» »

Dvig gotovine na banki brez bančne kartice z osebnim dokumentom

Dvig gotovine na banki brez bančne kartice z osebnim dokumentom

koro13 ::

Torej na morju sem pozabil denarnico v kateri sem imel bančno kartico in me zanimače obstaja opcija da pojdem v banko z osebnim dokumentom in dvignem gotovino. Je lahko to le matična banka ali katerakoli? Kartice ne zelim preklicati sajpojdemo naslednji vikend ponovno na morjr. Lep pozdrav in hvala za informacije

Furbo ::

Lahko z osebno, ostalo je pa odvisno od tvoje banke.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

koro13 ::

Potem lahko to 100% brez problema?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koro13 ()

Nikonja ::

a je tolk teško poklicat na banko in vprašat ?

techfreak :) ::

Mislim da je predvsem težje dvigniti samo z bančno kartico, kot pa samo z osebno.

IQ42 ::

techfreak :) je izjavil:

Mislim da je predvsem težje dvigniti samo z bančno kartico, kot pa samo z osebno.

???.. mene v banki še nikoli niso vprašalii za osebno.. mogoče ko sem odprl račun, se ne spomnim..
I have learned from my mistakes
and I am sure I can repeat them exactly.

]Fusion[ ::

Nisi nikoli dvigoval večjih količin. Vedno te lahko vprašajo za osebni dokument.
Drugače pa lahko komot samo z osebno. Preverjeno.
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

M-XXXX ::

]Fusion[ je izjavil:

Nisi nikoli dvigoval večjih količin. Vedno te lahko vprašajo za osebni dokument.
Drugače pa lahko komot samo z osebno. Preverjeno.

Tudi mene niso še nikoli vprašali za osebno pa se je šlo za zneske tudi nad 20 000€ že...

shadeX ::

Najbrž če te poznajo na videz in te večkrat vidijo tam, potem te sploh ne vprašajo. V našem mestu me niso še prašali za osebno. Ko sem bil v drugem mestu v poslovalnici Abanke, me je gospod vprašal po osebni. Šlo se je za 200€.

]Fusion[ ::

M-XXXX je izjavil:

]Fusion[ je izjavil:

Nisi nikoli dvigoval večjih količin. Vedno te lahko vprašajo za osebni dokument.
Drugače pa lahko komot samo z osebno. Preverjeno.

Tudi mene niso še nikoli vprašali za osebno pa se je šlo za zneske tudi nad 20 000€ že...


Te pa malo razmisli zakaj te niso. Pa jih malo skregaj, ker bi lahko komot teh 20k€ nekdo drugi odneso :)
Sicer mene tudi ne sprašujejo, vsaj ne na moji lokalni banki. Sem pa že doživel drugje, da sem moral pokazat.
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

Double_J ::

Pa baje sedaj te bančne kartice precej kradejo in jim kar rata dvignit dol z bankomata dnevni limit 450€. Kako jim to rata, sej Pin ne moreš prebrati iz kartice dol.
Dve šivanki...

lonz ::

Double_J je izjavil:

Pa baje sedaj te bančne kartice precej kradejo in jim kar rata dvignit dol z bankomata dnevni limit 450€. Kako jim to rata, sej Pin ne moreš prebrati iz kartice dol.



Zato pa dajo na bankomate tile lopovi poleg čitalca magnetnega zapisa še mini kamero ki posname ko odtipkaš PIN.
...arrrrrr, shiver me timbers...

Double_J ::

Zato pa dajo na bankomate tile lopovi poleg čitalca magnetnega zapisa še mini kamero ki posname ko odtipkaš PIN.


Ne ne... nobenih čitalcev in kamer, pazi to. V neki trgovini tam v supernovi na Rudniku so pač kradli kartice iz torbic ljudem. In potem so jim enostavno dvignili denar iz bankomata. Pravijo na policiji, da je veliko teh primerov.

Samo mi ni jasno kako ugotovijo Pin.
Dve šivanki...

Arctander ::

Marsikatera starejša oseba ima PIN z alkoholcem napisan kar na kartici. Če ne to, pa listek zraven v denarnici.

IQ42 ::

Arctander je izjavil:

Marsikatera starejša oseba ima PIN z alkoholcem napisan kar na kartici. Če ne to, pa listek zraven v denarnici.

Jaz jih imam tudi, pine namreč. Ampak tako, da n.pr. tretji cifri prištejem, recimo 3. Pol se pa kar trudi, pa še kartico bom dobil po tretjem poskusu nazaj.
I have learned from my mistakes
and I am sure I can repeat them exactly.

fosil ::

Saj to pa ni slaba ideja, da imaš zraven lažen pin.
Samo mora bit nakracan tako nerazločno, da je treba malo poskušat katera cifra je prava, dokler ne požre kartice :D
Tako je!

Furbo ::

Jaz si tudi včasih tako napišem, 'kriptiran' pin, zabavno je ko bančne uslužbenke vedno dobijo božjastni napad, ko to vidijo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

shadeX ::

IQ42 je izjavil:

Arctander je izjavil:

Marsikatera starejša oseba ima PIN z alkoholcem napisan kar na kartici. Če ne to, pa listek zraven v denarnici.

Jaz jih imam tudi, pine namreč. Ampak tako, da n.pr. tretji cifri prištejem, recimo 3. Pol se pa kar trudi, pa še kartico bom dobil po tretjem poskusu nazaj.


To ni slaba ideja. Ampak na žalost ima pomankljivosti, kajti to bi samo spodbudilo tatova da bi ti še prej sunil kartico. Naprimer če plačaš s to kartico v trgovini in recimo tisti PIN vidi prodajalec za pultom. Mogoče mu pridejo kakšne grde misli na pamet.

Furbo ::

Prodajalec že tako lahko cele dneve škili na pine če hoče.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

IQ42 ::

Pine nimam napisane na kartici, nego v telefonu. "Enkripcija" je pa za primer, če mi kdo sune denarnico in telefon.
I have learned from my mistakes
and I am sure I can repeat them exactly.

zibertluka13 ::

Se da dvignit denar brez kartice če še nisi 18?

Furbo ::

Vzemi potni list ali kak drug dokument s sliko, če imaš.

Če imaš elektronsko banko pa nakaži kakemu kolegu pa naj ti da on keš.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

WizzardOfOZ ::

zibertluka13 je izjavil:

Se da dvignit denar brez kartice če še nisi 18?


Če je tvoj račun, lahko dvigneš na poslovalnici z osebno izkaznico ali potnim listom.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Gagatronix ::

Gres na maticno banko z osebnim dokumentom (osebna, pasos, vozniska) in razlozis situacijo. Ce bodo problematizirali je pac to znak da menjaj banko.

NuMaN ::

Furbo je izjavil:

Vzemi potni list ali kak drug dokument s sliko, če imaš.

Če imaš elektronsko banko pa nakaži kakemu kolegu pa naj ti da on keš.


?

Obstaja določen rizik. A je treba razlagati?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dvig večjega zneska gotovine (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11518713 (6006) OZZY
»

Z novim letom dobimo biometrične osebne izkaznice (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
25536416 (12838) OK.d
»

Zloraba bančne kartice (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7321411 (5655) sprehajalec4
»

Uporaba TRR številke (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7021029 (18796) BlaY0
»

Pohekani bankomati na štajerskem (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6616841 (11904) solatko

Več podobnih tem