» »

Win 8 .... par vprašanj!

Win 8 .... par vprašanj!

JOKER ::

Mene zanima par odgovorov, in bi prosil, če mi lahko kdo napiše, kako in kaj.
Torej, zanima me sledeče;

Imam nov računalnik, na katerem so prednaloženi Win8 ... ko sem ga prvič zagnal, se je vse lepo in prav uredilo. Na računalniku imam nalepko z serijsko številko Windowsev, zdaj pa me zanima:

1) Če te Windowse nadgradim v Win8.1, kako lahko potem pridem v kolikor bi hotel na svoje prejšnje Windowse nazaj? Kako je z kodo, ki sem jo dobil oziroma je na nalepki?

2) Če je odgovor NE, da ne morem dobit svojih Winsow nazaj, ki so bili prednaloženi, pomeni, da je koda na nalepki računalnika postala brezpredmetna?

3) Imam doma tudi Windows 7 original, pa me zanima kako je s tem, če si naložim na nov računalnik Windows 7, ali s tem izgubim garancijo na računalnik?

4) Če se po nekem času odločim (če bi namestil Win7), zamenjat Win7 z Win8, kako je z tem, ker pri nakupu računalnika nisem dobil DVDja, temveč je bil Windows prednaložen na HDDju?


Res bom hvaležen za te odgovore. Ne znam si sam odgovorit in preden bilo kaj naredim, bi prosil za pojasnila, da bom pripravljen vnaprej, kako postopat.
Hvala in lep pozdrav.
________________________________________________________
Ka te češ ....

Seljak ::

Windows 8.1 je posodobitev le teh in je brezplačna.Ni potrebe,da bi hodil nazaj na 8.0. Zakaj bi sploh želel na win7,ko pa si dejal,da imaš tudi win 8 original? Ti imaš OEM verzijo in je namenjena le za tisto napravo,na kateri je nameščena.

JOKER ::

Torej, če prav razumem, ta moja verzija, ki je samo za mojo napravo, če posodobim na Win8.1 pomeni, da nikakor ne morem več do te moje verzije, če bi slučajno hotel se vrnit "korak nazaj"?

Win7 .... meni se zdi, da je Win7 daleč najbolj stabilen OS seveda zraven XPjev. To je moje mnenje in moje izkušnje. Fora je v tem, da mi ni všeč ta "načičkanost" novih Windowsew, pa imam občutek, da so mi programi pod Win7 delovali dosti boljše, kot pa delujejo sedaj.

No če izluščim iz tvojega odgovora .... ko enkrat posodobim moj OEM Windows, ne morem več nazaj na Win8 oziroma moj ključ (serijska), ki je na nalepki bo brez pomena?

Bi pa prosil še nekoga za ostale odgovore .... tu ni zdaj vprašanje zakoj bi to in ne ono, tukaj me zanimajo stvari, da se vem odločit preden naredim nekaj na pamet. Hvala!
________________________________________________________
Ka te češ ....

xy! ::

Vedno lahko na novo namestiš win8 s kodo, ki jo imaš na računalniku. Lahko nadgradiš formaatiraš vmes namestiš drug os, licenca ti zraadi tega ne propade.

Seljak ::

JOKER je izjavil:

Torej, če prav razumem, ta moja verzija, ki je samo za mojo napravo, če posodobim na Win8.1 pomeni, da nikakor ne morem več do te moje verzije, če bi slučajno hotel se vrnit "korak nazaj"?
No če izluščim iz tvojega odgovora .... ko enkrat posodobim moj OEM Windows, ne morem več nazaj na Win8 oziroma moj ključ (serijska), ki je na nalepki bo brez pomena?

Bi pa prosil še nekoga za ostale odgovore .... tu ni zdaj vprašanje zakoj bi to in ne ono, tukaj me zanimajo stvari, da se vem odločit preden naredim nekaj na pamet. Hvala!


Zgleda,da nisi prav NIČ razumel. Logično je,da lahko na novo namestiš OS kdaj tebi paše,saj imaš serial windowsow.Ker imaš backup file windowsow na disku boš vedno,ko boš namestil svežo verzijo imel win 8.0 . Ne vem kakšne imaš ti izkušnje nasploh glede win7 in win8,jaz imam z obema dobre. Na stacionarnem imam win7 na laptopu pa win8(kode pa nisem dobil na nalepki kot ti,ampak je že integrirana v backup-u). Zakaj kompliciraš,če pa si se sam odločil,da nabaviš laptop z win8? Zakaj potem takem nisi kupil brez OS-a in si namestil OS,ki ti najbolj odgovarja,ne pa da zdaj nekaj pljuvaš kako ti nov win 8 ni dober in oh in sploh.

JOKER ::

Seljak je izjavil:

Zakaj potem takem nisi kupil brez OS-a in si namestil OS,ki ti najbolj odgovarja,ne pa da zdaj nekaj pljuvaš kako ti nov win 8 ni dober in oh in sploh.


@benji:
Čakaj malo, umiri konje! Kaj je zdaj s tabo!? Nekdo te je razp***o, pa si najdo mene ali kaj? Idi malo na zrak človek.

V prvi vrsti, kdo je pljunil po Windowsih, plus tega pa si tako reagiral, kot da si ti Win8 naredil, tako da čemu takšna reakcija, nimam pojma.
Pravim pa, da od vseh Windows-ev sta 7-ka in XP nekako najboljša za mene, kar sem tudi napisal, da je to moje mnenje.
Ne vtikuj se v teme, če itak ne znaš odgovorit, pa še v tvojih odgovorih je čutit nestrpnost.

Vseeno hvala!
________________________________________________________
Ka te češ ....

Seljak ::

Sory ampak sploh nisem bil nestrpen. Morda je tako samo tebi zvenelo :D Če bi bil na karkoli jezen ali nestrpen bi pisal z velikimi črkami. To so dejstva,ki jih vsakemu povem,ki kupi PC z OS in potem mu ni všeč miljon stvari. Prej bi si pogledal kako zadeva zgleda in ne bi potem javkal kako je win8 kičast in ne vem kaj vse. Sicer pa si dobil vse odgovore na svoja vprašanja tako,da sedaj lahko mirne duše namestiš svežo različico windowsov ;)

aerie ::

JOKER je izjavil:


Pravim pa, da od vseh Windows-ev sta 7-ka in XP nekako najboljša za mene, kar sem tudi napisal, da je to moje mnenje.

Potemtakem namesti Win 7.
Sicer pa, kot so ti že odgovorili, Win 8.1 je nadgradnja Win 8. Ko enkrat nadgradiš iz 8 na 8.1, enostavne, s klikom na nek gumb, poti nazaj več ni. Potrebna je ponovna namestitev Win 8. Ključ ti seveda velja. BTW, ta ključ ne pomeni, da je programska oprema tvoja, ampak ti le daje pravico, da jo uporabljaš.
Kar se "načičkanosti" Win 8 tiče, pa je stvar subjektivne narave. Meni je Win 7 z vključenim aerotom dosti bolj kičast kot Win 8, ki je pravzaprav povsem minimalističen. In pa v Win 8.1 si lahko nastaviš zagon OS-a direktno na namizje, če te ploščice start zaslona motijo.

JOKER ::

Hvala vsem za odgovore.
________________________________________________________
Ka te češ ....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nadgradnja Windows 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8725947 (21067) R1710
»

Ponovna namestitev win vista na star prenosnik z novim trdim diskom

Oddelek: Pomoč in nasveti
252237 (1964) Alexius Heristalski
»

Windows 8.1 na prenosniku

Oddelek: Pomoč in nasveti
162717 (1697) Dober dan
»

HP 15 d050sm - gonilniki nujno (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6316693 (13135) dmagnif
»

win7 ali win8.1 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10237274 (20738) AlkaZar

Več podobnih tem