» »

Vsi mamo radi Psy in Goa Trance!

Vsi mamo radi Psy in Goa Trance!

1
2
»

OrlyTM ::

ja ja ja .. dejmo se jezat ja :) point je sam ta, da se na HT eventih ne konzumira cist nc dost vec stimulansov kt na kakih drugih techno eventih .... tega stuffa je povsod polno.

Pa BTW ... nism pamz, sm ze mal starejsa generacija :) Pa vsak vikend na partijih tut :)

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

tec ::

Bistvo je to, da ste skrenili s teme in da zdej tema sploh ni vec zanimiva.

Gh0st ::

No če si vsak vikend na partyu, potem veš, da velja PLUR. Tko da jest se ne bom več kregu, oziroma me sploh ne zanima več nič od tebe. Če hočeš se pogovarjaj o temi, čene, prosim, odidi. :)
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

Sid Izprijeni ::

No, zna bit, da se prikažem na Meet Me, če ne bom šel rajši na Rock Otočec. :D

A kdo kej pozna tiste Italijane, ki bodo kao vijačili na goa stagu?

:)
The true challenge of Creation lies not in the engineering...
...but rather in the ability to control one's project.

OrlyTM ::

PLUR!!! :D

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Gh0st ::

A kdo kej pozna tiste Italijane, ki bodo kao vijačili na goa stagu?

MARKAYN bo meu liveact. Baje bo rolal SFK produkcije, un Federico Possati je tko nekako kot naša Gaby, zgodaj začel, ma ful izkušenj, ampak je bolj malo opazen. Oziroma če tko rečem, sploh nevem če ma kašno lastno produkcijo (lahko pa se motim :) )
Drugih ne poznam.

A bo kdo prišel kej pogledat na ASTROPORT (deep techno)? Tm bo šele žur! Komej čakam! Bizzy rola ful od Underground Resistance, Plotz bl electro boogie, Randomi bojo sicer malo morili s svojim polurnim minimal setom, in potem še Octex s traktorjem. :D
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

Sid Izprijeni ::

Ti, Gh0st. A veš kaj več o tehle Italijanih. O SFK nimam blage veze, zato me zanima, a bo fejst privijalo, al bo bolj komerciala in cukr? Veš kaj več?
The true challenge of Creation lies not in the engineering...
...but rather in the ability to control one's project.

Gh0st ::

Ma trance ni glih moje področje, ampak kok sm se pogovarju z enim od organizatorjev, mi je povedu da razn Astroporta pa "mogoče" GOA, ne smeš pričakovat undergrounda, ker je to dost komercialn party. Recimo primerjaš ga lahko z I love techno - same svetovne zvezde, in seveda glasba ki jih je zaznamovala, se pravi bolj komercialno.

Samo to ne bo komerciala v stilu radio Salomon, ampak underground komerciala, če razumeš. Ne znam ti drugač razložit, sori.

Tolk vem, nič več.

Sej če kej poznaš organizacijo ki jo fura Explicit Musick (umek & co) oni se pač zavzemajo za promocijo velikih imen v sloveniji. Ne smeš pa mešat z organizacijo Consumer Recreation, ker pod tem imenom je u glavnem underground hard techno.
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gh0st ()

tec ::

Ce koga zanima, sem vceraj zvecer po dolgem casu stopil za gramofone in posnel par komadov in moje goa zbirke. Ker je Owca v enem prejsnjem postu dovolil, da objavim link....ga pac objavljam. Dolgo je 60min, 85mb, omejeno na 2 userja ker mam limit 30kbs. Mal je motece, ker stalno neki preskakuje, ampak nisem imel boljse masine tist trenutek za snemat, tko da ce se da, presliste....pa ko boste hotel komenterat prehode med komadi, mejte v mislih da je bila ura 3 zjutraj in da nisem ze 1 leto nic spilal.

Tukaj je ftp link

Gh0st ::

Ejga model, mene zanima kašno opremo maš ti to kej? dva tehniksa?! kero mixeto?

Ker glih sm začeu resno razmišlat da bi začeu rolat deep-techno & detroit-techno ala Kanzleramt style... pa gledam mal za opremo... Sam nism še čist shure al nej grem u Live act al final scratch, ker vinili baje izumirajo...kar je ful ful ful ful bad...:)
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

tec ::

Gh0st:
Dva tehniksa 1210, stara en 7 let. Pred letim sem ju nastelal in malo zrihtal pa sedaj delata ko nova. Mixeta je pa Citronic Pro-8

Gh0st ::

Za mixeto se nism slisu...

Ja a poznaš mogoče koga k prodaja kašne gramofone? Tko u dobrem stanju?
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

tec ::

Ja, mixeta je bolj leva...ampak dela


Gramofone bos pa tezko kje dobil, se posebej tehnikse. Ljudje to ne prodajajo, ker ne zgublja na ceni. Moja tehniksa, ki sta stara 7 let sta izgubila samo ene 30% cene. Ce mislis delat kariero iz tega, priporocam nove, za igrackat pa poglej veztax ali kaj podobnega.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

Gh0st ::

No ja, sej mixeta zgleda kr solidno, ma 4 kanale, ampak je zlo basic...
Jest sm hotu nabavt za začetek stanton smx-201 mixeto, tko d se mal naučim, ampak ma baje zlo zanč zvok.
Pol sm gledu pioneer djm-300 -- ful dobra, ampak draga, u bistvu se mi pol splača že nabavt djm-500/600 če razmišljam bolj vnaprej...

Sej zdej sm gledu ene gramofone Technics 1210 M2. A če nabavš dva naenkrat maš kej popusta ne? Kje pa se to nabav? KSL studio kao nima več tok tega...
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

gappee ::

Dolg vem, da je men taka muzka ful všeč, ampak nism vedu, kaj za-ena zvrst je to.:)
Potem pa sm potegnu dol Music od Darude, pa vidm, da je to trance. Pol sm pa šou na kazo napisat goa trance, pa sm si potegnu en komad (Talamasca je samo pisal;pa Goa Gil), pa vidm da mi je to ful všeč.

Zdj pa, a bi kakšen bil iz okolice LJ, Doba, Domžal al pa s Trojan, k bi mev kakšne dobre CDje s tako glasbo, da bi mi jih lohk posodu?

Pa če poznate Talamasca al pa tist Goa Gill(če to sploh je kj), prosm povejte, kaj si mislte o tem.

gappee ::

Hmm...

:|

Gh0st ::

Jest ne poznam dost GOE, niti je ne poslušam. Ampak lahko ti povem neki: Darude je zelo komerziala in se ne šteje nikamor... (ok vsaj pr men ne -- pač ne priznavam tipične čefurske dance muske kot nek avantgardn underground -- sorry). Vsekakor se vidi, da si v tej sceni nov. Torej ti priporočam, da se malo bolj razgledaš po žanrih. Če imaš ADSL, kabl, whatever, potem si potegni dol kaj od Carl Cox, Jeff Mills, Adam Beyer,DJ Rush, Umek, Kevin Saunderson, ((techno)); Chus, David Morales, Frankie Knuckles, Silicon Soul ((house)) in Laurent Garnier, Max Graham, Darren Christian,... ((progressive)), ki danes nekako predstavljajo mainstream zvrsti elektronske (rečmo underground) scene... ko boš ugotovu kaj od tega ti je všeč, lahko naprej raziskuješ in spoznal boš več... drugega ti ne morem predlagat... :) :)

Vsekakor pa lahko mene vprašaš in ti bom z veseljem pomagal!

good luck & welcome!
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gh0st ()

gappee ::

Jah, ravno v tem je problem, k mam 56k modem, drgač bi si itak DL z neta že tiste, k so bli gor že napisani. Sm upal na najboljš...:)
No sj, od Darude mi je pa sam Music dobr komad.

No, pa thanx anyway.


Aha, kaj to sploh pomen "underground"?:8)

Gh0st ::

"underground" je nasprotno komerciali. To ti bl težko razložim, ampak če se dost dolg ukvarjaš z določeno zvrstjo glasbe hitr ugotoviš kaj je komerciala in kaj underground. Ponavadi je underground bl tak "dark" ima neko globlje sporočilo, ponavadi nima vokalov al pa so samo samplani. OK bom tko reku (u hecu), pokaž en komad od Darudeta enmu k posluša komercialo, za primerjavo mu dej pa recimo Adam Beyer & Cari Lekebusch - Tresor 124 in bo reku da je slednji zanč. Ker je pal underground...ampak oni nimajo pojma....OK mal bluzim, ampak tko nekak je to...:)
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

gappee ::

Aha, no sj mislm, da zdj to kapiram.

Še to bi vprašu: jst sm te razumu nekak, kt da je techno, house, progressive(za kar sploh še nism slišu) podvrsta trance-ja. A se motim?

Gh0st ::

Ne ne. Maš tri mainstreame. Techno, house in Trance. Progressive je trenutno (poleg techna in housa) najbolj popularna zvrst, je pa to neko zlitje housa in trancea. Je veliko trši kot trance, ima elemente housa (konga bobni, kakšni sexy vokali, melodijice,...). Sej danes je vse ful zmešano. Pod techno nej bi spadal; hard techno, elektro, deep techno, tribal techno, tech-house, industrial,... pod house maš hard house, deep house, progressive (ki obenem spada pod trance), french house... Trance ma pa acid, goa, psychadelic, hard trance,... svašta!!!!! |O pol maš pa zvrsti k ne spadajo nikamor izmed zgori naštetih, ampak so nekak svoje. To so: Breakbeat, trip-hop, ambiental, drum'n'bass, minimal, dub,....

Se pa posamezne zvrsti znotraj ločijo po t.i. "influencu" (vplivu) določenih ljudi oziroma dela sveta. Recimo Detroit, Chicago, New York, London, Berlin, Stockholm, Ibiza (:)) -- hec).
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

gappee ::

Uuufffff|O , to je pa velik tega sraj*a...

hehe:)


Hvala hvala :))

Gh0st ::

:)) he. Če boš še kej rabu sam vpraš!
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

chilloutman ::

hello vsem goa-techno-other freakom dobre glasbe:D

vse lepo in prav kar se tice romping stomping bum bum muzke ala goa psytrance in ostlih primesi

poslušam vse omenjeno , vendar sem bolj na izzy- chillout/ambient/space fura

Od domacih mi potegne recimo octex in valentino
od tujih dj-ev pa so to :

Volfram spyra( der spyra)
Gabriel Le Mar

drgac pa fantje malce precekirajte tele zadeve:
air sculpture (space)
free system project (ambient-space)
aes dana (ambient)
Carbon Based Lifeforms (ambient)
ott (dub tec)
Stress Assassin (ambient)
Saafi Brothers (ambient- chillout)
Burger-Ink (minimal-techno)

od psytrance/goa pa mogoce kak:
astrix
native radio
man with no name
antix
.....

uzivajte pa lepo prav vsi

OrlyTM ::

Ghost ... sj, v sami osnovi mas precej prov, sam lih tok si pa tut cist falu, pa ne bom zej razglabljal kako in kaj, bom rajs nastel par imen k se jih novincu splaca pobrskat, da se bo lazi odlocu, kaj mu sede. Recimo Techouse si ti uvrstu pod Techno ... s tem se nebi mogu bolj NE strinjat, je prej cist svoja veja kot kej druzga ... se najblizji deep house-u .... itq mi pa ni prevec vsec, tko da ne bom prevec pametn :)

IMO gre bolj tkole:
Mas tri glavne predalcke (ceprav ljubitelji elektronske glasbe k so mal dalj casa na sceni ze dolg ne marajo vec predalckat, ker se zvrsti prov nehumano mesajo in prav je tako.)

Techno (Adam Beyer, Umek, Chris Liebing, dj Rush, Ben Sims, Bily Nasty, Marco Bailey, Marco Carola, Mauro Picotto itd....)
House (Erick Morillo, Roger Sanchez, David Morales (ta je ze kr fejst comercial usmerjen, pac MTV :) ampak v zivo pa trga mudel), dj Pippi, Seamus Haiji, Harry Choo Choo Romero, Franky Knuckles, Ian Pooley itd....)
Trance (Paul Oakenfold (legenda in imo eden izmed redkih pure trenserjev!), Armin van Buuren, dj Tiesto, Paul van Dyk, Max Graham, Danny Howels itd...)

recmo
Techouse je cist druga veja (evil Eddie Richards, Terry Francis itd...)
psy/Goatrance se pa men se najbolj dopadejo ravn kaka Talamasca, GMS (carska muzika!!), Skazi (zmaga!!), Infected Mushroom (tko tko, ampak zna bit fajn), Goa Gil je tut fajn ... itd...

vsaka se pol deli se na nebroj drugih, sam to so debate ze cist divje pol lahk.

Za zacetek tolk, ce te pa zanima res vec o tem, te pa vabim, da se nam pridruzis na DAUBB

tabla! kjer potekajo take in drugacne debate o elektronski glasbi skoz! :)

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Gh0st ::

Orly, sej drugač se poznamo iz DA konference...:)

>> Recimo Techouse si ti uvrstu pod Techno ...

Ja no, tuki sm, priznam, biu nenatančen, ampak sej model neve niti da obstaja tech-house, tko da bistvene škode s tem nisem naredu ne...

Ti moram pa zamorit...:D Mauro Picotto pa res ni techno. OK, sej ma zadne caje bl hard sete, ampak če gledamo produkcije -- trance. In to ful komercilen.

Veš, jest sm hud techno purist, tko da kar se tega tiče sm ful pikolovski. Ampak to velja zame...

>> vsaka se pol deli se na nebroj drugih, sam to so debate ze cist divje pol lahk.

Ja res. brezveze načenjat.
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

gappee ::

>>ampak sej model neve niti da obstaja tech-house, tko da bistvene škode s tem nisem naredu ne

He he, je tako! :D

Lepo, da ste mal več napisal...:)

gappee ::

Kako pa se sploh loči goa in psyhadelic? :\ :8) :D

A je recmo od Goa Gil al pa Astral Projection bolj goa, Infected Mushrooms pa astrix pa bolj psy? Možno da sm pa tud čist da sm mim brcnu(IM pa astrix mi nekak ne gresta skupi. Bolj mi gresta astrix pa space buddha.) :)
Gappee

tha_man ::

Lol gapee, a to si skoraj eno leto gruntal, nakar si se končno odloču vprašat tu? ;)))

Hec hehe, dostikrat jih je pravzaprav težko ločit, ampak v načelu je goa bolj melodična, slišat je dosti indijskega prizvoka pa tega, medtem ko je psy ful futurističen, bolj hladen in "raw" zveneč. Bolj odbit pravzaprav, ampak men je goa bolj všeč. Res pa da sem v zadnjem času precej ven padel iz te scene...
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

snow ::

Picotto pač suče oboje, kaj zdaj neka zmeda tu :)

Recimo dost njegov znan trance komad je back to cali, baguette pa techno. Pa fant je rolal recimo na sensation black (2001 al 2002), kjer se suče techno, hard trance pa hardcore.


To je skoraj podobno ko bi vprašal kaj pa Cox suče? Pri nas pač techno, drugače je pa tud housea dost sukal.


Oakenfold je zame progresiva. :\
Trance: armin van buuren, paul van dyk, tiesto, ferry corsten, johan gielen, marco v(včasih tud bolj techno bil),cor fijenman, blank & jones, rank 1, cosmic gate, dumonde, vespa 63, solar stone, judge jules...

House sem bolj lev jaz.. poznam recimo: danny rampling, silicone soul, layo & bushwacka, david morales. hm bolj kot ne vse :)
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

snow ::

goa/psy... yahel :)
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero muziko poslušate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
8211868 (8174) AmokRun
»

Kaj poslušaš? (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
625526 (3788) ShowDown
»

Koga je navdušil Trance? (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
636425 (4442) T-h-o-r
»

Kaj poslušate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
876784 (4243) Slamca
»

Zvrsti glasbe. Metal/Rock in pa Techno

Oddelek: Sedem umetnosti
296640 (5958) Tear_DR0P

Več podobnih tem