» »

Onemogočanje desnega klika in kopiranje vsebine

Onemogočanje desnega klika in kopiranje vsebine

Dualis ::

Pozdravljeni !

Zanima me ali je na spletnih straneh oz. spletni aplikaciji na določeni strani mozno onesposobiti desni miškin klik in tudi funkcionalnosti kopiranja vsebine, vključno z bližnjcami na tipkovnici za te funkcionalnosti?

Sam sicer nisem v teh vodah predvidevam pa , da bi se s kakšno preprosto JavaScript codo to dalo urediti. Seveda se postavlja vprašanje ali s tem pri varnosti oz. zaščiti vsebine sploh kaj pridobimo saj najbrž obstajajo zelo preprosti mehanizmi, da se to zaobide? Po moje, če bi nekdo res želel priti do vsebine lahko npr. izkoristi funkcionalnost "view source",ali page info, prav tako pa me zanima kaj bi se s tako rešitvijo zgodilo, če bi imel uporabnik izklopljen Javascript. Skratka ali menite, da je sploh z vidika varnosti smiselno na stran vgrajevati tako funkcionalnost oz. ali sploh kaj primernega v ta namen obstaja?

Hvala za vaše odgovore !

jype ::

Pravilno si ugotovil.

Da se, a je popolnoma neučinkovito.

neoserv ::

Tako je. Kdor hoče videti izvorno kodo spletne strani (HTML, CSS, JS) jo bo videl.

Vse te zaščite za blokiranje desnega klika in kopiranja teksta v 100% primerih samo živciraje obstoječe uporabnike, ki jih izvorna koda sploh ne zanima.
NEOSERV.SI = Prijazno & hitro SSD gostovanje že 15. leto.
900+ domenskih končnic po noro nizkih cenah!
Brezplačna selitev od starega ponudnika.

GupeM ::

Najbolj učinkovito je da imaš tekst kot sliko. Pa še tam se da narest OCR, razen če daš kakšno bedasto pisavo, ki jo je že tako težko prebrat.

Dualis ::

Pozdrav !


Hvala za vaša mnenja. Se mi je zdelo nekako tako samo, ker nisem ravno podkovan sem raje vprašal. Skrakta zaenkrat lahko rečemo, da učinkovite zaščite za ta primer ni? Konec koncev lahko enkran preprosto fotogreafirajo.

LP

[D]emon ::

Ce nekaj das na net, se to lahko v 99,9% tudi kopira. Tisti 0,1% pa so ponavadi DRM resitve, ki povzrocijo vec tezav, kot pa so vredne.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

kr?en ::

Se lazje!

Naredijo prinscreen!

urosz ::

jype je izjavil:

Pravilno si ugotovil.

Da se, a je popolnoma neučinkovito.


popolnoma neučinkovito ni. navadni uporabniki nimajo pojma o izvorni kodi in ne bodo znali skopirat vsebine. in takih je velika večina.

Dualis ::

Še enkrat hvala vsem !

Prosil bi vas še za mnenje ali lahko enako trdimo tudi za spletne aplikacije, ki npr. prikazujejo podatke iz podatkovne baze. Bi rekel, da je zadeva identična.

Ali mogoče lahko kdo našteje bolj preproste možnostri, da se taka funkcionalnost zaobide. Namreč potrebno je po moje pretehtati med + in - vgraditve takšne funkcionalnosti.

LP

jype ::

urosz> popolnoma neučinkovito ni. navadni uporabniki nimajo pojma o izvorni kodi in ne bodo znali skopirat vsebine. in takih je velika večina.

Velika večina jih vpraša lokalnega guruja, ki jim reče "kontrol u".

urosz ::

in takoj za tem ko stisnejo ctrl+u se zgubijo ;)

neoserv ::

Dualis je izjavil:

Še enkrat hvala vsem !

Prosil bi vas še za mnenje ali lahko enako trdimo tudi za spletne aplikacije, ki npr. prikazujejo podatke iz podatkovne baze. Bi rekel, da je zadeva identična.

Ali mogoče lahko kdo našteje bolj preproste možnostri, da se taka funkcionalnost zaobide. Namreč potrebno je po moje pretehtati med + in - vgraditve takšne funkcionalnosti.

LP


Zadeva je identična. Končni rezultat bo tvoja aplikacija še vedno izpisala v tekstovni obliki in ga servirala brskalniku kot HTML.
Lahko ga sicer izpišeš v Flashu, v sliki in podobno, vendar si boš povzročil predvsem veliko dela brez neke dodatne vrednosti.

Mogoče bi ti lažje svetovali, če bi točno povedal kaj te skrbi glede aplikacije in kopiranja?
NEOSERV.SI = Prijazno & hitro SSD gostovanje že 15. leto.
900+ domenskih končnic po noro nizkih cenah!
Brezplačna selitev od starega ponudnika.

Dualis ::

Pozdrav !

Vprašanje je bolj za razširitev znanja in tudi zato, da bi se rado preprečilo, da bi na tak način kopiral večjo količine podatkov oz. teksta na spletni strani. Ampak kot rečeno in na podlagi vaših prispevkov ugotavljam, da je to v bistvu nesmiselno. Se pa tudi strinjam z nekom, ki je zapisal, da če se kaj ne bi smelo kopirati/videti naj se ne objavlja na netu.


Hvala še enkrat in lep večer želim !

HardFu ::

Dualis, v kaksni uri ti napisem scraper, ko ti bo preko headless browserja (googlaj, ce ne ves kaj je to) poklikal vse linke in pobral vso vsebino, ki jo po zelji lahko tudi organiziram in skopiram v svojo bazo. Itak ti na roke ne bo noben tega kopiral (ce ma ze resne namene vsebino dol potegnit), zato je javascript resitev prej tezenje legitimnim uporabnikom.

Skratka ne da se.

Kot drugi problem pa bi izpostavil aroganco in/ali strah avtorjev, vecina jih misli, da je njihova vsebina/ideja tako zelo pomembna, da se svet vrti okoli nje, v realnosti, pa veliki vecini ljudi dol visi. Skratka, strah je popolnoma odvec.
http://codeable.io

Dualis ::

Hvala vsem !


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Brezplačna odprto-kodna POS Blagajna - mikroBLAGAJNA (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programska oprema
10027226 (15746) japol
»

Sledenje telefonu z Gps-jem

Oddelek: Loža
144669 (4347) Phantomeye
»

Mail na strežniku

Oddelek: Omrežja in internet
81690 (1418) Malajlo
»

Bolnišnice v Københavnu migrirajo na LibreOffice (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
16339325 (35637) MrStein
»

Ajax, da ali ne

Oddelek: Izdelava spletišč
212593 (1897) snajko

Več podobnih tem