» »

Počasen zagon win 8.1

Počasen zagon win 8.1

tommy boy ::

Po posodobitvi iz windows 8 na 8.1 je začel računalnik delovati izredno počasi. Zagon traja 2-3 minute, če prenosnika dam v stanje ˝spanja˝ traja, da pride do namizja 5 minut, ker se popolnoma ugasne in prižiga ponovno. V primerjavi s predhonikom (win 8) je to 1000% poslabšanje delovanja.

Opazil sem, da je disk zaseden 100% celoten čas prižiga in da računalnik med spanjem zapre vse programe (outlook, office, firefox,...) tako, da je potrebno potem vse na novo odpirati. Ravno tako, mi nikakor ne uspe usposobiti namizne izdaje Skypa, ker se konstantno ruši še preden se lahko zažene.
Računalnik je pa HP 4740s z 8gb rama in procesorjem I5-3210M.

Kakšna ideja, kako bi lahko rešil te težave?

lp

solatko ::

Napačne nastavitve v nadzorni plošči - možnost porabe energije.
Delo krepa človeka

tommy boy ::

Dejansko sem sprobal te nastavitve, ampak nobena ne predstavlja vloge. Čas zagona sem sedaj izmeril s programom bootracer in je 134s. Najbolj zanimivo je, da je sam boot napisan kot 29s, potem pa namizje (desktop) 105s...

Še ima kdo kakšno idejo?

mitkos ::

Na novo naloži win8 in še updejt (KB 2871839)da boš imel WIN8.1 update v Stor-u. Mene je po 1 letu na 8-ci in potem po updejtu na 8.1 tudi vse nekaj štekalo in ni delovalo kakor mora. Pa sem rešil z zgornjo rešitvijo in sedaj dela kot mora.

hojnikb ::

naredit fresh install direkt na 8.1
#brezpodpisa

mitkos ::

Jaz sem probal pa mi ni ratalo aktivirat Win8.1. Serijsko sem vpisal neko generično potem pa nisem znal aktivirati, ker nimam serijske od Win8. Obstaja kakšen način da lahko direkt 8.1 namestim?

Isotropic ::

naredi refresh 8.1

tommy boy ::

Windowse 8.1 sem naložil preko store, celotna inštalacija je potekala brez problema. Če grem delat fresh install direkt na 8.1 ne vem kako bo, ker imam win 8 OEM verzijo se pravi je bila prednaložena in nimam nikjer kode, da bi lahko 8.1 inštaliral.

Kako pa naredim refresh 8.1?

Good Guy ::

tommy boy je izjavil:

Windowse 8.1 sem naložil preko store, celotna inštalacija je potekala brez problema. Če grem delat fresh install direkt na 8.1 ne vem kako bo, ker imam win 8 OEM verzijo se pravi je bila prednaložena in nimam nikjer kode, da bi lahko 8.1 inštaliral.

Kako pa naredim refresh 8.1?


factory reset, oz system restore

ktero mašino maš?
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Isotropic ::

nastavitve, posodobitev in obnovitev (zadnja), obnovitev
v tistem meniju na desni to

tommy boy ::

Hvala za odgovore, trenutno nimam časa sprobat osvežitve, tako da bom to naredil tekom vikenda. Drugače je pa računalnik HP 4740s z 8gb rama in bi po tej logiki vse moralo delovati kot po maslu, tako kot so windows 8.

Hayabusa ::

Windows 8 so hp bloatware editition ?
Naloži clean w8.1.

tommy boy ::

Hayabusa, windows 8 so bili prednaloženi ko sem kupil računalnik. Imam recovery particijo s katero lahko obnovim računalnik nazaj. Tega ne bi rad počel ker po pravici povedano, se mi ne da ukvarjat z nalaganjem vsega potrebnega še enkrat. Poizkusil bom tekom vikenda obnovitev inštalacije win 8.1, če to ne bo pomagalo, potem grem naredit recovery.

Glede na to, da se je računalnik poslabšal iz hitro delujočega v počasnega polža, in če obnovitev ne bo pomagala, preklopim nazaj na win 8 in nikdar več ne nalagam 8.1.

Engineer_ ::

tommy boy je izjavil:

Hayabusa, windows 8 so bili prednaloženi ko sem kupil računalnik. Imam recovery particijo s katero lahko obnovim računalnik nazaj. Tega ne bi rad počel ker po pravici povedano, se mi ne da ukvarjat z nalaganjem vsega potrebnega še enkrat. Poizkusil bom tekom vikenda obnovitev inštalacije win 8.1, če to ne bo pomagalo, potem grem naredit recovery.

Glede na to, da se je računalnik poslabšal iz hitro delujočega v počasnega polža, in če obnovitev ne bo pomagala, preklopim nazaj na win 8 in nikdar več ne nalagam 8.1.


oh daj no lepo te prosim. Windows 8.1 nima veze s tvojo upočasnitvijo sistema, si moral nekaj naložit da se je tak upočasnilo.
Sveže naloži windows 8.1 in bo delalo brezhibno. In pazi kaj poleg namestiš, da ne boš spet imel težav.

Malce očisti disk, poženi ccleaner, defragmentiraj, poglej kateri programi se ti zaganjajo ob zagonu sistema in odstrani _vse_ nepotrebne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

tommy boy ::

Po posodobitvi na 8.1 ti ostanejo vse datoteke, take kot so bile v win 8. Tako, da tvoja teorija da sem nekaj inštaliral kar ne bi smel ne drži vode, ker nič ni bilo dodatno nameščeno. In koliko berem po tujih forumih nisem edini ki mu 8.1 dela počasneje od 8.

Engineer_ ::

namesti znova gonilnike. Še posebno gonilnik grafične.

Če nisi namestil ničesar razen posodobitve na win8.1 je tvoja težava zagotovo v gonilnikih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

tommy boy ::

Ker mi nikakor ni uspelo usposobiti zagona, tudi z različnimi driverji za različne komponentne, sem nad 8.1 obupal in šel nazaj na windows 8.
Kar se mene tiče, lahko kar uporabljajo windows 8.1 jaz ga nikoli več ne namestim, ima veliko preveč bugov in vsega skupaj za normalno uporabo in je kvečjemu downgrade 8 namesto upgrade.

lp

COCKER ::

Pozdravljeni,
Da ne odpiram nove teme bom kar nato postavil vprašanje. V četrtek sem naredil update iz win8 slo na win8.1. slo, od včeraj naprej imam težave z prikazom internetnih strani. Končnice .com in .net pa kdaj pa kdaj tudi .si mi ne pokaže vedno, oziroma me vrže na stran ODPRAVI TEŽAVE Z POVEZAVO parkrat pritisnem f5 in se stran pokaže. Klical sem mojega ponudnika interneta, pa mi je potrdil da od njih do mojega modema zadeva dela brez problema. Z win 8 teh težav nisem imel, naj pri prosim nekdo pomaga.
Hvala
Lp

superb_ ::

Od pred kratkim imam težave s pc-jem. Zagon Win 8.1 traja dlje kot običajno. Ko pridem na namizje se sicer takoj pojavijo vse ikone, vendar kmalu postanejo bele oz. brez grafike, nato pa kar nekaj časa traja da se znova naložijo. V tem času je HDD na 100%. je to normalno?

gddr85 ::

mogoče lahko narediš defragmacijo diska in obnoviš npr. icon cache, če ti npr. kakšne ikone ne delajo oz. so bele/prazne

pa če še nisi pregledaš disk s crystal disk info oz. prek cmd smart check
če imaš velik stvari in nisi posebej naštimal, kaj se ti zažene in kaj ne, potem disk na začetku tudi rabi da naloži vse, ampak to traja par sekund

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

seba-beba ::

PC je star eno leto.

Specifikacije:
Intel Core i5-3550
8,0 GB RAM
NVIDIA GeForce GT 640
Win 8.1 OEM

 slika

slika



Kako obnoviti icon cache?

gddr85 ::

http://www.sevenforums.com/tutorials/49... opcija 2. prek cmd

oz. mislm, da je dovolj, če zbrišeš C:\Users\User-Name\AppData\Local\IconCache.db in restart pc, čeprav problema s pokvarjenimi ikonami nimaš, ker se ti potem naložijo, tako da to je samo problem, ker najbrž disk rabi nekaj časa....vseeno naredi še defragmacijo hdd

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

smotanc ::

Da dobiš serial key od tvoje windows 8 uporabi program aida 64.v kategoriji operacijski sistemi ti izpiše serial s katerim je aktiviran tvoj sistem.

seba-beba ::

@gddr85

Sem vse postoril...sedaj je bolje, hvala!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[WINDOWS 8] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1490436924 (2605) jedateruk
»

Predhodno nameščen win 8 - ključ izdelka

Oddelek: Operacijski sistemi
145523 (4994) solatko
»

Windows 8.1 na prenosniku

Oddelek: Pomoč in nasveti
162789 (1769) Dober dan
»

migracija na večji SSD

Oddelek: Pomoč in nasveti
223663 (3102) tomaz-
»

Win 8 .... par vprašanj!

Oddelek: Pomoč in nasveti
82024 (1779) JOKER

Več podobnih tem