» »

Raid polje

Raid polje

Evil-K ::

Pozdravljeni !

Prosil bi ce mi kdo obrazlozi kako deluje raid , primer:priklopil bi 2 diska po 40gb 7200 obratov , kaj na tem pridobim hitrost,kok gb skupi...


Hvala!
  • premaknilo: bastadu ()

kihc ::

Jaz bi pa še to prašev, ali je mogoče poleg dveh RAID diskov, priklopiti še enega neRaid:D ?
(dva v RAID polju - stripping, tretji kot mobile rack), je to mogoče?
lp

Blisk ::

Pr tem raid polju, nardiš v bistvu mirroring, kar se piše na enega se tudi na drugega in če edn crkne dela drugi normalno naprej.
Rabiš predvsem raid kontroler, pa kaka navodila pobereš z neta glede nastavitve tega polja.
Da se priključiti še dodaten NEraid disk zraven.

Lucio ::

Dej Blisk ne bluzi če ne veš.
Imaš dve vrsti raid polja (jih je še več, vendar to drugič) in sicer stripping (dva enaka diska predstaviš sistemu kot enega velikosti obeh 40+40=80GB) - pridobiš na hitrosti saj zapisuje na dva diska hkrati, ter mirroring (kot že ime pove gre za preslikavo diska na drugi disk) - torej imaš prostora na disku samo velikosti enega diska, drugi pa služi kot varnostna kolija.

Ko imaš kreirano raid polje ne moreš na raid ide krmilnik priključit dodatnega diska, vendar ti tu ostanejo še dva ide kontrolerja integrirana na plošči na katere lahko priključiš še štiri enote.

Jaz npr. imam dva 40 GB diska v raid1 (stripping) polju na raid kontrolerju, ter na ide kontrolerjih še CD-RW in RACK DISK na IDE1, na IDE2 pa DVD ROM.
Po moje je to najboljša kombinacija, saj lahko kopiram cdje on the fly (ker sta vsaka od cd enot samostojna na svojem ide kanalu).

Blisk ::

Aja LUCIO, a si ti povedal kaj drugega kot jst, razložil si še samo ta drugo varianto raid polja.
Seveda se da priključiti zraven še 1 disk, če maš RAID polje, samo da potem ta NI v raid polju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blisk ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

2xMaxtor 120GB(2MB) v RAID-0 *Nooro*! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
18414160 (9764) matrix2
»

Dodaten HDD-preklop na RAID kako ??

Oddelek: Pomoč in nasveti
141729 (1568) SasoS
»

RAID + disk = ???

Oddelek: Strojna oprema
221455 (1016) JustVi
»

Na SATA disk z ATA?

Oddelek: Strojna oprema
241639 (1205) asPeteR
»

4 x IDE Master

Oddelek: Strojna oprema
81227 (1060) totimato

Več podobnih tem