» »

Sledenje telefonu z Gps-jem

Sledenje telefonu z Gps-jem

andreasjecar ::

Zdravo!
Mene zanima ali lahko telefonu sledim samo z gpsjem?
Hvala!

RejZoR ::

Lahko, če je telefon tvoj in imaš gor naloženo aplikacijo za tako funkcionalnost. avast! Mobile Security recimo ti ponuja tako opcijo brezplačno. Ne moreš pa kar nekomu vklopit GPS na daleč in mu sledit. To dleuje samo v hollywoodskih filmih...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

hojnikb ::

Se da tut sledit "hollywood" style, sam za kej takega bi rabo dober razlog in verjetno še kak sodn nalog :)
#brezpodpisa

fantasycamp ::

andreasjecar je izjavil:

Zdravo!
Mene zanima ali lahko telefonu sledim samo z gpsjem?
Hvala!


si 13,14 ali 15 let stara?

andreasjecar ::

Torej če ima telefon gps vključen in ima naložen Mobile security te ga lahko izslediš telefon tudi če nima wifija ali mobilnih podatkov vključeno?

Mavrik ::

andreasjecar je izjavil:

Torej če ima telefon gps vključen in ima naložen Mobile security te ga lahko izslediš telefon tudi če nima wifija ali mobilnih podatkov vključeno?


Ja in ne. A lahko podrobneje razložiš kaj TOČNO te skrbi?

Kaj pomeni "izslediš"? A misliš sebe, kolega? Čigav telefon? Svoj, drug? Policija, sodišče, NSA? Daj boj bolj natančen.

GPS sam po sebi NE ODDAJA ničesar, in se preko GPSa ne da slediti telefonu. Se pa da SAM telefon izslediti z ustreznimi sredstvi in aplikacijami.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

hojnikb ::

ne..
#brezpodpisa

Mavrik ::

RejZoR je izjavil:

Lahko, če je telefon tvoj in imaš gor naloženo aplikacijo za tako funkcionalnost. avast! Mobile Security recimo ti ponuja tako opcijo brezplačno. Ne moreš pa kar nekomu vklopit GPS na daleč in mu sledit. To dleuje samo v hollywoodskih filmih...


Ne vem zakaj bi si gor inštaliral crap ko kuri baterijo v ozadju... medtem ko ima Android to funkcionalnost privzeto nameščeno.
The truth is rarely pure and never simple.

LJ4L ::

Apple ma tud Find my iPhone.
LP from LJ

hojnikb ::

Mavrik je izjavil:

RejZoR je izjavil:

Lahko, če je telefon tvoj in imaš gor naloženo aplikacijo za tako funkcionalnost. avast! Mobile Security recimo ti ponuja tako opcijo brezplačno. Ne moreš pa kar nekomu vklopit GPS na daleč in mu sledit. To dleuje samo v hollywoodskih filmih...


Ne vem zakaj bi si gor inštaliral crap ko kuri baterijo v ozadju... medtem ko ima Android to funkcionalnost privzeto nameščeno.

paranoiki pač. antivirus še na toaster, če bi le šlo :)
#brezpodpisa

RejZoR ::

Mavrik je izjavil:

RejZoR je izjavil:

Lahko, če je telefon tvoj in imaš gor naloženo aplikacijo za tako funkcionalnost. avast! Mobile Security recimo ti ponuja tako opcijo brezplačno. Ne moreš pa kar nekomu vklopit GPS na daleč in mu sledit. To dleuje samo v hollywoodskih filmih...


Ne vem zakaj bi si gor inštaliral crap ko kuri baterijo v ozadju... medtem ko ima Android to funkcionalnost privzeto nameščeno.


Seveda, če pa Google naredi neki je pa samo med in mleko. Chrome je tako govno, da ga ne morem vidit na telefonu. Vsakič ko sem ga imel mi je v pol ure spraznil celo baterijo in telefon skoraj stopil, zato ker je tolk butast, da ne zna razločit kdaj je neuporabljen v ozadju in kdaj aktiven (razen če ga na silo skenslaš). In ti mi boš pol flancal o nekih porabah ahahahaha, dej nehi no. Ga imam na vseh Android napravah, pa se pri bateriji popolnoma nič ne pozna. Torej zakaj ne bi imel secondary layerja zaščite? Ker Google market je seveda flawless in se nikoli nič ni izmuznilo ne? Da ne omenjam, da me avtomatično opozori katere aplikacije uporabljajo AirPush sranje od reklam, ki potem serje po telefonu tud ko ne uporabljaš aplikacij s katerimi je prišel. Za tist 1% baterije, ki jo mogoče pokuri ob skeniranju aplikacij (pa še to je samo ko jih dejansko nalagaš), pol pa naj.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

shadeX ::

Da ne omenjam, da me avtomatično opozori katere aplikacije uporabljajo AirPush sranje od reklam, ki potem serje po telefonu tud ko ne uporabljaš aplikacij s katerimi je prišel


Airpush aplikacij ne boš dobil več na google play-u, ker je to proti njihovim pravilom. To že od avgusta lani.

hojnikb ::

pač antivirusa nerabiš. Tisto čekiranje, ki ga dela google, je čisto dovolj.
Če pa morš vsak drekec dol potegnet iz Play, pol ti pa tak ni pomoči :))
#brezpodpisa

shadeX ::

Maja, približno morš vedet kaj aplikacija dela in potem preveriš pred namestitvijo če se dovoljenja skladajo s funkcijami aplikacije. Npr, kaj bo neka igra potrebovala dostop do imenika, ali pa zakaj bi brala sms-je, itd..

Phantomeye ::

https://www.cerberusapp.com/

tole po mojem mnenju najboljša zadeva za običajne ljudi.

med drugim omogoca, da jo skriješ. tako ikono kot ime aplikacije (samo, če jo potegneš s spletne strani in ne marketa). omogoča, da jo lahko vključiš v operacijski sistem (če imaš rootanega), kar pomeni, da tovarniške nastavitve aplikacije ne zbrišejo (prva stvar, ki bi jo jaz naredil, če bi ukradel telefon). Poleg sledenja omogoča tudi alarm, klicanje, pošiljanje smsov, zaznavanje telefonske številke (če da napadalec svoj SIM noter), slika tudi obraz (ali snema okolico - video ali zvok).

fejst uporabna reč.

in ce jo nekomu drugmu nalozis na telefon, z lahko opravlja nalogo nadzora in ne zgolj varovanja lastnega telefona.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Seznam slovenskih gesel (password wordlist)

Oddelek: Loža
123375 (1629) SaXsIm
»

Mobilci in programska zaščita zanje

Oddelek: Mobilne tehnologije
163806 (3391) Chev
»

Android tracker, lokacija, lost phone

Oddelek: Mobilne tehnologije
71167 (1069) z00s
»

Android pasti........

Oddelek: Mobilne tehnologije
152002 (1461) GeForce
»

Priljubljen vektor za krajo identitete - pametni telefon

Oddelek: Novice / Varnost
259386 (7532) Roadkill

Več podobnih tem