» »

Odpiranje porta ->SIOL Modem->Router->moj pc

Odpiranje porta ->SIOL Modem->Router->moj pc

t0mekk ::

Ok, torej problem je sledeč.

Na SIOL MODEMU (Advanced Setup->NAT->Virtual Servers) odpiram port 42459

Error->Internal server IP address "192.168.40.114" is invalid (LAN subnet 192.168.1.1/255.255.255.0).

siol modem - 192.168.1.1
moj router - 192.168.40.10
pc - 192.168.40.114

Rešitev?

Hvala

kloko ::

To ne gre tako, kot ti delaš, ne moreš odpirati portov na modemu, če pa je PC priključen na router. Ena možnost je, da prestaviš PC direktno na modem, urediš IP na njem in nato odpreš port, kot si tokrat poskušal. Druga možnost je prestavitev modema v bridge način in odpiranje portov na routerju.

L.p., Kloko

SaXsIm ::

Tretja pa routerjev WAN IP v DMZ na siol napravi ter nato port forward na routerju.
SaXsIm

All ::

Tvoj router ma wan in lan addreso.
....

Ghost007 ::

Siolov modem je skarjno nestabilna zadeva. Jaz Imam recimo SIOL modem kot router, Za njim se pa en router na katerem je PC server. Trenutna konfiguracija, dokler ne nastavim VLANov.

Siol modem 192.168.100.1 je port 22514 forwardan na router 192.168.100.2,
Na tem routeru je pa IPTV server 192.168.10.10

SIOL modem 22514 -> router 22514 > 192.168.10.10 22514

V teoriji bi to moralo odpreti port 22514 na serveru 192.168.10.10

Deluje obcasno. Prej mi je delovalo 100% 2 meseca. Vceraj sem moral izklopiti elektriko in imam trenutno hude tezave spraviti nazaj v delujoco stanje. Zvecer delovalo, zdaj zjutraj spet ne vec.

Bom pa ta router prestavil v switch mode ko bom Vlane porihtal. Trenutno ne moram zaradi prebijanja multicasta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ghost007 ()

konspirator ::

Innbox v60 je ok.
Kar so imeli prej je pa bolj za gledati.
--

Ghost007 ::

ma nic ni ok. Zaklenjen in pol stvari onemogocenih vkljucno z 5Ghz wifi.

Siolova oprema se ne priporoca ce rabis zanesljivost. Se porte lahko odpres samo do max 30 na roko. Potem je blokada.

Jaz vecinoma imam par portov manual v uporabi. Ostalo upnp. Ampak tudi upnp ko preseze to vrednost ze blokira manual vnos, porti se ne brisejo samodejno, in ni vec mozno vstavit manual.
upnp sam po sebi nima limita. Vendar pa se uposteva v manual 30 limit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ghost007 ()

t0mekk ::

Hvala za odgovore...sicer pa mi nekaj ni jasno glede prvega komentarja...zakaj ne morem odpret porta? A ni tko da ce odprem na ruterju port potem se vedno ne bo funkcioniralo dokler ne odprem se na modemu?

Hvala

XS!D3 ::

Ne modemu, ki ga uporabljaš tudi kot router, ne moreš forwadirat porta na 192.168.40.114, ker modem sploh ne ve, kje se ta IP nahaja (ni v direktno povezanem subnetu).

V osnovi bi bilo boljše, da sploh nimaš dvojnega NAT, tako kot sedaj, temveč da PPPoE nastaviš direktno na svojem routerju. Le ta bi v tem primeru dobil zunanji IP in bi bilo dovolj, da porte forwadiraš na lastnem routerju.

Če pa že imaš, tako kot je, moreš port na modemu najprej forwadirat na "WAN" IP tvojega routerja (kot so omenili že drugi lahko forwardiraš tudi vse porte, tako da routerjev WAN IP nastaviš kot DMZ na modemu). Torej na IP, ki ga tvoj router dobi od modema in ga niti nisi napisal. Potem lahko na routerju forwardiraš port na IP PCja (192.168.40.114).

t0mekk ::

Nevem če se popolnoma razumemo (verjetno sem jaz kaj pomešal) ampak...kako modem ne vem kje se ip nahaja ce pa komot iz svojega pc (ki je na ruterju) povezem v admin panel od siol modema in od mojega paradajza?

#Noob:)

XS!D3 ::

Iz PCja prideš na admin interface od Siol modema, ker imaš poleg NATa na Siolovem modemu tudi NAT na svojem routerju (kot pravim, to ni najboljša opcija...). Torej, ko iz 192.168.40.114 dostopaš do 192.168.1.1, se tvoj source IP (192.168.40.114) in source port na routerju najprej translirata v "WAN" naslov IP tvojega routerja (To je IP, ki ga tvoj router dobi od Siolovega modema na WAN vmesniku in ga še vedno ne vemo... bi pa moral na ta IP na Siolovem modemu najprej preusmerit vse ali pa vsaj tist port, ki ga želiš. Še boljše bi bilo, če bi se znebil dvojenga NATa....) in nek port. Siolov modem (192.168.1.1) nato odgovori temu naslovu, tvoj router pa na podlagi tabele preslikav preslika destination IP in port nazaj v 192.168.40.114 in prvotni source port, da pride paket do tvojega PCja. Če pošlješ paket kamorkoli ven, se na enak način naslovi še enkrat translirajo na Siolovem modemu v zunanji IP. In Siolov modem nič ne ve o subnetu 192.168.40.0/24, tako kot drugi usmerjevalniku v "internetu" nič ne vejo o katerem koli tvojem privatnem naslovu, temveč zgolj o tvojem zunanjem IP, ki ti ga dodeli Telekom in se vanj preslikajo vsi privatni naslovi preden zapustijo tvoj LAN. Za kaj več, pa lahko pogooglaš, kako deluje Soruce NAT konkretno NAPT (Network Address Port Translation) oziroma NAT masquerade.

Uglavnem jaz bi se na tvojem mestu znebil dvojenega NATa. Ali se odločiš, da bo primarni router še vedno Siolov in svojega spremeniš zgolj v dostopno točko/switch s tem, da mu izklopiš DHCP, ga postaviš v isti subnet kot Siolov router (192.168.1.0/24) in ga priklopiš preko LAN porta namosto WAN (oziroma WAN port spremeniš v LAN, ker se vrjetno da, če imaš alternativni FW). Ali pa za primarni router uporabiš svojega, ki mu na WAN portu nastaviš PPPoE, da dejansko dobi zunanji IP od Telekoma. V nasprotnem primeru ti ostane samo štrikanje z dvojno translacijo, ki ni optimalna, vendar kot vidiš v eno smer na teh domačih škatlicah deluje out of the box, za dostop od zunaj pa moraš poskrbet za ustrezno dNAT pravilo oziroma Port Forwarding na dveh koncih.

Ghost007 ::

V glavnem tudi ce pravilno forwards je velika moznost, da ta fukoshit od siola ne bo pravilno deloval. Verjami mi, sem probal in je delovalo. Nato sem drugic isto naredil in failno. 2 uri nazaj, da smo pricizni. Vse porte blokiralo na siol modemu. Tudi za direktno povezane naprave. Only by SiOL

Zdaj sem obupal, onemogočo useless IPV6, da sem ponovno dobil nazaj 2x IPv4 in vsak modem/ router svoj pppoe poganja in porti spet delujejo, posledično iptv server in plex.

Za enkrat bom pustil tako, dokler vlane ne porihtam na serveru.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ghost007 ()

SaXsIm ::

Glede na to, koliko ljudem stvari funkcionirajo normalno, sta možnosti dve - ali imaš defektno napravo, ali pa nimaš pojma, kaj počneš.
SaXsIm


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[Router] Kako forwardirat oz. odpret porte (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
372329197 (29653) ignats
»

Siol box + router

Oddelek: Omrežja in internet
255413 (3754) Daniel
»

Nova škatla, novi problemi

Oddelek: Omrežja in internet
198263 (4156) kihc
»

težava z dostopom do IP kamere prek dveh routerjev

Oddelek: Omrežja in internet
235913 (4419) nx6325
»

Siol modem žično na wrt54gl v1.1 dd-wrt za WiFi

Oddelek: Omrežja in internet
217612 (7448) NeMeTko

Več podobnih tem