» »

Nakup grafične kartice 770GTX

Nakup grafične kartice 770GTX

Shadow666 ::

Katero od teh bi izbrali in zakaj? =)
Nikakor se ne morem odločit, katera je top in katera ne,
če kdo dejansko uporablja kako, pa če mi lahko pove kako je z coil whine-om.

http://www.dinokomp.si/iskanje/?search=...

Hvala že vnaprej!

hojnikb ::

coilwhine je loterija..
#brezpodpisa

Shadow666 ::

Tale tipo z isto konfiguracijo testira vse latest grafične in videi so kar zanimivi:

https://www.youtube.com/user/rasamaha20...

Nima DB testa, dejansko pa si lahko malce predstavljaš kako in kaj se obnaša grafika, tudi ko sem klical okoli, so rekli npr da Windforce rad piska in ga vračajo, Gainward da je tih ipd...
Dovolj bo že da mi en ki ima 770 gtx pove kater model ima in ali je v mejah normale. Vem da vpliva na coil whine od PSU do motherboarda in dejansko tudi štroma v hiši, ampak vedno je fino slišati več mnenj.

hojnikb ::

glavnina mnenj ti bo povedala, da je coil whine loterija in ni omejeno kr na eno serijo. Vsaka kartica ima lahko coil whine..
#brezpodpisa

sajmonmofo ::

asus directcu2 topsit, tiha, hladna, skratka bp ...

Leprechaun ::

Imel sem Gigabyte Windforce 770 GTX 2gb in ni bilo nobenega problema z coilwhinom, tudi gonilniki brezhibni, kar pa ne morem trditi za nekatere AMD kartice (predvsem z 7790 pa tudi 7970 sem imel precejšnje težave). Sem pa v zadnjih 10 mesecih imel vse od 7870 XT, GTX 660, GTX 660 TI, 770 GTX, 7790 Asus, 7790 Gigabyte, 7970 XFX 3x. Težave z tako zvanim cw (na kratko) nisem imel pri nobeni.

Bolj problematični so običajno napajalniki. Npr. moja LEPA 650W Gold je piskala neznosno (prav tako je začel piskati moj 6 let stari LC Power - drugače še vedno brezhibno delujoč).
Glede Dinokomp-a - zgoraj omenjeni napajalnik, sem reklamiral pred 50 dnevi, še vedno pa nisem dobil zamenjave zanjo (sicer 700W Lepa G). Sicer imajo z njimi nekateri dobre izkušnje, pri meni pa se ta zadeva vleče že predolgo...

Sicer pa lahko tako ali tako robo v 14 dneh vrneš, ne glede na razlog ;)
*************************************************************

Zgodovina sprememb…

Shadow666 ::

Teh 14 dni mi po njihovih besedah ne pripada, če jemlem na firmo.

So me že hakljali pri 670 GTX lansko leto ko sem vračal 5870 AMD-ja zaradi whina,
Directcu2 GTX670 je bil top shit in skoraj ni imel whine-a, oz. je bil zanemarljiv.

Drugače sem z njimi imel same dobre izkušnje,
kake druge trgovine s takimi cenami in tako ponudbo ne poznam,
vsaj ne v SLO območju .

Kar se tiče napajalca bo pa XFX Pro 750 W Bronze,
tako da nebi smelo bit nobenega problema, saj so baje kvalitetni =).

Leprechaun ::

Čisto slučajno sem odkril zakaj mi je LC Power pred parimi dnevi začel piskati. Težava je bila v tem, da se ventilator ob zagonu ni začel vrteti (sploh se ni vrtel), z malo ročne pomoči mi ga je uspelo pognati ;) (ga imam trenutno na ročni zagon :D). Ponovno deluje skorajda neslišno.

Evo če ne drugega je to dokaz, da kvalitetni napajalnik še ni garant za tišino.
Namreč za LC POWER 550W sem pred 6 leti odštel 40EUR, za LEPO G 650W pa 98EUR... Kdo bi si mislil.

Drugače pa z XFX napajalniki ne moreš zgrešiti ;).
*************************************************************

Zgodovina sprememb…

gddr85 ::

še mal reklame za Corsair
http://www.corsair.com/en-us/blog/2013/...

Leprechaun ::

Shadow666 je izjavil:

Teh 14 dni mi po njihovih besedah ne pripada, če jemlem na firmo.

So me že hakljali pri 670 GTX lansko leto ko sem vračal 5870 AMD-ja zaradi whina,
Directcu2 GTX670 je bil top shit in skoraj ni imel whine-a, oz. je bil zanemarljiv.

Drugače sem z njimi imel same dobre izkušnje,
kake druge trgovine s takimi cenami in tako ponudbo ne poznam,
vsaj ne v SLO območju .

Kar se tiče napajalca bo pa XFX Pro 750 W Bronze,
tako da nebi smelo bit nobenega problema, saj so baje kvalitetni =).


Saj drugače je Dinokomp popolnoma ok, nekaterim znancem so reklamacije kar hitro razrešili, jaz pa očitno nimam te sreče. Res pa je, da jim gre nekoliko na roko, da je bil napajalnik, ki sem ga reklamiral stare serije (pred kratkim so začeli izdelovati novo). Zdaj dobim tega nadomestnega iz nove serije in sicer 700W, sicer so mi zagotovili, da ga bodo dobil v preteklem tednu, ampak se trenutno več niti ne sekiram pretirano...
Drugače pa nekih alternativ v Sloveniji niti ni, morda Mlacom in Funtech,
v tujini pa Mylemon, Hoh.de, Computeruniverse, hardwareversand...
*************************************************************

Shadow666 ::

Najraje bi naročil iz tujine, prišparam po 20% na kos, glede na SLo cene, samo potem je še večji hec reklamirat, čakat, pošiljat in tako naprej.

Bomo videli. Dejansko se najbolj nagibam k Gigabyte 4gb verziji, palit je baje polom.... Če bi imeli CU2 ali MSI, bi jemal tiste 4GB verzije, tako pa so le 2GB.
To je še zadnja stvari ki me matra, ali 2 ali 4gb,4gb pride prav le pri modanih špilih, višjih resolucijah in AA ( ki pa v špilih skoraj ni več opazen),2GB je hudo ceneje in itak pridejo dx12 grafične v roku 1 leta, kar ne vem koliko se ravno splača vzemati dražje verzije starejših serij.

Kar se tiče pa DInokompa, res razen lanskega leta nisem imel problemov in so res na mestu, z obljubami, čakalnim časom in dostavo, samo kapo dol. =)

Za Coil whine - XFX in Corsair RM naj bi bila najbolša za odpravo le tega ja, upam da se mi bo mal "posrečlo" in bom trofnu tapravega =]

Najhuje je to, kot je reku hojnik, coil ne spada pod napake :D Pol nimaš kej kot vturit grafično kakemu drugemu revežu pa upat da bo njemu delal.
Dejansko bi bil prpravljen plačat, če bi obstajala firma, da bi ti dali za testirat par modelov, bi jih dal not in ven, probal ker najlepše dela in potem vzel tistega novega :D

mihco ::

4gb je marketing in pretirano precenjene...za ta denar se dobi za razred boljsa r9 290. Med gtx770 pa msi lightning, asus dc2oc, gb wf3 v tem vrstnem redu.

theBill ::

Tudi sam sem razmišljal o GTX 770, pa sem potem raje vzel R9 290. Že sedaj mi na resoluciji 1920x1080 par iger preseže porabo 2 GB Vram, po podatkih ki jih prikazuje MSI Afterburner. Npr. nov Woflfenstein, Crysis 3, Battlefield 4, ostale novejše igre so pa tudi nekje v območju 1,5 GB. Tako da grafa z 2 GB Vram ni neka dolgoročna investicija, bo kmalu začelo primanjkovati Vram-a.

mihco ::

theBill je izjavil:

Tudi sam sem razmiťljal o GTX 770, pa sem potem raje vzel R9 290. Že sedaj mi na resoluciji 1920x1080 par iger preseŞe porabo 2 GB Vram, po podatkih ki jih prikazuje MSI Afterburner. Npr. nov Woflfenstein, Crysis 3, Battlefield 4, ostale novejťe igre so pa tudi nekje v obmoĨju 1,5 GB. Tako da grafa z 2 GB Vram ni neka dolgoroĨna investicija, bo kmalu zaĨelo primanjkovati Vram-a.

Ce sistem rezervira neko kolicino vrama se ne pomeni, da je taka kolicina tudi uporabljena. Sam sem imel priloznost testirati 4k z gtx 770 2gb sli. Brez aa(ker je pri taki resoluciji popolnoma odvec) je zadeva delovala bp. potreba po ekstremnih kolicinah rama je mit!

Shadow666 ::

Kolikor sem jaz bral,
4Gb rama potrebuješ le za heavy modded Skyrim/ Gta V....
Za vse ostalo je baje dovolj 2Gb, sploh na 1080p :)

Seba22 ::

Zdravo tudi tukaj!

MSI GTX 770 Gaming 2GB se na daleč izogibaj,ker ima strašen coil whine.Jas jo imam trenutno na servisi,ker mi je crknila po približno 6 mesecih uporabe.Drugače pa so 2GB verzije čist dovolj za gaming na 1080p
Asus ROG B650E|Ryzen 7800X3D|DDR5 32GB|NVMe SSD 3TB|EKWB AIO 360|RTX 4080
Dell Alienware 27" 1440p GSYNC Ultimate|CAN-AM Renegade 1000cc 2022

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Seba22 ()

Shadow666 ::

Sem vzel ASUS DIRECTCU 2Gb =)
Bi morala zadoščati pa tudi po CW so baje in trkam na mizo med boljšimi in kvalitetnejšimi:)
Upam, da bo ok, še 1 teden čakanja na dele =)

DarwiN ::

Če še kdo kupuje GTX 770, 2Gb:

Akcija iz Nemčije: ASUS GeForce GTX 770 DirectCU II OC GTX770-DC2OC-2GD5

Cena 211€ + 10€ poštnine v Slovenijo... Tukaj pa si lahko zagotovite še 5€ popusta.. Skupaj torej 216€..

Te akcije zna bit vsak hip konec, tko da če mislite zagrabit, think no more!
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

mihco ::

DarwiN je izjavil:

Če še kdo kupuje GTX 770, 2Gb:

Akcija iz Nemčije: ASUS GeForce GTX 770 DirectCU II OC GTX770-DC2OC-2GD5

Cena 211€ + 10€ poštnine v Slovenijo... Tukaj pa si lahko zagotovite še 5€ popusta.. Skupaj torej 216€..

Te akcije zna bit vsak hip konec, tko da če mislite zagrabit, think no more!

ni zaloge

DarwiN ::

Auč... Pred uro je še bila.. :(
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Shadow666 ::

Holy shit , lepa akcija!
Jaz semdal za mojo 290€, vredna vsakega € :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Coil Whine

Oddelek: Strojna oprema
212187 (1521) tikitoki
»

Unigine Valley - OpenGL Lestvica (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
12921836 (13227) meho7
»

Grafična kartica do 250€

Oddelek: Pomoč in nasveti
283222 (2673) Janac
»

Nvidia Geforce GTX 7xx (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Strojna oprema
675119831 (94843) Pro_moted

Več podobnih tem