» »

Zunanji dostop do strani

Zunanji dostop do strani

xardas ::

Zdravo,

imam eno aplikacijo, ki je lokalno dostopna na http://localhost:8888/index.php. Do nje bi rad dostopal tudi zunaj lokalnega omrežja. Domače omrežje sestavlja siolov modem, na katerega je priklopljen usmerjevalnik. Na usmerjevalniku sem nastavil port forwarding za vrata 8888, torej bi morala biti aplikacija dostopna na povezavi zunanjiip:8888/index.php, pa ni (ne najde strani).

Ali mi lahko kdo pove kaj delam narobe oz. kaj mi manjka? :-/

black ice ::

Če imaš Siolov modem v router načinu (vpisano uporabniško ime in geslo za PPoE povezavo), moraš forwardati port tudi na tisti škatli.

xardas ::

A forwardirat moram pa na naslov usmerjevalnika, ane?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xardas ()

NoName ::

njet. prvo moraš poskrbeti, da je aplikacija dosegljiva z vse lokalne mreže. namesto localhost:8888 vpiši svoj ip:8888, recimo http://192.168.1.10:8888/index.php oz. preveri, če program posluša na 0.0.0.0:8888 (v oknih je to ukaz netstat -an | find "8888"; v linuxu pa netstat -ltn | grep 8888). Če je vse okej, pol urediš port forwarding oz. DNAT na usmerjevalniku... stvar je v tem, da boš port tcp/8888 posredoval na tisti isti interni ip 192.168.1.10 oz. kateregakoli že imaš na strežniku.
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

xardas ::

Lokalno je aplikacija že dosegljiva povsod (poskusil s telefonom, drugim prenosnikom na internem naslovu tipa 192.168.xxx.xxx:8888). Port forwarding je že nastavljen na usmerjevalniku. Kolikor sem prej bral je pa to tudi vse, kar bi moral storiti (port forwarding ni potreben na Siolovem modemu), vendar ne deluje. :-/

Yacked2 ::

Mene je zajebavalo, do preko zunanjega IPja nisem moral dostopati do strani, če sem bil sam znotraj mreže (kao neka varnost O.o). Če sem se z mobijem priklopil na drugo mrežo mi je use delalo.
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

xxurban ::

Na siolovem modemu je treba porte forwardat najprej do routerja, nato pa še na routerju.

xardas ::

xxurban je izjavil:

Na siolovem modemu je treba porte forwardat najprej do routerja, nato pa še na routerju.


Tako je. Sedaj deluje. Hvala za pomoč.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[Router] Kako forwardirat oz. odpret porte (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
372338067 (38523) ignats
»

Nastavitev porta

Oddelek: Omrežja in internet
343891 (3131) hojnikb
»

Odpiranje porta ->SIOL Modem->Router->moj pc

Oddelek: Omrežja in internet
123946 (3578) SaXsIm
»

Linksys WRT45GL

Oddelek: Omrežja in internet
252877 (1480) SaXsIm
»

Vzpostavitev strežnika (ubuntu)

Oddelek: Omrežja in internet
436848 (6049) s6c-gEL

Več podobnih tem