kaže 1400MHz in v oklepaju 600MHz, se pravi, da ta verzija verjetno ne podpira 1.4GHz.

Hvala, LP
All easy problems have already been solved.

Spajky ::

Če komp ne dela brezhibno (posebej stalno napajanje) NE posodabljaj Firmware - Bios, da ne bo joj. In če se že posodablja iz Win, se to dela v največ SAFE mode (brez vsega!), da ne gre kaj narobe !!!!
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

negotiator ::

Spajky je izjavil:

Če komp ne dela brezhibno (posebej stalno napajanje) NE posodabljaj Firmware - Bios, da ne bo joj. In če se že posodablja iz Win, se to dela v največ SAFE mode (brez vsega!), da ne gre kaj narobe !!!!


V safe mode se sploh ne da (sem že sam pomislil na to in probal, pa mi samo eno napako vrže ven). Posodobit pa itak ne morem... A kaj naj zdaj z nekim oldtimerjem s 600MHz, ko pa se nikamor ne premakne. Vsekakor bi tvegal z namestitvijo posodobitve za bios ampak če bi šlo vse v redu, bi se splačalo, če pa ne, pa tudi ni velike škode (računalnik je s to hitrostjo, sedaj, skoraj neuporaben).
All easy problems have already been solved.

Spajky ::

Kaj pravi Bios glede CPU hitrosti, ker ni problem proc, ampak samo 128MB rama po specs (to je za silo za Win98). Ali si mu kdaj dodal ram, da je 256MB? . Tisto opozorilo o vklapljanju baterije, je namenjeno samo zaradi varnosti, če zmanjka štroma; bi se moralo nekje odkljukat stran/ignorirat.

Ali pa držiš Shift pri bootu Win, da se samo nujne stvari naložijo z OS-jem, če ne dela v safe mode. ALI : Če ima CD drive, napravi Bart_PE Live XP cd in z njim flešaj datoteko iz diska ... Ker kao, da dela na 600MHz je lahko napaka prikaza Win ali CPU_Z programa ...

Jest imam tle šenkan Laptop z AMD_K-II 450MHz na katerem je bil inštaliran win2k, pa je nekako bil uporaben z 192Mb rama. Zdej mam gor basic install Win98seLite, da grem preko wifi od soseda lahko na Net, če meni vse crkne ... Torej bi bil tudi oni tvoj še uporaben, če je nuja ... premalo rama je bolj problem kot proc !

Bios glih ni treba flešat, počasen je ravno zaradi premalo rama, ali ga pa disk zeza ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Posodobitev biosa (težava z navodili) (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
888790 (7802) Miha20
»

Problem s frekvenco procesorja na prenosniku

Oddelek: Strojna oprema
8855 (715) hojnikb
»

bIOS Matična plošča gigabyte - POSODOBITEV BIOSA

Oddelek: Pomoč in nasveti
203837 (3386) fr4nc
»

Napačna hitrost procesorja

Oddelek: Strojna oprema
171526 (1061) GregaST
»

Se da spraviti Pentiuma M 1.5 ghz na manj kot 600 mhz

Oddelek: Strojna oprema
352123 (1419) Damjan Jagar

Več podobnih tem