» »

Proizvajalci elektronike nas nategujejo na polno!

Proizvajalci elektronike nas nategujejo na polno!

deejay2 ::

Sem velik navdušenec nad vsemi sodobnimi elektronskimi napravami (namizni računalniki, pametni telefoni ...), ampak po drugi strani me pa proizvajalci tudi precej jezijo z dejstvom, da nam namenoma postopoma ponujajo boljše naprave. Če bi oni želili, bi nam lahko že danes dali računalnike s stojedrnim procesorjem, ampak ne, oni raje po malem povečujejo zmogljivost procesorjev. Saj jih razumem, radi bi služili iz leta v leto. Po drugi strani je to dobro tudi za nas, ker naše navdušenje nad napravami ne pojenja, ampak vseeno imam občutek, da nas nategujejo.

tiran2000 ::

Kaj pa mislis da je razvoj opreme zastonj? Stroski niso mali... Vecina proizvajalcev dobi relativno malo, glavni paraziti so trgovci... Pa apple...

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

mailer ::

Boljše naprave so omejene z razvojem določenih tehnologij, nategujejo pa nas z cenami in oglaševanjem v katerem nam prodajo tudi tisto česar ne potrebujemo. Od posameznika pa je odvisno koliko se bo pustil zavest. Problem je pri tistih, ki določene stvari res potrebujejo za služit si kruh. 90% ostalih pa ima nove elektronske igračke več ali manj samo zaradi statusnega simbola.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mailer ()

deejay2 ::

Seveda ni razvoj zastonj, ampak dejstvo je, da namenoma postopoma povečujejo zmogljivost strojne opreme. Samo glede tega imam občutek nategunstva.

mailer ::

Določene stvar bi res lahko naredili že v začetku boljše. Telefoni so po mojem mnenju preveč zmogljivi in štirijedrni procesorji prehitro izpraznijo baterijo, medtem ko tablice z manj kot 4GB rama in 16GB notranjega pomnilnika nima smisla delat. Tudi prenosniki imajo še vedno le 4GB rama pa bi ga lahko za ceno nekaj evrov imeli vsaj 8GB. Zadnji primer je raspbery PI z 256 oz 512 SDRAM-a, ko smo že kar nakaj časa v dobi DDR3. Saj je tudi drugje enako, ne samo v računalništvu. Fotoaparati imajo skoraj nič notranjega pomnilnika pa bi imeli lahko vgrajenega vsaj 4GB. Pri baterijskih svetilkah se je zgodil preskok zmogljivosti šele z novo led tehnologijo,...
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Aston_11 ::

deejay2 je izjavil:

Seveda ni razvoj zastonj, ampak dejstvo je, da namenoma postopoma povečujejo zmogljivost strojne opreme. Samo glede tega imam občutek nategunstva.

Prasci. Kako si drznejo stvari zadrževati zase? Njihova dolžnost je, da takoj ponudijo maksimum po nikakvi ceni, tudi če 5x propadajo vmes, ker si niti stroškov razvoja ne pokrijejo, pa prasci so tudi, ker se gre lastnikom samo za dobiček in nič drugega.

hojnikb ::

mailer je izjavil:

Določene stvar bi res lahko naredili že v začetku boljše. Telefoni so po mojem mnenju preveč zmogljivi in štirijedrni procesorji prehitro izpraznijo baterijo, medtem ko tablice z manj kot 4GB rama in 16GB notranjega pomnilnika nima smisla delat. Tudi prenosniki imajo še vedno le 4GB rama pa bi ga lahko za ceno nekaj evrov imeli vsaj 8GB. Zadnji primer je raspbery PI z 256 oz 512 SDRAM-a, ko smo že kar nakaj časa v dobi DDR3. Saj je tudi drugje enako, ne samo v računalništvu. Fotoaparati imajo skoraj nič notranjega pomnilnika pa bi imeli lahko vgrajenega vsaj 4GB. Pri baterijskih svetilkah se je zgodil preskok zmogljivosti šele z novo led tehnologijo,...

raspberry pi ram je ddr2 tehnologije in je stvar fizično omejena na 512MB (za več rama bi blo treba menjat SoC).
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Aston_11 ::

mailer je izjavil:

Določene stvar bi res lahko naredili že v začetku boljše.
Zakaj pa bi jih, ko miljino onanirajo na zaobljene okvire namesto na pravokotne, pa na zlato barvo ohišja, namesto na belo, pa na 4 procesorje, ko vse dela s enim, pa na 23,444% višjo hitrost, pa ni da ni. Saj proizvajalcem ni traba ponuditi več, za tiste pa, ki bi to hoteli, pa imajo itak pripravljeno robo po 15x višji ceni - premium - tisti, ki rabijo, bodo kupili, tisti pa ki onanirajo, kako so prasci, ker ne ponudijo maksimuma takoj, pa jokajo po forumih.

mailer ::

raspberry pi ram je ddr2 tehnologije in je stvar fizično omejena na 512MB (za več rama bi blo treba menjat SoC).
Bi pa zamenjali SoC in malo spremenili tiskano vezje. Na začetku je bilo dovolj za namen, ki so ga predvidevali, ko so pa uporabniki gor začeli nalagat že OS-je je pa stvar napredovala. Seveda, bi se tudi cena verjetno zvišala za 50 ali pa celo 100%. Zaenkrat se vsi hvalijo kako določene naprave tekoče predvajajo full HD. Za Pi ne vem, ker ga nimam. Naj predvaja 4K pa bo stvar uporabna tako za video visoke ločljivosti kot tudi za pogon zapletenih OS-jev. Sam ne kupujem drage tehnologije, ker je skoraj ne potrebujem. So mi pa všeč vizualno prijetni produkti, ki so seveda dragi in tudi kvalitetni v večini primerov. Zakaj bi kupoval vsako leto novo zadevo ko pa lahko kupiš enkrat na 3 leta in takrat dobro.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

RejZoR ::

Sicer se razume, da bojo molzli tehnologijo počasi ampak roko na srce, če gledamo na tehnološki razvoj rase, pa nas to prav grdo drži nazaj in gre razvoj počasneje kot bi lahko šel. Že res da smo od recimo leta 1900 pa do sedaj ogromno napredovali, ampak po drugi strani pa bi lahko bistveno bolj...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

jype ::

mailer> Bi pa zamenjali SoC in malo spremenili tiskano vezje.

Čemu? Ker bi ti to rad? Meni se zdi RPi super in čeprav z njim ne predvajam HD videa nimam nobenega razloga, da bi napravico sovražil.

mailer> Naj predvaja 4K

Čemu? Saj jaz sploh nimam 4K monitorja.

Master_Yoda ::

Wait just a minute ! Ti se pritozujes ker nimas vec rama na karticnem racunalniku katerega glavni namen je priblizati racunalnistvo, programiranje,... revnim otrokom in stane 35 USD?

Point naprave sploh ni hobby racunalnistvo/media player ipd. druge zadeve. Ce hoces to kupi nekaj drugega, raspberry pi bo imel taksno konfiguracijo dokler se ne bo dobila boljsa za isti denar.

Kaksna nesramnost. Morali bi ti dati 100 jedrni procesor z 32 GB rama in vsaj Geforce 990 Ti za 10 USD!

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

Master_Yoda je izjavil:

Wait just a minute ! Ti se pritozujes ker nimas vec rama na karticnem racunalniku katerega glavni namen je priblizati racunalnistvo, programiranje,... revnim otrokom in stane 35 USD?

Point naprave sploh ni hobby racunalnistvo/media player ipd. druge zadeve. Ce hoces to kupi nekaj drugega, raspberry pi bo imel taksno konfiguracijo dokler se ne bo dobila boljsa za isti denar.

Kaksna nesramnost. Morali bi ti dati 100 jedrni procesor z 32 GB rama in vsaj Geforce 990 Ti za 10 USD!

Exactly. Nekateri še vedno ne dojamejo point raspberry pi. Seveda bi lahko naredil bolj zmogljivo zadevo, ampak zakaj ?

mailer je izjavil:

raspberry pi ram je ddr2 tehnologije in je stvar fizično omejena na 512MB (za več rama bi blo treba menjat SoC).
Bi pa zamenjali SoC in malo spremenili tiskano vezje. Na začetku je bilo dovolj za namen, ki so ga predvidevali, ko so pa uporabniki gor začeli nalagat že OS-je je pa stvar napredovala. Seveda, bi se tudi cena verjetno zvišala za 50 ali pa celo 100%. Zaenkrat se vsi hvalijo kako določene naprave tekoče predvajajo full HD. Za Pi ne vem, ker ga nimam. Naj predvaja 4K pa bo stvar uporabna tako za video visoke ločljivosti kot tudi za pogon zapletenih OS-jev. Sam ne kupujem drage tehnologije, ker je skoraj ne potrebujem. So mi pa všeč vizualno prijetni produkti, ki so seveda dragi in tudi kvalitetni v večini primerov. Zakaj bi kupoval vsako leto novo zadevo ko pa lahko kupiš enkrat na 3 leta in takrat dobro.

Pi BP predvaja fullHD, sj ma za to namenski h.264 dekoder.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

mailer ::

Kot sem napisal že zgoraj maline ne rabim. Za bolj zahtevne stvari imam namizni računalnik in prenosnik. Za svari za katere je malina namenjena je čisto dovolj razvita se mi pa za poganjanje raznih OS in predvajanje visokoločljivostnih vsebin zdi strojno podhranjena. Da ne bo pomote, tudi meni se zdi malinca super, poceni in dovolj dobra za domače hobby projekte, sicer pa je zato namenjena.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

hojnikb ::

mailer je izjavil:

Kot sem napisal že zgoraj maline ne rabim. Za bolj zahtevne stvari imam namizni računalnik in prenosnik. Za svari za katere je malina namenjena je čisto dovolj razvita se mi pa za poganjanje raznih OS in predvajanje visokoločljivostnih vsebin zdi strojno podhranjena. Da ne bo pomote, tudi meni se zdi malinca super, poceni in dovolj dobra za domače hobby projekte, sicer pa je zato namenjena.

whait what ? a ti sploh veš kaj je OS ?
In ja, predvajanje visokoločljivostnih vsebin ji gre zelo dobro. Premelje čisto vse kar ni več kot fullhd. Sicer pa, koliko je takšnih naprav ki zmorejo hardwaresko pospeševat 4k ?

Malina z raspbianom + wayland enostavno leti.
#brezpodpisa

aerie ::

OP, brez nategovanja nas nebi bilo tu. Pustimo zdaj tiste v epruvetah spočete po strani. Sicer pa, če se ti zdi, da nas proizvajalci elektronskih naprav nategujejo, kaj potem počnejo razni distributerji energentov, politiki, gostinci itd? Se ti ne zdi, da je nategovanje bistvo našega obstajanja?

Senitel ::

deejay2 je izjavil:

Sem velik navdušenec nad vsemi sodobnimi elektronskimi napravami (namizni računalniki, pametni telefoni ...), ampak po drugi strani me pa proizvajalci tudi precej jezijo z dejstvom, da nam namenoma postopoma ponujajo boljše naprave. Če bi oni želili, bi nam lahko že danes dali računalnike s stojedrnim procesorjem, ampak ne, oni raje po malem povečujejo zmogljivost procesorjev.

Pol je pa ja simpl ane. Greš na banko, rečeš, da bi rad X kredita. Narediš 100 jederni procesor. In si car na ene parih jahtah.
Druga možnost je pa, da to tvoje navdušenje nima ravno kakšne hude tehnične podlage.

dela ::

Kolk so šele taprvi orodjarji nategoval druge jamske ljudi! So tisočletja ponujal sam neke sulice, čeprav bi lahk takoj snajper puške nardil. Pomisl kolk ljudi je brezveze umrlo med lovom na mamute! Vse za dnar (no, niti tega niso hotl izumt ne vem kolk cajta, barabe)!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dela ()

Magic1 ::

dela je izjavil:

Kolk so šele taprvi orodjarji nategoval druge jamske ljudi! So tisočletja ponujal sam neke sulice, čeprav bi lahk takoj snajper puške nardil. Pomisl kolk ljudi je brezveze umrlo med lovom na mamute! Vse za dnar (no, niti tega niso hotl izumt ne vem kolk cajta, barabe)!

Dobra8-)
Magic

pegasus ::

Master_Yoda je izjavil:

Morali bi ti dati 100 jedrni procesor
Saj to že imaš!

driver_x ::

OP, najprej si odgovori na najosnovnejše vprašanje: kaj je cilj vsake firme?

pegasus ::

Zadovoljit OPa! :D

Resno ... če ne bi bilo testosterona, bi bil svet veliko bolj lagoden ... a bi še vedno tolkli kamne skupaj v jamah. Ali pa še to ne.

Rias Gremory ::

pegasus je izjavil:

Master_Yoda je izjavil:

Morali bi ti dati 100 jedrni procesor
Saj to že imaš!

To ni 100 jeder.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

jest10 ::

Namenske čipe s 100+ jedri imaš že dolgo časa-GPUji itd

micka15 ::

maš tud x86 z ogromno jedri - http://ark.intel.com/products/series/75...
sicer ni še 100+ je pa blizu, počak še kak die shrink

Rias Gremory ::

Eto OP, kupi dva od teh dveh ki ju je prilepil micka.
zdaj samo neverjetnih $4129,00 (za enega).
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

BigWhale ::

deejay2 je izjavil:

Če bi oni želili, bi nam lahko že danes dali računalnike s stojedrnim procesorjem, ampak ne, oni raje po malem povečujejo zmogljivost procesorjev. Saj jih razumem, radi bi služili iz leta v leto. Po drugi strani je to dobro tudi za nas, ker naše navdušenje nad napravami ne pojenja, ampak vseeno imam občutek, da nas nategujejo.


Nevem zakaj se pritozujes. Sto jedrni racunalnik lahko komot kupis.

IBM zEnterprise System @ Wikipedia

driver_x ::

Ampak on bi ga za ceno nekaj 100€.

Šimpanz ::

Ta je isti kot moj sodelavec izpred nekja let. Model je moral nujno imeti najboljše komponente v računalniku. Vsakič ko je prišel boljši proc, grafa, disk itd. je model kupil vgrajeval in se hvalil kolk hitr dela. Računalnik je bil vsaj dvakrat na mesec v našem servisu, kjer ga je nadgrajeval.

Rias Gremory ::

Vsak tele ma svoj vesele, vsak bik pa svoj štrik.
al kako že gre
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

lupicdario ::

Pa saj ni treba takoj kupit vsega...
jaz imam že 6-to leto isti Pc in sem z njim še vedno zadovoljen.

Pri avtih je enako - lahko bi vsi imeli euro 6 motorje ampak bi bili dražji .


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov ultra varčen ARM-jev dizajn Cortex A32

Oddelek: Novice / Procesorji
2511404 (8505) Red_Mamba
»

Raspberry Pi 2 - malina na steroidih z Okni (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
8526026 (16625) rebro
»

Ima vstopni Synology dovolj mišic?

Oddelek: Omrežja in internet
143898 (3264) twom
»

Intel pripravlja ~$100 alternativo Raspberry Pi

Oddelek: Novice / Procesorji
317707 (5286) krneki0001
»

Raspberry Pi naprodaj 20. februarja, specifikacije znane (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Procesorji
17056669 (46718) MrStein

Več podobnih tem