» »

Polog na banko

Polog na banko

«
1
2

Jerry000 ::

Ali je 5k pologa na osebni bančni račun kaj problematičnega s strani banke? Imam denar v gotovini, in bi rad dal na osebni račun. Denar je predvsem iz študentskih let (10+ let nazaj) ko sem si iz takratnih študentskih napotnic vedno dvigoval denar za "na lager" oziroma za hude čase. Sedaj kupujem stanovanje in bi mi ta denar prav prišel, me je pa strah da ne bi banka ali furs se kaj vtaknila pri dokazovanju, ker ne morem dokazat. Kolikšna je meja dokazovanja pologa gotovine na račun?

cortez ::

Če imaš potrdila o dvigu, pol ne bo problem pri pologu.

Če ne pa večkrat položi po 500€...

matobeli ::

Za 5k ne bo nihče niti trznil.

Če se ne motim se nad 10k šele preverja.

Pa vse hkrat položi, bo manj sumljivo kot če zdej skor cel let dobivaš po 500eur mesečno.

Jerry000 ::

Ah kje, nimam nobenih potrdil, to je bilo 10+ let nazaj. Seveda, vse bi naenkrat naložil gor. Torej je 10k tista meja. Super, če za 5k ne bo nič teženja iz njihove strani, potem kul. Je pa res da sem si iz kripto izplačal pred par meseci kar je bilo kar več kot 10k, ampak za tisto imam potrdila. Le za to gotovino nimam nič ker pač...to je študentski denar (varčevanje). Vendar sklepam da lahko pač banki rečem da pogledajo v loge 10+ let nazaj na vse dvige i guess

matobeli ::

Lahko edino da bi te interno v banki vprašali za izvor denarja, ker so pač banke in ima vsaka še svoje pravilnike, sam to tud nima veze če ne misliš ravno vsak mesec polagat 5k.

Utk ::

2-3 jurje položi, 2-3 jurje sproti zapravi, za hrano, bencin, itd. Kaj pa je to, tolk pa ja porabiš v par mesecih.

Jerry000 ::

Utk je izjavil:

2-3 jurje položi, 2-3 jurje sproti zapravi, za hrano, bencin, itd. Kaj pa je to, tolk pa ja porabiš v par mesecih.

Pred komentiranjem prosim preberi post

matobeli je izjavil:

Lahko edino da bi te interno v banki vprašali za izvor denarja, ker so pač banke in ima vsaka še svoje pravilnike, sam to tud nima veze če ne misliš ravno vsak mesec polagat 5k.

Kaj pa je bolje da rečem, študentski prihranki pred 10 let al da mi je ne vem...babi ali pa mama dala?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

energetik ::

Kaj ti bo 5k drobiž pri nakupu stanovanja? To raje zapravi za sprotne stroške in kake obrtnike pri obnovi.
Sigurno pa ne reci, da si dobil od babice, ker ti potem lahko smatrajo kot darilo, boš še kak davek fasal.
vires in numeris

Utk ::

Pred komentiranjem prosim preberi post

Sem. Ampak 2 jurja te bojo rešla pri stanovanju?

matobeli ::

Nobenega davka ne boš fasal če boš rekel da je babi/mami dala, ker so darila v dedni smeri navzdol neobdavčena. Ampak, ta darila gredo lahko pod določenimi pogoji v dedno maso, tko da pusti to.

Rečeš tako kot je. Da so prihranki, ali pa da si prodal svoje premičnine katerih prodaja tudi ni obdavčena.

Ampak nihče te ne bo preverjal za 5k.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

uvodV?? ::

Pa mal potreniraj doma, ker vidim že vidim da boš ves zašvican tam stal.

bauci ::

Ti samo položi na banko. Če te kdo slučajno vpraša rečeš, da so to družinski prihranki. Preizkušeno.

V-i-p ::

cortez je izjavil:

Če imaš potrdila o dvigu, pol ne bo problem pri pologu.

Če ne pa večkrat položi po 500€...

Ah, lepo te prosim. Zadnjič sem si na bankomatu položil 4k v bankovcih po 50€ v treh minutah, kakšni pologi po 500€.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

BCSman ::

5k zapraviš da greš v terme olimia za 3 dni.
Ali pa odpreš s.p. in polagaš kolikor te je volja. Tako delajo poslovneži z juga.

Scaramouche3 ::

Men je kolega rekel, vedno po 900€. Drugače davčna...

Zdej sem zmeden!

Scaramouche3 ::

BCSman je izjavil:

5k zapraviš da greš v terme olimia za 3 dni.
Ali pa odpreš s.p. in polagaš kolikor te je volja. Tako delajo poslovneži z juga.


Seveda avtohtoni so nedolžni kriminala, sploh bogati, ki ne skrivajo denar v davčnih oazah...

botatust43 ::

danes polog 4000€ fizično na banki, potem še prenakazilo na drug račun. rešeno v 5min. ne bev ne mev.:D

Scaramouche3 ::

botatust43 je izjavil:

danes polog 4000€ fizično na banki, potem še prenakazilo na drug račun. rešeno v 5min. ne bev ne mev.:D


Sej ti ne rečejo oni, davčna te kontaktira...

botatust43 ::

ma samo neka... ampak mislim da se jim ne da...

Invictus ::

Banka mora poročati davčni, zakonodajno, ko je gotovinskih pologov v enem mesecu za 10 ali 12k. Ne vem točne cifre...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Scaramouche3 ::

Koliko se plača če dam polog na banko ali bankomat? Kok je razlika?

matobeli ::

0, 0 in 0. Dh, na Dh okencu in Dh bankomatu.

Scaramouche3 ::

matobeli je izjavil:

0, 0 in 0. Dh, na Dh okencu in Dh bankomatu.


Sem NLB...

botatust43 ::

jaz na nlb 0.

Ganon ::

V življenju nisem plačal za polog denarja. Eni bi radi, da vam še to zaračunajo? :D

Scaramouche3 ::

Ganon je izjavil:

V življenju nisem plačal za polog denarja. Eni bi radi, da vam še to zaračunajo? :D

Nebi radi, samo ne vemo če to naredijo...

IL_DIAVOLO ::

Itak te bodo olupili pri danasnjih OM, bog ce jim kdo se sploh nosi kes na banko.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Cveto ::

Jaz sem položil kar na bankomatu. Dvakrat po 8k (z dvema mesecema vmes). Po prvem pologu ni bilo nič, po drugem pologu pa je prišlo obvestilo banke, da me po "zakonu o preprečavanju pranja denarja in korupcije...) pozivajo, da se oglasim pri njih. Ko sem sem, so me vprašali, da so opazili nenavadno visoke pologe denarja in če lahko pojasnim izvor. Rekel sem, da sem imel med Covidom doma nekaj več denarja ter da sem 2019 prodal avto in sem imel ta denar doma. Pogledali so tudi mesečne prilive (plačo) in ko so videli, da je bil posamezen polog v rangu dveh-treh plač, je bilo ok. Podpisal sem izjavo, da ta denar ne prihaja iz katere od sumljivih držav (Iran itd...) in to je bilo to. Vprašal sem jih še, če bodo dali kaj naprej davčni, pa so rekli da ne. Denar je itak kmalu zatem šel za nakup avta (za kar je bil tudi dajan na kup).

10 k je menda že preveč. Pa nič ne pomaga, če gre za več manjših pologov, oni gledajo skupen znesek. Z več kot 12k v gotovini naj itak ne bi smel razpolagat (če ti nekdo v gotovini plača recimo 20k za avto, je s tem kršil zakon, moral bi nakazat).

OutOfTheBox ::

Joj dejte se nehat sekirat za drobiž. Enkrat 5k noben niti trznil ne bo. Drugo je da ti periodično mečeš 5k na banko.

jest10 ::

Odvisno od referenta. Kakšen zna komplicirat, večina jih ne.

Največje cvetke so bile na gorenjski banki-ker na njihov račun ne prejemam "plače", ne bi smel nanj polagati denarja. Samo prenakažem lahko z drugega svojega računa:))

delavec44 ::

Cveto je izjavil:

10 k je menda že preveč. Pa nič ne pomaga, če gre za več manjših pologov, oni gledajo skupen znesek. Z več kot 12k v gotovini naj itak ne bi smel razpolagat (če ti nekdo v gotovini plača recimo 20k za avto, je s tem kršil zakon, moral bi nakazat).


Od kje take bučke? Kateri je ta zakon?

OutOfTheBox ::

jest10 je izjavil:


Največje cvetke so bile na gorenjski banki-ker na njihov račun ne prejemam "plače", ne bi smel nanj polagati denarja.:))


Take cvetke so povsod po naših bankah. Debilizem skratka.

Magic1 ::

Najhuje je ko hočeš iz varčevalnega na eni banki prinesti na drugo banko (zaradi obresti) pa te na drugi banki zajebavajo s dokazili od kje ti denar... Iz faking druge slo. banke ni zadosti... Mutijo slo banke na polno vse skup.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

nokken ::

Ganon je izjavil:

V življenju nisem plačal za polog denarja. Eni bi radi, da vam še to zaračunajo? :D

Ti ga ze nekaj casa...
1.4 Polog gotovine (bankovci in kovanci)
1.4.1 Gotovina v EUR
Okence - bankovci (vplačila z bankovci na osebni račun) 0,20% min.1,50 EUR
Okence - kovanci (polog kovancev na osebni račun) 2,20% min.2,00 EUR

Ganon ::

Katera banka? In kdo so norci, ki imajo tam odprt račun?

Glugy ::

Jerry000 je izjavil:

Ah kje, nimam nobenih potrdil

Kako da ne? Jz se še po več k 10 letih lahk prijavim na svoj račun pri e študentskemu servisu pa še vedno vse piše kje sem delal in kok ( kar je na sploh super ).
Zdej edin če nisi ti na črno to kej delal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

Karen ::

Uf, kup neuporabnih informacij za op-a: ce bos sel na banko polozi manj kot 5k naenkrat: nad 5k se zahteva navedba vira, torej moras rect npr. prihranki. Ce bos polozil recimo 2x 4.5 te ne bo nihce v banki nic vprasal. Od tam naprej je pa odvisno od alarmov na preprecevanju pranja denarja, ne na furs. Gleda se pa letno razliko v prometu, torej to da si pac enkrat v mesecu polozil vec se ne pomeni bistvenega statisticnega odklona.

Kapitan Jack ::

OMG in potem ljudje se zmeraj placujejo s karticami. Od cegumija do ne vem cesa. Za jebeni lastni denar, se moras tam nekaj opravicevati kot najhujsi kriminalec.

Pa tle je se govora o 5k, ki jih jebeno porabis za dopust. Ma ravno zaradi tega, ne bom vec placeval s kartico tocno nic. Tisto kar mora it s kartice naj gre, vse ostalo pa lepo dvignem in zapravljam. Naj se jebejo ze s tem.

Ne stekam pa tega z s.p? Tam pa kao lahko polagas kes in te nihce ne sprasuje? Why d fuck je tam ta razlika?

bemfa ::

Ko so meni težili za 5k, sem zaprl račun in nesel denar na drugo banko.

Kapitan Jack ::

bemfa je izjavil:

Ko so meni težili za 5k, sem zaprl račun in nesel denar na drugo banko.

Sploh ne stekam zakaj nosite kes na banko? Posebej 5 jurjev. Kaj pa bos s tem?

matobeli ::

Prodaš avto in imaš 5k v gotovini, valda navš zdej skoz nosil gotovine sabo sam da jih porabiš. Eni pa res hodte še zmer z 100eur po štruco kruha...

OP jih pa rabi ker bo plačal prek trr in ne z gotovino.

bemfa ::

S svojim denarjem lahko delam kar čem. Ne bom računov polagal banki, še manj pa na forumu.

NuMaN ::

Ne smeš ga zažgat na javnem mestu ...

V-i-p ::

Karen je izjavil:

Uf, kup neuporabnih informacij za op-a: ce bos sel na banko polozi manj kot 5k naenkrat: nad 5k se zahteva navedba vira, torej moras rect npr. prihranki. Ce bos polozil recimo 2x 4.5 te ne bo nihce v banki nic vprasal. Od tam naprej je pa odvisno od alarmov na preprecevanju pranja denarja, ne na furs. Gleda se pa letno razliko v prometu, torej to da si pac enkrat v mesecu polozil vec se ne pomeni bistvenega statisticnega odklona.

Tudi tvoj odgovor je neuporaben. Meja je 15.000€.

V evidenci se za namen opravljanja nalog, ki se nanašajo na preprečevanje in odkrivanje pranja denarja, predhodnih kaznivih dejanj, financiranja terorizma ter drugih nalog, določenih z ZPPDFT-1, obdelujejo podatki o gotovinskih transakcijah nad 15.000 EUR, ki jih uradu sporočajo zavezanci po ZPPDFT-1.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

IL_DIAVOLO ::

Kapitan Jack je izjavil:

OMG in potem ljudje se zmeraj placujejo s karticami. Od cegumija do ne vem cesa. Za jebeni lastni denar, se moras tam nekaj opravicevati kot najhujsi kriminalec.

Pa tle je se govora o 5k, ki jih jebeno porabis za dopust. Ma ravno zaradi tega, ne bom vec placeval s kartico tocno nic. Tisto kar mora it s kartice naj gre, vse ostalo pa lepo dvignem in zapravljam. Naj se jebejo ze s tem.

Ne stekam pa tega z s.p? Tam pa kao lahko polagas kes in te nihce ne sprasuje? Why d fuck je tam ta razlika?


Se nikoli se nisem opravičeval v 5 letih odkar plačujem 90% stvari s kartico.

Kapitan Jack je izjavil:

bemfa je izjavil:

Ko so meni težili za 5k, sem zaprl račun in nesel denar na drugo banko.

Sploh ne stekam zakaj nosite kes na banko? Posebej 5 jurjev. Kaj pa bos s tem?


Ti jih bos raje čimprej zapravil, da te ne bo vec tiscal v zadnjem zepu, namesto da bi dal na trr za dezevne dni.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Zgodovina sprememb…

5ygmq ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Kapitan Jack je izjavil:

Za jebeni lastni denar, se moras tam nekaj opravicevati kot najhujsi kriminalec.
Se nikoli se nisem opravičeval v 5 letih odkar plačujem 90% stvari s kartico.

zakaj bi se moral opravičevati za plačila s kartico ali na trr?

Jerry000 ::

Karen je izjavil:

Uf, kup neuporabnih informacij za op-a: ce bos sel na banko polozi manj kot 5k naenkrat: nad 5k se zahteva navedba vira, torej moras rect npr. prihranki. Ce bos polozil recimo 2x 4.5 te ne bo nihce v banki nic vprasal. Od tam naprej je pa odvisno od alarmov na preprecevanju pranja denarja, ne na furs. Gleda se pa letno razliko v prometu, torej to da si pac enkrat v mesecu polozil vec se ne pomeni bistvenega statisticnega odklona.

Ja, je kar precej neuporabnih informacij tule. Ampak smo vajeni, je to le slo-tech kjer tema hitro postane neuporabna...hvala za odgovor, je uporabno. Sem sicer že drugače rešil zadevo

Kapitan Jack ::

5ygmq je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Kapitan Jack je izjavil:

Za jebeni lastni denar, se moras tam nekaj opravicevati kot najhujsi kriminalec.
Se nikoli se nisem opravičeval v 5 letih odkar plačujem 90% stvari s kartico.

zakaj bi se moral opravičevati za plačila s kartico ali na trr?

Kaj ti bluzis sploh? Naj narisem? Govora je o tem, da ti banka mori in te sprasuje od kod ti teh posranih pet jurjev in ti moras tamo podpisovat neke izjave in se "opravicevati" - da so tvoje in da jih nisi zasluzil na crno zadnje leto, ko si delal na bavsteli, ker ti drzava ni druge moznosti dala. Ma serjem se vam na tak sistem.

5ygmq ::

možakar, če meniš, da boš s tem togotnim razbjurjanjem in sranjem na naš sistem kaj spremenil, si daj duška, ni dobro, da jezo v sebi držiš :D

NuMaN ::

Ne bo se spremenil, mu bo pa lažje.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

100 EUR dvig na bankomatu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6712547 (531) Sindrom
»

Večji polog gotovine na bančni račun (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16746254 (6410) Tidule
»

Banka prehaja na brezgotovinsko poslovanje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14813542 (7683) k4vz0024
»

Menjava bankovcev - večja količina (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6810561 (7876) blink
»

Predplačniška visa (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15038383 (16539) sbawe64

Več podobnih tem