» »

RAVE vs TECHNO

RAVE vs TECHNO

Rambo ::

Ali se te dve zvrsti glasbe razlikujeta med seboj in v cem:) ?
Da vidim kaksno je vase mnenje.

Lp

Matek ::

Razlikujeta se predvsem po načinu suxanja, IMHO>:D

OK, resno, a ni rave podzvrst techna?
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()

kuglvinkl ::

Pa rabiš pomoč? ...
Your focus determines your reallity

chucki ::

pod rave spada: techno,house,trance ............:O
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

žiga ::

ja je podzvrst približn tko kot je narodnozabavna podzvrst polke:D

Matek ::

Sam včasih je folk govoril kako poslušajo techno, skoz je bilo govora o technu, ravea pa ni noben omenjal.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Tr0n ::

Heh ne, rave je bila samo zacetna oblika hitre, mocne elektronske glasbe in sedaj ni vec na sceni. Techno je danes cisto drugacen od t.i. rave-a.

Rave je predstavljal tudi neko vrsto gibanja, tako kot druge zvrsti (rock, punk,...).

žiga ::

v bistvu so REJVI zabave, "partiji", na katerih se vrti vsa ta elektronska glasba. se pa z RAVE označuje tudi subkultura.....torej smo REJVERJI, ki hodimo na REJVE , kjer poslušamo techno in slično :\

Jst ::

Jaz razumem pod besedo rave vso elektronsko glasbo oziroma vso glasbo, ki je narejena z pomočjo elektronike (račenalnik...). Če razmišljam naprej, potem opazim, da so kakšni nine inch nailsi (post production) tudi elektronika, torej rave. Tukaj pridem do protislovja. Nadalje si lahko mislim, da je potemtakem rave glasba, ki se vrti na partijih. DJ-ji zmiskajo več plošč skupaj in tako nastane jezno nabijanje ala rave. Vendar, na party-jih slišiš tudi kakšen čisto normalen komad, ki pa pod rokami dobrega DJ-ja zveni čisto drugače. Torej kaj je rave? Pomoje je to retorično vprašanje...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

cekr ::

Najbolj enostavno je takole:
- vsa elektronska glasba je techno
- le ta se pa potem deli na različne podzvrsti: trance, rave, techno pop,....
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

žiga ::

pa fantje ne morte kr neki v tri dni nabijat. kaj je rave..retorično vprašanje ?!?!?!!?? svašta....sploh je pa tale huda;vsa elektronska gl. je rave,pol se pa deli naprej?!?! če ste slučajno spregledali bom napisal še enkrat:

v bistvu so REJVI zabave, "partiji", na katerih se vrti vsa ta elektronska glasba. se pa z RAVE označuje tudi subkultura.....torej smo REJVERJI, ki hodimo na REJVE , kjer poslušamo techno in slično

pa dejte mi prosm verjet

Tr0n ::

cekr: elektronska glasba je tocno to, kar pove ime - glasba narejena z elekronskimi instrumenti in cisto nic drugega :).

ganzi ::

Res je rejv ubistvu subkultura.

In pod rave spadajo techno,trance,house... ter način oblačenja obnašanja...

Tako kot je rekel žiga.
Poznam veliko raverjov ki to lahko potrdijo.

TribesMan ::

Rejvam redno (hard techno only) vendar sem čisto običajen ne rejver. To se pravi da nimam pink las in 20cm visokih čevljev, se pač ne vidim v tej vlogi. Drgač pa tako kot ste že eni napisali RAVE je kultura, techno, house, minimal, hardcore, trance, in njihovi derivati pa so zvrsti glasbe ki se vrti na rave partyih.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Tr0n ::

Jaz sem pa mislil, da se izraz rave ne uporablja vec, ampak da se ljudem, ki poslusajo taksno glasbo rece cluberji.

undefined ::

Rave, kot glasbena zvrst, je danes poznan bolj kot "happy hardcore". Techno je zopet povsem druga zvrst in Trance spet popolnoma tretja.

Drugače pa, in Trance we trust. :)

f|ction ::

Ja Rave je kul:)
Tech-House--juhuhu:)Glih dans dobu nivih 8gb:)

Gh0st ::

hmm. tale topic me je zelo razjezil. Ampak bom napisal mirno, in upam da vam bo ostalo v glavi! :)

RAVE je angleška beseda, ki pomeni "norenje". Kadar so se dogajali _prvi_ partyiji s to vrstno musko, so ljudje govorili "gremo rejvat." se pravi, "gremo noret". Ker pa beseda pride v deveto vas, so laiki povezali poimenovanje teh dogodkov s glasbeno zvrstjo. Torej, RAVE _ni_ zvrst glasbe, niti _ni_ poimenovanje subkulture!

Torej, glasba se imenuje elektronska. Deli se na tri glavne podzvrsti. Techno, Trance in House. Techno se lahko razdeli na nekaj podzvrsti (dub-techno, hard-techno, industrial,...), Trance na acid, hard,commercial,... in House na hard-house, progressive house, acid house, techno-house, french-house.... Imamo pa še mešane podzvrsti, ki pa so mešanica vseh in se jih ne da natančno kvalificirati: drum'n'bass, electro, minimal, ambiental,.... še bi lahko našteval, ampak bi vas samo zmedu.

Subkulturo poimenujejo elektronska. Posameznike pa "maškare"(zaničevalno), "rejvarje",...

Pa še neki, da ne bo _slučajno_ kdo poskušal zamenjati DANCE kot podzvrst česarkoli znotraj elektronske glasbe! To je samosvoja veja, elektronske glasbe, ki pa je noben ne mara (znotraj elektronske subkulture). To pa zato, ker je plitka, komercializirana, mtv-jevska,... (če vam ni jasno, to so izvajalci ala, Gigi d'agostino, brooklyn bounce, ATB, ATC, Karma,...).

upam, da boste sedaj bolj razsvetljeni hodili po svetu in se nehali smešiti!

če pa koga še kej zanima, pa nej kr upraša!
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gh0st ()

Matthew ::

Še zmeri menim da obstaja tudi RAVE glasba - "glasba ob kateri se nori". LP;)

undefined ::

> Še zmeri menim da obstaja tudi RAVE glasba

Pod Rave je poznano "gibanje - kultura" in zvrst glasbe, a.k.a. happy hardcore.

Gh0st ::

Happy hardcore je zvrst. Tako kot Dark hardcore pa še ene par jih je.
Ponavljam, Rave ni nobena zvrst, je samo laično poimenovanje kulture. Nič drugega. Amen.
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

TribesMan ::

Gh0st ma prav tle ni debate.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Jst ::

Ghost: Hvala, da si mi razjasnil pojme. Tudi sam sem bil mnogokrat udeležen na party-jih in me prav nič ni zanimalo, kam spadam oz. muzika; samo da je bil žur do jutranjih ur... Umek mamila woofer
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Tr0n ::

Sem mel vcasih eno kewl tabelo/lestvico/razdelitev elektronske glasbe od DJ008, pa ne najdem vec. Ni ravno taksna razdelitev kot pravi gh0st, but close enuff :).

Gh0st ::

No tkole, prvotne zvrsti. Nekatere so ze izumrle, pojavile so se nove, ki pa sem jih naštel že zgoraj. No tiste ki jih nisem naštel:

Acid house, Acid Jazz, Breakbeat (pozabil omeniti), Chicago, Disco/Loop house, Dream house, Energy alternative, Gabber, Garage, High energy, Goa trance, Jump up, Jungle, Sexcore, Tribal house.

you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

msmiha ::

Iz Angleško slovenskega slovarja:

rave2 [reiv]
1. n besnenje, divjanje, razsajanje, bes; bučanje,
hrumenje, tuljenje; fig vihar, nevihta, tuljenje vetra,
burja; sl zagledanost (v), zanesenost,
zatelebanost; pretirana hvala, hvalisanje;

P.S. Gh0st ima še najbolj prepričjivo razlago se mi zdi.
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

sketch ::

Yup, Gh0st je kar zadel. Čeprva bi jaz to mogoče malo drugače razdelil.

Rave je ime za zabavo, žur, rejver pa je obiskovalec, pripadnik.
Mi sicer temu, kar večina ljudi ima za "rejv" pravimo elektronika - kar pa ni ravno najboljša definicija.

Elektronika je namreč tudi Jean-Michael Jarre, ali pa Vangelis, Enigma... bendi in izvajalci, ki izvajajo stvari, najbližje popu.

Torej izraza, ki bi označeval plesno elektronsko glasbo na splošno, pravzaprav niti ne poznamo.

Jaz bi pa delitev elektronike po skupinah opravil bolj takole:

Lounge ali NuJazz
House
Progressive
Drum 'n' Bass
Techno

Lestvica je po tistem, čemur pravimo "trdota" (okej, ta je neodvisna od zvrsti, ampak o tem kdaj drugič) oz. živahnosti. Seveda je spekter velik. V kratkem se nam v LJ obeta eden izmed ekstremov - ponavlja se namreč lanski Gurellia.Tox.Trans.FER, ki je nekako pionir v ekstremnem hard technu pri nas. To je recimo glasba ki povzroča pokanje bobničev... na drugi strani elektronskega spektra pa imamo npr. Royksopp čigar komade uporabljajo v MTv jinglih, ali pa Sunshipp, čigar komade dajejo večkrat na jazz kompilacije kot na elektronske kompilacije.

Jaz sem vedno bil mnenja, da obstaja elektronika za vsakogar. Ni je zvrsti glasbe, ki se ne bi odražala v elektroniki - samo treba je "novinca" privlečt na kakšen party. Ker elektronika se dogaja skupinsko. V gibanju. V množici, malo osvetljenem prostoru, pod ozvočenjem, ki je ravno prav glasno - toliko, da se ne moreš pogovarjat ampak si prisiljen plesat. Običajno je tako, da ljudem, ki imajo radi punk in kakšen HC najbolj paše kakšen tribal techno ali pa garage.

Veste kaj je elektronika? Rejv? Tisto, kar mi počnemo na techno, house itd. partyih je točno tisto, kar so naši predniki počeli, ko so skakli okoli ognja in bobnali. Spravljamo se v trans. Jaz vem, da dam uro v žep in ko naslednjič pogledam, sta dve uri mimo - pa ne vem, kdaj. Pa sem spil samo liter vode in to je to.

lp
s.

ps. Aja, kar se tiče drog - če imaš rad elektronsko muziko, ne rabiš nič drugega razen hrane in vode da se imaš fino. Vsi, ki prihajajo na partye se ga drogirat, so zame kreteni.
Adapt and overcome.

Tr0n ::

Pa razdelitev v resnici ni cisto na techno, trance,... ampak na mesta, kjer ima dolocena zvrst svoj zacetek (Detroid techno, Chicago house, New York house oz. garage...) in potem na podzvrsti, ki so se razvile iz teh zacetkov s povezavami na street stile (rap, hiphop, dj, mc,...). Pa UK house etc... torej obstajajo se razlicne krajevne podzvrsti dolocene zvrsti :).

Prav tako je potrebno locit med elektronsko glasbo in zvrst electronica.

V glavnem gre za stvari, ki niso tocno objektivno dolocene, ampak se spreminjajo in si jih posamezniki razlagajo po svoje.

Gh0st ::

sketch
Tisto o drogah si dobro povedal. Jest ogromno hodim po partijih in nisem "porabnik" drog, ker jih ne rabim. Enostavno mi glasba da toliko energije da se samo prepustiš u en tak "travell" in če rola odličen DJ te bo znal vrhunsko vodit čez njegov set. Veliko preveč pa je ljudi, ki hodijo na partije samo zaradi drog in "avanturic". Zaradi takih, scena umira! Na žalost, se komercializira. Ker naj bi bilo splošno znano da so rejvarke "lahke" ženske (kar sploh ni res), predvsem pod vplivom drog, se vedno več ljudi odloča za party pa je prej po možnosti celo pljuval po celotni sceni. Jest poznam veliko, ampak res, veliko ljudi, ki so bli prej punkerji, raperji, skaterji, svašta! OK, ne rečem, nekateri to musko res ljubijo, kar je lepo, ampak se vse preveč vidi, da glavno vlogo igrajo droge...

Tr0n
To kar si rekel glede mest ni čisto res. Neka podzvrst ali _stil_ se imenuje po mestu, samo zato, ker so bili tamkajšnji artisti pod različnimi vplivi. Tako so si Londončani nadeli nek svoj prepoznavni slog, ravno tako Tokio, Detroit, New York in Chicago, znan je tudi Neapeljski tech-house zvok (Gaetano Parisio, Danilo Vigorito, Rino Cerrone,...), u predstavnike londonskega sloga štejejo Ben Long, Jamie Bissmire, Ben Sims, Inigo Kenedy, James Ruskin, Richard Harvey.... Znan je tudi Berlinski techno ali Cocoon techno, ki ga najbolje predstavlja Sven Väth s svojo založbo Cocoon Records... Tega je ful...

V glavnem gre za stvari, ki niso tocno objektivno dolocene, ampak se spreminjajo in si jih posamezniki razlagajo po svoje.


To je zelo res, ker ti lahko samo na podlagi nekaterih kriterijev določiš za katero zvrst gre, vse večkrat pa se pozna tudi dobro poznavanje scene. Zdej DJi in artisti iščejo vmesne poti, vse skupi se neki meša, elemente iz progressive housa najdeš v hard techno, in zdej je recimo zlo težko kvalificirat en določen komad, ker so meje tok zabrisane da bi lahko reku za en komad da je Tech-house, in obenem bi bil lahko hard-house ali tribal-techno....:|
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gh0st ()

Tr0n ::

Yup, in to je tudi ok tako. Saj ni treba vedno vse v neke predalcke zlagat in katagolizirat :).

Najbolj kewl kombinacija se mi je dosedaj zdel jazz drum'n'bass, kjer tudi v zivo igrajo jazz v kombinaciji z d'n'b ritmom, ali pa electronica z prizvoki drugih ne elektronskih zvrsti. Kewl stuff :).

Ce dobivate FM4 (http://fm4.orf.at/) preko kabelske, lahko vsaki petek od 01:00 do 06:00 poslusas razne DJ mixe v zivo, predvajajo pa razlicno elektronsko glasbo, predvsem so Avstrijci nori na d'n'b :).

Gh0st ::

Ja pa italjani tud. Sam pri njih je scena že tok komercialna, da skorej ni več underground DJev. Maš sam še stuff od trancea ala Paul Oakenfold in house ala DJ Chus... Koker se jest spomnim, Mafia, je biu italjanski team za d'n'b in so bli odlični. Zdej pa so vsi neki skomercializirani, na žalost.
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

sketch ::

TrOn: Če ti je jazz-d'n'b všeč, probaj kompilacije Jungle Jazz, Coolsteps od DJ Patifa, Movement (DJ Marky), The Brasil EP, predvsem pa skupino Cosmonautics - oni igrajo d'n'b v živo (bobni, saksofoni, vokali, kitare, samba spirit pa to...), samo so samo v Braziliji ter se pri nas njihovih stvari ne dobi, tisto, kar pa se, so underground live posnetki...

Aja, potem so pa še standardne legende, LTJ Bukem in njegova serija Progression Sessions, Photek (npr. komad Pharaoh), kompilacija Jazz into Drum and Bass...

lp
s.
Adapt and overcome.

Tr0n ::

Kewl thx, bom chekiral :).

Se ravno kar spuscam v malce bolj underground elektro vode in presenecen opazam, koliko zelo dobre in kvalitetne glasbe ostane prikrite za mainstream :).

Gh0st ::

Tr0n
Elektro ti je všeč!? Potem sva že dva! :) Če mene vprašaš ma največji smisel za elektro DJ Bizzy s svojim Temponauta projektom (skupej z Dojajo), potem so tu še Random Logic, Octex, Anderma, Sphere,... To so odlični izvajalci!
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

Tr0n ::

Za Bizzija se nisem slisal za Random Logic, Octex pa definitivno :). Oddaja Electronic Beats na Viva je tudi kewl zadevica.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero muziko poslušate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
8211874 (8180) AmokRun
»

Zvrsti glasbe. Metal/Rock in pa Techno

Oddelek: Sedem umetnosti
296641 (5959) Tear_DR0P
»

Vsi mamo radi Psy in Goa Trance! (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
806592 (5474) snow
»

rave ali punk? (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
695170 (4343) Gh0st
»

Poglasbimo forum. Pardon, ložo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
835309 (4470) Jack69

Več podobnih tem